معرفی و دانلود کتاب نیمه‌ی تاریک مامان

عکس جلد کتاب نیمه‌ی تاریک مامان
قیمت:
۳۰۰۰۰ تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب نیمه‌ی تاریک مامان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نیمه‌ی تاریک مامان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نیمه‌ی تاریک مامان

درامی روانشناختی درباره فروپاشی یک خانواده! اشلی آدرین در کتاب نیمه‌ی تاریک مامان، روایتگر زندگی زنی‌ست که به تازگی مادر شده و درگیر چالش‌ها و پیچیدگی‌های آن است. رمانی پرفروش و پرافتخار که به خوبی دیدگاهتان را از مادر بودن زیرورو می‌کند و تریلری پرهیجان و البته اندوهناک را پیش چشمانتان به نمایش می‌گذارد.

درباره کتاب نیمه‌ی تاریک مامان:

بلیت کانر زنی‌ست که می‌خواهد مانند هر مادری که به تازگی فرزندش را به دنیا آورده، مهربان، صبور و عاشق باشد. او که با شوهرش فاکس به تازگی صاحب دختری به نام وایولت شده‌اند، تمام تلاش خود را می‌کنند تا پدر و مادری حامی برای کودک خود باشند. با این حال بلیت هرچه قدر می‌خواهد مادرانگی خود را اثبات کند و به یاد خاطرات تلخ گذشته نیفتد، اما باز هم حسی عجیب و باورنکردنی به دختر خود دارد. او گمان می‌کند که فرزندش مانند دیگر بچه‌ها نیست و همین موضوع تنش‌های فراوانی را برایش ایجاد می‌کند.

هرچه بیشتر غرق در اتفاقات کتاب نیمه‌ی تاریک مامان (The Push) می‌شوید، شناخت عمیق‌تری بر افکار تودرتو بلیت و فشار روانی بسیاری که بر او سنگینی می‌کند پیدا می‌کنید. نویسنده به خوبی تصویری دقیق از هفته‌های اول زایمان و نگهداری از یک نوزاد ارائه می‌دهد و از حس و حال مادری می‌گوید که در عین عشق ورزیدن به فرزندش نمی‌داند چطور این مسئولیت طاقت‌فرسا را تحمل کند.

سرانجام داستان پیش می‌رود و با به دنیا آمدن دومین فرزند بلیت و فاکس که پسری به نام سم است، بیش از پیش روابط زناشویی و خانوادگی آن‌ها پیچیده می‌شود. بلیت که با آمدن سم گمان می‌کند این بار می‌تواند رابطه‌ای سالم و دلنشین با فرزند خود برقرار کند، باز هم در بزنگاه‌هایی مهم تصمیمات و افکاری جنون‌آمیز به سراغش می‌آید که زندگی مشترکش را دچار تهدیدی بزرگ می‌کند...

جوایز و افتخارات کتاب نیمه‌ی تاریک مامان:

- کتاب پرفروش نیویورک تایمز
- کتاب پرفروش ساندی تایمز
- منتخب A Good Morning America Book Club
- نامزد جایزه گودریدز برای آثار رازآلود و هیجان انگیز در سال 2021
- کتاب منتخب نیوزویک، واشنگتن پست، USA Today، Entertainment Weekly، Working Mother و ...

نکوداشت‌های کتاب نیمه‌ی تاریک مامان:

- از همان صفحه اول شما را جذب می‌کند و شما را تا انتهای کتاب ترغیب می‌کند. (Good Morning America)

- متفکرانه، با ساختاری دقیق و درکی روشن و داستانی گیرا… «نیمه‌ی تاریک مامان» اضطراب‌های مادرانگی را با نوعی انرژی وهمناک و قدرتمند همراه می‌سازد. (گاردین)

- اشلی آدرین استعدادی خاص برای ثبت لحظات به ظاهر کوچک دارد و به خوبی در مورد روابط انسانی صحبت می‌کند. (بررسی کتاب نیویورک تایمز)

- وقتی مادری دخترش را دوست ندارد، چه اتفاقی می‌افتد؟ آدرین به خوبی شما را در فضای پرتنش، تاریک و دلهره‌آور یک مادر می‌برد و روایتی جذاب ارائه می‌دهد. (واشنگتن پست)

کتاب نیمه‌ی تاریک مامان به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

علاقه‌مندان به رمان‌های تریلر روانشناختی از مطالعه رمان نیمه‌ی تاریک مامان لذت خواهند برد. به علاوه زنان و مادران نیز مخاطب خاص این اثر برجسته هستند.

