معرفی و دانلود رایگان کتاب بچه‌های صفا، عشق و اخلاص

عکس جلد کتاب بچه‌های صفا، عشق و اخلاص
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب بچه‌های صفا، عشق و اخلاص و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بچه‌های صفا، عشق و اخلاص و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بچه‌های صفا، عشق و اخلاص

کتاب بچه‌های صفا، عشق و اخلاص نوشته‌ی رضا سلیمی فامنینی، خاطراتی ناب و خواندنی از شهدای شهرستان فامنین است.

شهدای عزیز ما به خاطر اهداف، آرمان‌های والا، دفاع از خاک، ناموس و کشورمان رفتند. آن‌ها رفتند تا ایران سربلند و ملت در امنیت باشند.

مسابقه‌ی "شهیدی که من می‌شناسم" برای اولین بار در سال 1393 توسط هیأت رزمندگان اسلام و با همکاری اداره آموزش و پرورش در شهرستان فامنین برگزار شد. بیش از هزار نفر برای این مسابقه خاطره ارسال کردند که تعدادی از خاطرات توسط نویسنده‌ی کتاب اصلاح، ویرایش و بازنویسی و در این اثر آورده شد. برخی از خاطرات متعلق به خود ارسال کننده‌ها است و برخی را از دیگران نقل کرده‌اند.

در بخشی از کتاب بچه‌های صفا، عشق و اخلاص می‌خوانیم:

به درب خانه رسیدم در زدم ولی جوابی نیامد. با چوبی که در دست داشتم شاسی زنگ را فشار دادم. بازهم جوابی نیامد. دوباره و چند باره در زدم باز هم کسی جوابم را نداد. به ناچار از مرکب پیاده شدم، بارش را بر زمین انداختم و در را باز کردم. داخل خانه شدم همان سکوت کوچه‌ها در داخل خانه هم حاکم بود. جز چند مرغ و خروس و چند بره‌ی گرسنه هیچ جنبنده‌ای در حیاط منزل نبود. همه عناصر محیط با زبان بی‌زبانی می‌گفتند اتفاقی افتاده است. اتفاقی که حوادث پیرامون در مقابلش حقیرند. با خود گفتم: خداوندا هر چه که هست خیر باشد و اتفاق تلخی برای دوستان و همسایگان و هم شهری‌ها نیفتاده باشد.

دقت که کردم متوجه شدم وقتی نسیم می‌وزد گاهی صداهای مبهمی به گوش می‌رسد. به کوچه برگشتم و به سمت صدا حرکت کردم. از محوطه باز مقابل خانه‌مان که زمین بازی روزهای فراغت‌مان بود گذشتم. از محوطه مدرسه عبور کردم. رفته رفته صداها واضح و واضح‌تر می‌شدند و قابل درک. از پشت دیوار مدرسه که رد شدم جمعیت انبوه مردان و زنان و بچه‌ها را دیدم که همگی به نقطه‌ای خیره مانده بودند. کودکان دسته دسته در کنار اندک سایه دیوارها غمگینانه تماشگر بودند. زنان با چشمان قرمز و ملتهب مویه می‌کردند و مردان دسته دسته ایستاده، با هم سخن می‌گفتند.

تراکم جمعیت نزدیک مزار شهدا بیشتر بود. صدای بلندگو به گوش می‌رسید و صدای مردم.
مردمی که بر فراز دست‌هایشان آسمانی را حمل می‌کردند.

سیمرغ‌هایی که در آتش عشق زاده شده بودند. دو کبوتر شکسته بال که از خاک به افلاک و از خود تا خدا پر کشیده بودند. آن روز زمزمه لب‌ها فقط افسوس و آه بود. مردم جز حسرت و درد چیزی نمی‌گفتند و چشم‌ها جز اشک حسرت نمی‌باریدند. عظمت حضورشان روح همه را تسخیر کرده بود و مردم همچون پروانه گرد این عزیزان طواف می‌کردند.
نگران و گریان ایستاده بودم و همه را می‌دیدم. زمان هم مثل من از حرکت ایستاده بود. وقتی بخود آمدم که همه چیز تمام شده بود. دست‌های کوچکم را بالا آوردم و اشک گونه‌هایم را پاک کردم. صدایی به گوشم خورد:
پسرم جواد مگر نمی‌شنوی؟ بالام، بیا بریم. کی آمدی؟با کی آمدی؟ تا رسید با گوشه‌ی چادرش اشک‌هایم را پاک کرد و دستم را در دستش گرفت. نشست، هم قد من شد و در حالی که گریه می‌کرد پیشانی‌ام بوسید.

