نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سفر روح - مایکل نیوتن

مرتب‌سازی: پیش‌فرض
ehsan amin
۱۳۹۷/۱۰/۱۲
دخل و تصرف در نوشتار کتاب در پیشگفتار و مقدمه و وارد نمودن نظریات علمای شیعه با چه اجازه و چه منطقی وارد این اثر شده چرا به خودتان اجازه میدهید یک اثر را تحریف کنید، به خواننده یا شنونده کتاب چه مربوط که سید قمی چه نظری در مورد معاد دارد، من کتاب مایکل نیوتن را خریداری کردم نه اصول کافی را!!!!!
راضیه برزگر
۱۳۹۹/۶/۳
نظر من اینه که خدایی که ما میشناسیم با اون همه مهربونی نمیتونه بنده هاش رو به سختی عذاب بده و چنین تعبیر‌هایی فقط آدم رو از خدا دور میکنه اما با توجه به کتاب و آرامشی که انسان فقط بعد از مرگ به اون میرسه بنظرم کاملا منطقی هست نکته دیگه اینکه روح در این کتاب مثل یک پرتو نور معرفی شده و کاملا از دنیای مادی و آب و غذاآزاد هست اما در تعالیم دینی ما زیاد شنیدیم که مثلا آب گندیده در برزخ به خورد روح میدن یا اگر فیلم سیاحت غرب رو دیده باشین فاتحه ما بصورت سیب و آب برای روح کسی که مرده تبدیل میشه و بنظرم اینکه روح بصورت نور باشه خیلی منطقی تره اینجا سوال پیش میاد که نعمت‌های بهشتی چی میشه اینکه میوه و شراب و چیزای دیگه تو بهشت هست؟؟ باید بگم که خدا خودش گفته که روز قیامت از قبر‌ها خارج میشید یعنی ما بصورت همین جسمی که الان داریم وارد بهشت جاودان میشیم در اونصورت نعمات بهشتی رو مصرف میکنیم اما در برزخ اینکه روح بصورت نور است درست تره اما با این همه دلیل که برای خودم دارم بازم نمیدونم که صد درصد مطالبش رو باور کنم یا نه که البته فکر میکنم این شک برای همه بوجود بیاد چونکه ما از ابتدا تصور دیگری از مرگ داشتیم و تغییر اون خیلی سخته
Nina Kamran
۱۴۰۰/۹/۲۹
من نسخه ى چاپى کتاب رو سالها پیش مطالعه کردم و الان شنیدنش خیلى لذت بخش بود، چون به چشم منى که به خداوند معتقدم تناسخ عین عدالت خداست. اى کاش به نظرات هم احترام میگذاشتیم. شاید به این روش همه ى ما در نهایت به کمال برسیم، شاید فکر ما که به تناسخ معتقدیم اشتباه باشد، شاید هم اعتقاد بعضى از انسانهایى که این فکر رو رد میکنند و بهشت و جهنم رو جور دیگرى تصور میکنند اشتباه باشد، به هر حال من چیزى رو که دیدم باور دارم، و تناسخ از نظرم عین عدالت خداست، اتفاقا کسى که به تناسخ اعتقاد داره سعى میکنه رفتارش به خدا شبیه تر باشه تا شیطان. یعنى بى آزار باشه و موظب کردارش و رفتارش باشه، مثلا شاید، شاید اون کسى که از نعمت دست و پا و چشم و شنوایى محرومه و گوشه ى خیابون افتاده، زندگى قبلیش یه دیکتاتور زور گو بوده با دستور قتل و عام هزاران بیگناه و شاید بارها این زندگى براش اتفاق بیفته، و در عمل به خدا هیچ اعتقادى نداره
اما موسیقى که وسط هر دو سه کلمه گذاشتند خیلى بد بود، اصلا مناسب نیست و آزار دهنده هست، به جز اون موسیقى هاى وسط بین هر جمله، همه چیز عالى بود
Amir Irani
۱۳۹۷/۲/۱۷
در این کتاب نویسنده با استفاده از هیپنوتیزم توانسته به اسرار زندگی پس از مرگ دست پیدا کند. از آن جا که در دنیای امروز هیپنوتیزم به عنوان یک روش کاملا علمی پذیرفته شده است، بنابراین میتوان گفت در این کتاب دکتر نیوتن با استفاده از روشهای علمی، نه تنها وجود جهان پس از مرگ را ثابت میکند، بلکه اطلاعات مفیدی هم در مورد اینکه چه اتفاقاتی پس از مرگ برای ما رخ میدهد، ارائه میکند. نکته‌ای که از اهمیت بسیاری برخوردار است، اینست که اطلاعات ارائه شده در کتاب بر پایه اعتقادات نیست و از روشهای علمی بدست آمده است بنابراین نمیتوان به سادگی آن‌ها را انکار کرد. اطلاعات تکمیلی در جلد دوم این کتاب با نام سرنوشت روح آمده است.
