معرفی و دانلود PDF کتاب پیش بینی غافلگیری: تحلیل برای هشدار راهبردی

برای دانلود قانونی کتاب پیش بینی غافلگیری: تحلیل برای هشدار راهبردی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب پیش بینی غافلگیری: تحلیل برای هشدار راهبردی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پیش بینی غافلگیری: تحلیل برای هشدار راهبردی

کتاب پیش بینی غافلگیری: تحلیل برای هشدار راهبردی، محصول تجربه‌ی 25 ساله سینتیا ام. گرابو در حوزه‌ی نشانه‌­شناسی و اطلاعات هشدار دهنده از نقطه نظر تحلیلی است. نمونه‌های استفاده شده در این کتاب عموماً از جنگ جهانی دوم و جنگ سرد گرفته شده‌اند.

در کمتر از یک دهه‌ی گذشته، توسعه‌های بزرگ و چشمگیری ماهیت مسئله‌ی هشدار دهنده را برانگیخته‌اند. اولین توسعه، فروپاشی کمونیسم در شوروی و کشورهای اروپای شرقی بود؛ یعنی مناطقی که بیش از چهل سال مرکز توجه اولیه جمع‌آوری اطلاعات و تحلیل نشانه­‌ها بودند. مورد دوم، ظهور تروریسم (که در 11 سپتامبر 2001 به نحو چشمگیری در آمریکا احساس شد)، به عنوان یک مشکل بزرگ، و بلکه بزرگ‌ترین تهدید برای امنیت ما بود. به نحوی واضح، این توسعه‌های بزرگ، اهداف جمع‌آوری تحلیل‌ها و تمرکز بر روی آن‌ها را در جامعه اطلاعاتی دگرگون کرده است.

بر اساس اطلاعات ارائه شده در کتاب پیش‌بینی غافلگیری: تحلیل برای هشدار راهبردی (Anticipating Surprise: Analysis for Strategic Warning) ممکن است یک مشاهده‌­گر علت­‌گرا نتیجه بگیرد که این تغییرات، درس‌های تاریخ و به طور خاص، جنگ سرد را بی‌­اهمیت می‌­سازد اما یک دیدگاه حساس و هوشمندانه­‌تر می­‌پذیرد که مشکلات تحلیلی هشدار دهی و ماهیت خطاها، تغییرات اندکی یافته‌­اند. بنابراین مشکلات مشابهی را به طور مکرر می‌بینیم:

درک ناکافی از تهدیدهای نوظهور، خصوصاً آن‌هایی که احتمال کمی دارند اما خطر بالقوه زیادی هستند؛
یک مجموعه ناکارآمد در مقابل چنین تهدیدهایی؛
فقدان ارتباط هماهنگ میان گردآورندگان، تحلیلگران و مأموران؛
شکست در توجه به دیدگاه‌های اقلیت؛
آسیب‌پذیری نسبت به فریب.

بنابراین، امید است که سینتیا ام. گرابو (Cynthia M Grabo) در کتاب پیش رو با بحث درباره‌ی نمونه‌های واقعی، بتواند در درک اطلاعات هشدار دهنده به شما یاری برساند.

در بخشی از کتاب پیش‌بینی غافلگیری: تحلیل برای هشدار راهبردی می‌خوانیم:

اطلاعات هشدار دهنده در سطح راهبردی، یا با عنوان "اطلاعات نشانه­‌ها"، به طرز گسترده‌ای یک پیشرفت پس از جنگ جهانی دوم است. به طور دقیق‌تر، این مورد محصول روزهای اولیه جنگ سرد بود، یعنی زمانی که ما تازه درک می‌کردیم که شوروی سابق و دیگر ایالت‌های کمونیستی سوار جریان‌های انسانی مرتبط با علایق و امنیت جهان آزاد می‌شدند که می‌توانست منجر به اقدامات غافلگیرانه یا تجاوزهای آزاد شود. فعالیت‌های دشمن در جنگ جهانی دوم، مانند حمله ژاپن به پرل هاربر در سال 1941، بسیاری از مفاهیم مرسوم یا تاریخی این‌که جنگ‌ها چگونه شروع می‌شوند را از بین برده بود. ظهور سلاح‌های جدید و دستگاه‌های تحویل دوربُرد، نیاز به هشدار برای اجتناب از حملات غافلگیرانه را افزایش داد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل 1: نقش اطلاعات هشدار دهنده
فصل 2: مقدمه‌ای بر روش تحلیلی
فصل 3: هشداردهی و نشانه‌های نظامی
فصل 4: عامل سیاسی برای هشدار
فصل 5: اخطار از جانب تمامی شواهد
فصل 6: اصل غافلگیری و زمان‌بندی
فصل 7: مساله فریب
فصل 8: قضاوت‌ها و سیاست‌ها
فصل 9: بهبود ارزیابی‌های هشدار: برخی نتیجه‌گیری‌ها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب پیش بینی غافلگیری: تحلیل برای هشدار راهبردی
نویسنده
مترجممحمد یوسفی خرایم، احمدرضا میرزائی
ناشر چاپیانتشارات دانشگاه عالی دفاع ملی تهران
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۲۶۵
زبانفارسی
شابک978-622-6885-32-4
موضوع کتابکتاب‌های علوم سیاسی، کتاب‌های علوم نظامی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب پیش بینی غافلگیری: تحلیل برای هشدار راهبردی

برای دریافت کتاب پیش بینی غافلگیری: تحلیل برای هشدار راهبردی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.