اشلی آدرین را بیشتر بشناسیم:

اشلی آدرین (Ashley Audrain) پیش از آنکه اولین رمان مشهور و پرطرفدار خود، یعنی کتاب نیمه‌ی تاریک مامان، را بنویسد، در سمت مدیر تبلیغات در انتشارات پنگوئن فعالیت می‌کرد. این نویسنده پرفروش کانادایی پس از به شهرت رسیدن در سال 2021، درحال نگارش دومین اثر خود است.

در بخشی از کتاب نیمه‌ی تاریک مامان می‌خوانیم:

بالاخره از جا بلند شدم و دوباره به زندگی برگشتم. ظرف صبحانه‌ی وایولت را تمیز کردم، خانه‌سازی‌ها را جمع کردم، چند دسته لباس را داخل خشک‌کن ریختم. ولی وقتی با من نبود، ذهنم در آن اتاق کنارش بود. وایولت اول زیاد به سم اهمیت نمی‌داد، اگرچه هر بار به او شیر می‌دادم با دقت نگاه می‌کرد و دستی به سینه‌ی تخت خودش می‌کشید. انگار عملکرد بدن زن گیجش می‌کرد.

وقتی سم سیر میشد، وایولت می‌رفت و بیشتر روز دوست داشت تنها باشد. همان ماه‌های اول، سم به‌شدت عاشق خواهرش شد. هربار به مهد می‌رفتیم و صدایش را می‌شنید، چشمانش برق می‌زدند. می‌گفتم: «آبجی اومد.» دست و پا می‌زد، می‌خواست به او نزدیک شود و صورتش را ببیند. وایولت دستی به پاهایش می‌کشید و به خانه برمی‌گشتیم. از این بخش روز، بیش از همه می‌ترسیدم. مثل سه تا بمب تا بعدازظهر تنها بودیم. منتظر تو می‌شدیم. تو این تنش را خنثی می‌کردی. تو و من. ما شریک و همراه هم بودیم و دو موجود دیگر را خلق کرده بودیم. ولی مثل بیشتر والدین، زندگی‌های بسیار متفاوتی داشتیم. تو اهل فکر و خلاقیت بودی. فضا و خط دید و چشم‌انداز می‌آفریدی. تمام روز مشغول ابتکار، ترفیع و پایان پروژه‌ها بودی. روزی سه وعده غذا می‌خوردی. متن‌های مخصوص بزرگسالان را می‌خواندی و شالگردن خیلی قشنگی می‌انداختی. برای دوش‌گرفتن دلیل داشتی.

من سرباز بودم. پشت سر هم مجموعه‌ای از کارهای فیزیکی را انجام می‌دادم. تعویض پوشک، آماده کردن شیر خشک، گرم کردن شیشه‌ی شیر، درست کردن صبحانه و تمیزکردن خانه. حرف بزن. التماس کن. لباس خوابش را عوض کن. لباسهایش را دربیاور.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نیمه‌ی تاریک مامان
نویسنده
مترجممحدثه احمدی
ناشر چاپینشر سنگ
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۸۶
زبانفارسی
شابک978-622-7383-12-6
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۰۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب نیمه‌ی تاریک مامان