میترا برتون
۱۴۰۰/۲/۱۹
من این کتاب رو برای بار دومه که مطالعه میکنم، سال‌ها پیش نسخه چاپی رو خونده بودم و الان نسخه صوتی. قصد دفاع کردن یا اثبات چیزی رو به کسی ندارم. فقط میخوام به دوستان بگم گاهی بک‌گراندهای ذهنی ما مانع از پذیرش و فهم مطالب جدید میشن، اگر بتونیم بدون تعصب، درباره صحت مطالبی که از قبل میدونیم یا بهمون آموزش داده شده، با ذهنی باز مثل یک لوح سفید نانوشته، فقط از دیدگاه عقل و علم به مسئله نگاه کنیم “پذیرش” برامون آسون‌تره و این میتونه شاید به آموزش ما و درنهایت به آگاهی منجر بشه. در نهایت میخوام از اون دوستان عزیزی که لو نرفتن فیلم یا عکس یا... رو دلیلی بر دروغ بودن مطالب کتاب میدونن، بپرسم که اگر چنین شده بود، الان شما از ایمان آورندگان دکتر نیوتن بودید؟!!! بیاید با خودمون صادق‌تر باشیم.
من الله توفیق.
persian man
۱۳۹۹/۱/۳۰
سالها دنبال منبعی برای جوابگیری سوالات ذهنم دست وپا زدم تا حداقل اگه امکان مراوده با فردی عالم و اگاه در اطراف زندگی‌ام را ندارم با چنین کتبی خلأ‌های ذهنم رو پر کنم حال با مطالعه‌ی ایکونه نوشته‌ها سوالات بیشتری برام پیش امده که ایکاش اهل علم و فن این جور مباحث با مطالعه این دسته کتب ما‌ها رو از میزان صحت و سلامت این مطالب اگاه مینمودند.‌ای کاش در مباحث علمی عقیدتی نیز عالمانی اگاه و پر معلومات میان مردم طوری در دسترس بودند تا هرگاه هر نیازمندی برای رفع این نادانی‌های درونش میخواست جواب صحیح و واقعی را بشنود به ایشان دسترسی پیدا میکرد. امیدوارم هرچه زودتر خود امام زمانمون عج انشالله ظهور بفرمایند تا نواقص عقل بشر بدست مبارک ایشان به کمال برسد و بچه مسلمونی نمونه که سوالات بی‌جواب موجب سستی ایمانش نعوذ بالله گردد. اگر از علما کسی هست که مطالب این کتاب رو موازی با انچه اسلام می‌گوید می‌داند لطفا اظهار نظر بفرمایید که کمی مطالب گیج کننده هست.
ساناز خجسته
۱۴۰۰/۱۲/۱
کلا چون عالم برزخ و روح را با تناسخ توضیح می‌هد و این که تناسخ هم از نظر قرآن و اسلام رد شده زیاد کتاب جالبی برای ما نیست و با اعتقادات ما جور در نمیاد. در قرآن اشاره شده بعد از مرگ اول دوباره و در قیامت زنده خواهیم شد ولی این کتاب اشاره به مرگ‌های متعدد و زندگی‌های متعدد روح در جسم‌های متعدد دارد که با اصل دین ما در تناقض است، اگر ما عاشق عشق اصلی باشیم مرگ نه تنها ترسناک نیست بلکه شیرین هم هست وقتی عشق واقعی که عشق به خدای مهربون هست رو با تمام وجود درک کنیم زندگی این دنیا و اون دنیا رو بر اساس نزدیک تر شدن هر چه بیشتر به خدا و عشق اون پایه ریزی می‌کنیم و این همان بهشت زمینی و بهشت آسمانی ماست. در هر کتابی که می‌خونید فقط دنبال عشق خدا باشید و هر وقت که پیداش کردید به آرامش مطلق خواهید رسید ان شا الله چه در این دنیا چه در آخرت، درپناه خدا و سلامت و سعادتمند باشید.
Nima707
۱۴۰۱/۱۰/۱۵
متاسفانه بعضی از دوستان بجای اینکه با یک دید پژوهشگری و منطق وارد همچین فضایی بشن با یک دید سطحی و شخصی وارد میشن و نظرات کم اهمیت میدن...
