معرفی و دانلود PDF کتاب کسب و کار الکترونیکی: مدیریت و استراتژی

عکس جلد کتاب کسب و کار الکترونیکی: مدیریت و استراتژی
قیمت:
۵۸۰۰۰ تومان - 10.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب کسب و کار الکترونیکی: مدیریت و استراتژی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کسب و کار الکترونیکی: مدیریت و استراتژی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کسب و کار الکترونیکی: مدیریت و استراتژی

کتاب کسب و کار الکترونیکی: مدیریت و استراتژی به قلم کالین کوم سعی دارد تا شما را به روشی منسجم و قابل فهم با مفهوم تجارت، مدیریت و موضوعات استراتژیک مرتبط با کسب و کار الکترونیکی آشنا کند.

قطعاً یکی از مهم‌ترین نیازهای جهان امروز، نیاز به آموزش است؛ آموزشی نه فقط نظری، بلکه نظری و کاربردی که مقاطع مختلف تحصیلی از دبستان تا سطوح عالی دانشگاه را پوشش داده و ضمن ارتقای سطح دانش و معلومات افراد، در زندگی فردی و اجتماعی آن‌ها نیز به کار آید. بدون تردید اگر زمانی برسد که آموزش علمی با زندگی افراد یک ملت عجین و زندگی مردم بر پایه دانش استوار گردد، می‌توان مدعی شد که یکی از اصلی‌ترین شاخص‌های توسعه یافتگی حقیقی در آن جامعه تحقق یافته است.

به علت کمبود منابعی که تاکنون درباره کسب و کار الکترونیکی با عناوینی نزدیک به آن نگاشته شده، اکنون کالین کوم (Colin Combe) تصمیم بر این دارد تا در کتاب کسب و کار الکترونیکی: مدیریت و استراتژی (Introduction to e-business: management and strategy) با استفاده از تئوری‌ها و مثال‌های عملی مباحث مرتبط با کسب و کار اینترنتی را به شیوه‌ای قابل درک برای کمک به فرایند یادگیری دانشجویان و فعالان جستجو کننده بینشی، در جهت تواناسازی سازمان‌ها برای ساخت یک داد و ستد الکترونیکی موثر با استفاده از ترکیبی از منابع و قابلیت‌ها شرح دهد.

قطعاً کتاب حاضر برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد در حال تحصیل در رشته‌های مدیریت و مهندسی صنایع در گرایش‌های مختلف و فارغ التحصیلان علاقمند به موضوعات کسب و کار الکترونیکی می‌تواند مفید باشد.

در بخشی از کتاب کسب و کار الکترونیکی: مدیریت و استراتژی می‌خوانیم:

کسب و کار الکترونیکی می‌تواند به عنوان استفاده از اینترنت برای شبکه‌سازی و تقویت فرایندهای تجاری، کسب و کار الکترونیکی، ارتباط سازمانی و همکاری در یک کمپانی و با مشتری‌ها، تهیه کننده‌ها و دیگر سهامداران تعریف گردد. تجارت‌های الکترونیکی از اینترنت، اینترانت، اکسترانت و دیگر شبکه‌ها برای حمایت از فرایندهای تجاریشان استفاده می‌کنند. تجارت الکترونیکی عبارت است از خرید و فروش، بازاریابی و ارائه محصولات و خدمات از طریق شبکه‌های رایانه ای. چون کسب و کار الکترونیکی شامل فرایند مبادله با تهیه کنندگان و مشتری‌هاست، یک همپوشانی با تجارت الکترونیکی در فعالیت‌ها وجود دارد.

گر چه عبارت‌های «کسب و کار الکترونیکی» و «تجارت الکترونیکی» اغلب به طور مترادف استفاده می‌گردند، تمایز میان آن‌ها در دامنه گسترده‌تر فرایندها در کسب و کار الکترونیکی است که مبادلات داخلی را در یک سازمان یکپارچه می‌سازند. این‌ها شامل مبادلات مرتبط با تهیه، تدارکات، مدیریت زنجیره ملزومات، پرداخت‌ها، کنترل موجودی و پیگیری سفارش می‌باشند. همان طور که چامی (2004) متذکر شده، تجارت الکترونیکی می‌تواند به عنوان زیر مجموعه‌ای از کسب و کار الکترونیکی درک شود. جایی که دو مفهوم همپوشانی می‌کنند، در خرید و فروش محصولات و خدمات می‌باشد.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: کلیاتی در خصوص کسب و کار الکترونیکی
فصل دوم: فناوری کسب و کار الکترونیکی
فصل سوم: بازارها و الگوهای کسب و کار الکترونیکی
فصل چهارم: اقتصاد کسب و کار الکترونیکی
فصل پنجم: بازاریابی الکترونیکی
فصل ششم: اینترنت: قانون، حریم خصوصی، اعتماد و امنیت
منابع و مراجع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کسب و کار الکترونیکی: مدیریت و استراتژی
نویسنده
مترجمحسن رنگریز، مهدی کریمی
ناشر چاپیانتشارات شرکت چاپ و نشر بازرگانی
سال انتشار۱۳۹۰
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۲۵۰
زبانفارسی
شابک978-964-468-274-2
موضوع کتابکتاب‌های تجارت الکترونیک، کتاب‌های دانشگاهی
قیمت نسخه الکترونیک
۵۸۰۰۰ ت - 10.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب کسب و کار الکترونیکی: مدیریت و استراتژی

برای دریافت کتاب کسب و کار الکترونیکی: مدیریت و استراتژی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.