معرفی و دانلود کتاب آره رفیق! داستان باور نکردنی من

عکس جلد کتاب آره رفیق! داستان باور نکردنی من
قیمت:
70000 تومان - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب آره رفیق! داستان باور نکردنی من و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آره رفیق! داستان باور نکردنی من و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آره رفیق! داستان باور نکردنی من

داستان باور نکردنی بزرگترین بدنسازی که دنیا تاکنون به خود شناخته است! کتاب آره رفیق! داستان باور نکردنی من روایت زندگی ستاره بدنسازی جهان، رونی کلمن از زبان خودش است. او درباره اینکه چگونه موانع را از سر راهش برداشته، سختی‌ها را پشت سر گذاشته و اینکه به تمام خواسته‌هایش در زندگی رسیده، نوشته است.

درباره کتاب آره رفیق! داستان باورنکردنی من:

کتاب آره رفیق! داستان باورنکردنی من (Yeah Buddy! My Incredible Story) درباره شخصی است که خستگی و تسلیم شدن برایش معنایی ندارد. رونی کلمن یکی از موفق‌ترین انسان‌های تاریخ است. او در این کتاب که زندگی‌نامه خودش است از تولد در شرایط اقتصادی نه چندان مناسب تا قهرمانی‌اش در معتبرترین رقابت بدنسازی جهان می‌گوید و درس‌های مهمی از زندگی شخصی و حرفه‌ای خود آموزش می‌دهد. او در کتاب حاضر به جنبه‌های مختلفی از زندگی شخصی، شغلی و ورزشی خود به عنوان یک بدنساز حرفه‌ای پرداخته است و روش‌های تمرینی، رژیم‌های غذایی و نکات قابل توجهی را درباره این ورزش شرح داده است.

در دنیای حرفه‌ای پرورش اندام، نام رونی کلمن به ‌تنهایی می‌‌درخشد. تاکنون ورزشکاری نبوده است که از نظر فیزیکی بتواند و یا بخواهد که این ورزش را فراتر از محدوده انتظارات انسان ببرد. رونی به حدی آن را فراتر برده است که شاید این ورزش دیگر شاهد همچین پدیده‌ای نباشد. رونی کلمن شخصی است که پرورش اندام را معنا می‌‌کند. از آن مهم‌تر، شخصی است که عشق را معنا می‌‌کند؛ نه عشق به یک شخص دیگر و نه عشق به یک‌ چیز مادی، بلکه عشق به یک فعالیت را. کلمن کسی است که پس از پشت سر گذاشتن بیش از 12 عمل جراحی سنگین و نشستن روی ویلچر، بازهم به باشگاه می‌‌رود و تمرین می‌‌کند. او حتی شب قبل از عمل‌های جراحی نیز، تمرین را کنار نگذاشته است. از نظر او تحمل همه‌ سختی‌ها، ارزش 8 دوره قهرمانی در مستر المپیا را داشته است. او شایسته لقب «پادشاه» است.

با رونی کلمن بیشتر آشنا شویم:

رونی دین کلمن (Ronnie Dean Coleman) بدنساز حرفه‌ای است که در سال 1964 در لوییزیانای آمریکا متولد شد. او ابتدا در رشته حسابداری تحصیل کرد و بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه به عنوان افسر پلیس در آرلینگتون تگزاس فعالیت ‌کرد. به پیشنهاد یکی از همکارانش در یک باشگاه بدنسازی مشغول تمرین شد و بعد از قهرمانی در رده سنگین مسابقات آماتوری مستر تگزاس فعالیتش در این زمینه را به طور حرفه‌ای دنبال کرد و افتخارات بسیاری به دست آورد. کلمن در اردیبهشت 1394 برای شرکت در یک سمینار آموزشی به ایران سفر کرد. او به خاطر تمرین‌های ورزشی سنگین و فراوان در دوران بازنشستگی، ستون مهره‌هایش را چندبار جراحی کرد و بعد از آن یک شرکت در زمینه تولید محصولات سلامتی و ورزشی از جمله مکمل‌های غذایی تاسیس کرد.