بررسی تطبیقی یا مطالعات تطبیقی (Comparative research)
یک امر تخصصی رایج و عرفی بین اهل علم و جامعه دانشگاهی هستش. برحسب همین مورده که نوشته‌های مایکل نیوتون با نظرات شیخ عباس قمی درباره دنیای پس مرگ بررسی و تطبیق داده میشه. در خیلی از دانشگاه‌های معتبر دنیا وقتی بحث ادیان میشه پیش زمینه تطابق همه شون اسلامه ولی کسی نمیاد بگه ما وسط اروپا یا آمریکا چرا باید درباره اسلام بدونیم!!!
هرجای دنیا بود اگر متوجه میشدن شخصی وجود داشته که در قرن 18 این مسئله هارو که مسئله ویژه و سوال برانگیز در این عصر هستش رو موشکافی کرده نظریاتش رو روی سر میزاشتن بعدا اینجا......
الهام علی محمدیان
۱۳۹۹/۹/۱۱
من هنوز اوایل کتاب هستم، یه سوال برام پیش اومده، در واقع نویسنده این کتاب داستان افرادی رو میخواد بگه که روحشون بین زندگی قبلی و فعلی رفتن برزخ!
خوب آقای مترجم، اگه بنظر شما تناسخ کلا مورد داره، پس چرا این کتابو ترجمه کردید، پس تمام حرفایی که این افراد توی هیبنوتیزمشون از زندگی قبلیشون در قالب یه بدن دیگه میگن پس شما رد کردید، پس هدفتون از ترجمه این کتاب چی بوده؟ الان من چیزی در مورد تناسخ کلا نمیدونم، فقط شنیدم، ولی الان کدوم رو باور کنم؟ پیشگفتار مترجم در مورد تناسخ رو؟؟ یا تجربیات روح افراد در برزخ بین دو تا بدن رو؟؟ من گیج شدم واقعا اگه کسی میتونه لطفا راهنمایی کنه!
Hadi Hosseiny
۱۳۹۹/۶/۱۷
به نظر اینجانب اگر با دقت گوش دهید و بخوانید متوجه می‌شوید بسیاری از نظریات و داستان‌های گزارش‌ها کاملا مبتنی بر خیال پردازی و نظریات و تئوری‌های علمی تایید نشده در زمان انتشار کتاب پی ریزی شده و از برهان و دلایل قوی برخوردا نیست. اگر بخواهیم این نظریه را بپذیریم که برزخی با کیفیت و کمیت این دانشمند محترم وجود داشته باشه بازهم مگر روح‌ها و این طراحی خلقت آزار دارن که بخوان در چنیدن حیات اون هم با گونه هیا مختلف تکامل پیدا کند. نامگذاری‌های ابتدایی نظیر ساختمان و کره زمین شماره 2 و... دال بر خیال پردازی و دروغ بودن اد عای این نظریه پرداز و نویسنده است. چرا تا حالا فیلم و اطلاعاتی از جلسات افشا و گزارش نشده اونم مطلب و کشف به این مهمی که اگر درست بود باید به طور گسترده تری بهش پرداخته می‌شد و چطور شده ارواح محترم اجازه دادن مایکل جان دست عالم برزخ را رو کنه.... خدا و خلقت و معاد تنها نظریه‌ای ایست که باید امیدوار باشیم درست باشه و دنیای دیگر و حساب کتابی باشد که هست و تمام.
Shima Sharifi
۱۳۹۷/۹/۲۲
این کتاب به دلیل آشکار کردن حقیقت اولین و مهم‌ترین تاثیری که داره آرامشه که خودش باعث میشه بتونیم سطح روحمون رو تو این زندگی محک بزنیم و واقعا از فرصت هامون استفاده کنیم. این کتاب باعث شد که من زندگیه زمینی که الان درگیرش هستم رو زیاد جدی نگیرم و کمتر از مردن بترسم. در ضمن من پیشنهاد میکنم بعد از خوندن این کتاب حتما کتاب آموزش‌های دن خوان اثر کارلوس کاستاندا رو مطالعه کنید یعنی واقعا آدم روحش راضی میشه.
Sama Heydari
۱۴۰۰/۶/۲۰
بسیار عالی👌البته نظرات را که خواندم مدام گفته شده (تناسخ) اما این مسئله که در کتاب هم در موردش صحبت می‌شود (تکامل) است، تکامل از جمادات به نباتات و بعد حیوانات و بعد هم انسان‌ها ادامه پیدا میکند و مدام انسان‌هایی کامل تر و کامل تر از هر نظر.
