معرفی و دانلود کتاب صوتی دن کیشوت - جلد دوم

عکس جلد کتاب صوتی دن کیشوت - جلد دوم
قیمت:
۷۰۰۰۰ تومان - 12.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دن کیشوت - جلد دوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دن کیشوت - جلد دوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دن کیشوت - جلد دوم

کتاب صوتی دن کیشوت - جلد دوم دنباله‌ی شاهکار میگل د سروانتس، نویسنده‌ی بلندآوازه‌ی اسپانیایی‌ست. در بخش حاضر از کتاب دن کیشوت، با وجه دیگری از اعمال و افکار جنون‌آمیزِ دن کیشوت و سانچو پانزای دوست‌داشتنی مواجه خواهید شد. خوب است بدانید اثری که پیش رو دارید از پرفروش‌ترین داستان‌های تمام اعصار به شمار می‌رود.

درباره کتاب صوتی دن کیشوت - جلد دوم:

نیمه‌ی نخست کتاب دن کیشوت (Don Quixote) در سال 1605، و نیمه‌ی دوم آن به سال 1615 به انتشار رسید. در فاصله‌ی این ده سال اتفاقی عجیب، بامزه، باورنکردنی و البته بی‌سابقه در تمام تاریخ ادبیات رخ داد: مردی بی‌نام و نشان به خیالِ دستیابیِ مفت و مجانی به شهرت یا ثروت اقدام به نوشتن دنباله‌ی کتاب دن کیشوت می‌کند، و عجب آنکه در اثر کذایی خود حسابی به سروانتس می‌تازد و وی را پیر و خرفت و نفهم می‌خواند! البته که ماجرا به اینجا ختم نمی‌شود و سروانتس در جلد دوم شاهکار خود حسابی از خجالت مقلدِ بی‌ادب و بی‌هنر کتابش در می‌آید و با حملاتی جانانه‌ پاسخی دندان‌شکن به گستاخی‌های او می‌دهد.

باری، جلد دوم کتاب دن کیشوت، تفاوت‌هایی چند با جلد نخست آن دارد. مهم‌ترینِ این تفاوت‌ها شاید آن باشد که در جلد دوم، شمار داستان‌های فرعی به حداقل رسیده، و روایت بیش از همه بر شخصیت‌های اصلی متمرکز است. امری که به طرزی محسوس سبب جذابیت دوچندان این بخش از کتاب، در مقایسه با بخش نخست شده است. همچنین باید گفت که قلم سروانتس در جلد دوم کتاب دن کیشوت کم و بیش به کمال رسیده است؛ به نحوی که بی‌اغراق هر سطرِ این مجلدْ شورانگیز و زیبا و درخشان است. البته نباید از یاد برد که بخش اول و دوم کتاب دن کیشوت، علی‌رغم فاصله‌ی زمانی‌ و مختصر تفاوت‌هایشان با یکدیگر، در کنار هم اثری واحد را تشکیل می‌دهند که آوازه‌اش از زمان انتشار اولیه در آغاز قرن هفده تا همین امروز که در سال 2022 به سر می‌بریم، هرگز و هرگز کاستی نگرفته است. به راستی در میان انبوه شاهکارهای منثور و منظوم در تاریخ ادبیات جهان، انگشت‌شمارْ عناوینی چون دن کیشوت وجود دارند که مرزهای زمان و مکان را درنوردیده و در قلب آحاد افراد بشر جا خوش کرده‌ باشند.

دن کیشوت کتابی‌ست که نامش برای اغلب ما آشنا به نظر می‌رسد؛ اثری‌ست همواره تازه و باطراوت که چه بسا بی‌مطالعه‌اش بدان احساس نزدیکی می‌کنیم. داستانی‌ست گیرا و پرحادثه که نام خالق خود را نه فقط در ادبیات اسپانیا، که در تمام تاریخ ادبیات جاودانه ساخته است. این کتاب به زعم یکی از صاحب‌نظران، حاوی نطفه‌ی تمام آثار ادبی بزرگِ پس از خود است! با وجود تمام این‌ها و در کمال شگفتی، شاهکاری که از آن سخن می‌گوییم در نهایت کتابی‌ست به غایت انسانی، مفرح و البته خالی از تکلف که حتی (به قول مترجم نامدار اثر، محمد قاضی) به عنوان یک اثر هنریْ خالی از عیب و علت هم نیست؛ و چه بسا که کاستی‌هایش بسیار بیش از آن به نظر برسد که از اثری با این دامنه‌ی شهرت و محبوبیت انتظار داریم. اما یک چیز مهم است و آن اینکه کتاب دن کیشوت همواره به دل مخاطبین خود، از هر زبان و در هر زمانی که بوده‌اند، نشسته است. اگر می‌پرسید «چرا؟» تعلل نکنید و به سراغ خود اثر بروید؛ شک نداشته باشید که متنِ جادویی کتاب دن کیشوت پاسخ چرای شما را خواهد داد...