در ستایش از رونی کلمن:

- رونی کلمن، الگوی من بود و کسی بود که همواره او را تحسین می‌کردم. رونی به ‌سختی تمرین می‌کرد. او فردی بسیار فروتن بود و من احترام زیادی برای او قائل بودم. (جی کاتلر، قهرمان 4 دوره مستر المپیا)

- رونی تبدیل به یک بعد کاملاً جدید شد. باورکردنی نبود. او به بدن‌سازان نشان داد که یک‌گونه دیگر از سایز و تناسب وجود دارد. (آرنولد شوارتزنگر، قهرمان 7 دوره مستر المپیا)

- رونی کلمن مانند یک بیگانه فضایی به نظر می‌رسید. کسی نبود که بتوان او را با رونی مقایسه کرد. هیچ‌کس آن ویژگی را نداشت. (کای گرین، قهرمان 3 دوره آرنولد کلاسیک)

- در دنیای حرفه‌ای پرورش اندام، نام رونی کلمن به‌تنهایی می‌درخشد. تاکنون ورزشکاری نبوده است که از نظر فیزیکی بتواند و یا بخواهد که این ورزش را فراتر از محدوده انتظارات انسان ببرد. رونی به حدی آن را فراتر برد که شاید این ورزش دیگر شاهد چنین چیزی نباشد. (لی هنی، قهرمان 8 دوره مستر المپیا)

مطالعه کتاب آره رفیق! داستان باورنکردنی من به چه کسانی توصیه می‌‌شود:

اگر به خواندن زندگی‌نامه افراد بزرگ و موفق علاقه دارید و از راه و رسم آن‌ها در زندگی خود الهام می‌گیرید، مطالعه کتاب آره رفیق! داستان باورنکردنی من به شما توصیه می‌شود. هم‌چنین اگر از علاقه‌مندان به دنیای ورزش و پرورش اندام هستید، مطالعه این کتاب را از دست ندهید.

جملات برگزیده کتاب آره رفیق! داستان باورنکردنی من:

- نظم اولیه، نه ‌تنها مسیر موفقیتی که بعداً در زندگی‌ام به آن می‌‌رسیدم را برایم هموار کرد، بلکه به من کمک کرد تا ارزش سخت کار کردن، امرار معاش کردن، سرسخت بودن، قانع بودن و اینکه هیچ‌وقت در مورد هیچ‌چیز شکایت نکنم را درک کنم.

- به نظر من، یکی از مهم‌ترین بخش‌های زندگی، درک این است که شما واقعاً چه کسی هستید و می‌‌خواهید با زندگی خود چه‌کار کنید. همه ما با یک هدف و دلیلی خاص برای زندگی، متولد شده‌ایم. من به شخصه معتقد هستم که این دلیل توسط خداوند، انتخاب و به ما داده شده است. ولی درک آن آسان نیست؛ واقعاً به شما بستگی دارد که نشانه‌ها را ببینید و آن‌ها را برای خودتان تفسیر کنید.

- همه در برخی از لحظات زندگی خود، با مشکلاتی مواجه می‌‌شوند. این یک حقیقت است. قرار نیست که شما همیشه برنده باشید. مهم نیست که چقدر همه‌ چیز خوب پیش می‌‌رود؛ بالاخره روزی با یک بحران روبه‌رو خواهید شد. روز‌های خوب بدون روز‌های بد، هیچ مفهومی ندارند و از زندگی برای قرار دادن آن‌ها در مسیر من، تشکر می‌‌کنم. من بدون آن سختی‌ها، هیچ‌چیز نبودم.

- انگیزه، ‌بخش بزرگی از تمرین به‌حساب می‌‌آید، ولی همه‌چیز نیست. انگیزه می‌‌تواند در واداشتن شما به آغاز و عبور از برخی موانع، مفید باشد. بااین‌حال، تنها عاملی که در ثابت‌قدم بودن در تمرین و یا در هر فعالیت دیگری از زندگی، به شما کمک می‌‌کند، نظم است.