این تولد در جسم‌های مختلف برای تکامل (نفس) انسان است که در قرآن هم آمده.
البته منظور از نفس همان تکامل روح است و زمین مهد تفکر، تجربه و آموزش و در نهایت تکامل است.
از جمادی مردم و نامی شدم
وز نما مردم به حیوان بر زدم
مردم از حیوانی و آدم شدم
پس چه ترسم کی ز مردن کم شدم
🙏🏻
علیرضا محمدپور
۱۳۹۹/۱/۲۰
توصیه نمی‌کنم. اولش برام جالب بود ولی وقتی دیدم داره تناسخ را اثبات میکنه شک کردم. به همین دلیل حتی گوش دادن یه این کتاب را وقت تلف کردن دیدم و ادامه ندادم. اتفاقات ممکنه رخ داده باشه و دروغ نباشه ولی 1. ممکنه این اطلاعات از برزخ نیامده باشه بلکه از عالم جن باشه و جناب دکتر فکر می‌کنه از برزخ اطلاعات میگیره. 2. شیطان نیز در گمراه کردن مردم قسمهای زیادی یاد کرده و از جمعیت انسانها برای خود سهمی در نظر گرفته است. 3. اگر تناسخ در این اثر مطرح نمی‌شد باز هم نباید بدون تحقیق تحت تاثیر آن قرارگرفته زیرا نه یک داستان بلکه به زعم خود دارد واقعیت را روایت میکند که ممکن است حقیقت نباشد. یا برداشت ایشان از واقعیت باشد. 4. حقیقت و واقعیت روح و دنیای بعد از آن را در قرآن باید جستجو کرد نه در دستان یک انسان آن هم غیر مسلمان. 5. خود مان همتحت تاثیر محیط فعالیتهای روزانه در خواب چیزهای عجیب و غیر ممکنی را میبینیم و صبح به آن میخندیم. احتمال اثر پذیری روح درمان شوندگان از خواسته‌های روح درمانگر و خط گرفتن خواب دیدن آن‌ها توسط بیمار را نیز نباید نادیده گرفت.
رضا صالحی
۱۳۹۷/۱۰/۹
کتابیست 100% بدعت و از طرف یک شخص بدعت گذار و شاید شیطان پرست و به هر حال تحت تسلط 100% شیطان ارائه شده است. برای این صحبت هایم دلیل دارم. این کتاب و کتاب سرنوشت روح رو من هم به دلم خیلی خوش اومد چون باور ترس از جهنم و عذاب ابدی جهنم رو از آدم دور میکنه و دل آدم رو به این خوش میکنه که نباید زندگی رو جدی گرفت و بارها و بارها و بارها و بارها هممون فرصت داریم تا به تکامل برسیم بقول تناسخیون و آقای نیوتون و در نهایت بقول آقای بودای عزیز به نیروانه و مرحله یکی شدن با خدا برسیم!!!!! و این طبیعتا حس خیلی خوبیه که بار مسئولیت جدی زندگی رو و گناه نکردن و دنبال خدای واقعی رفتن و خدمتش کردن رو از روی دوشمون برداریم و امیدوار باشیم که هر گناهی هم که کردیم در آخر هی میایم و میریم هی میمیریم و متولد میشیم در جسم‌های مختلف تا به تکامل برسیم و سرانجام به تکامل روحی و در نهایت یکی شدن با خدا میرسیم! بله خیلی حس خوب و آرامشی به آدم میده. ولی این دروغه. راه رسیدن به خدا و یکی شدن باهاش این نیست. روش خدا این نیست و نبوده در طول تاریخ از آفرینش آدم و حوا تا به الان که این کتاب تمامی کتب مقدس و انبیاء و راهنمایان حقیقی انسان‌ها که از طرف خدا بوده‌اند و کلام خدا را در طول تاریخ به انسان گفته‌اند رو زیر سوال میبره و تعالیم خدای حقیقی را رد میکنه. منم مثل شما عزیزان وقتی که از حقیقت خدا چیزی نمیدونستم و ارتباطی با خدای واقعی نداشتم، فکر کردم این کتاب رو خوندم به جواب همۀ سوال‌های زندگیم رسیدم و خیلی خیلی خوشحال بودم و شور و هیجان داشتم و به همه پیشنهاد میدادم بخوننش تا اونام به حقایق بعد از مرگ مثل من برسن. کتب و تعالیم آقای مایکل نیوتون که به قول خودشون از زبان ارواح انسان‌های هیپنوتیزم شده و معلمان و راهنمایان روحی برای ایشون بیان شده به کل مساله شیطان. فرشتگان و رستاخیر مردگان و روز قیامت و کتب الهی که در طول تاریخ خداوند برای نجات و راهنمایی انسان برای ما از طریق انبیاء نوشته است را زیر سوال میبرد و واضحا یکی از اون روح‌هایی که این جناب آقای