معرفی و دانلود کتاب شمس خاموش

عکس جلد کتاب شمس خاموش
قیمت:
۱۲۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب شمس خاموش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب شمس خاموش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب شمس خاموش

سینان یامور در کتاب شمس خاموش که از پرفروش‌ترین کتاب‌های ترکیه به شمار می‌آید با بیانی روان و جذاب شما را به قلب زندگی شمس تبریزی، شخصیت خاص و بی‌مانند ایرانی می‌برد. این کتاب به ده زبان زنده دنیا ترجمه شده و به سرعت به فروش بالایی دست پیدا کرد.

درباره‌ی کتاب شمس خاموش:

با این کتاب شمس تبریزی بزرگ را با زبانی ساده‌تر بشناسید و شیفته‌اش شوید تا به این ترتیب به عاشقانه‌های مولانا هم کمی نزدیک‌تر شوید. این کتاب در مدت کمتر از سه سال، چهارصد و دوازده بار در کشور ترکیه تجدید چاپ شده است و با وجودی که چاپ اول کتاب یک صد هزار نسخه بود، در کمتر از دو هفته به چاپ دوم رسید. به جرأت می‌توان گفت صمیمیت کلام و سادگی و روانی نثر که با هدف برقراری ارتباط بهتر و صمیمی‌تر شما با شمس بوده، بر جذابیت بیش از پیش کتاب افزوده است.

کلمات و جملات در کتاب «شمس خاموش» از زبان خود شمس و با بیانی ملموس و صمیمی نگارش شده‌اند و همین امر سبب شده تا به شکل آسانتری به زندگی شمس راه پیدا کنید و با شور و شوق قدم به قدم با او همراه شوید. در این کتاب به ماجرای شیفتگی و دلدادگی مولانا به شمس و تاثیری که شمس بر زندگی وی گذاشت نیز، به شکلی متفاوت پرداخته شده است. امید است که این اثر جذاب، گام محکم و موثری در برقراری ارتباطی قابل درک و صمیمانه‌تر شما با شمس تبریزی بردارد.

شمس تبریزی را بیشتر بشناسیم:

شمس‌الدین یا شمس تبریزی از صوفیان بزرگ قرن هفتم بود. او به نقاط مختلفی می‌رفت و عاشق سفر کردن بود. شمس در سال 623 هجری خورشیدی به قونیه سفر کرد و در آنجا با مولانا دیدار کرد. این ملاقات چنان تاثیری در مولانا گذاشت که وی مرید و شیفته شمس شد. مولانا پس از دیدار با شمس به کلی زندگی‌اش دگرگون شد، او تا قبل از دیدار با شمس به تدریس علوم دینی مشغول بود و در چهار مدرسه مشهور آن زمان تدریس می‌کرد. پس از دیدار با شمس و تاثیرپذیری مولانا از او، مولانا رو به شاعری و عرفان آورد و درس و وعظ علوم دینی را کنار گذاشت. مریدان مولانا که تاب تحمل این تغییر را در او نداشتند به خشم و کینه‌ورزی به شمس روی آوردند تا اینکه شمس بی‌خبر قونیه را ترک کرد. پس از ترک شمس، مولانا در اندوه و رنجی عظیم فرو رفت. تاثیر شمس در زندگی مولانا به حدی بود که او را به شخصیتی پرآوازه و بی‌همتا تبدیل کرد که آوازه شهرت خود و اشعارش همچنان در سرتاسر جهان به گوش می‌رسد.

سینان یاغمور را بیشتر بشناسیم:

سینان یاغمور متولد ترکیه و از عرفان‌شناسان و مولانا‌شناسان مشهور است که، کتاب‌های مختلفی از او به چاپ رسیده و بیشتر آن‌ها با تیراژ بسیار بالا و تعداد چاپ‌های استثنایی روبرو شده‌اند. کتاب شمس خاموش و یوسف و زلیخای یاغمور به ده زبان مختلف ترجمه شده‌اند. این نویسنده قلمی تاثیرگذار و زیبا دارد که هر فردی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. آثار وی بیشتر در قالب رمان به رشته تحریر درآمده است.

