معرفی و دانلود کتاب صوتی با حافظ در آلاسکا

عکس جلد کتاب صوتی با حافظ در آلاسکا
قیمت:
54000 تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی با حافظ در آلاسکا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی با حافظ در آلاسکا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی با حافظ در آلاسکا

کتاب صوتی با حافظ در آلاسکا نوشته‌ی زهره حاتمی از یازده داستان کوتاه تشکیل شده است. داستان‌های گردآمده در این کتاب طیف وسیعی از سبک‌های ادبی را شامل می‌شوند. تنهایی و نوستالژی‌گرایی دو مضمون عمده‌ و تکرارشونده در این مجموعه داستان صوتی‌اند.

درباره کتاب صوتی با حافظ در آلاسکا:

زهره حاتمی در مقدمه‌ای که بر کتاب خود، «با حافظ در آلاسکا» نوشته است، داستان‌های کوتاه این مجموعه را به نقشه راهنمایی برای سیر و سیاحت در فضای تهران دهه‌‌ی پنجاه تشبیه کرده است؛ به راستی نیز چنین است. شنونده‌ی کتاب صوتی با حافظ در آلاسکا با شنیدن همان نخستین سطور اثر پی می‌برد که «مکان» در داستان‌هایی که حاتمی در این مجموعه گرد آورده، برای خود شخصیتی مجزا و هویتی خاص دارد؛ تا آنجا که می‌توان، برای مثال شهر آلاسکا در داستان نخست را، به چشم یک کاراکتر داستانی نگاه کرد.

اما همانطور که پیش از این ذکر شد، بیشتر قصه‌های این مجموعه در کوچه‌پس‌کوچه‌های تهران قدیم می‌گذرد؛ آدم‌هایی که زهره حاتمی در داستان‌هایش خلق کرده، همه کم و بیش گمشده‌ای دارند و به نوعی تکاپو و جستجویی دائمی‌اند؛ در این میان فضای شهری نقش دفتر خاطراتی را ایفا می‌کند که در خیابان‌ها و بولوارهایش انبوهی یاد و خاطره به جا مانده و در انتظار بازیافته شدن است.

به طور کلی، یازده داستانی که در کتاب صوتی با حافظ در آلاسکا به آنها گوش خواهید داد، در کنار هم نشان‌دهنده‌ی شناخت نویسنده از سبک‌های گوناگون ادبی‌اند. در میان این یازده داستان هم آثاری با روایت رئالیستی و هم کارهایی با روایت مدرنیستی یافت می‌شود. در مورد زبان آثار نیز وضع به همین منوال است؛ به این معنا که حاتمی از اتخاذ سبکی خاص و یکسان اجتناب کرده و اجازه داده تا بافت هر قصه به عناصری چون لحن و زبان آن شکل بدهد، و نه برعکس.

عناوین داستان‌های کتاب صوتی با حافظ در آلاسکا، به ترتیب چنین است: «با حافظ در آلاسکا، آنسوی اتوبان، خانه‌ای در دلگیرترین خیابان جهان، محبوب میدان انقلاب، چیزیم نیست فقط دلم گرفته است، برف سنگین، روز اول، سوسو خانم، مادربزرگ، مردی که شهرش را گم کرده بود، سهراب».

کتاب صوتی با حافظ در آلاسکا مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به ادبیات فارسی معاصر و دوست‌داران داستان‌هایی با روایت واقع‌گرایانه، قطعا این اثر را باب سلیقه‌ی خود خواهند یافت.

در بخشی از کتاب صوتی با حافظ در آلاسکا می‌شنویم:

پیش از اینکه از ایستگاه مترو بیرون بیایم یک بار دیگر به کاغذ کوچکی که نشانی را روی آن نوشته بودم نگاهی انداختم. بولوار سن ژرمن، شماره 75. نشانی سرراستی بود؛ کاغذ را در کیفم گذاشتم و داخل کیف را با دقت نگاه کردم. کارت دانشجویی، کارت رفت و آمد ماهانه، دفترچه‌ی یادداشت، و کیف پول خردم همه سر جایش بود. با اینکه پیش از ورورد به مترو محتویات کیفم را حاضر غایب کرده بودم، و تمام مدت کیف زیر ژاکتم پنهان بود، باز باید به درجه‌ی اطمینانم درجه می‌دادم. خودم هم خنده‌ام گرفت. بیخود نبود دوستانم اسمم را گذاشته بودند نسرین پوآرو!

خروجی بولوار سن ژرمن درست روبه‌رویم بود. پایم را به دقت روی اولین پله‌ی پلکان برقی گذاشتم و دسته‌ای از چتری‌هایم را روی پیشانی ریختم. دلم می‌خواست در برخورد اول معصوم و آراسته به نظر برسم. همان دختری که خانم اعتضادی در انتظار دیدارش بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
24 دقیقه
با حافظ در آلاسکا
17 دقیقه
آنسوی اتوبان
26 دقیقه
خانه‌ای در دلگیرترین بلوار جهان
21 دقیقه
محبوب میدان انقلاب
13 دقیقه
چیزیم نیست فقط دلم گرفته است
33 دقیقه
برف سنگین
20 دقیقه
روز اول
23 دقیقه
سوسو خانم
15 دقیقه
مادربزرگ
26 دقیقه
مردی که شهرش را گم کرده بود
38 دقیقه
سهراب

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی با حافظ در آلاسکا
نویسنده
گویندهزهره حاتمی
ناشر چاپیانتشارات مروارید
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۱۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
54000 ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی با حافظ در آلاسکا

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی با حافظ در آلاسکا

برای دریافت کتاب صوتی با حافظ در آلاسکا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.