نیوتون ازشون سوال و جواب میکنه این مسائل رو رد میکنه و میگه چرت و پرت و دروغ و مزخرفات است. باید خدمتتون بگم تمام فرقه‌هایی که به قولی الان در دنیا بهشون میگن ادیان new age وجود دارن و میخوان از طریق ارتباط با ماورا و روح‌ها و راهنمایان معنوی! اطلاعاتی را از جهان بعد از مرگ بگیرند و به ما بدهند تمام این صحبت‌ها و اعتقادات هدیه‌ای از طرف شیطان و جهنم برای شما عزیزان میباشد و لا غیر و پیروی از این فلسفه‌های دروغین هیچ دست آوردی برای ما نداره بجز عذاب و جهنم ابدی و دوری ابدی از خدا. این‌ها همه میره جزو دسته بندی جادوگری و سحر و احضار دیوها و روح‌های شرور یا فرشتگان رانده شده درگاه الهی و این آقای مایکل نیوتون هم اگر صحبت هاشون در این کتاب راست باشه که صدای افراد رو ضبط کرده و نمونه صوت افراد رو که در خلسه روحی رفتن و به قول ایشون رفتن به زندگی قبل مرگشون رفتن، این صحبت‌ها هیچی نیست بجز صحبت‌های یک یا چند روح شریر یا دیو که این اشخاص رو تسخیر میکنند و با مدیوم شدن این افراد جناب آقای مایکل نیوتون با این ارواح شریر یا همون دیوها ارتباط برقرار میکنند و آن‌ها هم برای اینکه یک دین new age جدید به خورد بشر بدهند و انسان هارو از حقیقت خدا و راه ارتباط حقیقی داشتن داشتن با خدا دور کنند میان این صحبت هارو از زبان اون فردی که تسخیر شدیدش کردند و به حالت خلسه روحی بردنش برای ما میگن. شاهدش هم اینه که جناب آقای نیوتون میگن همۀ نمونه هاشون آمادگی هیپنوتیزم شدن (بهتره بگیم توسط دیوها و روح‌های خبیث تسخیر شدن) رو نداشتن و ندارن!!!! و ایشون باید تست بزنن ببینن کی آمادگی داره کی نداره! که دقیقا افرادی که تحت محافظت خدا باشن و خدا ارادش نباشه که توسط این ارواح شریر تسخیر بشن این افراد همون‌هایی هستن که نه هیپنوتیزم میشن نه قدرت‌های ماوراالطبیعه و جادویی خیلی ازینجور فرقه‌ها روشون اثر نمیکنه و میگن این فرد آمادگیشو نداره ولی متاسفانه خیلیا گول اینجور افراد رو میخورن و خودشون و زندگی و روح و روانشون رو تسلیم اینجور اعتقادات شیطانی میکنن و زندگیشون هم در تاریکی و لعنت گناه و خباثت فرو میره. صحبت من رو خواهش میکنم به عنوان برادری کوچک که گیر اینجور عقاید شیطانی افتادم و ازشون به شدت ضربه خوردم و خدا در یک تجربه نزدیک به مرگ واقعی (near death experience) جهنم رو و جایگاه ابدیم رو نشونم داد که اگر به اون عقاید باطلم ادامه میدادم خونه ابدیم در تاریکی و عذاب و رنج ابدی بود رو بهم نشون داد و وقتی از ته قلبم خدارو صدا زدم برم گردوند به این دنیا قبول کنید، فرار کنید ازین عقاید new age و شیطانی. اگرم فکر میکنید من در اشتباهم و دارم چرت و پرت میگم و شما و آقای نیوتون به حقیقت رسیدید، حداقل ازتون خواهش میکنم هوشیار باشید و خیلی خیلی بیشتر درباره خدا و ابدیت و نجات خدا و سرونوشت ابدی روحتون تحقیق کنید و فیلم‌ها و شواهد خیلی بیشتری در اینترنت از کسایی که تجربه نزدیک به مرگ داشتن و بهشت و جهنم رو خود خدای واقعی بهشون نشون داده موجود هست اونارم ببینید. قشنگ دو دوتا چهارتا کنید و به صدای نفستون که راحتی و لذت رو میخواد گوش نکنید، بلکه بگردید و حقیقت رو پیدا کنید چون حقیقت شمارو آزاد میکنه، همونجور که این انسان کوچک رو آزاد کرد و از تاریکی اینگونه ادیان دروغین نجاتم داد. از کتابراه عزیز خواهش میکنم نظرم رو بذارن بمونه و حق ارائه آزاد نظر رو برای بنده حفظ کنند تا شاید یک تلنگری باشه به کسایی که دنبال همچین فلسفه‌های مرگ آلود و دروغینی میرند تا زندگی ابدیشون با این باورهای نا درست نابود نشه. با تشکر از شما عزیزان.
