معرفی و دانلود کتاب روش‌های تربیت یک پسر موفق: نقش پدر و مادر در رشد و تعالی پسران

عکس جلد کتاب روش‌های تربیت یک پسر موفق: نقش پدر و مادر در رشد و تعالی پسران
قیمت:
29600 تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب روش‌های تربیت یک پسر موفق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب روش‌های تربیت یک پسر موفق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب روش‌های تربیت یک پسر موفق: نقش پدر و مادر در رشد و تعالی پسران

استیو بیدولف روانشناس برنده جایزه در کتاب روش‌های تربیت یک پسر موفق، راهکارهایی کاربردی را برای والدین شرح می‌دهد که به آن‌ها کمک می‌کند دوران پرتلاطم کودکی و نوجوانی فرزند پسرشان را به بهترین نحو مدیریت کنند. این کتاب پرفروش بین‌المللی بر نیازهای منحصر به فرد دوران رشد پسران تمرکز می‌کند تا به آن‌ها کمک کند در هر مرحله از زندگی شاد و سالم باشند.

درباره‌ی کتاب روش‌های تربیت یک پسر موفق:

اگر در جمع خانواده شما پسر بچه‌ای حضور دارد احتمالاً می‌دانید که ممکن است کنترل آن‌ها دشوار باشد ولی آن‌ها نیز همچون دختر بچه‌ها بسیار حساس هستند و می‌توانند‌ به هر سویی‌ هدایت‌ شوند‌. ‌یعنی‌ یک‌ مرد‌ جوان‌ عالی‌ و‌ بی‌مانند‌ باشند‌ یا فردی پر‌ از‌ مشکلات‌. ‌دنیای‌ ما نیازمند‌ مردانی‌ ‌کامل‌ و پر انرژی‌ است‌، نه ربات‌هایی ‌که‌ کار‌ کنند‌ و بجنگند‌. به همین خاطر والدین‌ زیادی‌ در سراسر دنیا‌ از کتاب‌ روش‌های تربیت یک پسر موفق (Raising Boys) استفاده کرده‌ و این‌ مطالب ‌برایشان ‌سودمند‌ بوده است‌.

امروزه‌ دختران‌ از خودشان‌ مطمئن‌، پرکار و پرانگیزه‌ هستند. در حالی‌که پسران اغلب‌ در‌ زندگی‌شان‌ سرگردان‌ و بی‌هدفند‌. در‌ مدرسه‌ شکست‌ خورده‌تر‌ و در روابط اجتماعی‌ خود‌ بی‌مهابانه‌ و زشت‌ عمل‌ می‌کنند‌ و بیشتر در معرض‌ خشونت‌، وحشی‌گری‌، الکل‌ و داروهای‌ مخدر دیگر‌ قرار‌ دارند‌. این تفاوت‌ها نیز خیلی‌ زود‌ شروع‌ می‌شوند و پسرها رفتارها و شیطنت‌های خاص خود را دارند.

آن‌ها در‌ دوران ‌دبستان‌ شلخته‌ و کثیف‌ هستند‌. وقتی ‌که به‌ کلاس ‌سوم‌ می‌رسند‌ بیشتر‌ کتاب‌هایشان‌ را نمی‌خوانند‌. آن‌ها‌ با عبارات‌ و اصطلاحات‌ خاص‌ صحبت‌ می‌کنند‌. در‌ سنین راهنمایی‌ و دبیرستان‌ در‌ بیشتر‌ جلسات‌، فعالیت‌های ورزشی‌ و سایر‌ کارهای‌ گروهی‌ شرکت‌ نمی‌کنند‌ و اغلب‌ وانمود‌ می‌کنند‌ که مراقب همه‌چیز‌ هستند‌! در‌ سنین‌ نوجوانی‌، در روابط‌ خود با دختران‌ کاملا‌ً نامطمئن‌ هستند‌ و نمی‌دانند چگونه‌ دختری‌ را می‌خواهند‌ به‌ دست‌ آورند‌ و او را دوست‌ داشته باشند‌. برخی‌ از حضور‌ دختران‌ در‌ کنار‌ خود خجالت‌ می‌کشند‌ و برخی‌ هم‌ پرخاشگر‌ و ناراضی‌ رفتار‌ می‌کنند‌. در‌ سنین‌ 15 سالگی‌، پسران‌ به علت‌ تصادفات‌، تهاجمات‌، خشونت‌ها‌ و ‌خودکشی‌ نسبت‌ به دختران سه‌ برابر‌ به مرگ‌ نزدیک‌ترند‌. ‌