فهرست مطالب کتاب

به جای مقدمه
شب برفی
دل مادر
اویس قرنی
غیرت
غلامِ عباس
رسول
موی سر
استخوان و یک پلاک
سهم من از سوختن
قیامت در شلمچه
فقط سکوت و سکوت
یحیی
نصرالله
ناجی
کربلایی
دختر عمو
ماهی قرمز عید
معجزه توسل
آخرین نامه
امین
دسته گل عروس
نامزد
هندوانه
نوادر روزگار
تکه‌های پازل آسمان

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بچه‌های صفا، عشق و اخلاص
نویسنده
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۰۴
زبانفارسی
شابک978-622-99075-2-8
موضوع کتابکتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب بچه‌های صفا، عشق و اخلاص

Nada MC reibi
۱۴۰۰/۹/۲۰
رک میگم
نماز می‌خوانم
اما چنان مذهبی نیستم
انتقاد کم هم ندارم
اما افتخار میکنم
و شرف و غیرت دارم که بفهمم رزمندگان ما چه رشادت‌هایی انجام دادند. امان از مقدس نماها.
کتاب عالی بود و بیشتر در مورد دفاع مقدس کتاب بنویسید.
در مورد حوادث بوسنی و هرزگوین هم کتابی بنویسید.
به خیلی از مسلمانان و مردمان آزاد جهان ادای دین نکردیم
Mohammad Bagheri
۱۳۹۹/۵/۳۰
در نگارش خاطره، نقل قول یا روایت همیشه ممکنه اندکی دخل و تصرف یا افراط و تفریط صورت بگیره، با همه این تفاسیر اما کار و موقعیت شهدا مطمئنا در بعضی موارد خیلی بغرنجتر و طاقت فرساتر از چیزی بوده باشه که امروزه در قالب نوشته یا حتی محتوای چندرسانه‌ای به نظر ما می‌رسه.
مهدیه سادات
۱۴۰۱/۴/۴
با مطالعه این کتاب به یاد اون جمله سردار سلیمانی افتادم که میگفتن تا کسی شهید نباشد شهید نمیشود شرط شهید شدن شهید بودن است و این جمله قرآن که می‌فرماید گمان نکنید کسانی که در راه خدا جهاد میکنند و کشته میشوند مرده‌اند بلکه زنده‌اند و نزد پروردگارشان روزی میخورند
mahdiye mohammadi
۱۳۹۸/۸/۲۸
سلام. کافیه روزی یک روایت از این کتاب رو بخونیم تا راه صحیح بندگی و زندگی رو فراموش نکنیم. با بعضی داستان‌ها گریه کردم و میدونم این حسرت کشیدنها بی‌اثر نیست. ممنون از نویسندگان و ناشران و... همه و همه... اللهم عجل لولیک الفرج
Sahar S
۱۳۹۸/۳/۵
شاید این کتاب به لحاظ ادبی خیلی قوی نباشد اما این افراد به قدری بزرگ‌اند که این کتاب رو بسیار ارزشمند میکنه
Sepid Mmm
۱۴۰۱/۶/۲۲
کتاب خوب و جالبی بود برای کسانی که به کتاب‌های حوزه دفاع مقدس و خاطره نگاشت‌ها علاقه دارند مناسب است و من گاها آنقدر تعجب میکردم که از خودم بابت رفتار هایم خجالت میکشیدم
Azita Palizdan
۱۴۰۰/۱۰/۸
عالی بود مختصر و مفید، میگن داستان خوانی باعث میشه که نکات داستان وارد ضمیرناخودآگاه بشه و خوندن زندگینامه‌ی شهدا باعث میشه ناخودآگاه اخلاقیاتمون نزدیک بشه بهشون.
فاطمه عبدالهی
۱۴۰۰/۵/۲۶
سلام، در کل خوب بود ولی بعضی هاشون خیلی کوتاه بودن و تا گرم کتاب میشدیم به انتهای داستان میرسید. بعضی دیگه هم میشه به صورت فیلم کوتاه در بیان. شاید اینجوری بهتر باشه 🌸
shelby cobra
۱۳۹۸/۱/۶
به نظر من بچه‌های دهه هفتادی و هشتادی با خواندن کتابهایی نظیر این کتاب به خودشناسی و خداشناسی دست یابند و معرفت را از آن‌ها یاد بگیرند
هادی حسن ابادی
۱۳۹۸/۹/۱۲
خداوند به همه شهدا رحمت و به بازماندگان توانایی درک فیض شهادت رو عنایت کنه. کتاب خوبیه و خوندنش خالی از لطف نیس
جلالی
۱۴۰۱/۷/۱۲
خیلی زیباست که بیشتر در مورد دفاع مقدس کتاب مفید نوشته شود و مسیر و راهی که شهدا رفتن به درستی نشان داده شود
این کتاب هم خیلی خوب بود
VAHIDEH S
۱۳۹۹/۳/۱۷
سلام. واقعا کتاب خوبیه.
خاطرات جالبی توش نوشته شده.
آدم رو میبره تو حال و هوای جبهه.
دست نویسنده درد نکنه.
صادق نظری بجگان
۱۴۰۱/۹/۱
خاطرات دفاع مقدس دارای هیجان کافی هستند فقط باید نویسنده تمام تلاش خودش را بکارگیرد مقداری طنز امیز باشند
یلدا پارند
۱۴۰۰/۱۲/۲۲
من درسته مذهبی نیستم ولی عاشق کشورم و دفاع مقدسم خاطرات دفاع مقدس عالین😊😊اینو هنوز نخوندم ولی مطمئنم قشنگه
بانوے دمشق
۱۴۰۰/۶/۲۶
بسیار مفید و عالی هستش👌🌹
ان شاءالله که بتونیم شهدا رو الگوی خودمون قرار بدیم و راهشون رو ادامه بدیم
مشاهده همه نظرات ۲۴

راهنمای مطالعه کتاب بچه‌های صفا، عشق و اخلاص

برای دریافت کتاب بچه‌های صفا، عشق و اخلاص و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.