معرفی و دانلود کتاب عبور از سوئز

عکس جلد کتاب عبور از سوئز
قیمت:
۴۰۱۰۰ تومان - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب عبور از سوئز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب عبور از سوئز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب عبور از سوئز

کتاب عبور از سوئز نوشته علیرضا اخلاقی، داستانی واقعی درباره عبور نیروی دریایی ارتش ایران از تنگه سوئز و دلاوری‌های آنان در آب‌های آزاد را روایت می‌کند.

زمانی که برای اولین بار ناوگان نظامی ایران موفق به عبور از کانال سوئز شد و اقیانوس‌ها را طی کرد، جهان شاهد حضور قدرتمند نیروی دریایی ایران در آب‌های آزاد بود. به این طریق گستره اقتدار این نیروی نظامی از تنگه هرمز فراتر رفته و تا آب‌راه‌های استراتژیکی مثل مالاکا و باب‌المندب ادامه پیدا کرد.

علیرضا اخلاقی در این کتاب این واقعه یعنی عملیات عبور از تنگه سوئز را در قالب داستان روایت می‌کند. این داستان شما را همراه خود به آب‌های آزاد جهان و کانال سوئز می‌برد تا با لحظه‌های پرالتهاب دلاوران ارتش ایران همسفر شوید.

سفر ناوشکن قهرمان الوند همراه با ناو خارک (بزرگ‌ترین ناو خاورمیانه) از بندرعباس شروع می‌شود، هر چند خطرهای فراوانی در این مسیر در کمین دلاوران است، اما آنان این خطرات را به جان خریده و به گستره آب‌های آزاد جهان می‌روند.

پرچم پر‌افتخار جمهوری اسلامی ایران اینک بر فراز شناورهای نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آب‌های آزاد جهان در اهتزاز است؛ شناورهایی که همانند سفارت‌خانه‌های سیار، این پرچم پرافتخار را به هر جای جهان می‌برند تا اقتدار و توانمندی کشور ایران را به رخ جهانیان بکشانند.

در بخشی از کتاب عبور از سوئز می‌خوانیم:

بچه‌ها با شوق برمی‌خیزند و به‌سرعت دور می‌شوند. ‌گلستانه در سکوت به نقطه‌ای خیره شده و خیالی دور او را با خود برده است.

در شهرک‌های نظامی، صبح زودتر از نقاط دیگر آغاز می‌شود. پیش از طلوع خورشید، هم‌زمان با نماز صبح، خیابان‌های شهرک پُر می‌شود از مردانی که با لباس نظامی از خانه‌ها بیرون می‌آیند و پیاده و سواره در مسیری مشخص پیش می‌روند. در گرگ‌ومیش صبحگاهی، خودروی فرمانده مقابل ساختمان توقف کرده و راننده منتظر ایستاده است. ناخدا گلستانه از ساختمان بیرون ‌می‌آید و به سمت خودرو می‌رود. راننده، بعد از سوار شدن فرمانده، به‌سرعت پشت فرمان می‌نشیند و خودرو به‌آرامی حرکت می‌کند.

بین شهرک و پایگاه ناوتیپ فاصلۀ چندانی نیست. چند دقیقه بعد، فرمانده در دفترش پشت میز نشسته و نامه‌ها را ورق می‌زند. نامه‌های داخل کارتابل را امضا می‌کند و مشغول مطالعۀ نامه‌های دیگر می‌شود. روی یک نامه تمرکز می‌کند؛ ابرو در هم می‌کشد و فکر می‌کند. ناگهان صدای بلند زنگ تلفن اتاق رشتۀ افکارش را پاره می‌کند. گوشی را برمی‌دارد و، پس از شنیدن جملات رئیس دفتر، پاسخ می‌دهد.

- وصل کنین.

کمی منتظر می‌ماند تا ارتباط برقرار شود.

- سلام از بنده‌ست امیر. صبح عالی به خیر. مأموریت سریلانکا طبق برنامه در حال انجامه. دقیقاً‌ هشت روز... بله، اوامر ابلاغ شده. ناو خارک آماده‌ست؛ الوند هم تا هفتۀ آینده برمی‌گرده.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
پیش از آغاز
فصل اول‌: شوق سفر
فصل دوم‌: آغاز باشکوه
فصل سوم‌: لحظه‌های التهاب
فصل چهارم‌: در حریم حرم
فصل پنجم‌: به سوی سوئز
فصل ششم‌: التهاب در مدیترانه‌
فصل هفتم‌: مسیر بازگشت

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب عبور از سوئز
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۸۴
زبانفارسی
شابک978-600-03-1769-0
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
۴۰۱۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب عبور از سوئز

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب عبور از سوئز

برای دریافت کتاب عبور از سوئز و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.