آن‌چه‌ ما‌ می‌خواهیم‌ این‌ است‌ که پسران‌ جوانمان‌ شاد، خلاق‌، ‌ پر‌انرژی‌ و مهربان‌ باشند‌. ‌ استیو بیدولف (Steve Biddulph) در این‌ کتاب‌ به خیلی‌ از موارد‌ی ‌که باعث‌ شکنندگی‌ و عدم‌ درک‌ پسران‌ شده اشاره‌ کرده و سه مرحله‌ی مجزای‌ رشد‌ را توضیح‌ می‌دهد. سپس‌ به شرح‌ ا‌ثر قدرتمند‌ هورمون‌های‌ مردانگی‌ در‌ روانشناسی‌ پسران‌ می‌پردازد و این‌که‌ چگونه‌ می‌توان به آن‌ها‌ کمک‌ کرد تا دوران‌ پرفراز و نشیب نوجوانی‌ و جوانی خود را طی‌ کنند‌. ‌

او درباره‌ی یافته‌های‌ جدیدی‌ صحبت‌ می‌کند که حاکی‌ از‌ آسیب‌ پذیرتر‌ بودن‌ مغز‌ پسران‌ برای مهارت‌های ارتباطی‌ است‌ و این‌که‌ چگونه‌ می‌توان به آن‌ها‌ کمک کرد تا رشد‌ کرده‌ و ارتباط‌های‌ خود‌ را با دیگران‌ توسعه‌ داده‌ و تصحیح‌ کنند‌. ‌سپس‌ به داستان‌ها‌ و ایده‌هایی‌ درباره‌ی‌ اهمیت‌ روابط‌ بین‌ مادر ‌و پسر‌ و‌ نقش‌ آموزگاران‌ در‌ بهبودی‌ پیشرفت‌ و تعالی‌ پسران‌ می‌پردازد. او نشان می‌دهد که ورزش‌ کردن‌ می‌تواند‌ یک‌ حرکت‌ و اتفاق‌ بسیار‌ خوب‌ برای یک‌ پسر‌ باشد‌. همچنین درباره‌ی پسر‌ و جنسیتش‌ تبادل‌ نظر‌ می‌کند و در‌ آخر‌ به همه‌ی راه و روش‌هایی‌ می‌پردازد که می‌تواند‌ به پسر‌ان کمک‌ کند تا‌ به یک مرد‌ واقعی تبدیل شوند‌. ‌

کتاب روش‌های تربیت یک پسر موفق مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای همه‌ی والدینی که فرزند پسر دارند مفید خواهد بود و می‌تواند کمک‌کننده باشد تا پسرانی شاد‌، پرانرژی‌، متعادل‌ و قابل‌ احترام‌ پرورش‌ دهند.

استیو بیدولف را بیشتر بشناسیم:

استیو بیدولف یکی از شناخته شده‌ترین نویسندگان در حوزه روانشناسی در جهان است که کتاب‌هایش به 24 زبان ترجمه شده و بیش از چهار میلیون نسخه به فروش رفته‌اند. او بیش از 30 سال روانشناس خانواده بوده و توسط شورای روز پدر استرالیا به عنوان پدر سال استرالیا انتخاب شده است.

