معرفی و دانلود کتاب صوتی ما همه باید فمینیست باشیم

عکس جلد کتاب صوتی ما همه باید فمینیست باشیم
قیمت:
۱۹۰۰۰ تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ما همه باید فمینیست باشیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ما همه باید فمینیست باشیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ما همه باید فمینیست باشیم

کتاب صوتی ما همه باید فمینیست باشیم یکی از بهترین کتاب‌های اجتماعی و حوزه زنان است که چیماماندا انگوزی آدیشی، در آن تجربیات، احساسات، خواسته‌ها و افکارش را در مورد زن بودن بیان می‌کند.

کتاب صوتی ما همه باید فمینیست باشیم (We Should All Be Feminists) یکی از پر‌فروش‌ترین کتاب آمازون در حوزه‌ی مطالعات عمومی جنسیتی، از سخنرانی چیماماندا انگوزی آدیشی (Chimamanda Ngozi Adichie) نویسنده‌ی مشهور نیجریه‌ای در دسامبر سال 2012 در «تد اکسوستون» برگرفته شده است. این سخنرانی یک کنفرانس سالانه با محوریت آفریقاست.

فمینیست به معنای این است که حقوق زنان در تمام زمینه‌ها اعم از اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، ادبی و حتی در زندگی مشترک مورد توجه قرار گیرد و به معنای برتری زنان نسبت به مردان نیست. ملاک برتری نه از روی مرد و زن بودن و نه از روی رنگ پوست و نه از روی نژاد است، بلکه خلاقیت، نبوغ، توانایی، شرف و انسانیت هر انسانی آن را مشخص می‌کند. همه‌‌ی ما باید بدانیم که به عنوان انسان و نه به‌ عنوان مرد یا زن، باید حق و حقوق یکدیگر را با تمام وجود رعایت کنیم و به آن احترام بگذاریم.

مفهوم انسانیت، زمانی به ثمر می‌نشیند که زن و مرد با یکدلی و اتحاد در کنار یکدیگر باشند. سال‌هاست که جنگ، خودخواهی و فاصله‌ی طبقاتی، نژادپرستی، بشریت را به سمت تهاجم و زندگی‌ای به دور از انسانیت هدایت کرده است و تحقیر کردن جنس مؤنث و یا برعکس شرایط را غیرقابل‌تحمل‌تر و اسفبارتر هم می‌کند. زن بودن و یا مرد بودن هرگز نمی‌تواند انسان بودن را زیر سؤال ببرد. زن‌ها مادرانی هستند که نسل‌های آینده از دامان آن‌ها به وجود می‌آیند. اگر قرار است زنی مادر باشد و سرچشمه عشق و مهر و لطافت و رشد دهنده‌ی نسل‌ها شود، در کنار او باید مردی باشد از جنس نور و صفا تا در کنار او نسلی تازه آغاز به رشد کند. اگر به تاریخ نگاهی دقیق‌ بیاندازیم، درمی‌یابیم که هر جا از تبعیض و تحقیر یکی از دو جنس صحبت شده به دنبال آن ویرانی و شورش هم بوده و اوضاع اجتماع و روابط انسانی را به نابودی کشانده است.

چیماماندا انگوزی آدیشی نویسنده‌ى کتاب پرفروش‌ ما همه باید فمینیست باشیم، در سال 1977 در نیجریه متولد شد. وی پنجمین فرزند از شش فرزند خانواده‌ای روشن فکر است. مادر او به عنوان اولین زن کارمند در دانشگاه اسم خود را در تاریخ ثبت کرد. او با رمان نیمه یک خورشید زرد معروف شد و جایزه اورنج 2007 را دریافت کرد و همچنین نامزد برنده‌ی کتاب بین‌المللی از سوی منتقدان و کتاب قابل تقدیر نیویورک تایمز شد و از نظر مردم و همچنین نشریه‌ها به عنوان بهترین کتاب سال شناخته شد. این بانوی خوش‌قریحه با ‌عنوان نویسنده‌ای نترس معروف است و در تمام آثارش هرگونه تبعیض نژادی، به‌ ویژه تبعیض جنسیتی را به چالش می‌کشد.

