معرفی و دانلود PDF کتاب آموزش فرایند تزریق پلاستیک

عکس جلد کتاب آموزش فرایند تزریق پلاستیک
قیمت:
۱۲۵۰۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب آموزش فرایند تزریق پلاستیک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آموزش فرایند تزریق پلاستیک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آموزش فرایند تزریق پلاستیک

کتاب آموزش فرایند تزریق پلاستیک نوشتۀ مرتضی منصوری، چگونگی قالب‌سازی تزریقی و ریخته‌گری تحت فشار را همراه با تصاویر به شما آموزش می‌دهد و اطلاعات علمی و تاریخی جامعی را در این خصوص در اختیارتان می‌گذارد.

دربارۀ کتاب آموزش فرایند تزریق پلاستیک:

در سال 1847 جونز جیکوب موفق شد نخستین پلیمر چگالشی و پلی‌استر از گلیسیرین و اسید تارتاریک را تولید کند. Berzelius نیز با منشأ تجزیه شیمیایی، پلیمر، ایزومر و فسفر به وجود آمد. هر چند شیوۀ او با روش‌های مدرن بسیار تفاوت داشت. به طور مثال اصطلاح پلیمر در سال 1833 برای توصیف ترکیب‌های آلی با فرمول تجربی یکسان ایجاد شده اما به علت تفاوت در وزن مولکولی به طور کلی، بزرگ‌تر از این دسته از ترکیبات به عنوان پلیمر توصیف شده است.

الکساندر پارکز نخستین کسی بود که به اختراع پلاستیک تجاری روی آورد. او در بریتانیا زندگی می‌کرد و در سال 1861 این اختراع را به ثبت رساند. پارکز اختراعش را در سال 1862 در نمایشگاه بین‌المللی در لندن برای بازدید عموم قرار دارد. او نام مادۀ اختراعی‌اش را Parkesine گذاشت.

یک مخترع آمریکایی به نام John Wesley Hyatt در سال 1868 یک مادۀ پلاستیکی را گسترش داد و آن را سلولوئید نام‌گذاری کرد. اختراع وی در حقیقت شکل توسعه‌یافتۀ اختراع پارکز بود.

در سال 1940 صنعت بسیار سریع مسیر گسترش را در پیش گرفت و به علت جنگ جهانی دوم درخواست‌های فراوانی برای محصولات ارزان‌قیمت و تولید انبوه به وجود آمد. در سال 1946 نیز جیمز واتسون مخترع آمریکایی نخستین دستگاه تزریق پیچی را اختراع کرد که قادر بود کنترل بسیار دقیق‌تری بر روی سرعت تزریق و کیفیت محصولات تولید شده انجام دهد.

کتاب آموزش فرایند تزریق پلاستیک (Training injection molding process) برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای افرادی که در حوزۀ قالب‌سازی و ریخته‌گری فعال هستند، بسیار کاربردی و سودمند است.

در بخشی از کتاب آموزش فرایند تزریق پلاستیک می‌خوانیم:

راهگاه کانالی است که جریان مذاب پلاستیک را از خروجی بوش تزریق به سمت حفره‌ها هدایت می‌نماید. سامانه‌های رایج راهگاه به دو گونه سرد و گرم تقسیم می‌شوند. در سامانه راهگاه سرد پس از هر دوره تزریق راهگاه منجمد و به همراه قطعه از قالب به بیرون پرانده می‌شود. در سامانه راهگاه گرم مواد مذاب پس از خروج از ماردون دستگاه تزریق وارد قالب شده و در تمام طول مسیر تا ورودی قطعه حالت خود را به صورت سیال حفظ می‌نماید.

کاهش قابل توجه در ضایعات مواد اولیه پلاستیک به سبب حذف قسمت‌هایی از راهگاه، این مطلب باعث کاهش هزینه‌های تولید و تولید کمتر مواد قابل آسیاب می‌گردد. کوتاه شدن زمان تولید و سرعت گرفتن پیشرفت پروژه و عرضه به موقع قطعات و کاهش تناژ گیره و صرفه‌جویی در مصرف برق. همچنین با توجه به کاهش بارهای وارده به قسمت‌های مختلف دستگاه، هزینه‌های تعمیرات و نگهداری نیز کاسته می‌شود.

فهرست مطالب کتاب

تاریخچه صنعت پلاستیک
آشنایی با اجزای ماشین تزریق پلاستیک و کاربرد آن
آشنایی با اجزای قالب تزریق پلاستیک و کاربردهای آن
آشنایی با مواد پلیمری ABS و PP
آشنایی با پارامترهای مؤثر در کنترل فرایند تزریق
آشنایی با عیوب به وجود آمده بر روی قطعات در فرایند تزریق پلاستیک
دلایل به وجود آمدن عیوب در فرایند تزریق پلاستیک و نحوه رفع آن

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آموزش فرایند تزریق پلاستیک
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات گیوا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۷۱
زبانفارسی
شابک978-600-451-016-5
موضوع کتابکتاب‌های جوشکاری
قیمت نسخه الکترونیک
۱۲۵۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب آموزش فرایند تزریق پلاستیک

علی شیخ
۱۴۰۰/۴/۱۵
بعنوان یه کتاب مقدماتی خوب بود ولی توضیح کامل از جزییات نداشت
moradi morteza
۱۳۹۹/۱۲/۲۳
به عنوان یک کتاب مقدماتی خوب می‌باشد ولی‌ای کاش ترجمه روان تری انجام میدادند
محمد رضا زینالی
۱۴۰۰/۷/۱۴
ممنون از نویسنده و همچنین سایت محترم
ایدین علیپور
۱۴۰۰/۶/۴
نسخه کامل کجاست پس این مقدماتی بود
محمد عظیم نژاد
۱۳۹۹/۱۲/۱۶
اونطور که باید آموزش جامعی نبود
شایلی مخدومی
۱۳۹۹/۱۲/۹
بسیار کاربردی بود ممنون از زحمات شما
مشاهده همه نظرات ۶

راهنمای مطالعه کتاب آموزش فرایند تزریق پلاستیک

برای دریافت کتاب آموزش فرایند تزریق پلاستیک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.