معرفی و دانلود کتاب سه‌شنبه‌ها با موری

عکس جلد کتاب سه‌شنبه‌ها با موری
قیمت:
۱۵۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب سه‌شنبه‌ها با موری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سه‌شنبه‌ها با موری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سه‌شنبه‌ها با موری

کتاب سه‌شنبه‌ها با موری اثر حقیقی و تأثیرگذار میچ آلبوم، از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز است. داستان این کتاب براساس شرح رابطه‌ی نویسنده با استاد بیمارش " موری شوارتز " روایت می‌شود. مرد بیماری که در آخرین روزهای زندگی می‌خواهد به درجه کمال برسد.

درباره‌ی کتاب سه‌شنبه‌ها با موری

موضوع کتاب سه‌شنبه‌ها با موری (Tuesdays with Morrie) مربوط به رابطه‌ی میچ با استاد بزرگ و زبردست جامعه‌شناسی‌اش است. دوستی آن‌ها از زمان دانشجویی او و شرکت در کلاس‌های درس روانشناسی اجتماعی موری شوارتز آغاز شد.

قهرمان اصلی داستان به بیماری سختی مبتلا شده، بیماری که به تدریج اعضای بدن او را از کار می‌اندازد و منجر به مرگ سلولی بافت‌ها و ماهیچه‌های بدنش می‌شود، موری مرگ را پذیرفته؛ اما از آن جا که عاشق تدریس است، تا آخرین لحظات عمرش برای شاگردش، هر سه‌شنبه کلاس درس زندگی برگزار می‌کند و در مورد موضوعاتی مانند دنیا، حسرت‌ها، مرگ، خانواده، ازدواج و بخشش به گفت و گو می‌پردازند.

کتاب سه‌شنبه‌ها با موری گنجینه‌ای شیرین، تکان دهنده و عمیق است. اثری که اخلاقیات را در انسان غنی می‌سازد و آگاهی و روشن‌بینی هدیه می‌دهد. با این کتاب گریه می‌کنید، می‌خندید، یاد می‌گیرید و در نهایت به خاطر مفاهیم عمیقی که در آن مورد بحث قرار گرفته معنای زندگی را با همه‌ی خوبی‌ها و بدی‌هایش درک خواهید کرد.

محبوبیت کتاب سه‌شنبه‌ها با موری و قرار گرفتن در رأس جدول به عنوان پرفروش‌ترین کتاب‌های سال، باعث شناخته شدن این اثر در سراسر دنیا شد به طوری که «اپرا مینفری» بر اساس آن، فیلمی تلویزیونی ساخت و از رسانه‌های ایران هم پخش شد.

کتاب سه‌شنبه‌ها با موری برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب چگونه نگریستن به دنیا را به شما یاد می‌دهد و برای هر کسی که می‌خواهد دقیق‌تر به معنای زندگی فکر کند، مناسب است. کسی که زندگی را فراتر از روزمرگی‌هایی که انسان با آن درگیر است، می‌داند و می‌خواهد با حقایقی روبه‌رو شود که بیشتر انسان‌ها ترس از مواجه شدن با آن‌ها را دارند، می‌تواند این کتاب را برای آموختن انتخاب کند.

درباره‌ی میچ آلبوم

میچ آلبوم (Mitch Albom)، نویسنده آمریکایی و روزنامه‌نگار است و تجربه‌ی مجری‌گری در رادیو و تلویزیون را دارد. او در سال 1958 در نیوجرسی متولد شده و شهرت او به دلیل نوشتن کتاب سه‌شنبه‌ها با موری است. او داستان‌هایی با درون‌مایه‌های الهام‌بخش هم نوشته و به همین خاطر توجه‌های زیادی را به سمت خود معطوف ساخته است.

جملات برگزیده‌ی کتاب سه‌شنبه‌ها با موری

- یک معلم در جاودانگی تو اثر می‌گذارد؛ و هرگز نمی‌توانی بگویی که این تاثیر چه وقت پایان می‌پذیرد. (هنری آدامز)
- سرنوشت در برابر بسیاری از افراد سر تسلیم فرود می‌آورد، این خود انسان است که خودش را به خطر می‌اندازد. (اودن، شاعر مورد علاقه‌ی موری)
- هر شب که می‌خوابم، می‌میرم. و صبح روز بعد وقتی بیدار می‌شوم، دوباره متولد می‌شوم. (مهاتما گاندی)

در کتاب سه‌شنبه‌ها با موری می‌خوانیم:

سه‌شنبه بعدی هم پیش موری آمدم؛ و همچنین سه‌شنبه‌های دیگر همچنان ادامه پیدا کرد. بیش از حدی که کسی تصورش را بکند، من با بی‌صبری منتظر این ملاقات‌ها بودم. باید بگویم که من هزار کیلومتر پرواز می‌کردم تا موری رو به موت را ببینم. اما وقتی موری را می‌دیدم، همه چیز را فراموش می‌کردم. در آن لحظه‌ها، از خودم بیشتر خوشم می‌آمد. از فرودگاه تا خانه‌ی موری دیگر تلفن همراهم را برنمی‌داشتم. به توصیه‌ی موری عمل می‌کردم. بگذار در انتظار به سر ببرند.

