معرفی و دانلود کتاب سیر عشق

عکس جلد کتاب سیر عشق
قیمت:
۱۸۰۰۰ تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب سیر عشق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سیر عشق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سیر عشق

کتاب سیر عشق، کندوکاوی‌ست در روابط عاشقانه زوجی به نام‌های ربیع و کِرستن. آلن دوباتن در این اثر عاشقانه آنچه برای شما روشن می‌سازد مسیری است که عشق از لحظه‌ تولد تا رشد و تکمیل می‌پیماید.

آیا فقط احساسات و عشق برای داشتن یک رابطه کافی‌ست؟ آیا ادامه دادن یک رابطه در طولانی مدت به راحتی و جذابیت شروع رابطه است؟ چه مشکلات و موانع جدیدی در طول رابطه سر راه ما سبز می‌شوند؟ آلن دوباتن (Alain de Botton) در کتاب مشهور سیر عشق (The course of love) روایت‌گر داستان یک ازدواج است، اما قطعا زیر ساخت‌های این اثر چیزی فراتر از یک رمان داستانی یا شرح رابطه‌ای بین دو نفر خواهد بود. دوباتن قصد دارد در این کتاب تمام اتفاقاتی که در طول رابطه زناشویی برای زوج‌ها رخ می‌دهد را بررسی کند.

ربیع و کرستن دو شخصیت اصلی رمان هستند که در طول داستان، اولین جرقه‌های عشق را لمس می‌کنند. اما بعد از آن درمی‌یابند که باید سختی‌ها، ناملایمات و لحظات خوب و بد زندگی را در کنار یکدیگر تجربه کنند. هر دو بعد از ازدواج با واقعیت زندگی رو به‌ رو می‌شوند. قهر و آشتی را در زندگی مشترک خود تجربه می‌کنند؛ سر مسائل جزئی با یکدیگر بحث می‌کنند و همیشه به دنبال یک مقصر در دعواهایشان می‌گردند.

اما بعد از مدتی درک می‌کنند که چه چیزهایی را از هم یاد بگیرند و چه چیز‌هایی را باید با کمک یکدیگر حل کنند. صاحب فرزند می‌شوند و نقش پدر و مادری را برعهده می‌گیرند. مشکلات زناشویی مرحله بعدی در رابطه آن‌هاست؛ یکدیگر را به خیانت متهم می‌کنند و مجبور می‌شوند رازهای خود را برای دیگری افشا کنند اما در نهایت ورای احساسات و عشق، تمرین می‌کنند که چگونه رابطه خود را برای طولانی مدت حفظ کنند و به آینده‌ای مشترک فکر کنند.

آلن دوباتن در نگارش آثارش یک سبک مشخص دارد؛ قصه‌ای را روایت می‌کند و بعد به تحلیل و بررسی آن‌ از منظر فلسفی، روانشناختی و... می‌پردازد. در رمان «سیر عشق» هم او به دنبال آن نیست که رابطه‌ی عاشقانه میان دو نفر را شرح دهد بلکه در نظر دارد که تمام فراز و نشیب‌ها، لحظات سخت و موقعیت‌های پیچیده بین آن دو را کندوکاو کند.

از مشهور‌ترین آثار آلن دوباتن، «تسلی بخشی‌های فلسفه»، «هنر سیر و سفر» و «پروست چگونه می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند»، نام دارند؛ اما بدون تردید یکی از بهترین کتاب‌های او، «سیر عشق» است.

در بخشی از کتاب سیر عشق می‌خوانیم:

برای مدتی طولانی، از نظر آن‌ها همه اضافه هستند. آن‌ها نمی‌خواهند هیچ کدام از دوستانشان که سال‌ها قبل از آشنائیشان به آن‌ها وابسته بوده‌اند را ببینند. اما احساس گناه و کنجکاوی دوباره به تدریج بر آن‌ها غلبه کرد که در عمل این به معنای ملاقات بیشتربا دوستان کرستن است، زیرا دوستان ربیع همه جای دنیا پراکنده هستند. گروه دوران دانشگاه کرستن در آبردین، جمعه‌ها در کافه "بو" دور هم جمع می‌شوند. آن جا ازآپارتمان آن‌ها خیلی دور است اما انواع مختلفی از ویسکی و آبجو حرفه‌ای دارد – اگرچه شبی که کرستن ربیع را متقاعد می‌کند با او برود، او به آب گازدار بسنده می‌کند، که البته به خاطر مذهبش نیست، فقط به خاطر این است که واقعاً میل ندارد. و مجبور می‌شود بار‌ها توضیح دهد. (پنج بار)