کتاب شمس خاموش به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب برای دوستدارن زندگی پر رمز و راز و عارفانه شمس و مولانا، اثری متفاوت و فوق‌العاده است و ابعاد جدیدی از زندگی شمس را بازگشایی کرده که بر جذابیت آن افزوده است.

نکوداشت‌های کتاب شمس خاموش:

- تصور می‌کردم کتاب‌های زیادی درباره شمس، مولانا و عشق خوانده‌ام اما اشتباه می‌کردم. وقتی شروع به خواندن کتاب کردم حس می‌کردم دوستم سینان یامور تاریخ تولد خود را فراموش کرده و مثل دوستی صمیمی همراه شمس بوده. بعد از خواندن کتاب، دیگر مطمئن بودم نویسنده، شمس تبریز را کاملا درک کرده است. (آردان دمیر گیران نویسنده و محقق)

- در کتاب شمس خاموش، زیبایی متفاوتی احساس کردم. در جاهایی از کتاب انگار اصلا همنشین و هم صحبت شمس و مولانا می‌شوی، روایت و مفهوم این کتاب کاملا شایسته بنام عشق است. قابل فهم برای همه اما در عین حال بسیار تاثیر گذار. با این کتاب، زیر باران عشق خیس می‌شوید تا روحتان شسته شود. (دکتر حسام الدن الگون محقق و استاد دانشگاه)

در بخشی از کتاب شمس خاموش می‌خوانیم:

شمس، به نظر تو چه چیز عاشقان را می‌ترساند و آنچه که امیدوارشان می‌کند چیست؟ آنچه که همیشه عاشقان را می‌ترساند،، حس از دست دادن است. این ترس همیشه با عاشق همراه است و او را به اندیشه فرو می‌برد. زمانی که آن طور که شایسته و بایسته است، شکرگزار و قدردان نعمت‌ها و هدیه‌هایی که برایشان فرستاده می‌شود نیستند، نگران و مضطرب می‌شوند مبادا نعمت‌ها از آن‌ها گرفته شود. زیبایی این عشق در این است که درست در لحظه‌ای که قلب می‌ترسد و اندیشه‌ی ناامیدی کم کم راه قلب را پیش می‌گیرد، وسعت بی‌انتهای رحمت الهی مانند معجزه‌ای نور امید را دوباره به سینه می‌تاباند. همین امید در اصل تقلا برای رسیدن به حقیقت الهی است. به همین دلیل است که عشقِ خداوندی، بی‌نظیر است چرا که ترکیبی از امید و دلهره است. دلهره‌ی آزردن معبود در هنگام خطا و امیدِ مرحمت و بخشش الهی که ناشی از گذشت و خطا پوشیِ ذات خداوندی است. «همانا که خداوند به بندگان بسیار لطف کننده است» (آیه 19، سوره شورا).

هر نعمت خداوندی، نشانه‌ای از لطف اوست. بر خلاف سایر موجودات، تنها در مورد انسان است که عشق خداوند به او کاملا آشکار است. در واقع زمانی که عشق در قلب انسان عمیقا جا گرفت، فکر کردن به هر چیز دیگر جز معشوق از انسان و جن گرفته تا بهشت و جهنم ارزشی نخواهد داشت. زمانی که عاشق، خود را دربست به قدرت و کرامت معشوق می‌سپارد، صاحب عشق هم الطاف و مهربانی‌اش را نشان می‌دهد. حکایت حضرت ابراهیم را که می‌دانی، وقتی خداوند او را از آتش سوزانی که برای از بین بردنش ایجاد کرده بود در اصل قدرت بی انتها و کرم بی کرانش را به عاشقش نشان داد، آن هم بی هیچ توقعی. آن چه واضح است مقربان و عاشقان راستین در همین دنیا به وصال حضرت حق نایل می‌شوند و در همین دنیا هم به یقین و رستگاری می‌رسند چرا که تمامی پرده‌ها از مقابل چشمانشان برداشته می‌شود.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب شمس خاموش
نویسنده
مترجممهرنوش پرتوی
ناشر چاپیانتشارات نیک مهر
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۱۷
زبانفارسی
شابک978-600-8287-45-2
موضوع کتابکتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه الکترونیک
۱۲۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب شمس خاموش

