معرفی و دانلود کتاب دست‌ها و پاها: آناتومی برای هنرمندان

عکس جلد کتاب دست‌ها و پاها: آناتومی برای هنرمندان
قیمت:
۴۷۰۰۰ 23500 تومان ۵۰%
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب دست‌ها و پاها: آناتومی برای هنرمندان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دست‌ها و پاها: آناتومی برای هنرمندان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دست‌ها و پاها: آناتومی برای هنرمندان

کتاب دست‌ها و پاها: آناتومی برای هنرمندان نوشته‌ی میشل لوریسلا، تکنیک‌های طراحی دست و پای انسان را به طراحان آموزش می‌دهد. این کتاب با تکیه بر مدل‌هایی ابتکاری به شما کمک می‌کند تا آناتومی بدن انسان را فرا بگیرید و مهارت خود را در طراحی افزایش دهید.

درباره‌ی کتاب دست‌ها و پاها: آناتومی برای هنرمندان

طراحی اصل اولیه‌ی بسیاری از هنرها، ازجمله نقاشی است. اگر فردی در طراحی قدرتمند و ماهر شود، احتمالاً می‌تواند نقاش هنرمندی هم باشد و با اتکا به توانمندی‌های خود در طراحی، آثار زیبایی خلق کند. در این بین طراحی آناتومی بدن انسان هم از نظر زیبایی و هم بالا بردن مهارت یکی از محبوب‌ترین اشکال برای طراحی کردن است. طراحان می‌دانند که با افزایش مهارت در طراحی آناتومی و بدن انسان خواهند توانست بخش بزرگی از مسیر طراحی را طی کنند؛ با‌این‌وجود طراحی بدن همواره از اصولی تبعیت می‌کند که باید رعایت شوند؛ اصولی که بر اشکال هندسی و خطوط متفاوت تکیه دارند و تمرین و ممارست در کشیدن آن‌ها کاری پرزحمت و گاهاً دشوار است.

کتاب دست‌ها و پاها: آناتومی برای هنرمندان (Morpho: Hands and Feet: Anatomy for Artists) نوشته‌ی میشل لوریسلا (Michele Lauricella) راهنمایی منحصربه‌فرد برای یادگیری طراحی بدن انسان با تمرکز بر دست‌ها و پاها است. این کتاب با تکنیک‌های ابتکاری مؤلف کتاب به شما می‌آموزد تا محبوب‌ترین و درعین‌حال، چالش‌برانگیزترین بخش‌های بدن انسان را با سهولت بیشتری طراحی کنید. استفاده از این کتاب برای همه‌ی علاقه‌مندان -از سطح مبتدی تا پیشرفته- مناسب است و نیاز به آشنایی بالا در زمینه‌ی طراحی ندارد.

این کتاب به گونه‌ای طراحی شده که به خلاقیت و تخیل شما برای طراحی کمک می‌کند؛ شما در ابتدا با نمایی ساده‌شده از اسکلت انسان روبه‌رو خواهید شد و می‌توانید تکنیک‌های طراحی آن را فرا بگیرید؛ سپس با طراحی ماهیچه‌ها، عضلات و تکنیک‌های رسم آن‌ها آشنا می‌شوید و در مرحله‌ی بعد طراحی پوست و لایه‌های چربی را یاد می‌گیرید. در انتها نیز برای تکمیل طرح، چگونگی طراحی رگ‌ها به شما آموزش داده می‌شود.

در کتاب دست‌ها و پاها: آناتومی برای هنرمندان، دست‌ها و پاها به بخش‌های مختلف تقسیم می‌شوند و نحوه‌ی طراحی هر بخش به‌صورت تخصصی و تفصیلی شرح داده می‌شود. در این آموزش شما نه‌تنها با چگونگی طراحی دست‌ها و پاها آشنا می‌شوید، بلکه آموزش می‌بینید که آن‌ها را در حالت‌های مختلف و زوایای گوناگون (مانند وقتی که دست‌ها چیزی را نگه می‌دارند) بِکِشید.

کتاب دست‌ها و پاها: آناتومی برای هنرمندان نوشته‌ی میشل لوریسلا با ترجمه‌ی علی‌اکبر آقاجانی از سوی انتشارات دیموند بلورین چاپ و منتشر شده است.

کتاب دست‌ها و پاها: آناتومی برای هنرمندان برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای علاقه‌مندان و هنرجویان طراحی و هنر نقاشی یک کتاب آموزنده است.

با میشل لوریسلا بیشتر آشنا شویم

میشل لوریسلا متولد 1972 نقاش و مدرس طراحی اهل فرانسه است. او در مؤسسه‌ی عالی ملی هنرهای زیبای پاریس آموزش دیده است و بیش از بیست سال است که در زمینه‌ی آموزش طراحی و نقاشی فعالیت می‌کند. لوریسلا در کنار تدریس طراحی (با تأکید بر آموزش طراحی آناتومی بدن انسان) به تألیف کتاب‌های آموزشی در این زمینه نیز پرداخته است. او هم‌اکنون در کالج‌ها و مؤسسات معتبر پاریس از جمله مدرسه‌ی لیزا، استودیو فابریکا و کارگاه‌های بیکز آرت مشغول به تدریس است.

در بخشی از کتاب دست‌ها و پاها: آناتومی برای هنرمندان می‌خوانیم

دست‌ها کاملاً انعطاف‌پذیر هستند و به شکل چیزهایی که می‌گیرند درمی‌آیند. افزون بر این، دست‌ها به تکلم کمک کرده، آن را نشانه‌گذاری می‌کنند و به طور حقیقی به تصویر می‌کشند، اما به طور کلی جایگزین کلام نمی‌شوند. با این همه، دست یک گیره است.

ما می‌توانیم اعضای گیرنده‌ی مشابهی را در حیوانات مختلف پیدا کنیم که برای چنگ زدن سازگار شده‌اند. انگشتان اشاره‌ی یک کوآلا (در حقیقت چنگال‌ها) معادل انگشت شست انسان هستند همین مسأله برای سوسمار صدق می‌کند که دارای دو انگشت در هر دست (پای جلویی) خود هستند که در مقابل سه انگشت دیگر قرار دارند و آرایش این انگشتان در پاها (پاهای عقبی) معکوس است. شایع‌ترین چالش در ترسیم دست یک انسان جهت دادن به انگشت شست است. غالباً ترسیم شکل یک شیء چنگ زده شده و سپس ترسیم دستی که مثل یک گاز انبر واقعی، آن را چنگ می‌زند آسان‌تر است.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دست‌ها و پاها: آناتومی برای هنرمندان
نویسنده
مترجمعلی اکبر آقاجانی
ناشر چاپیانتشارات دیموند بلورین
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات100
زبانفارسی
شابک978-622-210-128-2
موضوع کتابکتاب‌های آموزش نقاشی
قیمت نسخه الکترونیک
۴۷۰۰۰ 23500 ت ۵۰%
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب دست‌ها و پاها: آناتومی برای هنرمندان

برای دریافت کتاب دست‌ها و پاها: آناتومی برای هنرمندان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.