در قسمتی از کتاب صوتی ما همه باید فمینیست باشیم می‌شنویم:

«ما خیانت بزرگی در حق پسرانمان می‌کنیم. ما انسانیت را در پسرها سرکوب می‌کنیم. ما مردسالاری را به روش‌‌هایی خیلی کوته‌فکرانه برایشان معنا می‌کنیم. مردسالاری یک قفس محکم و کوچک است و ما پسرها را در این قفس نگه می‌داریم. ما به پسرها یاد می‌دهیم که از ترس، از ضعف و از آسیب‌پذیری هراسان و گریزان باشند. به آن‌ها یاد می‌دهیم که بر چهره‌ی حقیقی خودشان نقاب بزنند چرا که می‌باید به گفته نیجریه‌ای‌ها مردان خشن و سفت و سختی باشند.»

«من زن جوانی را می‌شناسم که از طرف خانواده، دوستان حتی از طرف محیط کاری‌اش برای ازدواج خیلی تخت‌فشار است و آن‌ها سعی دارند او را به سمت یک انتخاب وحشتناک سوق بدهند. جامعه به ما آموزش می‌دهد زنی که در یک مقطع سنی خاص ازدواج نکند قطعاً زنی است که در زندگی شخصی عمیقاً شکست خورده است.

در حالی که یک مرد در یک سن خاص اگر ازدواج نکرده باشد به معنی این است هنوز فرد مورد نظر خود را نیافته است. گفتن این حرف آسان است که زنان تنها می‌توانند یک «نه» ساده به این وضعیت بگویند، اما در واقعیت این کار خیلی سخت‌تر و خیلی پیچیده‌تر است. همه‌ی ما جزئی از اجتماع هستیم. ما ایده‌ها و نظرها را از اجتماع‌مان می‌گیریم. حتی زبانی که استفاده می‌کنیم هم می‌تواند این موضوع را تصویرسازی بکند. زبان ازدواج اغلب زبان مالکیت است، نه زبان همکاری و مشارکت.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۴ دقیقه
مقدمه
۲۴ دقیقه
بخش اول
۲۸ دقیقه
بخش دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ما همه باید فمینیست باشیم
نویسنده
مترجممریم طباطباییها
گویندهشیما درخشش
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوله پشتی
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۵۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های علوم اجتماعی
قیمت نسخه صوتی
۱۹۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ما همه باید فمینیست باشیم

