معرفی و دانلود PDF کتاب پرکاربردترین لغات انگلیسی: با استفاده از شباهت‌های ساختاری، ریشه‌ای و معنایی: قابل استفاده برای کلیه داوطلبین و متقاضیان آزمون‌های زبان

عکس جلد کتاب پرکاربردترین لغات انگلیسی: با استفاده از شباهت‌های ساختاری، ریشه‌ای و معنایی: قابل استفاده برای کلیه داوطلبین و متقاضیان آزمون‌های زبان
قیمت:
18000 تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب پرکاربردترین لغات انگلیسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب پرکاربردترین لغات انگلیسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پرکاربردترین لغات انگلیسی: با استفاده از شباهت‌های ساختاری، ریشه‌ای و معنایی: قابل استفاده برای کلیه داوطلبین و متقاضیان آزمون‌های زبان

کتاب پرکاربردترین لغات انگلیسی نوشته‌ی مرتضی ملکی چرکوانی و فاطمه مجتبایی بناب، 500 لغت انگلیسی و 1000 لغت ضروری برای آزمون‌های زبان را با روشی نوین و جالب در اختیار شما قرار می‌دهد.

درباره‌ی کتاب پرکاربردترین لغات انگلیسی:

آیا بین ظاهر و معنای لغات زبان انگلیسی ارتباطی وجود دارد؟ چرا لغات زبان با وجود شباهت ظاهری با یکدیگر شباهت معنایی ندارند و هنگام حفظ کردن همیشه معانی با یکدیگر اشتباه می‌شود؟ آیا نمی‌توان به روشی فرمولی، ریاضی، ریشه‌ای و ساختاری دست یافت که سرعت حفظ لغات را چند برابر کند؟ چرا نمی‌توان ریشه لغات زبان انگلیسی را همانند عربی پیدا کرد و به کار برد؟

مرتضی ملکی چرکوانی و فاطمه مجتبایی بناب که مهندسین معماری هستند معتقدند که بین ظاهر یا نوشتار یک لغت و معنای آن نه تنها ارتباط وجود دارد که در حقیقت در راستای ایجاد معنا، ظاهر و نوشتار یک لغت شکل گرفته است. لذا با استفاده از توانمندی‌های تجریدی و هنر معماری سعی در پیدا کردن این ارتباط و دسته‌بندی لغات مشابه داشته و کتاب پرکاربردترین لغات انگلیسی با استفاده از شباهت‌های ساختاری، ریشه‌ای و معنایی (The most widely used english words) را تالیف کرده‌اند.

ذهن انسان به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که لغات مشابه را در کنار یکدیگر دسته‌بندی و معناشناسی می‌کند. به همین خاطر است که یاد گرفتن دو کلمه مشابه با معنای متفاوت برای افراد غیر بومی بسیار مشکل است و یادگیری زبان (انگلیسی) را با مشکل مواجه می‌نماید.

ادعای مولفین بر این است که معنای لغات توسط خداوند و در غالب اسماء الحسنی به بشر آموخته شده و همه لغات به صورت درختی به ریشه‌ای واحد می‌رسند و تمام کلمات با یکدیگر و با یک کلمه در وحدت هستند و آن کلمه الله است. به نظر می‌رسد بشر با دیدن عناصر مهم طبیعت و مجردات ذهنی خواص و معانی متفاوتی را برای هر یک تصور کرده و این معانی به وسیله پیشوند و پسوندها به هزاران لغت تبدیل شده است (مثلا حدود 400 لغت وجود دارد که با استفاده از art ساخته شده است و همگی این لغات به نحوی با مفهوم عشق ارتباط دارند، در مورد لغت sol یا man نیز وضعیت مشابهی وجود دارد).

این معانی ابتدا در ذهن انسان ایجاد شده سپس به بیان شفاهی در آمده و در نهایت مکتوب شده است. بنابراین ادبیات معنایی - احساسی بر ادبیات شفاهی و ادبیات شفاهی بر ادبیات کتبی اولویت دارد و اگر قرار باشد آموزش زبان به طریق ریشه‌ای انجام شود ابتدا باید ادبیات معنایی احساسی و سپس ادبیات شفاهی و در نهایت ادبیات کتبی آموزش داده شود.

کتاب پرکاربردترین لغات انگلیسی مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای کلیه داوطلبین یادگیری و متقاضیان آزمون‌های ورودی زبان انگلیسی کاربردی و مناسب خواهد بود.

در بخشی از کتاب پرکاربردترین لغات انگلیسی می‌خوانیم:

ادبیات معنایی احساسی بر ادبیات شفاهی اولویت دارد. یعنی خیال پردازی ها و معناهای احساسی که بشر در طی زمان برای یک پدیده مثل قلب یا خورشید در نظر گرفته تبدیل به هزاران واژه با ریشه معنایی sol یا art گردیده است. برای درک این موضوع بایستی پس از جدا کردن ریشه ها برای درک معانی دنبال ویژگی های ریشه گشت.

مثلا در کلمه solve میتوان ریشه sol را مشاهده نمود که به معنای خورشید است. خوب از نظر عامه چه معانی و صفات احساسی می توان برای خورشید در نظر گرفت؟ تنها بودن/ گرم بودن/ محکم بودن/ قوی بودن/ انسجام و اتحاد/ نفوذ و حلال بودن. این معانی در کلماتی که در آن ریشه sol وجود دارد دیده میشود . جالب است که همین معانی برای حرف s (شاهزاده آسمان) هم وجود دارد و معنای آن بصورت احساسی درک می شود.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
مقدمه: معناشناسی حروف و سعی در ترکیب دو به دوی آن‌ها و کشف و تحلیل معانی کلمات
فصل 1: ستون اول جدول حروف: ازحرف Aa تا Dd
فصل 2: ستون دوم جدول حروف: از حرف Ee تا Hh
فصل 3: ستون سوم جدول حروف: از حرف Ii تا Ll
فصل 4: ستون اول بخش دوم جدول حروف: از حرف Mm تا Oo
فصل 5: ستون دوم بخش دوم جدول حروف: از حرف S تا U
فصل 6: ستون چهارم و پنجم بخش دوم جدول حروف: از حرف Uu تا Zz

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب پرکاربردترین لغات انگلیسی: با استفاده از شباهت‌های ساختاری، ریشه‌ای و معنایی: قابل استفاده برای کلیه داوطلبین و متقاضیان آزمون‌های زبان
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات رویان پژوه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات210
زبانفارسی
شابک978-600-408-795-7
موضوع کتابکتاب‌های آموزش زبان انگلیسی
قیمت نسخه الکترونیک
18000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب پرکاربردترین لغات انگلیسی

S
۱۴۰۱/۱۱/۲۰
لغات تاثیرگزار و فراگیر بودن و باعث شد خیلی پیشرفت و مسلط در یادگیری کلمات و لغات رو داشته باشم باتشکر
عباس رضوی
۱۴۰۰/۵/۱۸
خلاقانه بود لکن به لحاظ کاربردی کارآمدنیست. فقط از لیست کلماتش استفاده کردم
علی اکبری
۱۴۰۰/۱۲/۱۴
فکر نمی‌کردم اینقدر جالب باشه ولی بود
افسون صدر
۱۴۰۲/۲/۱۳
جالب ولی درکش سخته
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب پرکاربردترین لغات انگلیسی

برای دریافت کتاب پرکاربردترین لغات انگلیسی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.