کاترین، با لحنی که نشان از تمسخر دارد می‌گوید: «وای! زن و شوهر!» او مخالف ازدواج است و بیشتر با افرادی که تعصب او را قبول دارند، می‌جوشد. البته عبارت زن و شوهر هنوز برای خود ربیع و کرستن هم کمی عجیب است. آن‌ها هم چنین اغلب عناوین را در گیومه‌ای طعنه‌آمیز قرار می‌دهند تا اهمیت و بی تناسبی آن‌ها را تعدیل کنند، زیرا آن‌ها اصلاً مثل دیگر افرادی که به واژه‌ها وابسته اند، نیستند، واژه‌هایی که شخصیت‌هایی بسیار مسن‌تر و جاافتاده‌تر و بیچاره‌تر از آن چه هستند را، تداعی می‌کنند.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: رمانتیسم
دلباختگی‌ها
آغاز مقدس
عاشقانه
عشق و رابطه
خواستگاری
فصل دوم: از آن پس
مسائل احمقانه
بد خلقی ها
رابطه جنسی و سانسور
انتقالات
مقصر اصلی
درس دادن و درس گرفتن
فصل سوم: فرزندان
درس‌های عشق
محدودیت‌های عشق
رابطه جنسی و والدین
وجهه رخت‌شویی
فصل چهارم: بی وفایی
خیانتکار
طرفدار
مخالف
امیال ناسازگار
رازها
فصل پنجم: گذر از احساسات گرایی
نظریه دلبستگی / پیوستگی
بلوغ
آماده برای ازدواج
آینده
درباره نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سیر عشق
نویسنده
مترجممریم قاسمی
ناشر چاپیانتشارات معیار علم
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۳۸
زبانفارسی
شابک978-622-6247-32-0
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۸۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب سیر عشق

Masoud
۱۴۰۱/۸/۲۳
این کتاب چیزهایی رو توضیح میده که شاید هممون در طول مدت زندگی از نزدیکان یا افراد دیگه‌ای دیده باشیم، منظور همون عادت‌هایی هست که بین دو طرف وجود داره، ودر یک کلام سعی میکنه به خواننده این رو بگه که زندگی نه به اون شیرینی اوایل میمونه و نه انقدر تلخ میشه که نشه رابطه رو ادامه داد، این کتاب رو توصیه میکنم، ولی با ترجمه‌ی بهتر
اکبر سفردوست
۱۴۰۱/۵/۱۹
بی شک جناب دوباتن از نویسندگان مورد علاقه‌ی من است، چرا که دیدگاه عمیق و فلسفی‌ای که به قضایا و مسائل مختلف دارد، می‌تواند روی هر انسان تأثیر رو به رشدی بگذارد.
ولیکن در مورد اثر سیر عشق این گونه بگویم که، این اثر عشق را از دید ماورای احساسات شیرین و تلخش مورد بررسی قرار می‌دهد و خواندن آن بسیار مفید و لذت بخش خواهد بود.
مهدیه دهقان
۱۴۰۱/۸/۵
کتاب خوبیه تقریبا میشه گف ادامه‌ی کتاب جستارهایی در باب عشقه که من‌ اونو بیشتر دوست داشتم. در حالت کلی الن دوباتن یه سری واقعیت هاییو تو رابطه‌ها بیان میکنه که شاید هر نویسنده‌ای جرات بیان کردنشون رو نداشته باشه.
علی حاج
۱۳۹۹/۲/۱۵
کتاب جالبیه، که رمانگونه سیر و روند عشق و عاشقی در دنیای کنونی و عصر حاضر را به همراه شیرینی‌ها و تلخی‌ها، مشکلات و چالش‌ها و فراز و نشیب هایش به تصویر می‌کشه و سعی میکنه در خلال داستان، توصیه‌های روانشناسانه بکنه.
Roshanak R
۱۳۹۹/۸/۳۰
کتاب خوبی بود. روند یه ازدواج رو نشون میده و تغییراتی که در عشق و ارتباط بوجود میاد با گذر زمان و تغییر شرایط
اما به شخصه کتاب جستارهایی در باب عشق رو بیشتر میپسندم. هر دو یه شباهت‌هایی دارن.
Zeh Zeh
۱۳۹۹/۸/۱۸
دیدگاه واقعی نسبت به عشق از دید یک فیلسوف معاصر هست تا یک رمان فقط برای سرگرمی. اگر می‌خواهید وارد رابطه طولانی مدت مثل ازدواج شوید حتما این کتاب را مطالعه کنید
Donya Ghanouni
۱۳۹۸/۱۰/۲۵
اول کتاب حوصله سر بر‌ترین بود ولی اوج آخرش خیلی آدم و میگرفت اون واقعیت‌های رابطه‌ها که ازش فرار میکنیم و خیلی با یقین و واضح ازشون رونمایی میکنه و میگه چه فرار کنی چه نکنی همینه... کتاب خوبیه
Maryam Eskafi
۱۴۰۱/۳/۱۸
کتابهای دوباتن در کل عالی هستند این کتاب هم با اینکه به سبک رمان هست ولی کلی مطلب آموزشی داره که به درد همه میخوره هم فاصله هم تماشا
مهرنوش کبیری
۱۳۹۸/۱۰/۱۴
اگر حقیقتا عاشق کسی باشیم به هیچ وجه از او نمی‌خواهیم که تغییر کند.
Farhad motlagh
۱۴۰۱/۱/۱۴
ترجمه کتاب گنگ, جمله بندی واقعا نامناسب کتاب به طرز آزاردهنده ایی اذیت کنندس
کتاب عالیه و ترجمه دریک کلام افتضاح
یاسمین بنیاد
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
خیلی دوستش داشتم، فراز و نشیب‌های یک ازدواج رو نشون میده که حرفای خیلی قشنگی در قسمت‌های مختلف زده میشه.
Atefe Andakhshideh
۱۳۹۸/۱۰/۱۴
خوب بود ولی انتظاربیشتری داستم
وهاب زارع
۱۳۹۹/۲/۲۷
مثل همه آثار آلن دوباتن، روشنگر و واقع بینانه.
Aki Ramezani
۱۴۰۰/۵/۲۷
کتابم باز نمیشود
مشاهده همه نظرات ۱۴

راهنمای مطالعه کتاب سیر عشق

برای دریافت کتاب سیر عشق و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.