در بخشی از کتاب روش‌های تربیت یک پسر موفق می‌خوانیم:

حول‌ و حوش‌ سن‌ 14 سالگی‌ مرحله‌ی‌ جدید‌ی‌ از‌ رشد‌ یک‌ پسر‌ شروع‌ می‌شود‌. ‌پسر‌ سریع‌تر‌ رشد‌ کرده‌ و یک‌ پدیده‌ی‌ جالب‌ درونی‌ نیز‌ رخ‌ می‌دهد‌، یعنی‌ سطح‌ تستوسترونش‌ (هورمون‌مردانه‌) افزایش‌ می‌یابد‌ و‌ 800 درصد‌ می‌شود‌. گرچه‌ هر‌پسری‌ با دیگری‌ متفاوت‌ می‌باشد‌ ولی‌ این‌طور‌ معمول‌ است‌ که پسران‌ در ‌این‌ سنین‌ بیشتر‌ بحث‌ ‌و جدل می‌کنند، بی‌قرار‌ترند‌ و‌ بداخلاق‌تر می‌شوند‌. این ‌بدان‌ معنا‌ نیست‌ که آن‌ها‌ بد می‌شوند‌. نه، بلکه‌ بدان‌ معنا‌ است‌ که آن‌ها‌ از یک‌ خود‌ جدید‌ متولد می‌شوند‌ و تولد‌ همیشه‌ سبب‌ منازعه‌ و درگیری‌ می‌شود‌. آن‌ها‌ نیاز‌مندند‌ که برای‌ سؤالات‌ بزرگ‌ خود‌، ‌جواب‌هایی‌ پیدا‌ کنند‌، دنبال‌ ماجراهای‌ جدید‌، ‌رقابت‌ها‌ و یافتن‌ صلاحیت‌هایی‌ برای زندگی‌شان‌ هستند‌، و همین‌ دلایل‌ است‌ که آن‌ها‌ را مثل یک‌ ساعت‌ از درون‌ بر می‌انگیزاند تا دقیق‌تر‌ و حساس‌تر رفتار‌ کنند‌. ‌

من‌ معتقدم‌ که‌ اغلب‌ در این‌ سنین‌ از ‌بچه‌ها‌یمان‌ شکست‌ می‌خوریم‌ و در‌ جامعه‌ هم‌ این‌طور‌ باب‌ شده‌ است‌ که سنین‌ میانه‌ی نوجوانی‌، ‌سنین‌ گرفتار‌ی بیشتر‌ برای‌ پدر و مادرها و‌ معلم‌هاست. اما‌ بلوغ‌ به معنای‌ گرسنگی‌ برای‌ کسب‌ چیز‌های‌ بیشتر‌ و ‌اشتهای‌ بیشتری‌ داشتن‌ است‌. ‌یک ‌پسر‌ از‌ نظر‌ هورمونی‌ و نیز جسمانی‌ و برای شکستن‌ دنیای‌ درون‌ خود‌ و ‌پذیرفتن‌ نقش‌ بلوغ‌ از‌ هر‌ نظر‌ آماده‌ است‌. ‌