اوضاع روزنامه‌ی دیترویت بهتر نشده که بدتر هم شده بود. درگیری میان اعتصاب‌کنندگان و کارمندان جایگزین آن‌ها هر روز بالاتر می‌گرفت. عده‌ای دستگیر می‌شدند، عده‌ای کتک می‌خوردند، و عده‌ای هم جلوی ماشین‌های مخصوص دستگیر شدگان، روی زمین دراز می‌کشیدند. در این شرایط، دیدارهای من با موری جلوه‌ای از عطوفت انسانی بود. ما از زندگی و عشق حرف می‌زدیم. درباره‌ی یکی از موضوعات مورد علاقه موری، یعنی محبت و همدردی حرف می‌زدیم و اینکه چرا جامعه‌ی ما با آن تا این اندازه بیگانه بود.

قبل از ملاقات سومم با او، در مقابل فروشگاهی توقف کردم. پاکت‌های مخصوص خرید این فروشگاه را قبلاً در خانه‌ی موری دیده بودم. غذاهای تازه و حاضری را از پاکت‌ها بیرون آوردم. وقتی وارد اتاق مطالعه‌ی موری شدم، پاکت‌های مواد غذایی را طوری بالا بردم که انگار به بانک دستبرد زده بودم. فریاد بلندی کشیدم و گفتم: «غذا آوردم رفیق!»

موری درحالیکه از شدت تعجب، حیرت‌ زده شده بود، چشمانش را گرداند و لبخندی زد.

فهرست مطالب کتاب

برنامه‌ی درسی
موضوع درس
دانشجو
اولین ملاقات
کلاس درس
حضور و غیاب
سه‌شنبه‌ی اول: صحبت درباره‌ی جهان
سه‌شنبه‌ی دوم: صحبت درباره‌ی دلسوزی برای خود
سه‌شنبه‌ی سوم: صحبت درباره‌ی افسوس‌ها و حسرت‌ها
استاد
سه‌شنبه‌ی چهارم: صحبت درباره‌ی مرگ
سه‌شنبه‌ی پنجم: صحبت درباره‌ی خانواده
سه‌شنبه‌ی ششم: صحبت درباره‌ی احساسات
درباره‌ی استاد (بخش دوم)
سه‌شنبه‌ی هفتم: صحبت درباره‌ی ترس از پیری
سه‌شنبه‌ی هشتم: صحبت درباره‌ی پول
سه‌شنبه‌ی نهم: صحبت درباره‌ی عشق
سه‌شنبه‌ی دهم: صحبت درباره‌ی ازدواج
سه‌شنبه‌ی یازدهم: صحبت درباره‌ی فرهنگ
رسانه (قسمت سوم)
سه‌شنبه‌ی دوازدهم: صحبت درباره‌ی بخشش
سه‌شنبه‌ی سیزدهم: صحبت درباره‌ی روز مطلوب
سه‌شنبه‌ی چهاردهم: خداحافظی کردیم
مراسم فارغ التحصیلی
سرانجام

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سه‌شنبه‌ها با موری
نویسنده
مترجمراضیه عبدلی
ناشر چاپینشر روزگار
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۵۴
زبانفارسی
شابک978-622-233-048-4
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۵۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب سه‌شنبه‌ها با موری

