معرفی و دانلود کتاب صوتی یک هلو و هزار هلو

عکس جلد کتاب صوتی یک هلو و هزار هلو
قیمت:
29000 تومان - 3.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی یک هلو و هزار هلو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی یک هلو و هزار هلو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی یک هلو و هزار هلو

کتاب صوتی یک هلو و هزار هلو نوشته صمد بهرنگی، زندگی درخت هلوی زیبا و کوچکی را روایت می‌کند که به بار نمی‌نشیند و صاحبش تصمیم می‌گیرد او را با اره قطع کند.

موضوع کتاب صوتی یک هلو و هزار هلو چیست؟

این کتاب صوتی روایتی جذاب و دل‌نشین برای نوجوانان است که نخستین‌بار در سال 1348 منتشر شد و طی چند دهه‌ی کنونی چندین مرتبه توسط انتشارات گوناگون به چاپ رسیده است. صمد بهرنگی در این داستان فراواقع‌گرایی با زبانی گویا و تاثیرگذار به بیان توصیف‌های زیبا می‌پردازد و داستانی پرمحتوا و دل‌نشین را روایت می‌کند.

خلاصه‌ی کتاب صوتی یک هلو و هزار هلو:

داستان درباره دو درخت هلو است که سال‌ها در کنار هم رشد و زندگی کرده‌اند. یکی از آن‌ها از دیگری بزرگ‌تر و پربارتر است و هر سال میوه‌های بسیاری به باغبان می‌دهد، اما درخت کوچک‌تر فقط یک میوه‌ی هلو در سال می‌دهد. باغبان که این روند را می‌بیند تصمیم می‌گیرد درخت کوچک را با اره بترساند تا شاید سال بعد محصول بیشتری به او بدهد، اما همسرش او را از این کار منع می‌کند و به او قول می‌دهد که سال بعد هلوی بیشتری بدهد و اگر این اتفاق نیفتاد درخت را قطع کند و به کوره بیاندازد. سال بعد آمد اما اوضاع همان‌گونه ماند و درخت کوچک فقط یک هلو داد.

باغبان بسیار عصبانی شد و به سمت درخت رفت تا آن را قطع کند، اما قبل از این که این اتفاق رخ بدهد، درخت هلو به زبان می‌آید و داستان رویش و جوانه زدنش را شرح می‌دهد.

کتاب صوتی یک هلو و هزار هلو برای چه کسانی مناسب است؟

شنیدن این کتاب صوتی به کودکان و نوجوانان کمک می‌کند تا با آثار تأثیرگذار ادبیات فارسی در چند دهه‌ی کنونی آشنا شوند. این داستان به آن‌ها مفاهیم باارزش دوستی، عدالت و دوستی را می‌آموزد.

با صمد بهرنگی بیشتر آشنا شویم:

صمد بهرنگی معلم، مترجم، داستان‌نویس، منتقد اجتماعی و پژوهشگر فولکلور آذربایجانی در دوم تیر 1318 در تبریز به دنیا آمد. معروف‌ترین کتابش یعنی ماهی سیاه کوچولو تا مدت‌ها به عنوان بیانیه غیررسمی سازمان چریک‌های فدایی خلق ایران به کار می‌رفت.

او نویسندگی را با طنزنویسی شروع کرد و در سال 1339 اولین داستانش با نام عادت را نوشت. کتاب‌های ماهی سیاه کوچولو و اولدوز و کلاغ‌ها در میان چریک‌های فدایی خلق طرفداران بسیاری داشت. از دیگر آثار او می‌توان به عادت، تلخون و چند قصه دیگر، کچل کفترباز، افسانه محبت، یک هلو هزار هلو، 24 ساعت در خواب و بیداری و ... اشاره کرد. او سرانجام در نهم شهریور 1347 در رود ارس غرق شد و درگذشت.

در بخشی از کتاب صوتی یک هلو و هزار هلو می‌نشویم:

اکنون گوشت تن من از بین می‌رفت اما هسته‌ام در فکر زندگی تازه‌یی بود. یک دقیقه بعد از هلویی به نام من اثری نمی‌ماند درحالی‌که هسته‌ام نقشه می‌کشید که کی و چه جوری شروع به روییدن کند. من در یک‌زمان معنی هم می‌مردم و هم زنده می‌شدم.

آخرین دفعه پولاد من را توی دهانش گذاشت و آخرین ذره گوشتم را مکید و فروبرد و وقتی من را دوباره بیرون آورده، دیگر هلو نبودم، هسته‌ی زنده‌یی بودم که پوسته‌ی سختی داشتم و تویش تخم زندگی تازه را پنهان کرده بودم.

فقط احتیاج به کمی استراحت و خاک نمناک داشتم که پوسته‌ام را بشکافم و برویم.

وقتی بچه‌ها انگشت‌ها و لب‌هایشان را چند دفعه مکیدند، پولاد گفت: حالا چکار کنیم؟ صاحبعلی گفت: برویم توی آب.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
13 دقیقه
قسمت اول
13 دقیقه
قسمت دوم
14 دقیقه
قسمت سوم
15 دقیقه
قسمت چهارم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی یک هلو و هزار هلو
نویسنده
گویندهشاهین علایی نژاد
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۵۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب داستان و رمان نوجوان، کتاب صوتی نوجوان
قیمت نسخه صوتی
29000 ت - 3.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی یک هلو و هزار هلو

راضیه لالی
۱۴۰۱/۵/۷
این کتابو برای دخترم خریدم ولی خودمم شنیدم خیییلی شیرین و جذاب بود
امیرحسین جوادی
۱۳۹۹/۹/۲۰
قشنگ بود و بنظرم اگر صاحب علی نمیمرد قشنگ نمی‌شد
Babak Mohammadi Mofrad
۱۳۹۹/۶/۹
داستان بسیار زیبا و دلنشین بود
مشاهده همه نظرات 3

راهنمای مطالعه کتاب صوتی یک هلو و هزار هلو

برای دریافت کتاب صوتی یک هلو و هزار هلو و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.