معرفی و دانلود کتاب 20 افسانه شیرین ایرانی

عکس جلد کتاب 20 افسانه شیرین ایرانی
قیمت:
5000 تومان - 0.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب 20 افسانه شیرین ایرانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب 20 افسانه شیرین ایرانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب 20 افسانه شیرین ایرانی

کتاب 20 افسانه شیرین ایرانی نوشته‌ی حمیدرضا اشرفیان، شامل بیست افسانه زیبا و خواندنی است که بعضی‌ از آن‌ها با نثر آهنگین‌ و بعضی‌ دیگر در قالب‌ قصه‌ منظوم‌ روایت شده.

قصه‌ها و افسانه‌ها جزئی از فرهنگ مردم هر کشوری هستند. افسانه‌ها سرگذشت انسان‌های واقعی بوده ولی با گذشت زمان راویان قصه‌ها آرزوها و فرهنگ آن سرزمین را به آن اضافه کرده‌اند. در زمانی که هیچ‌گونه وسایلی که امروزه برای گذراندن اوقات فراغت وجود دارد نبود، قصه‌ها و افسانه‌ها وسیله‌ای برای سرگرمی مردم بوده‌اند.

به ویژه در زمستان‌ها که شب‌ها طولانی است همه خانواده دور کرسی جمع می‌شدند و پدربزرگ یا مادربزرگ برای خانواده سرگذشت یا افسانه‌ای را تعریف می‌کرد که این افسانه‌ها به صورت شعر خوانده می‌شد و علاوه بر سرگرمی، نکات اخلاقی و پند و اندرز فراوان دیگری دربرداشت که به بقیه اعضای خانواده یاد داده می‌شد.

در بخشی از کتاب20 افسانه شیرین ایرانی می‌خوانیم:

روزی روزگاری دو دوست به نام‌های حسن و علی برای جمع آوری هیزم به جنگل رفتند تا ظهر کار کردند و ظهر برای رفع خستگی و تشنگی به کنار رودخانه رفتند و آن جا نشستند. در همین موقع متوجه شدند یک پوست روی آب شناور است.

حسن گفت: «به نظر من این پوست یک خیک عسل است.» علی که طمع کرده بود خیک عسل را به دست آورد، بدون این که فکر کند، گفت: «من می‌روم ببینم این پوست خیک عسل است یا نه.» حسن هرچه اصرار کرد که علی نرود، علی قبول نکرد و با شنا خود را به پوست رساند. وقتی که علی خوب به پوست نزدیک شد تا آمد به پوست دست بزند و بفهمد که آن خیک عسل است یا نه خرس بزرگی سرش را از زیر آب در آورد.

تازه علی متوجه شد که آن پوست خیک عسل نبوده بلکه خرسی بزرگ است که سرش را زیر آب کرده و می‌خواست ماهی بگیرد. وقتی خرس متوجه علی شد نعره‌ای هولناک کشید و به علی حمله کرد و دست او را گاز گرفت. علی که بسیار ترسیده بود صدای کمک کمکش به هوا بلند شد. حسن که متوجه شد دوستش به خطر افتاده است تصمیم گرفت به داخل آب برود و دوستش را نجات بدهد ولی چون جریان آب تند بود و شنا هم بلد نبود نتوانست به داخل آب برود. در این وقت فکری به خاطر حسن رسید زود تبرش را در آورد و بلندترین درخت نزدیک رودخانه را قطع کرد. درخت درون رودخانه افتاد و به این ترتیب حسن توانست به داخل رودخانه برود و خرس را بکشد و دوستش را نجات بدهد. حسن تکه‌ای از پیراهن خود را پاره کرد و زخم علی را بست و او را به طبیب رساند و طبیب علی را مداوا کرد. علی از دوستش تشکر کردو قول داد که از این به بعد طمع نکند و به چیزی که نمی‌داند نزدیک نشود و جان خود و دیگران را با کارهایش به خطر نیندازد.

فهرست مطالب کتاب

کوزه لوبیا
قضاوت عجولانه
پادشاه و دختر باهوش
سنگ صبور
کلاغ، شغال و گرگ
عاقبت طمع
قسمت
پادشاه گل خار و صد مهر نگار
میوه به و پسر شاه
بهروز و گلزار
جوانمرد و ناجوانمرد
ملک محمد و ملک جمشید
پسر شاه و دختر خوش اقبال
فریدون و فریبا
بگو رفیقم سوخت
مکر زنان
امان از دست آدمیزاد
شاه عباس و پارچه زر بافت
وطن
پادشاه و پیرمرد

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب 20 افسانه شیرین ایرانی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات انوار
سال انتشار۱۳۸۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات85
زبانفارسی
شابک978-964-7064-62-4
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب 20 افسانه شیرین ایرانی

حمید رضا اشرفیان
۱۳۹۸/۱۲/۲۹
کتابی است خواندنی برای تمام گروه‌های سنی و هر قصه دارای پیام خاص لطفا خوانندگان گرامی نظرات خود را در مورد این کتاب مطرح نمایید تا در کتاب‌های مورد استفاده قرار گیرد با تشکر از همه خوانندگان و بازدید کنندگان محترم من تمام نظرات را می‌خوانم و جواب خواهم داد با تشکر
سهراب هلال بحر
۱۴۰۱/۶/۱۰
یکی از بهترین تکنیک‌ها و راهکار‌های ارتباطی، نقل داستان‌های مفهومی و آموزنده است و ایضا یکی از بهترین راهی که با نقل قصه و داستان، موضوعی را برای درک بهتر آن بهمراه قصه و داستان باشه
Setayesh Momen
۱۴۰۰/۶/۲۷
سلام خدمت همگی‌.
این کتاب دقیقا همونی بود که می‌خواستم چند افسانه و حکایت زیبا در یک کتاب.
خیلی کتاب مفیدی بود با قیمت مناسب که من خیلی دوست داشتم.
با تشکر از قلم نویسنده و کتابراه.
F.Namazi
۱۴۰۱/۱۰/۲۲
این همه خشونت لازم نبود
داستان‌هایی که در وصف احوال حیوانات بود خواندنی تر بودند
مسعود گودرز
۱۳۹۸/۱۲/۲۹
بسیار شیرین و آموزنده
مریم پیرمرادی
۱۳۹۸/۵/۴
بسیار مفید و شنیدنی و آموزنده
Nader Akhlaghi
۱۳۹۸/۵/۳
بسیار عالی و آموزنده
نرگس قبادی زاده
۱۴۰۱/۷/۵
برای نوجوونا کتاب خوبیه
Roya Akhlaghi
۱۳۹۸/۵/۵
بسیار عالی و شنیدنی بود
مشاهده همه نظرات 9

راهنمای مطالعه کتاب 20 افسانه شیرین ایرانی

برای دریافت کتاب 20 افسانه شیرین ایرانی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.