seyedeh effat alavi
۱۴۰۰/۸/۲۸
عالی بود... عاااالی... اولش خوشم نیومد ازش اما هر چی جلوتر رفتم عاشقش شدم... خیلی خوبه... جمله هاش... تفکرش... پندهاش... اگه هممون این توصیه‌ها رو سرلوحه زندگیمون کنیم دنیا بهشت میشه... واقعا جای فکر داره... به قول همکارم کتاب که میخونی ناخودآگاه بعدش دیگه اون آدم قبلی نیستی... و این کتاب قابلیت و این داره که نکته‌ای ازش یاد بگیری و تو زندگیت پیاده میشه... خرد جمعی اتفاق میفته و نتیجه حاصل میشه... خیلی خوب بود. دوباره هم میخونمش... حتی شاید چند بار بیشتر... حرف زیاد داشت...
M A
۱۳۹۹/۲/۷
صفحات آخرش رو با گریه خوندم.... خداروشکر اونقدر تو زندگیم خوش شانس بودم که همچین استادی داشته باشم... تمام مدت که این کتابو میخوندم یاد استادم میوفتادم... قطعا کرونا تموم بشه اولین کارم اینه که برم ایشونو ببینم... این کتابو دوباره یا شاید چند باره بخونمش... به نظرم موقعی که بعضی از جملات این کتابو میخونین باید یه لحظه استپ کنین و چشماتونو ببندین و اون جمله و تحلیل کنین!!!!
چنور عربی زاد
۱۳۹۸/۱۰/۲۴
از نظر من این کتاب عالیه و توصیه میکنم که حتما یه بار، حداقل یه بار خونده بشه.
و این کتاب داره میگه چطور ما خودمونو درگیر چیزاهایی کردیم که بی‌ارزش و یاکم ارزش هستن و اینکه میگه با رهایی از این درگیریها چطور زندگی لذت بخشه حتی اگر در بستر بیماری باشی.
و چیزی که تو این کتاب زیاد مورد توجه، عشق و محبت به همدیگه هستش و ماندگاری اون حتی بعد از مرگ.
حانیه اسکویی
۱۴۰۱/۳/۱۸
خیلی خوب بود قلم نویسنده بی نظیره؛ اصول زندگی رو در قالب داستان یه استاد پیر بیان کرده. درسته خط داستانی یکم یکنواخت و اکثرا به همون سه شنبه‌ها و دیدار استاد و میچ میگذره ولی بیان و پیش برد داستان انقدر جذاب هست که آدم رو وادار کنه تا آخر بخونیش. و همین طور حرف‌های عارفانه موری واقعا قابل تامل هستند
فرناز ق
۱۳۹۹/۹/۱۶
من این کتاب رو از دسته کتاب‌های پر فروش مناسب سوگ سایت آمازون انتخاب کردم، و اینجا خوندم، کتاب خوبی بود برای کسانی که ناشکر هستند یا فقط دنبال ظواهر و مادیات تا حدی که معنای واقعی زندگی رو فراموش میکنند، یا کسانی که نا امید هستند، اما فکر‌ نمیکنم کمکی برای سوگ باشه
لیان بهشتیان
۱۳۹۹/۳/۱
کتاب مفیدی درباره تعلق و عدم تعلق، ارزش والای محبت و ارتباطات و کانون گرم خانواده و دوستان بود. با بیان جزئیات روند ضعف جسمی و امکان سرایت به خواننده، ورزش و مطالعه کتاب‌های انگیزشی و هدف گذار بعد از این کتاب توصیه می‌شود.
فرناز ف
۱۳۹۹/۲/۲۷
بسیار کتاب باارزشی هست من از خوندن این کتاب لذت کافی رو بردم یک رابطه سالمِ شاگرد و مربی که کمتر در زندگی واقعی دیده میشه، ولی جذابیت کتاب همینه که داستان واقعیه. حتما خوندنش رو به همه اهل کتاب توصیه میکنم.
فاطمه میم
۱۳۹۸/۹/۲۷
واقعا گرم و صمیمیه. کسایی که امیدی به زندگی ندارند و درگیر سختی‌های روزگارن، به شدت پیشنهاد میشه مطالعه کنن. بعلاوه که داستانش کاملا واقعیه و حس خوبی رو منتقل میکنه
Forough Kamaei
۱۴۰۰/۱۲/۱۳
کتابی که دیدگاه آدم و نسبت به زندگی و مرگ تغییر میده و دریچه‌ای جدید بروی آدمی باز میکنه اینکه تا هستی از زندگی کردن درکنار عزیزانت لذت ببر و قدر لحظاتی که هستی و میتونی به بهترین نحو استفاده کنی رو بدون
stella No
۱۳۹۹/۲/۱۶
داستانی ناراحت کننده و بسیار تاثیر گذار! ما آدما باید برای تغییر و به تکامل رسیدن خودمون نهایت تلاش رو انجام بدیم؛ با اینکار کمک بزرگی به تغییر و تکامل آدمهای اطرافمون نیز خواهیم کرد.
Sevda Ghanbari
۱۴۰۰/۴/۵
سه شنبه‌ها با موری
این کتاب محشر بود
آنقدر عالی بود که من صد‌ها بار خواندمش
این کتاب رو از دست ندهید
کتابهای میچ آلبوم عالین به نظر من ایشون یکی از بهترین نویسنده‌هایی است که من کتابشان را خواندم.
علیرضا علیزاده
۱۳۹۹/۱/۳۱
هر چند داستانی نداره که جاذبه داشته باشه اما راهنمای خوبی برای زندگی هست و خوندنش باعث تغییر در انسان میشه برای من که اینطور بود، در یک زمان مناسب سر راهم سبز شد و کمکم کرد
Reyhane Alipour
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
این کتاب واقعا عالیه ارزش چند بار خوندن رو داره قلم ساده و قابل فهمی برای همه سنین داره و برای هر سنی توصیه میشه راجب تمام مسال مهم زندگی ب زبان ساده صحبت کرده و پر از انرژی مثبت و ارامشه
Sanam Karimi
۱۳۹۹/۷/۷
خیلی جذاب، روان و اموزندس.. واقعا میتونه رو دیدگاه ادم و زندگیش تاثیر بذاره.. شخصیت موری خیلی دوس داشتنیه به خصوص که به همه چیز عشق می‌ورزه
Eight B
۱۳۹۸/۱۰/۱۹
کتاب خوبیه. از دسته کتاب‌های روانشناسی هست در قالب داستان. مطالبش برای کسایی که کتابای روانشناسی میخونن تکراری ممکنه باشه ولی در کل حس مثبت و قشنگی داره
مشاهده همه نظرات ۸۴

راهنمای مطالعه کتاب سه‌شنبه‌ها با موری

برای دریافت کتاب سه‌شنبه‌ها با موری و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.