معرفی و دانلود کتاب فهم فلسفه: اندیشه معاصر

عکس جلد کتاب فهم فلسفه: اندیشه معاصر
قیمت:
۵۳۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب فهم فلسفه: اندیشه معاصر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب فهم فلسفه: اندیشه معاصر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فهم فلسفه: اندیشه معاصر

کتاب فهم فلسفه: اندیشه معاصر، به تالیف جون ا. پرایس، یکی از کتاب‌های مجموعه سه جلدی فهم فلسفه است که خواننده را با پرسش‌های ماندگار فلسفه از روزگار یونان باستان تا حال حاضر آشنا می‌کند. در این کتاب، اندیشه‌های معاصر مورد شرح و نظر قرار گرفته است.

اولین فیلسوفان در دنیای غرب، فیلسوفانِ پیشا سقراطی بودند، به‌عبارتی فیلسوفانی که قبل از سقراط (469-399 ق. م.) زندگی می‌کردند. آشنایی با افکار این اندیشمندان پیشرو ما را درجریان نخستین پرسش‌ها و نخستین جواب‌ها درباره‌ی طبیعت جهان و مایی که در آن زندگی می‌کنیم، قرار می‌دهد.

این فیلسوفان، حدود 600 سال قبل از میلاد سوالاتی از این دست را پرسیدند که «جهان چگونه به وجود آمد؟» و «جهان از چه چیزی ساخته شده است؟» آن‌ها می‌خواستند بدانند چه چیزی همه چیز را منسجم نگه می‌دارد، به نحوی که زمین و هر چیزی که در آن است متلاشی نمی‌شود.

انقلاب صنعتی، در اواسط قرن هجدهم و اوایل قرن نوزدهم، دوران تغییرات چشمگیر در زمینه‌ی فن‌آوری، اجتماع، سیاست و فرهنگ بود. تقریباً همه‌ی وجوه زندگی روزمره و از جمله اندیشه‌ی فلسفی زمان تحت تأثیر این دگرگونی‌ها قرار گرفت.

این انقلاب از بریتانیای کبیر آغاز شد، زیرا فن‌آوری، حمایت دولت و شبکه‌ی گسترده‌ی دادوستد برای پشتیبانی از رشد صنعت مهیا بود. اگرچه مورخان در مورد این‌که انقلاب صنعتی دقیقاً در چه سال‌هایی آغاز شد و در چه سال‌هایی به پایان رسید اتفاق‌نظر ندارند، ولی غالباً هم‌عقیده‌اند که این رخداد میان سال‌های 1750 و 1830 در انگلستان روی داد و آن کشور را از اقتصادی روستایی بر شالوده‌ی کشاورزی، به اقتصادی شهرمحور و به‌طرزی فزاینده صنعتی تبدیل کرد. کار یدی وسیعاً جای خود را به صنعت و ماشین‌آلات داد و تا سال 1850 همه‌ی اروپای غربی کمابیش صنعتی شده بود.

استفاده‌ی روزافزون از زغال‌سنگ و ورود نیروی بخار به عرصه، تکنیک‌های ساخت فولاد را بهبود بخشید و پیشرفت ابزارهای فلزی و ماشین‌آلات دست به دست با شبکه‌ی رو به رشد کانال‌ها، جاده‌ها و خطوط راه‌آهن، موجب گسترش نتایج انقلاب در سرتاسر اروپا و سرانجام جهان شد.

طبقه‌ی کارگر در انگلستان مبارزه‌ای طولانی را برای اصلاحات آغاز کرد. در سال 1832 لایحه‌ی اصلاحات از پارلمان گذشت و به برخی از کسانی که از نظر اقتصادی و اجتماعی جزو طبقات پایین دست محسوب می‌شدند حق رأی اعطا کرد. اگرچه تصویب این لایحه پیروزی بزرگی برای طبقه‌ی متوسط محسوب می‌شد، شرایط کار اغلب بد باقی ماند، و صاحبان ثروتمند کارخانه‌ها همچنان به سرکوب کارگران‌شان ادامه دادند. چنین سرکوبی برای فیلسوفان سودباور بریتانیایی همچون جرمی بنتام و جان استوارت میل که بانی بسیاری از اصلاحات اجتماعی بودند، پذیرفتنی نبود.

این مجموعه‌ی ارزشمند، شامل زندگی‌نامه برخی از سرشناس‌ترین اندیشمندان تاریخ است. چگونگی تأثیر آرای فلسفی این بزرگ‌مردان را بر مکتب‌های فکری بعدی توضیح می‌دهد. شما می‌توانید از طریق خواندن کتاب فهم فلسفه: اندیشه معاصر، مفاهیم مهم فلسفی و کاربرد آن‌ها را در زندگی شخصی خود بیاموزید.

فهرست مطالب کتاب

1: سودباوران بنتام و میل
2: فَرد: کی‌یرکه‌گور و نیچه
3: پراگماتیسم: جیمز و دیوئی
4: فلسفۀ فرآیند برگسون و وایتهد
5: فلسفه تحلیلی راسل، پوزیتیویسم منطقی و ویتگنشتاین
6: پدیدار‌شناسی هوسِرْل و هایدگر
7: اگزیستانسیالیسم سارتر، دوبوار،کامو
یادداشت‌ها
واژگان و اصطلاحات
کتاب‌شناسی
برای مطالعۀ بیشتر
نمایه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب فهم فلسفه: اندیشه معاصر
نویسنده
مترجمرضا علیزاده
ناشر چاپیانتشارات روزنه
سال انتشار۱۳۸۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۵۶
زبانفارسی
شابک978-964-334-337-8
موضوع کتابکتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه الکترونیک
۵۳۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب فهم فلسفه: اندیشه معاصر

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب فهم فلسفه: اندیشه معاصر

برای دریافت کتاب فهم فلسفه: اندیشه معاصر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.