اقتباس از کتاب صوتی دن کیشوت - جلد دوم:

شاهکار سروانتس تاکنون دستمایه‌ی خلق آثار اقتباسی و نقیضه‌آمیز گوناگونی در عالم سینما و ادبیات گشته است. از میان این آثار، می‌توان به عناوین پیش رو اشاره داشت:

- فیلم سینمایی دن کیشوت، ساخته‌ی رودلف نوریف
- فیلم سینمایی دن کیشوت، ساخته‌ی رافائل خیل
- فیلم سینمایی مردی از لامانتا، ساخته‌ی آرتور هیلر
- رمان عالیجناب کیشوت، نوشته‌ی گراهام گرین
و ...

افتخارات کتاب صوتی دن کیشوت - جلد دوم:

- از پرفروش‌ترین آثار داستانی جهان
- نامزد دریافت جایزه‌ی Will Eisner Comic Industry
- از محبوب‌ترین رمان‌ها در میان اهالی آمریکا (The Great American Read)
و ...

نکوداشت‌های کتاب صوتی دن کیشوت - جلد دوم:

- فقط شکسپیر توانسته به نبوغ سروانتس نزدیک شود. (Guardian)
- اثری ژرف و قدرتمند. (Barnes & Noble)

کتاب صوتی دن کیشوت - جلد دوم مناسب چه کسانی است؟

آثاری به شیرینی و گیراییِ دن کیشوت به مذاق اغلب مخاطبین خوش خواهند آمد. با این حال دوست‌داران ادبیات کلاسیک جهان احتمالاً حظ بیشتری از مطالعه‌ی کتاب پیش رو خواهند برد.

با میگل د سروانتس بیشتر آشنا شویم:

میگل د سروانتس (Miguel de Cervantes) نویسنده‌ی اسپانیایی، متولد سال 1547 و متوفی به سال 1616 بود. او را با کتاب دن کیشوت می‌شناسند؛ رمانی بی‌مانند که تاریخ انتشار نخست آن به سال 1605 بازمی‌گردد. تأثیر کتاب دن کیشوت فقط منحصر بر ادبیات داستانیِ پس از خود نیست، بلکه به گواه اغلب صاحب‌نظران، سروانتس با شاهکار خود بر زبان اسپانیایی نیز تأثیراتی چشمگیر گذاشت.

میگل د سروانتس زندگی پرماجرایی داشت. چنانکه شرح آن در این مختصر نمی‌گنجد. آنچه عموم علاقه‌مندان به فرهنگ و ادبیات باید در باب او بدانند، شاید جز این نباشد که اگر سروانتس و کتاب دن کیشوت‌اش نبود، چه بسا که بسیاری از شاهکارهای نویسندگان پس از او هرگز خلق نمی‌شدند.

در بخشی از کتاب صوتی دن کیشوت - جلد دوم می‌شنویم:

دن کیشوت گفت: خوب، جناب آقای دلاک، این بود قصه‌ای که می‌فرمودید با حال و وضع ما چنان مناسب است که نمی‌توان از نقل آن صرف نظر کرد؟ آه! ای آقای ریش‌تراش، ای آقای ریش‌تراش، چه کور و نابیناست کسی که نتواند از پس غربال ببیند! آیا ممکن است جناب‌عالی ندانید قیاس‌هایی که مردم بین فهم با فهم، شجاعت با شجاعت، زیبایی با زیبایی و اصالت با اصالت می‌کنند همیشه زشت و ناهنجار و نامعقول است؟ من به سهم خود، ای جناب دلاک، می‌گویم که نپتون، خدای آب‌ها نیستم و توقعی هم ندارم که مرا آدمی فهیم و باهوش بدانند زیرا فهیم و باهوش نیستم؛ من فقط خودم را در این راه خسته می‌کنم که به مردم جهان بفهمانم این که نمی‌خواهند عصر درخشان پهلوانان سرگردان را احیا کنند، مرتکب خطای عظیمی می‌شوند...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۴۳ دقیقه
فصل اول
۱۹ دقیقه
فصل دوم
۳۰ دقیقه
فصل سوم
۲۱ دقیقه
فصل چهارم
۲۵ دقیقه
فصل پنجم
۲۳ دقیقه
فصل ششم
۲۷ دقیقه
فصل هفتم
۳۱ دقیقه
فصل هشتم
۱۵ دقیقه
فصل نهم
۳۷ دقیقه
فصل دهم
۲۵ دقیقه
فصل یازدهم
۲۵ دقیقه
فصل دوازدهم
۲۵ دقیقه
فصل سیزدهم
۴۰ دقیقه
فصل چهاردهم
۸ دقیقه
فصل پانزدهم
۴۱ دقیقه
فصل شانزدهم
۴۱ دقیقه
فصل هفدهم
۳۳ دقیقه
فصل هجدهم
۲۹ دقیقه
فصل نوزدهم
۳۵ دقیقه
فصل بیستم
۲۶ دقیقه
فصل بیست و یکم
۳۲ دقیقه
فصل بیست و دوم
۳۹ دقیقه
فصل بیست و سوم
۲۵ دقیقه
فصل بیست و چهارم
۳۵ دقیقه
فصل بیست و پنجم
۳۶ دقیقه
فصل بیست و ششم
۲۹ دقیقه
فصل بیست و هفتم
۲۲ دقیقه
فصل بیست و هشتم
۲۷ دقیقه
فصل بیست و نهم
۲۳ دقیقه
فصل سی‌ام
۳۶ دقیقه
فصل سی و یکم
۶۰ دقیقه
فصل سی و دوم
۳۰ دقیقه
فصل سی و سوم
۳۰ دقیقه
فصل سی و چهارم
۳۱ دقیقه
فصل سی و پنجم
۲۳ دقیقه
فصل سی و ششم
۸ دقیقه
فصل سی و هفتم
۲۷ دقیقه
فصل سی و هشتم
۱۲ دقیقه
فصل سی و نهم
۲۱ دقیقه
فصل چهلم
۳۸ دقیقه
فصل چهل و یکم
۲۲ دقیقه
فصل چهل و دوم
۲۴ دقیقه
فصل چهل و سوم
۳۷ دقیقه
فصل چهل و چهارم
۲۷ دقیقه
فصل چهل و پنجم
۱۷ دقیقه
فصل چهل و ششم
۳۳ دقیقه
فصل چهل و هفتم
۳۴ دقیقه
فصل چهل و هشتم
۴۲ دقیقه
فصل چهل و نهم
۳۲ دقیقه
فصل پنجاهم
۳۵ دقیقه
فصل پنجاه و یکم
۲۸ دقیقه
فصل پنجاه و دوم
۲۳ دقیقه
فصل پنجاه و سوم
۳۳ دقیقه
فصل پنجاه و چهارم
۳۰ دقیقه
فصل پنجاه و پنجم
۲۰ دقیقه
فصل پنجاه و ششم
۱۴ دقیقه
فصل پنجاه و هفتم
۴۶ دقیقه
فصل پنجاه و هشتم
۳۰ دقیقه
فصل پنجاه و نهم
۴۶ دقیقه
فصل شصتم
۱۱ دقیقه
فصل شصت و یکم
۴۵ دقیقه
فصل شصت و دوم
۳۵ دقیقه
فصل شصت و سوم
۱۷ دقیقه
فصل شصت و چهارم
۲۱ دقیقه
فصل شصت و پنجم
۲۰ دقیقه
فصل شصت و ششم
۱۹ دقیقه
فصل شصت و هفتم
۲۰ دقیقه
فصل شصت و هشتم
۱۹ دقیقه
فصل شصت و نهم
۲۵ دقیقه
فصل هفتادم
۲۳ دقیقه
فصل هفتاد و یکم
۱۸ دقیقه
فصل هفتاد و دوم
۱۹ دقیقه
فصل هفتاد و سوم
۳۲ دقیقه
فصل هفتاد و چهارم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دن کیشوت - جلد دوم
نویسنده
مترجممحمد قاضی
گویندهرضا عمرانی
ناشر چاپینشر ثالث
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۳۴ ساعت و ۳۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۷۰۰۰۰ ت - 12.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دن کیشوت - جلد دوم