مهربان خیراندیش
۱۳۹۸/۱۲/۵
این کتاب پر واضح به اثبات مسئله تناسخ پرداخته است و همه گزارشها حاکی از اینست که هر روح در گذشته زندگیهای متفاوتی را تجربه کرده. و این در حالیست که همه ادیان به طور قطع تناسخ را رد کرده‌اند. از طرفی در کتب دیگر مشابه که افراد مرگ چند ثانیه را تجربه کرده‌اند و دیده و یافته هاشان را از آن عالم بیان میکنند مثل کتاب آنسوی مرگ از جمال صادقی چنین ادعاهایی دیده نمیشود. این کتاب شدیدا مورد تردید هست و اصلا برای من سندیت ندارد. چه کسی میتواند اثبات کند که این آقای دکتر واقعا راست نوشته است؟ چطور صحت این گزارشها را میتوان راستی آزمایی کرد؟ در حالیکه با منطق و فلسفه‌ی ما کاملا در تضاد هستند و البته با سخنان کسانیکه که از کشور خودمون مرگ را تجربه کرده‌اند و بیان میکنند متفاوت هست.
Helia Beladi
۱۳۹۷/۵/۴
حتما این کتابیست که همه باید بخونند... شاید اینحوری با مشکلاتمون راحت تر کنار بیاییم و کمتر بپرسیم چرا من... این زمدگی انتخاب خود ما بوده و این انتخاب دلیلی والاتر داشته.
مجتبی زرگری
۱۴۰۰/۲/۱۲
با عرض سلام خدمت همه دوستان اول توصیه میکنم که نظرات خودتون رو مختصر و مفید بنویسید که همه بخوانند طولانی نباشد. دوم نظر من اینه که برای همه ما سوالات زیادی در این مورد به ذهنمان خطور کرده اما من قبل از اینکه این کتاب را بخوانم بیشتر مسائلی که خودم در ذهنم به آن رسیدم با این کتاب یکی هست مثلا همیشه با خود میگفتم که انسان در همین دنیای فانی نهالی میکارد که درختی میشود یا خانه می‌سازد و.... هیچگاه راضی نمی‌شود ان چیز را خراب کند یا کسی به او صدمه بزند چگونه خدا سازه خودش را بارها و بارها آزار میدهد در کل این کتاب با فرضیه‌های ذهنی من همخوانی دارد
شهرزاد منصوری
۱۴۰۱/۳/۲۰
دوستانی که ادیان و معاد رو دستاویز قرار میدن تا تئوری چنین کتابهایی رو کذب و خیال پردازی تصور کنند، ارجاع میدم به تفسیر المیزان از علامه طباطبایی در مورد مبحث «رجعت» تا بدونن حتی در قرآن هم آیاتی مثل آیه ۸۳ سوره‌ی نمل، اشاره به رجعت و بازگشت دوباره به زندگی زمینی وجود داره.
تعصب بر هر چیزی، حتی دین، ناپسندیده است و مانع از فهم و پذیرش اسرار و رموز عالم بیکران آفرینش میشه.
گفت آن یار کزو گشت سر دار بلند
جرمش این بود که اسرار هویدا می‌کرد
«حضرت حافظ».
میلاد شافعی
۱۴۰۰/۷/۱۳
سلام عزیزان فعلا تا فصل روح‌های خطا کار خوندم یه نکته به ذهنم رسید دوس داشتم باهاتون در میون بزارم. تو یکی از قسمت‌ها میگه کسانی که تو دنیا به زن‌ها تجاوز کردن و اون هارو آزار دادن تو زندگی بعدی مونث بدنیا میان تا خودشون آزار جنسی ببینن و درک کنن این موضوع. این یه نوع تضاد هست. پس منی که الان دارم تو این دنیا به کسی تجاوز میکنم یا آزارش میدم هیچ گناهی ندارم چون دارم به شخصی درس عبرت میدم که تو زندگی قبلیش من و مورد آزار جنسی قرار داده. خواهش میکنم اگه متن من و خواندید جواب بدید چون خیلی موضوع جالب شده.
