معرفی و دانلود PDF مجله راز - شماره 126

عکس جلد مجله راز - شماره 126
قیمت:
۱۹۰۰۰ تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی مجله راز - شماره 126 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی مجله راز - شماره 126 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی مجله راز - شماره 126

مجله راز - شماره 126 منتشر شد. داستانی از استیو جابز، چطور روی غلتک بیفتیم، مغزتان را بشویید، راز موفقیت، اصفهان ثروتمند، از جمله عناوینی هستند که در این شماره از مجله راز می‌خوانید.

چند روز پیش در یکی از محله‌های شلوغ شهر قدم می‌زدم؛ خیابانی که در زمان‌های قدیم جزو محله‌های شیک و معروف شهر بود؛ اما اکنون سال‌هاست که صرفا به معبری شلوغ برای تمام خیابان‌های اصلی شهر تبدیل شده است. خیابان مالامال از ترافیک بود و پیاده‌روها پذیرای تعداد فراوانی از شهروندانی بودند که به‌ سرعت آمدوشد می‌کردند و به سمت مقصد خود می‌شتافتند. دست‌فروش‌ها هم از موقعیت شلوغ و پرتردد استفاده کرده بساط خود را میان آن همهمه گسترانیده بودند. از کنار یکی از دست فروش‌ها رد می‌شدم که یکی از آن‌ها نظرم را به شدت جلب کرد. انگشتر فروشی که ده‌ها انگشتر را با نظم و ترتیب روی تخت‌های چوبی چیده بود. روی تخته چوبی، ورق‌های از جنس شیشه قرار گرفته بود که این ویترین را کامل می‌کرد. انگشترهای نگین‌دار در رنگ‌های مختلف زرد، آبی، قرمز، سبز یا الوان هر یک به شکلی به روی بیننده چشمک می‌زدند.

نگین‌هایی از جنس سنگ روی رکاب فلزی. سنگ تراش‌ خورده و فلز در کارخانه ذوب می‌شود و شکل می‌گیرد، بعد فلز رکاب می‌شود و جایگاهی برای قرار گرفتن سنگ شکل می‌دهد. آن دو در کنار هم به شاهکاری ماندگار تبدیل می‌شوند که گاهی از پدر به پسر می‌رسد و حتی تا چندین نسل دست به دست می‌چرخد: انگشتر نگین‌دار! با خود گفتم: «جنس رکاب از فلز و جنس نگین از سنگ. وقتی کنار هم قرار می‌گیرند به اثری هنری، چشمگیر و ارزشمند تبدیل می‌شوند. حال اگر سنگ تراش خورده جدا باشد و فلز شکل گرفته جدا، آیا باز هم این بار هنری پدید می‌آید؟ آیا حتی نیمی از این ارزشمندی شکل می‌گیرد؟» نه، به طور مشخص، سنگ و فلز جدا از هم‌ یک‌ دهم این زیبایی هنری را تشکیل نمی‌دهند. این قرار گرفتن آن‌ها در کنار یکدیگر است که معجزه می‌آفریند. بودن دو چیز در کنار هم در حالی که جنس‌شان از ابتدا تا انتها با هم متفاوت است کالایی زیبا و بی‌بدیل را پدید می‌آورد؛ اما این محدود به اشیا و ساخت آثار دستی نیست. درباره ما انسان‌ها هم همین‌ گونه صدق می‌کند. هر یک ماهیتی متفاوت از دیگری داریم؛ اما قرار گرفتن استادانه‌مان در کنار یکدیگر و همکاری و همیاری‌مان برای رسیدن به اهداف و ساخت پروژه‌های بزرگ به معجزه منتهی می‌شود. شاید هیچ‌ یک به دیگری شباهتی نداشته باشیم و در این دنیا، با خودمان بیش از دیگران سازگار باشیم، اما در هر صورت مجبوریم برای رشد و پیشرفت و رسیدن به اهداف بزرگ در کنار هم قرار بگیریم. هر یک از ما به تنهایی مانند آن فلز یا سنگیم. هر چقدر هم که زیبا تراش بخوریم و قالب زده شویم باز هم به تنهایی ارزش چندانی نخواهیم داشت. قرار گرفتن در اجتماع و تحمل ویژگی‌های متفاوت یکدیگر تنها معبر واقعی ما به سمت مقصود است.

