نقد، بررسی و نظرات کتاب تاوان - میناتو کانائه

مرتب‌سازی: پیش‌فرض
niloofar singh
۱۴۰۰/۶/۸
اتفاقی در اول کتاب میفته ک ۴ کاراکتر با اون درگیر میشن. اثرگذاری اتفاق روی هر یک از کاراکترها، برخورد خودشون، خانواده شون و زاویه دید و تعبیری که هر کاراکتر از اتفاق رخ داده، داره فوق العاده ست. روایتی روان داره و شخصیت‌ها گم نمیشن و تا حد زیادی قابل لمس هستن. اگه مثل من جنایی پسندین، واقعا لذت میبرین و دست کشیدن از کتاب تا تموم شدن و به سرانجام رسیدنش واقعا سخته. در کل داستان طرح ساده‌ای داره اما خیلی خوب شاخ و برگ داده شده و تعریف میشه. حتما سراغ کارهای دیگه این نویسنده میرم.
Aylar Bahrami
۱۴۰۰/۵/۹
فوق العاده هست این کتاب بجز غلط‌های تایپی دیگه هیچ ایرادی نمیتونم بهش بگیرم. کتاب خیلی ماهرانه اسیب‌هایی که با حرفا و رفتار‌های غلط به بچه‌ها وارد میشه و تا بزرگسالی هم همراهشونه رو نشون داده و این نکته هم توجهم رو جلب کرده اگر فرهنگ این شهرستان کوچک به روز بود گ و تفکر سنتی نداشتن از هر نقطه‌ای و توسط هر شخصی که در داستان حضور داشته میشد جلوی این زنجیره گرفته بشه ولی گرفته نشد.
رامونا کیانا
۱۴۰۰/۹/۲۸
به خاطر پیچیدگی زیاد بسیار دور از واقعیت بود. و پایانش علی رغم اینکه نویسنده سعی کرده بود خیلی متفاوت و شوکه کننده باشد، ولی حس هیجانی خاص و پایانی شگفت انگیز، حداقل برای من، نداشت. شخصیت قاتل خوب پردازش نشده بود و از ناکجا اباد بدون پیش زمینه‌ی خاصی سردر آورد. شاید به خاطر ممیزی داستان جاهایی سکته داشته.
ریحانه صلاحی
۱۳۹۸/۳/۸
داستان تاثیراتی که درست یا غلط روی افراد میذاره... واقعا عالی بود
توضیحات مترجم هم خیلی کمک میکرد
و کلا با عقاید و فرهنگ ژاپنی‌ها هم میشد آشنا شد
فقط حییییف که غلط تایپی‌ها خیلیییی زیاد بود
اگه کمتر بود میشد صد در صد از کتاب لذت برد
مرسی
ساینا امینی
۱۴۰۱/۹/۲۶
من کتاب اعترافات این نویسنده رو خوندم واقعا نوشته ایی داره که روانشناسی هم دخیل هست اما خب یکم تکراری بود سبکش چون بیشتر اول شخص مفرد بود و هیچ مکالمه ایی بین شخص نداشت در کل من این کتاب و نگارش نویسنده رو دوست داشتم
آتوسا ده سروی
۱۴۰۰/۵/۱۹
داستان نسبتاً خوب و جذب کننده بود ولی یک مقدار دور از واقعیت حوادث رخ می‌داد که نمیدانم به دلیل اختلاف فرهنگی با مردم ژاپن بود یا اینکه واقعاً خیلی اتفاق‌ها تخیلی بود البته سانسور هم باید در نظر گرفت.
Elahe Rastad
۱۳۹۹/۳/۱۳
کتاب عالی.. از اتفاقاتی بدی که برای خودمون یا عزیزانمون میفته بی‌تفاوت نباشیم خیلی از اونها نیاز به روان درمانی داره والا متحمل صدمات جبران ناپذیزی خواهیم شد.
karow rezvani
۱۴۰۰/۲/۱
داستان تأثیرگذاری ست. لذت بردم از خلاقیت نویسنده در تعریف یک اتفاق از نگاه پنج شخصیت. هیچ قسمتی از کتاب برای من کسل‌کننده نبود. قطعاً مدت‌ها درگیرش خوام بود.
maryam nazemi
۱۳۹۷/۱/۹
همیشه فکر میکردم تو ژاپن عمق تربیت بیشتر باشه ولی احساس میکنم این کتاب بهم نشون داد ژاپنی‌ها به بچه‌ها مهارت یاد میدهند و تربیت شون سطحی است
کیان ت
۱۴۰۰/۱۲/۱۰
داستان عجیبی بود. خوب بود ولی از واقعیت دور بود. به نظرم تعداد قاتل‌ها در داستان زیاد بود. و بهتر بود فقط یک یا دوتا از دخترها قاتل میشدند.
سمانه قنبری
۱۳۹۹/۱۱/۲۷
کتاب پرکشش و هیجان انگیزی بود.. فضای داستان رو خیلی دوست داشتم:)
علیرضا ملکی
۱۳۹۹/۸/۴
دیدگاه نویسنده جالبه و توضیحات مترجم هم کمک کمک کننده😌
هستی محتشمی
۱۳۹۹/۶/۳
با روح و روان ادم بازی می‌کنه ولی در کل کتاب خوبی بود.
گلاره خلیلی
۱۴۰۱/۱/۱۰
ارزش یکبار خوندن رو داشت چیز زیادی برای ارائه نداره
نازنین Naz
۱۴۰۰/۱۰/۳
عاشقشم و حس میکردم توس زندگی میکنم و حاضرم باز بخونمش
گل بخت جون
۱۳۹۷/۱/۱۸
محشره، هیجان و متفاوت، ترجمه عااااالی
habib shah
۱۳۹۷/۱۰/۹
کتاب بسیار عالی و بی‌نظیر...
مهر آبان
۱۳۹۷/۵/۱۶
محشره، جدید و جالب