- قدردانی به این معناست که از داشته‌های خود مطلع باشید و به خاطر داشتن آن‌ها، شکرگزار باشید. این یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین ملاک افراد خوشحال هست، زیرا ذهنیت شما را از «چه چیزی در زندگی من کم است؟» به «چقدر خوشبخت هستم که این را دارم.»، تغییر خواهد داد.

دربخشی از کتاب آره رفیق! داستان باورنکردنی من می‌خوانیم:

از لحظه‌ای که اولین دستمزد خود را از فروشگاه دریافت کردم، علاقه شدیدی به پول پیدا کردم. عاشق کار کردن و درآوردن مقدار زیادی پول بودم. البته آقای اندرسون فقط می‌‌توانست 25 سنت به من بدهد و من نیز تنها یکی دو ساعت در فروشگاه او صرف می‌‌کردم. پس نیاز داشتم که کاری دیگری در کنار آن پیدا کنم.

به یاد دارم که حدود شش ساعت در روز را در مدرسه می‌‌گذراندم، حدوداً هشت ساعت می‌‌خوابیدم، دو ساعت در فروشگاه کار می‌کردم، تقریباً روزی یک یا دو ساعت بسکتبال بازی می‌کردم، یک ساعت به انجام تکالیف خود می‌پرداختم و دو ساعت نیز با خانواده وقت می‌گذراندم. این بدان معنا بود که حدوداً سه یا چهار ساعت وقت اضافه در روز داشتم و می‌توانستم به‌منظور کسب درآمد بیشتر، کار دیگری پیدا کنم.

همین کار را کردم. کمی بعد، من کار‌های مختلف را برای افراد مختلف انجام می‌دادم. اطراف شهر گردش می‌کردم و هرکاری که می‌توانستم، انجام می‌دادم. چمن‌ها را می‌زدم، کار‌های مربوط به حیاط خانه‌ها را انجام می‌دادم، در بازی‌های بسکتبال بین دانشگاهی امتیاز‌ها را شمارش می‌کردم، زمان را می‌گرفتم و خطا‌ها را اعلام می‌کردم -به تنهایی کار سه نفر را انجام می‌دادم- و خلاصه هر کاری که پول به همراه داشت را انجام می‌دادم.

هر پولی که در می‌آوردم را با لذت خرج می‌کردم. برای خودم خوراکی، لباس، اسباب بازی، کتاب‌های مصور و هر چیزی که می‌خواستم می‌خریدم. پولی که در می‌آوردم، از میزانی که می‌توانستم خرج کنم، بیشتر بود و این روندی بود که در طول زندگی من امتداد یافت.