محسن کرباسیان
۱۴۰۱/۳/۷
اول درباره کیفیت کار باید بگم بسته به شخصیتتون داره می‌تونه براتون دوست داشتنی باشه می‌تونه هم حوصله سر بر بهتره نسخه نمونه گوش بدید اگه خوشتون اومد از محتوا و صدای گوینده بخرید
اما درباره قیمت؛ مثل همه چیز دیگه توی کشور تورم زده ما بالا هست. فکر میکنم خریدش برای قشر کم در آمد که بخش بزرگی از ما
جامعه کتابخوان را تشکیل میدهد که درامدشون در برابر تورم نتنها زیاد نمیشه بلکه روز به روز سفرشون کوچیک تر میشه این قیمت‌ها زیاد هست و این باعث میشه دانلود‌های غیر قانونی بیشتر بشه به نظرم باید دولت برای این بخش یک یارانه‌ای را اختصاص بده یا اینکه انتشارات‌های مختلف به همراه اپلیکیشن‌های کتابخوانی بستری را فراهم کنند برای این قشر زحمت کش تا مبادا شاهد فاصله این بخش بزرگ از جامعه کتابخوان از کتاب که سر چشمه تفکر و فرهنگ هست باشیم
مهسا جهانبخشی
۱۴۰۱/۳/۱۶
کتابی مفهومی با زمینه طنزی لذت بخش همراه با صدایی فوق العاده.... من کتابم یک بار فیزیکی بعد صوتی گوش دادم عالی بود.. زاویه دید بین سوم شخص و اول شخص در چرخش است و این کار خیلی زیبا انجام می‌دهد. ‌.. یک ادبیات حماسی تخیلی دارد که به جنبه‌هایی از طنز نیز آغشته است و همین دلیل باعث شده است که این به و رمان، تبدیل یکی از خواندنی‌ترین رمان‌های جهان شود.. در واقع این کتاب تخیلات سادگی مردم طبقه‌ی رعیت را دارد که در خیال خود نجیب زادگان بزرگی هستند
سید حمید فتوحی
۱۴۰۱/۴/۳
سلام بر عزیزان کتابراهی. از شنیدن این کتاب لذت بردم. هم خوانش بسیار عالی بود و هم خود کتاب که از شاهکارهای ادبیات جهان است. شخصیت پردازی و توصیف لحظات درونی افراد با واژه‌ها ارزش کارنویسنده را بسیار بسیار و بمراتب بالا برده و تأثیرگذاری را دوچندان می‌کند.. و البته که مفهوم کلی داستان که مرز شیرین بین واقعیت ملموس و خیال شیرین است بسیار مطلوب و لذتبخش بود. با سپاس
رضا میرزائی مطلق
۱۴۰۱/۳/۶
وقتی آدم این کتاب رو میخونه غصه میخوره که چرا این روزها آثار کلاسیک اینقدر مورد بی توجهی قرار میگیرن و در مقابل کتاب‌های ((موفقیت)) که مثلا قراره فرمول جادویی ثروتمند شدن رو در چند خط به همه یاد بدن مورد توجه قرار گرفتن.
سپاس ویژه از همه دست اندرکاران تهیه محتوای صوتی این کتاب و سپاس دو چندان از آقای عمرانی بابت این همه ظرافت و هنرمندی که در کارشون به خرج میدن.
Monir Naghikhani
۱۴۰۱/۲/۳۱
سپاسگزار تمامی دست اندرکاران ماه آوا، سپاس فراوان‌ازخانم هاشمی عزیز، بازهم سپاس از آقای عمرانی که سنگ تمام گذاشتن وعالی اجرا کردن، الان دارم بسیار غصه میخورم که کتاب تموم شد، چه بسیار بسیار زیبا بود و بازهم قدردان شما عزیزان وکتابراه خوبم‌.
صادق عرب
۱۴۰۱/۲/۲۱
سلام به همگی واقعا دن کیشوت ازکتابهایکه آدم نخونه وازدنیابره باخت بزرگی داده
وازنبوغ بینظیرنویسنده بی بهره مونده
ومخصوصاهنرنمایی استادبزرگ رضاعمرانی واقعاشنیدنیه ماشالله بهتون احسنت😍😘✋👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍
سعید خراسانی
۱۴۰۱/۱/۳۱
خیلی دوس داشتم نسخه کامل این کتاب را بخوانم که به لطف کتابراه امکانش محیا شد، سبک نویسنده من را به یاد داستایوفسکی می‌اندازه، راوی هم هنرمندانه آن را اجرا نموده اند
داریوش خسروی
۱۴۰۱/۳/۹
بطور کلی هردو جلد کتابهای دن کیشوت، بسیار شیرین، فرح بخش و زیباست. بانضمام اینکه ادبیات بکار رفته در این کتاب، زیبا و منحصربفرد است.
مشاهده همه نظرات ۸

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دن کیشوت - جلد دوم

برای دریافت کتاب صوتی دن کیشوت - جلد دوم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.