آن‌چه‌ ‌برای یک‌ پسر‌ لازم‌ است‌ این‌ می‌باشد ‌که روحیه‌ی او پذیرفته‌ شود‌، ‌یعنی‌کاری‌ نکنیم‌ که او‌ از هر‌ چیزی‌ دست‌ بکشد‌ چرا که‌ او می‌خواهد‌ با دست‌پاچگی‌ و با اشتیاق‌ و علاقه‌ی‌ شدید‌ با بال‌های‌ خود پرواز ‌کند‌. اما‌ والدین‌ کابوس‌ دوران‌ بلوغ‌ را دارند، و‌ تنها‌ به خطراتی‌ مثل‌ الکل‌، داروهای‌ غیر‌مجاز‌، جرم‌ و جنایت‌ فکر‌ می‌کنند‌ و می‌خواهند‌ فرزند‌شان‌ از این‌ خطر مصون‌ بماند‌.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل ‌اول: در‌ رابطه‌ با یک پسر‌ چه‌ چیز‌هایی‌ خوب است‌ بدانیم‌؟
فصل ‌دوم‌: سه مرحله‌ از دوران‌ رشد پسرانگی‌
نقش‌ مادر‌ در رشد‌ و تعالی‌ پسر‌
پنج‌ ضرورت‌ حضور‌ پدرانه
اختلال‌ کمبود‌ پدر چیست‌؟ (‌DDD)
راه‌کارهای عملی‌ برای‌ غلبه‌ یافتن‌ پسر نوجوان‌ بر خود بینی‌ ‌و‌ تکبر‌
فصل ‌سوم‌: تستوسترون‌ (هورمون‌ مردانه‌)
چرا‌ پسران‌ دنبال‌ دعوا‌ کردن‌ هستند‌ و جنگ جویانه‌ رفتار‌ می‌کنند‌؟
تفاوت‌های‌ بین‌ دختر‌ و پسر‌ چگونه‌ به‌ وجود‌ می‌آید‌؟
ارتباط‌ بین‌ تمایلات جنسی‌ و تهاجم‌ و پرخاشگری‌
فصل ‌چهارم‌: چه‌گونه‌ مغزهای‌ دختران‌ و پسران متفاوت‌ می‌شود‌؟
چه‌ گونه‌ به‌ فرزند‌تان بهتر‌ صحبت‌ کردن‌ را بیاموزید‌؟
چرا باید‌ پسران‌ مدرسه را دیرتر شروع‌ کنند‌؟
فصل ‌پنجم: پدران ‌چه ‌کارهایی‌ می‌توانند برای پسران‌شان انجام ‌دهند؟
فرزندان‌ رفتار‌ و روش‌ شما را یاد‌ می‌گیرند‌
چه‌گونه‌ به پسران‌ آموزش‌ دهیم‌ که به زنان‌ احترام‌ بگذارند‌؟
فصل ششم‌: مادران‌ و پسران
غذاهایی که پسران‌ دوست دارند را‌ بپزید
راه‌کار‌های‌ عملی تربیت‌ پسران‌ برای انجام‌ کار‌ در‌خانه‌
فصل ‌هفتم‌: رشد‌ جنسی ‌سالم‌
چه‌گونه‌ یک ‌پسر ‌از ‌لحاظ‌ جنسی‌ آسیب‌ می‌بیند‌؟
پسران‌ نسبت‌ به دختران‌ چه‌ احساسی دارند‌؟
فصل‌ هشتم: تحول ‌در ‌مدرسه‌
فصل ‌نهم‌: پسران‌ و ورزش‌
فصل ‌دهم‌: جامعه‌ای‌ با همکاری‌ وتعاون‌ (بین‌مردان‌ وپسران‌)
قدردانی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب روش‌های تربیت یک پسر موفق: نقش پدر و مادر در رشد و تعالی پسران
نویسنده
مترجمصهبا یقین
ناشر چاپیانتشارات کتاب درمانی
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات104
زبانفارسی
شابک978-964-7108-68-3
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی کودک و نوجوان، کتاب‌های علوم تربیتی
قیمت نسخه الکترونیک
29600 ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب روش‌های تربیت یک پسر موفق