مجید Tav
۱۳۹۹/۷/۳۰
مایه مباهات و افتخار هست برای ما که از مفاخر کشورمان اینگونه تجلیل و کتاب و مقاله نوشته می‌شود و در سرتاسر جهان پخش می‌گردد و صد افسوس که ادیبان و نویسندگان عزیز کشورمان در این زمینه‌ها آنطور که باید فعال نیستند،،،
الهام سلیمانی
۱۴۰۱/۳/۱۳
من عاشق داستان شمس و مولاناام. واقعا وقتیکه درحال خوندنش هستم اشک تو چشمام جمع میشه اینقدر که قشنگه😍😍😢😢 این کتاب چون از زبان شمس بود خیلی جالب بود ممنون🙏🏻
حسین پرنور
۱۴۰۱/۱/۲۳
سلام و عرض ادب
کتاب خوبی هست از لحاظ محتوایی و بنظر من با یکبار خوندن نمیشه به محتویات اون پی برد چون درک محتویات اون واقعا در بعضی جاها سخت و قابل تأمل هست.
سارا سوری
۱۴۰۱/۱/۲
کتاب خوبیه. روایت دیگری از آشنایی شمس و مولانا. البته رفاقت این دو نفر به گونه‌های دیگری هم روایت شده. من داستان ملت عشق رو بیشتر دوست داشتم
فاطمه حقیقت
۱۴۰۰/۱۲/۲۷
با مطالعه این کتاب جذاب به بزرگی شمس و دلیل علاقه وافر مولانا به ایشان پی می‌برید
من کتاب "ملت عشق" را هم به دوست داران شمس و مولانا توصیه میکنم
محسن کاکایی
۱۴۰۰/۱۰/۲۷
کتاب خوبی بود ولی به نظر من نتونسته بود انچنان زندگی شمس رو موشکافی کنه و در مورد مرگ شمس خیلی تخیلی نوشته حالا دید من اینطوره ولی در کل کتاب خوبیه
بهناز زاهدی نژاد
۱۴۰۰/۲/۹
کتابی معنوی و پر از کد و کلید برای عاشقان خدا و عاشقان شمس و مولانا پیشنهاد میشه
پریسا نقش بند
۱۴۰۱/۳/۱۹
عالی بود و عاشقانه‌های الهی مولانا و شمس عزیز دو انسان وارسته الهی که راهشان روشنی بخش است
Mahdiye Ebadi
۱۳۹۹/۱۲/۸
یکی از کتابایی که ارزش خوندن رو هزاران بار داره
ابراهیم امامی
۱۴۰۱/۴/۲
اصلا به هر چی که منو به سمت این هوشیاری ایزدی ببره،
بنده تعظیم میکنم داداش 🙏
Maedeh Abbasiazad
۱۴۰۰/۹/۱۴
کتاب خیلی عالیی هستش، خودم چندین بار خوندمش خیلی فوق العاده بودد👌👌
پرستو رمضانی
۱۴۰۱/۳/۲۳
معرکه بود.. حال و هواتون رو عرفانی می‌کنه
ربابه سبزه پرور
۱۴۰۱/۲/۳۰
کتاب عالیه ارزش وقت گذاشتن را دارد
سیده زینب موسوی
۱۴۰۰/۸/۳
خیلی عالی
باید با حوصله خوند
F Z
۱۴۰۰/۶/۲۸
جالب بود ومن دوست داشتم
مشاهده همه نظرات ۱۷

راهنمای مطالعه کتاب شمس خاموش

برای دریافت کتاب شمس خاموش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.