Somaye Shaker
۱۴۰۰/۴/۲۹
این کتاب براساس چند فرضیه پیش میره یکی اینکه به هیپنوتیزم باور داشته باشین، دوم اینکه به جهان خاص بعد از مرگ باور داشته باشین سوم اینکه به تناسخ معتقد باشید و در کل اصلا روح رو بعنوان اصلیت وجود موجودات بپذیرین.... کسی که له هیچ کدوم باور نداشته باشه کلا کتاب قصه‌ای است که بعضی انسانها برای رفع ترس از مرگ این داستان‌ها رو تعریف میکنن. خیلی جاها حرفهاشون ضد و نقیض بود انگار که تعریف کننده‌ها نظرات شخصی خودشان رو در لحظه بیان کردن و اون تصورات باهم متناقض هستن... مثل گفتن اینکه روح احساساتی نیست و درست در جمله بعد میگه براشون مهمه عزیزانشون ناراحت نباشن...
Reyhan H
۱۳۹۹/۶/۱۶
مطالب کتاب عالی بود و جالب اینکه بعد از فوت داداشم این کتاب به دستم رسید و خیلی به من کمک کرد تا با این اتفاق کنار بیام و حالم بهتر بشه. فقط اینکه اگر دو نفر برای خوندن نقش افراد انتخاب میکردین بهتر بود. یک نفر نقش دکتر یا هیپنوتیزم کننده و‌ی نفر به جای فرد هیپنوتیزم شده و خیلی صدای این خانم بی احساسه انگاری فقط دارن از روی کتاب روخوانی میکنن من نتونستم با صدا ارتباط بگیرم و نوتی که برای مکث بین حرف زدن دو نفر انتخاب شده هم جالب نبود. متشکرم از شما
بهروز رضائی
۱۴۰۱/۱۱/۱۱
به نظر من تا حدود زیادی درسته اما در مورد تعدد زندگی در این دنیا کمی اطلاعاتمون ضعیفه نه میشه رد کرد و نه قطعا قبول کرد اما احتیاط کنیم بهتره
اما در مورد نحوه زندگی و اتفاقات در برزخ به نظر درسته در کتاب آنسوی مرگ هم که تجربه خوبی از حیات موقت بعد از مرگ بوده و مرگ موقت سه نفر بوده هم مهر تاییدی بر این شیوه از زندگی در برزخ آمده
متاسفانه ما با علم و آگاهی کم و دنیوی خیلی باید با وسواس این مسایل رو رد و یا قبول کنیم تا خدایی نکرده اثر سویی بر نحوه زندگیمان نگذارند، در کل هر چی باعث ورود عرفان و الاهیات و معنویت در زندگیمون بشه خوبه
.TRANSPORTER ir
۱۴۰۱/۱۱/۲۳
با درود، این کتاب توضیح کامل و جامعی بر هرآنچه سالها از زندگی آموخته و تجربه کردم بود و نگرشی جدید و کاملاً متفاوت از زندگی در من ایجاد کرد که باعث ارزش گذاری هرچه بیشتر و هدفمندی بر زندگی‌ام شد. هرچند که نیازمند یک سری معلومات برای پذیرش و تفکر میباشد. امیدوارم هرچه بیشتر دوستان جدیدی مطالعه بفرمایند و در این باب تفکر نمایند، به شخصه بطور چرخشی هر چند ماه یک بار کتابهای جناب دکتر مایکل نیوتون را بنا بر اقتضا یا مطالعه میکنم یا گوش میدم و چه گوینده فاخر و هنرمندی این کتابها را گویندگی کردند، احسنت و درود بر ایشون
نرگس فتاحی
۱۳۹۸/۲/۲۴
باسلام
قبل از هر چیز از دست‌اندرکاران این مجموعه تشکر وقدر دانی میکنم از جناب آقای دانایی که این کتاب بسیار زیبا مفید وعلمی رو به صورت صوتی درآوردند چون من ضعف بینایی دارم
تشکر وقدر دانی از خانم مصطفایی با صدای آرامبخش وزیبا شون که در خور این کتاب میباشد
کتاب فوق‌العاده مفید و تاتیرگذار میباشد وباعث میشود آدم با تمام کسانی که از دستشان داده بتواند ارتباط بر قرار کند چون آن‌ها از بین نرفته‌اند با ماهستند
روح نویسنده شاد.
