معرفی و دانلود کتاب فهم فلسفه: فلسفه در قرون وسطی و دوران تجدد

عکس جلد کتاب فهم فلسفه: فلسفه در قرون وسطی و دوران تجدد
قیمت:
۴۳۰۰ تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب فهم فلسفه: فلسفه در قرون وسطی و دوران تجدد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب فهم فلسفه: فلسفه در قرون وسطی و دوران تجدد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فهم فلسفه: فلسفه در قرون وسطی و دوران تجدد

کتاب فهم فلسفه: فلسفه در قرون وسطی و دوران تجدد، به تالیف جون ا. پرایس، یکی از کتاب‌های مجموعه سه جلدی فهم فلسفه است که خواننده را با پرسش‌های ماندگار فلسفه از روزگار یونان باستان تا حال حاضر آشنا می‌کند. در این کتاب، فلسفه قرون وسطی و دوران تجدد مورد شرح و نظر قرار گرفته است.

اولین فیلسوفان در دنیای غرب، فیلسوفانِ پیشا- سقراطی بودند، به‌عبارتی فیلسوفانی که قبل از سقراط (469-399 ق.م.) زندگی می‌کردند. آشنایی با افکار این اندیشمندان پیشرو ما را درجریان نخستین پرسش‌ها و نخستین جواب‌ها درباره‌ی طبیعت جهان و مایی که در آن زندگی می‌کنیم، قرار می‌دهد.

این فیلسوفان، حدود 600 سال قبل از میلاد سوالاتی از این دست را پرسیدند که «جهان چگونه به وجود آمد؟» و «جهان از چه چیزی ساخته شده است؟» آنها می‌خواستند بدانند چه چیزی همچیز را منسجم نگه می‌دارد، به نحوی که زمین و هر چیزی که در آن است متلاشی نمی‌شود.

در کتاب فهم فلسفه: فلسفه در قرون وسطی و دوران تجدد، می‌خوانیم که مسیحیت از دل یهودیت بیرون آمد. بنیان‌گذار آن عیسی مسیح، آموزه‌های خود را بر ایمان یهودی که دراین فرهنگ چشم به جهان گشوده بود، پایه گذاشت. برای فهم ایمان مسیحی لازم است که نگاه کوتاهی به تاریخ یهودیت و دیدگاه یهودی نسبت به خدا بیندازیم.

درحالیکه بیشتر هند و اروپایی‌ها (از جمله یونانی‌ها و رومی‌ها) به خدایان متعدد قائل بودند، قوم یهود یا عبرانیان به خدای یگانه‌ای اعتقاد داشتند که برتر و والاتر از خدایان دیگر بود و چنان‌که در کتاب مقدس عبری، سِفر خروج 20: 3،1 آمده است: «خدا تکلّم فرمود و همه‌ی این کلمات را بگفت ... "تو را خدایان دیگر غیر از من نباشد."»

عبرانیان بر این عقیده بودند که خدای‌شان همه‌ی کائنات را آفریده است. در نظر آنها جهان چنان‌که فیلسوفان یونانی مثل افلاطون و ارسطو می‌اندیشیدند، ازلی و ابدی نبود و نیز مثل رواقی‌ها– مکتب دیگری در فلسفه‌ی یونان باستان– به «خدا در همه چیز و همه چیز در خدا» اعتقادی نداشتند.

عبرانیان بر این باور بودند که خدا قبل از جهان بوده و فراتر از جهان است. جهان و هر چیزی که در آن است متکی به خداست، که نیک است و نیکوکار و عادل و قدّوس. به گفته‌ی کتاب مقدس عبری، پس از آفریدن روشنایی، آسمان‌ها، خشکی، گیاهان، جانوران و انسان‌ «خدا دید که [آفرینش او] نیکوست» (پیدایش 1: 25). عبرانیان نگرش مثبتی نسبت به جهان داشتند و معتقد بودند که جایگاه و خانه‌ی روح انسان همین‌جا روی زمین است.

با این حال بنا به گفته‌ی کتاب مقدس عبری که مسیحیان آن را با نام عهد عتیق می‌شناسند، ما نمی‌توانیم همیشه سعادت را روی زمین پیدا کنیم، زیرا آدم و حوا، اولین مرد و زن، از فرمان خدا در باغِ عدْن سرپیچیدند. کیفر این کار دو چیز بود: نه تنها آدم و حوا از باغ بیرون رانده شدند، بلکه مرگ نیز پا به جهان گذاشت.

تاریخ، به آن نحو که در کتاب مقدس عبری روایت ‌شده است، رابطه‌ی خدا و والاترین آفریده‌ی او انسان را مورد توجه قرار می‌دهد. خدا در کتاب مقدس عبری هم رحیم است و هم انتقام‌جو و کسانی را که گناه می‌کنند و از فرمان او سر می‌پیچند کیفر می‌دهد. در اوایل تاریخ نوع بشر، خداوند سیلی بزرگ بر زمین جاری می‌کند تا هم شریران را مجازات کند و هم نیکان– نوح و خانواده‌ی او– را نجات دهد. خداوند بعدها عهد یا پیمانی با ابراهیم می‌بندد و حمایت از یهودیان را به عنوان قوم برگزیده‌اش در صورت اطاعت آنان از شرایع و فرامین نوید می‌دهد.

این مجموعه‌ی ارزشمند، شامل زندگی‌نامه برخی از سرشناس‌ترین اندیشمندان تاریخ است. چگونگی تأثیر آرای فلسفی این بزرگ‌مردان را بر مکتب‌های فکری بعدی توضیح می‌دهد. شما می‌توانید از طریق خواندن کتاب فهم فلسفه: فلسفه در قرون وسطی و دوران تجدد، مفاهیم مهم فلسفی و کاربرد آنها را در زندگی شخصی خود بیاموزید.

فهرست مطالب کتاب

1: فیلسوفان قرون وسطی
2: تولد فلسفه‌ی مدرن، دوران رنسانس
3: تجربه باوران بریتانیایی لاک، بارکلی، هیوم
4: فلسفه‌ی نقادانه امانوئل کانت
5: ایدئالیسم و ماتریالیسم هگل و مارکس
یادداشت‌ها
واژگان و اصطلاحات
کتاب‌شناسی
نمایه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب فهم فلسفه: فلسفه در قرون وسطی و دوران تجدد
نویسنده
مترجمرضا علیزاده
ناشر چاپیانتشارات روزنه
سال انتشار۱۳۸۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۰۸
زبانفارسی
شابک978-964-334-326-2
موضوع کتابکتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه الکترونیک
۴۳۰۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب فهم فلسفه: فلسفه در قرون وسطی و دوران تجدد

F Bayat
۱۳۹۶/۸/۴
این کتاب عالیه
به همه علاقمندان به فلسفه پیشنهاد میکنم
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب فهم فلسفه: فلسفه در قرون وسطی و دوران تجدد

برای دریافت کتاب فهم فلسفه: فلسفه در قرون وسطی و دوران تجدد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.