هما دارینی
۱۴۰۰/۱/۷
بسیاری از افراد فمنیستی را تعصب زنان و نا برابری میپندارند. اما معنی درست ان:
فمینیسم گستره‌ای از جنبش‌های سیاسی، ایدئولوژی‌ها و جنبش‌های اجتماعی است که به دنبال تعریف، برقراری و دستیابی به حقوق برابر جنسیتی در مسائل سیاسی، اقتصادی، شخصی و اجتماعی است. فمینیست‌ها بر این باورند که جوامع دیدگاه را
مردان در اولویت قرار می‌دهند و با زنان در این جوامع به صورت منصفانه‌ای رفتار نمی‌شود. تلاش‌ها برای تغییر این وضعیت شامل مبارزه با کلیشه‌های جنسیتی و تلاش برای فراهم‌آوری موقعیت‌های تحصیلی و شغلی برابر با مردان برای زنان می‌شود.
Asma Jafari
۱۳۹۸/۳/۹
چقدر خوبه زنان ما ب جای پرسه زدن توی صفحه‌های فمینیستی خودشون بیان درین باره تحقیق کنن اینجور پیجایی برداشت خودشونو از موضوعات می‌نویسن ب قول‌ی بزرگی بیشتر اطلاعات ما از پرسه زدن در فضای مجازی ایجاد شده که این خودش مدل جدیدی از نادانیه!
Abdullah Emrahi
۱۳۹۹/۹/۱۶
جامعه مردسالار علاوه بر زنان، بر مردان نیز فشار روحی و روانی بالایی به همراه داره که تقریبا صحبت و یا مطلب در این زمینه نزدیک صفره.
اصلاح جوامع مرد سالار مسیری است به سوی انسانیت و آسایش هر دو جنس.
خوشبختانه در این کتاب به این موضوع نیز اشاره شده است.
الا آبی
۱۳۹۸/۲/۱۱
اگه قبلا فک میکردید فمنیست یک مکتب ضد مرد هست ویا اگر فکر میکنید الان در قرن ۲۱ هیچ ظلمی علیه زنها وجودنداره و اونا دارن غر و نق میزنن حتما این کتابو بخونید تا جهانتون زیر و رو بشه
Mehrnaz Tavakoli
۱۳۹۸/۲/۶
من که کتاب رو گوش ندادم، اما زن امروزی فریب همین دیدگاه‌های فمینیست رو خورده و به جای پیوند با مردانگی اون رو واسه خودش سپر کرده و در مقابل مردان می‌ایسته و روانش رو خراب میکنه... نکنید این کارا رو یکم مطالعه کنید برای خودتون خوبه که در مورد جنس خودتون بهتر بدونید...
الهام فرزین
۱۴۰۰/۱/۱۶
فوق العاده بود کتاب. ‌ای کاش روزی چنین دنیایی رو بتونیم ببینیم.
تمام معضلات جامعه ما از فقر فرهنگی نشات میگیره.
جهان سوم مکان نیست طرز فکر آدم‌ها هست و به قول نویسنده آدمها فرهنگ رو ایجاد میکنن.
سینا خدابخشیان
۱۳۹۹/۲/۲۴
فمنیست بودن یک ارزش والاست این کتاب یه شاهکارواقعیه دانستن اینکه زن جنس دوم نیست وبامردبرابرویک موجودمقدسه درک بالایی میخوادحتمااین کتاب روبخونید
سرور هوشمندفر
۱۳۹۸/۶/۸
اون دردایی رو یاداوری میکنه که از زمانی که یادمون میاد داریم میکشیم یجوری که بی‌حس شدیم. در کل ارزش خوندن داره وقت زیادی هم نمیگیره
ریحانه دشتبان
۱۴۰۰/۳/۲۱
به نظر من هر خانوم و دختری باید این کتابو بخونن
بیشتر دیدگاه‌هایی که ما نسبت به واژه فمنیست داریم اشتباهه اول باید اگاهیمون رو بالا ببریم و بعد خودمون رو فمنیست خطاب کنیم..
Ozra Dargahi
۱۳۹۹/۱۰/۱۴
هر کتاب یعنی یک زندگی
شما میتونی با خوندن این مطلب بجای یک زن در نیجریه زندگی کنی... پس فارق از بحث فمینیسم بودن یا نبودن؛ حتما یک فرصت به کتاب بدید 😊😉
حانیه Ash.
۱۳۹۹/۴/۲۲
عالیه. موقع خوندن کتاب از خوشحالی گریه‌ام گرفت واسه اینکه فهمیدم یکی هست که به جای من این حرف‌ها رو به همه بگه. به شدت جامعه نیازمند این جور کتاب‌ها و اصلاحات تفکری است.
Tara Torabi
۱۳۹۹/۱/۳
کتاب فوق العاده‌ای بود و هر کس فارغ از جنسیت باید حتما یکبار بخونتش. صدای گوینده هم عالی بود و ممنون از کتابراه.
سولماز بویری
۱۳۹۸/۷/۲۰
ای کاش همه فمنیست بودیم مرد و زن اینقدر که حقوق یک جنسیت رو زیر پا نذاریم و براش بهانه تراشی‌های الکی نکنیم
Sani Ghorbani
۱۳۹۸/۲/۲۵
کتاب عالی بود مانند اثر دیگر همین نویسنده مانیفست یک فمینیست. اگر میخواهید معنای واقعی فمینیسم رو متوجه بشید این کتاب خوب رو مطالعه یا گوش کنید. 👍🏽
سيد اكول
۱۳۹۹/۲/۲۷
همونطور ک از اسمش مشخصه، زن و مرد باید این کتاب رو بخونن. کوتاه و ارزش داره. عالی نیست ولی ارزش ش رو داره.
مشاهده همه نظرات ۲۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ما همه باید فمینیست باشیم

برای دریافت کتاب صوتی ما همه باید فمینیست باشیم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.