کبری کلاله ای
۱۴۰۱/۱۰/۴
سلام و عرض ادب خدمت مدیر محترم کتاب راه. کتاب بسیار خوبی بود برای کسانی که فرزند پسر دارند پیشنهاد می‌کنم تا دیر نشده بخوانند مطالبش خیلی مفید بود. اما متاسفانه حدود ۲۰صفحه آخر با ترجمه یا تایپ حیف شده بود. عزیزان کتابراهی حتما صفحات آخر کتاب رو بازبینی بکنند حیفه من شدیداً کتابراهیم. دوست ندارم رو ترجمه‌ها اینطوری ببینم. چنین کتاب ارزشمندی حیفه اینجوری تایپ یا ترجمه بشه علی الخصوص اواخر کتاب که داریم به نتیجه می‌رسیم. ممنون از کتابراهی‌های عزیز.
محدثه میرحسینی
۱۴۰۱/۱۱/۲۶
درود به کتابخوان‌های عزیز، پیشنهاد میکنم کسانی که پسر دارند یا مربی پسرها هستند این کتاب رو مطالعه کنند، صفحه‌ی ۹۰ کتاب تجربیات یه خانواده که پسر ۸ ساله دارند رو در مورد چگونگی رفع ناتوانی در نوشتن و قلم گرفتن توضیح داده، که اشاره کرده توسط پزشک متخصص درمان شده! این کار توی ایران توسط "کاردرمان که کودکان" انجام میشه در واقع تاخیرات رشدی رو با بازی درمانی برطرف می‌کنند.
از تیم کتابراه ممنونم پایدار باشید.
زهرا کرمی کرمی
۱۴۰۱/۹/۱۰
سلام کتاب خوبی بود ولی منتظر بودم نتیجه گیری بهتری داشته باشه. حدودا ١٠صفحه آخر کتاب به نظر می‌آمد با بی حوصلگی تمام ترجمه شده بود جملات نامفهوم بود وبسیار غلط املایی داشت نیاز به بازبینی دارد
بهاره قاسمی
۱۴۰۲/۶/۲۹
نمیتونم بگم که عالی بود، اما خوب بود، اما فکر کنم ترجمه از صفحه ۷۰ به بعد دیگه فقط گوگل ترنسلیت زده بودن
Maryamgoodarzi
۱۴۰۱/۱۱/۱۳
برای من که مادر یک پسر هستم، کتاب مفیدی بود. باعث شد به آگاهی در مورد پسران برسم. پیشنهاد می‌کنم خوانده شود
Roz Rajabi
۱۴۰۲/۴/۲۱
لطفا به فصل آخر رسیدگی کنید. شیرینی و زیبایی کتاب در آخر تلخ شده. انگار گوگل ترنسلیت ترجمه کرده!!!
یدالله مافی
۱۴۰۲/۱/۲
خیلی کلی توضیح داده بود و مفهوم جمله هاشم واضح نبود و غلط املایی در آخر کتاب زیاد بود
Majid Hasanzade
۱۴۰۱/۱۱/۱۹
من هم یک پسر دارم، فکر کنم با خواندن این کتاب آینده خودم و پسرم را بهتر کنم، و تصمیمات بهتری بگیرم.
مهدیه ثنا
۱۴۰۲/۳/۲۱
اصلا کتاب جالبی نبود یعنی مطلب خاصی داخلش عنوان نشده بود.
رهام درویش
۱۴۰۱/۱۱/۲۴
مادر پدر‌های پسر دار خوبه که یک دور این کتاب رو مطالعه کنند
Hadis.m
۱۴۰۱/۱۱/۱۲
کتاب خوبیه واسه آشنا شدن با دنیایه پسرا عالیه
Eve
۱۴۰۱/۱۰/۱۲
واسه همه کسایی که پسر دارن توصیه می‌کنم مطالعه کنن👌👌👌
محبوبه تقی زاده
۱۴۰۱/۵/۱۹
عالی بود پیشنهاد میدم به اونایی که پسر دارن بخونن حتما
امیرشاهی
۱۴۰۱/۴/۱۳
عالی بود برای کسانی که پسر دارند حرفهای خیلی خوبی زده
امیرعباس غلامی
۱۴۰۲/۹/۱۱
بسیار ضعیف و نوار خالی‌های روتین
مشاهده همه نظرات 17

راهنمای مطالعه کتاب روش‌های تربیت یک پسر موفق

برای دریافت کتاب روش‌های تربیت یک پسر موفق و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.