Mwhy
۱۴۰۱/۴/۲
من خوب متوجه نشدم، یعنی دلیل اینکه دخترش انقدر عجیب بود و کارهای وحشتناکی که کرده بود این بود که از بچگی متوجه این شده بود که مادرش نمیخوادش؟ ودرآخر هم که اون زنه زنگ زد یعنی دختره باز به بلایی سر اون بچه اورده بود؟
و اینکه کتاب واقعا خوبی بود و از خوندنش لذت بردم ولی پایانش راضی کننده نبود چون و
با این همه درد رنج شخصیت اصلی آخرش به یک پایان خوب پس به آرامش نیاز داشت نه اینکه اون همچنان توی اندوه خودش بمونه و اون دختر روانیش که ذره‌ای نتونست درکش کنه با خوبی و خوشی زندگی کنند
نازنین شریفی
۱۴۰۱/۴/۱۶
تمام احساسات مادرانه به نگارش درآمده و همه‌ی نگرانیها ودل آشوبه‌های یک مادر به درستی بیان شده من کاملا همزاد پنداری کردم با داستان و برایم عجیب بود که چرا همسرش او را درک نکرد و دخترشان را پیش روانشناس نبرد وبرعکس بلایت را مقصر همه ناکامیها میدانست
ایکاش پایان بهتری داشت پایانی که درستی حرفای بلایت را ثابت میکرد
ممنون از کتابراه بابت این کتاب ارزشمند
زهرا رضایی
۱۴۰۱/۳/۶
داستان کشش زیادی داشت به طوری که نمونه رو خوندم و کتاب رو خریدم و نمیتونستم زمین بذارمش.
فرزند دوم خودم تازه دنیا اومده و همزاد پنداری عجیبی با شخصیت داستان داشتم، چقدر نقش مادر در تربیت مادر اینده مهمه و چقدر مهر و محبت و توجه به دختر بچه‌ها اهمیت داره، بعضی جاها اشک ریختم. داستان خیلی تلخ بود ولی آموزنده
زهرا حیدریان
۱۴۰۱/۲/۳۱
باید مادر باشی و حقیقت این کتاب رو درک کنی.
این کتاب عالیه برای مادر و پدرهایی که از خودشون غافل شدن و روحشون زیر بار خستگی بزرگ کردن فرزند له شده. یک تجربه که اگه ازش عبرت نگیری ممکن است تو هم همون راه رو بری و زندگیت رو به ویرانه بکشی.
Saye Sydi
۱۴۰۱/۳/۱
از معدود کتاب‌هایی بود که نمیتونستم بزارمش زمین، خیلی لذت بردم از خوندش.. احساسات داخل رمان کاملا قابل لمس بود..
کتاب فوق العاده‌ای بود من خیلی دوسش داشتم
مترجم هم کارش خوب بود موفق باشن.
لیلا فرضی
۱۴۰۱/۴/۲۴
دوست داشتم بیشتر در مورد آتا سیسیلیا و بلایت توضیح داده بشه
چرا این طوری بودن
چرا دخترهاشونو دوست نداشتن
ولی آخرش قشنگ‌ تموم شد
قسمت‌هایی که سم پسرشو از دست دادبه شدت نارحت کننده وغمگین بود
ماهور اصلانی
۱۴۰۱/۴/۶
کتاب خوبی بود پیشنهاد میکنم حتما بخونید بخصوص مادرانی که در ارتباط با بچه‌هاشون مشکل دارند. این کتاب به خوبی مشکلات احساسی و ارتباطی که ممکنه هر مادری در رابطه با فرزندش داشته باشه رو نشون میده
رویا جزایری
۱۴۰۱/۳/۳۱
خیلی خیلی جذابه
میخواستم چند صفحه بخونم تا خوابم ببره
اولش یکم گیج کننده اس ولی بعد از چند صفحه که دستم اومد چی به چیه دیگه نتونستم کنار بزارمش و تا صبح بیدار موندم و تمومش کردم
فرزانه عبدالهی
۱۴۰۱/۳/۱۳
خیلی داستان گرم و پر کششی داشت. توو چند روزی که خوندمش، انگار باهاشون زندگی میکردم ‌و تمام طول روز بهشون فکر میکردم که الان دارن چی کار میکنن!
فرشته پالاش
۱۴۰۱/۴/۳
فوق العاده بود یه ظهر تا شب دستم بود و اصلا نتونستم زمین بذارمش و الان تمامش کردم! حتما بخونید خیلی قابل تامل و هیجانی بود!
الهام. ت
۱۴۰۱/۳/۴
عالی بود این که وقایع دوران کودکی چقدر میتونه تاثیر گذار باشه و البته نقش ژن هم به خوبی به رخ کشیده شده
کتایون سرابی
۱۴۰۱/۴/۲۱
کتاب روانشناسانه.... جالب و تودرتو... با کشش زیاد... امیدوارم قسمت دومش هم بیاد
شادی رسولی
۱۴۰۱/۲/۳۱
هر دختری باید این کتابو بخونه
دیدگاهایی پیدا میکنی که شاید خودت هیچوقت بهش فکر نکردی
ممنون
النا بهلولی
۱۴۰۱/۴/۱۲
یک شبه تمامش کردم. گیرا بود
مشاهده همه نظرات ۱۴

راهنمای مطالعه کتاب نیمه‌ی تاریک مامان

برای دریافت کتاب نیمه‌ی تاریک مامان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.