می‌دانم بعضی از مردم ممکن است فکر کنند که این برنامه، کمی برای یک پسربچه به سن من، سنگین بوده است، ولی من واقعاً عاشق آن بودم. آن‌قدر عاشقش بودم که حتی یک روز هم در کار یا مدرسه، غیبت نکردم. درواقع، هر سال بهترین آمار حضور را داشتم و با نمرات خوبم، باعث سربلندی بودم. عاشق سر کار رفتن، کار کردن و پول درآوردن بودم و یک روز نتیجه آن را می‌دیدم.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه مترجم
پیشگفتاری از برایان دوبسون
پیشگفتاری از لی هنی
پیشگفتاری از فلکس ویلر
پیشگفتاری از برنچ وارن
پیشگفتاری از جی کاتلر
پیش درآمد
مقدمه
بخش اول: سال‌های آغازین من
فصل اول: زاده شده برای قدرت
فصل دوم: آموختن اینکه چگونه یک فرد سخت‌کوش باشم
بخش دوم: سال‌های طلایی جوانی‌ام
فصل سوم: اولین عضلاتم
فصل چهارم: سال‌های دانشجویی‌ام
فصل پنجم: سال‌های کم حاصل – فارغ‌التحصیلی از دانشگاه
فصل ششم: محافظت و خدمت – سال‌های من در اداره پلیس
بخش سوم: به سوی المپیا
فصل هفتم: عضویت مادام‌العمر – شروع در باشگاه متروفلکس
فصل هشتم: مستر المپیا – قهرمان خدایان
فصل نهم: بدن‌ساز حرفه‌ای – گرفتن کارت حرفه‌ای
فصل دهم: تمرین کردن مانند یک قهرمان – روال تناسب اندامم
فصل یازدهم: مسیر طولانی تا مسترالمپیای 1998 – اولین شکست‌ها در مستر المپیا
فصل دوازدهم: مستر المپیای 1998 – اولین پیروزی‌ام
بخش چهارم: بهترین بدن‌ساز تاریخ
فصل سیزدهم: دوران طلایی من
فصل چهاردهم: رقیبان و برادران در بدن‌سازی
فصل پانزدهم: سلطه‌گری
بخش پنجم: پایان بدن‌سازی
فصل شانزدهم: مستر المپیای 2006
فصل هفدهم: مشکلات کمر
فصل هجدهم: رونی، مرد کارآفرین
فصل نوزدهم: رونی، مرد خانواده
بخش ششم: به سوی آینده
فصل بیستم: میراث من
فصل بیست و یکم: به سمت قدم بعدی
فصل بیست و دوم: قوانین رونی برای زندگی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آره رفیق! داستان باور نکردنی من
نویسنده
مترجمحسین خسروی
ناشر چاپیانتشارات اردوی سوره
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات372
زبانفارسی
شابک978-622-6419-91-8
موضوع کتابکتاب‌های زندگی نامه، کتاب‌های ورزشی
قیمت نسخه الکترونیک
70000 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب آره رفیق! داستان باور نکردنی من

