معرفی و دانلود کتاب فصل کاریکاتور

عکس جلد کتاب فصل کاریکاتور
قیمت:
۹۵۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب فصل کاریکاتور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب فصل کاریکاتور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فصل کاریکاتور

کتاب فصل کاریکاتور، تالیف داوود احمدی مونس (آروین)، اوّلین فصلنامه تخصّصى در زمینه کاریکاتور است که از این پس به صورت دو فصلنامه - شش‌ ماه نامه - به عنوان یک کتاب به کاریکاتوریست‌هاى ایرانى عرضه خواهد شد.

کاریکاتور وسیله‌اى براى گفت‌وگوى تمدن‌ها!

هنر ایران سابقه‌اى بسیار طولانى دارد و شاید کمتر کشورى را در دنیا بتوان یافت که بیش از هفت هزار سال پیشینه هنرى داشته باشد؛ از هر نقطه ایران اشیاى با ارزشى از دل خاک به‌ دست آمده که هر یک بیانگر نقطه‌اى از خاک این سرزمین هنر پرور است. هنر ایران سالیان دراز مورد تجاوز و غارت تجاوزگران داخلى و خارجى قرار گرفته است. چه آن‌هایى که به ارزش هنر هنرمندان پى‌برده‌اند و یا آن‌هایى که کوچک‌ترین اطلاعاتى از هنر و فرهنگ نداشتند.

هنرمندان ایرانى بیش از هزار سال را در فضاى خفقان و بسته‌اى به فعّالیت پرداخته‌اند. زمانى‌که هنر تصویرى و شنیدارى ایران رو به نیستى و نابودى مى‌رفت، گسترش ارتباط با دیگر کشورهاى جهان، استقرار حاکمیت ملى ایرانیان و پیشروى به سوى دموکراسى و آزادى‌خواهى، جانى دوباره به هنر ایران داد. کاریکاتور نیز به عنوان یک هنر نوپا در ایران، فراز و نشیب‌هایى در یک صد سال عمر خویش در ایران داشته است. کاریکاتور ایران به سمت خوبى پیش مى‌رفت که جنگ تحمیلى عراق با ایران، وقفه‌اى ده‌ ساله در آن ایجاد کرد.

بعد از پایان جنگ کاریکاتور ایران جانى دوباره یافته و بازتاب‌هاى آن را همه کاریکاتوریست‌هاى داخلى و خارجى شاهد بوده‌اند. کاریکاتور مطبوعاتى نیز بعد از دوم خرداد و پیروزى سیّد محمد خاتمى رئیس‌جمهور محبوب مردم ایران، فضاى بهترى را براى فعّالیت پیدا کرده است. امروزه ما نیازمند ایجاد ارتباطى منسجم با دنیاى خارج هستیم. کاریکاتور بهترین وسیله براى گفت‌وگوى تمدن‌هاست. ما باید هویت خویش را بشناسیم و این معنى برگشت به عقب نیست؛ بلکه باید سکویى پیدا کنیم که بر آن بایستیم و بیندیشیم و به آینده بنگریم و این سکو در گذشته، در فرهنگ و تمدّن و ادبیات فاخر ما است.

کتاب فصل کاریکاتور اوّلین کار مستقل داوود احمدی مونس (آروین) است که بدون دخالت مستقیم هیچ ارگان دولتى انجام مى‌گیرد. در شماره‌هاى آینده «کتاب فصل کاریکاتور» فضاى بهترى براى بحث و گفت‌وگو درباره مباحث تخصّصى کاریکاتور فراهم خواهد شد و کیفیت و کمیت آن افزایش خواهد یافت.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب فصل کاریکاتور
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات روزنه
سال انتشار۱۳۷۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۲۱
زبانفارسی
شابک978-964-334-034-1
موضوع کتابکتاب‌های آموزش نقاشی
قیمت نسخه الکترونیک
۹۵۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب فصل کاریکاتور

Issa Loghmanieh
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
افتضاح بود بدون سر و ته و شما با یک سرچ ساده اطلاعات جامع تری از این کتاب بدست خواهی آورد.
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب فصل کاریکاتور

برای دریافت کتاب فصل کاریکاتور و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.