همرازم، قدر دیگر انسان‌ها را بدان و با بد و خوب آن‌ها بساز. اگر برخی صفات را در آن‌ها نمی‌پسندی دلیل نمی‌شود با آن‌ها همکاری نکنی. هر کدام از ما یک جنس داریم، متفاوت از دیگری. هیچ کس به طور صد در صد آن یکی را درک نمی‌کند و نمی‌پسندد؛ اما تنها راه رشد و رسیدن به کمال بودن در کنار یکدیگر است. صفات علیای هر یک از شما در کنار دیگری می‌نشیند و ارزش هنر انسانی را به توان بی‌نهایت می‌رساند. همواره به خاطر داشته باش به تنهایی هر چند هم که ارزشمند باشی یا رکابی فلزی هستی یا سنگ تراش خورده. بودن در کنار دیگری از تو انگشتری می‌سازد در اوج ارزش که نسل‌ها باقی می‌ماند و هر دوره بیش از دوره پیش مسیر تعالی به سمت آسمان را طی می‌کند. پس دیگران را تحمل کن و برای رشد خود با پذیرش تفاوت‌های آن‌ها با خودت در کنارشان قرار بگیر. این است سری از اسرار برای رشد خودت. به پیش!

فهرست مطالب

موفقیت، کسب و کار
داستانی از استیو جابز
چطور روی غلتک بیفتیم؟
مغزتان را بشویید
راز موفقیت
اصفهان ثروتمند
نقش آموزش در رشد و تعالی سازمان
جملات قصار بزرگان درباره موفقیت
چطور یک فیل را بخوریم؟
پیش به سوی موفقیت
آخ جون!
آیا می دانید سه مانع اصلی موفقیت چیست؟
جذب و تحول
راز اول
کافه ثروت
معجزه کرد، معجزه می‌کنی
کودکان گاهی بزرگ‌ترین آموزگاران‌اند
ارزش واقعی
بازی زندگی
پس از معجزه
کارمند هتل
۲۲ ساعت همدلی
من عاشق ماده شیرها هستم
معجزه سبزها
برای جذب آرزوها مقاومت را رها کن
بهشت گمشده
پیدا کردن خوشبختی
در آغوش خداوند
پسر بچه فقیر و سگ
چاخان‌های فنجان قهوه
قدر خودت رو بدون
مرده شورش رو ببرن
جهانت را با دست خودت بساز
در کام نهنگ
طلا قیمت جو
تکیه بر باد
نگذارید برای شادی‌تان نرخ تعیین کنند
تنهایی چندان هم بد نیست!

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابمجله راز - شماره 126
ناشر چاپی مجله راز
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۶۸
زبانفارسی
موضوع کتابمجله‌های اقتصادی و کسب و کار
قیمت نسخه الکترونیک
۱۹۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید مجله

نقد، بررسی و نظرات مجله راز - شماره 126

سعید افشار
۱۳۹۷/۶/۱۲
بهترین مجله موفقیت و خودباوری ایران که با مطالبی جدید و فوق العاده کاربردی. داستان‌ها و مقالات زیبا باعث شده که به بهترین شکل مطالب به مخاطب انتقال پیدا کنه. ممنونم از کتابراه و راز. حتما تهیه کنید
لیدا تهرانی
۱۳۹۸/۳/۲۱
حرف نداره و به همه پیشنهادش میکنم👌
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه مجله راز - شماره 126

برای دریافت مجله راز - شماره 126 و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.