پرویز احمدی
۱۳۹۹/۹/۹
این کتاب از پادشاه بدنسازی رونی کلمن واقعا عالیه حتما توصیه میکنم بخونید اونایی که واقعا میخان تو بدنسازی موفق بشن حتما باید اینو حداقل یه بارم که شده بخونن حتی واسه کسایی که تویی زندگی و کارای دیگه میخان موفق بشن این کتاب عالیه رو من که خیلی تاثیر گذاشت و خیلی چیزا یاد گرفتم
سها قاسمی
۱۴۰۱/۲/۱۹
توی سه جمله میتونم خلاصه ش کنم:
از خوندنش لذت بردم. یاد گرفتم. برام ایجاد انگیزه کرد.
کتاب نه فقط برای بدنسازان که هر کسی میتونه مطالعه کنه. در طول داستان شکستها و ترسهایی ترسیم میشه که همواره در زندگی همراهمون بوده و به خوبی میتونیم خودمون رو جای رونی بذاریم. کتاب بهمون یاد میده چطور به مسیر ادامه بدیم و نا امید نشیم.
بهارک لشکریان
۱۴۰۰/۱/۱۱
با سلام از شما کتابراه عزیز واقعا بابت این کتاب خوب ازتون ممنونم من خودم به شخصه از خوندن زندگی رونی کلمن لذت بردم اول که خواستم کتاب رو شروع کنم ایشون رو نمی‌شناختم ولی بعد از خون خیلی از ایشون خوشم اومد واقعا فرد سخت کوش وبااراده‌ای بودن و تلاشهای که کردن هم نتیجه‌ داد واقعا ازتون ممنونم بابت این کتاب خوبتون
رضا محمدی
۱۴۰۱/۳/۱۷
اسم رونی کلمن را شنیده بودم اما افتخاراتش را نه شخصیتی با اعتماد به نفس بالا، پر تلاش و هدفمند، یاد جمله معروف آنتونی رابیز افتدام که، انسان ماشین اثبات باورهاش است. علاقا به این کتاب باعث شد کنتر از یک هفته بخوانمش و بعضی جا‌ها را چند بار. کتاب جالب بود برای افرادی که نیاز به انگیزه در زندگی دارند
عبدالله پیلتن
۱۳۹۹/۱۲/۶
ایووووویل رایگااان گرفتم، Yes, به این میگن پیروزی بزرگ
من کرم کتاب هستم، عاشق مطالعه و عمل به اون
مریم بهرامیان
۱۳۹۹/۱۲/۲۵
کتاب جذاب وخوبیه ارزش خوندن داره
الماس واقعی زغال سنگی است که خیلی زیاد زیرفشارقرارگرفته باشد. زندگینامه کلمن هست که چگونه ازکودکی تحت فشاربوده وچه کارهایی کرده تادانشگاه بره وچه گونه موفق شده ممنونم ازشماکتابراه
سهند _ک
۱۴۰۰/۲/۲۰
عالی, عالی, عالی,
یکی از بهترین کتابایی بودکه تو عمرم خوندم. کاملا بر اساس واقعیات زندگی با ترجمه خوب و لذت بخش.
از صفحه به صفحه کتاب لذت بردم.
فقط بخرید و بخونید تا بدونید که از چی صحبت میکنم براتون.
Sayeh Hasnavi
۱۳۹۹/۱۲/۸
بااینکه من کتابو کامل نخوندم ولی همین یکی دوفصلی که تاالان مطالعه کردم خیلی لذت بخش بوده، اگه ماهم بتونیم سختکوشی و جنگنده بودن رونیو توزندگیمو به کار بگیریم واقعا خیلی زندگیمون تغییرمیکنه. 🙏
Ali Ayoubi
۱۴۰۱/۹/۷
کتاب بسیار جالبی است اصولا مطالعه زندگی نامه انسان‌های موفق بسیار الهام بخش و انگیزه بخش هستند. توصیه میکنم که این کتاب قشنگ رو بگیرین و بخونین و با زندگی قهرمان افسانه‌ای بدن سازی آشنا بشین. جالب و تاثیر گذاره
مهیار عباسی
۱۴۰۱/۲/۳
واقعا رونی کلمن اسطوره است، نه فقط تو بدنسازی، بلکه تو جنبه‌ها مختلف زندگی، اینکه واقعا این فرصت بهمون داده شده تا بتونیم زندگی افراد موفق رو بخونیم و الهام بگیریم یه نعمته، الهی شکرت.
آزاد پاشازاده
۱۳۹۹/۱۲/۱۱
نمیتونم نمره‌ی زیادی بدم. تلاش رونی بسیار زیاد و خوب بوده ولی اگه از لحاظ ادبی و زندگی نامه نویسی بخوایم مورد قضاوت قرار بدیم، نمره‌ی خوبی نمیگیره. به نظرم بیشتر بدنساز‌ها باید بخونن...
Negin Nayeri
۱۳۹۹/۱۲/۱۹
ممنون خیلی عالی بود توانایی انسان بی نهایت هست ودرهرزمینه‌ای باایمان به توانایی خودمیشه هرکارناممکنی رو ممکن کرد. کورش دهقانی
rahshad abd
۱۳۹۹/۱۲/۷
اره رفیق خودشه مرسی که رایگان کردین قبلا نمونه رو خونده بودم رانی کلمن واقعا ادم عجیب و غریبیه اگر بدنساز هستین حتما مطالعه کنید اگرم نیستید بازم حتما مطالعش کنین
سامان سوتون
۱۴۰۱/۱۰/۵
رونی کلمن مرد بزرگ بسیار زیبا اسطوره‌ی فراموش نشدنی و همچنین باعث افتخارع قهرمان مستر المپیای امسال هادی چوپان شد امیدوارم سلامت و تندرست باشند همیشه
Negin Habibi
۱۴۰۱/۶/۶
این کتاب درباره یک اسطوره هست و فقط برای بدنسازان نیست و به ما انگیزه میده تا بهترین خودمون باشیم و به جلو بریم حتی اگه ندونیم در آینده چه اتفاقی میفته.
مشاهده همه نظرات 123

راهنمای مطالعه کتاب آره رفیق! داستان باور نکردنی من

برای دریافت کتاب آره رفیق! داستان باور نکردنی من و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.