sabah feizi
۱۴۰۱/۲/۲۷
کتاب فوق العاده بی نظیر چون این کتاب به خیلی از آدمها کمک کرده و حال خوب رو به روح انسان هدیه میکنه و باعث آرامش میشه یعنی میبینی هیچی نیست جز روح تو و جهان جای امنیه. و تو میتونی به کائنات اعتماد کنی کتابی هست که برداشت‌های متفاوتی ازش میشه اما باید ببینی شخص چه تاثیری میگیره و من شک ندارم اگر اطلاعاتمون رو در مورد جهان هستی آگاهی و روح بالا ببریم متوجه خواهیم شد مسیر روشن تر از اونیه که ما دنبالش میکردیم 😉
Lily Jafary
۱۴۰۰/۶/۲۶
من فکر میکردم افراد غیر مسلمان که مرگ موقت را تجربه کردند رفتند اون دنیا رو دیدند آقای مایکل هم اومده اونا رو با تحقیقات‌اش جمع بندی کرده و تبدیل به کتاب کرده و اسمشم گذاشته سفر روح....
وگرنه اگر میدونستم اینا رو با کمک هیپنوتیزم به عالم بعد از مرگ برده این هذیان‌ها و توهمات میگن
اصلا این کتاب دانلود نمی‌کردم
چون من دوست دارم عالم برزخ و واقعی تفسیر کنند نه با هیپنوتیزم
تصور من از کتاب سفر روح چیز دیگه آیی بود
paria exo
۱۳۹۹/۸/۲۹
این کتاب چه براساس تناسخ باشه چه هر چیز مذهبی و غیر مذهبی دیگری، آدم رو به فکر وا میداره و باعث میشه فکر کنی... اگر واقعا سفر ما اینطور باشه چی؟... باعث میشه به دنبال اهداف و رسالتی باشی که بخاطرش وارد دنیا شدی، و خب در کل ادم بهتری بشی. کتاب فوق العاده جالبی هست اما قسمتی از ترجمه اشتباه بود، مترجم بجای استفاده صحیح از کلمه‌ی همجنسگرا از همجنس باز استفاده کرده. مفهوم این دو کلمه زمین تا آسمون فرق داره.
Hossein Hayatbakhsh
۱۳۹۷/۱/۲۵
فوق العاده کتاب خوبیه
جهان بینی من را بکلی تغییر داد. پاسخ بسیاری از سوالات اساسی از قبیل فلسفه خلقت، عدالت، اختیار و غیره را در این کتاب پیدا می‌کنید
توصیه می‌کنم جلد دوم این کتاب با نام سرنوشت روح را هم مطالعه کنید
mohammad babaei
۱۴۰۱/۷/۳۰
کتاب جالبی هست و ارزش خواندن رو داشت.
البته در این کتاب روی نظریه تناسخ خیلی مانور داده شده و به ادعای نویسنده افرادی که تحت آزمایش قرار گرفته بودند از تجربیات و خاطرات زندگیهای گذشته‌ی خودشون صحبت کرده بودند. هرچند تا اونجا که بنده میدونم ادیان ابراهیمی به تناسخ باور ندارند.
در مورد خوانش کتاب هم باید بگم که در کل خوانش خوبی داشت اما بنظرم اگر با دو راوی (یکی در نقش دکتر نیوتن و دیگری در نقش فرد تجربه گر) اجرا میشد خیلی بهتر بود.
صدرا یزدانی
۱۴۰۱/۱/۱۰
با شنیدن این کتاب جذاب سوالات دیگه‌ای در ذهن آدم ایجاد میشه مثلن اینکه آیا ارواح هم کوچیک و بزرگ هستند مثل بچه‌ها و بزرگترها یا اینکه یک روح در قالب‌های مختلف چند تا پدر مادر و یا همسر و فرزند داره.. و اینکه با فرض درستی این کتاب انگار ارواح دور باطل دارند انجام میدن وقتی بیاد نمیارن در گذشته چه ضعف‌هایی داشتند در قالب‌های جدید شون چجوری خودشون رو بشناسند و اصلاح کنند شناخت فردی سالها طول میکشه و گاهی به عمر یک انسان قد نمیده..
ناهید بیلابری
۱۴۰۰/۱۱/۲۰
کتاب جالب وباورنکردنیی بود. اخیرادچارغم وازدست دادن عزیزانم بودم این کتاب به من آرامش عجیبی دادواینکه اطلاعات ارائه شده برپایه روشهای علمیست نه روی اعتقادات. وسوژه‌ی هیپنوتیزم پافراترگذاشته ودری بسوی دنیای جاویدان گشوده ونتیجه نویسنده: "ماتصادفی خلق نشده ایم وبرمنطقی استواراست همین منطق حاکی ازآنست که ماداخل یک سیستم جهانی قرارداریم که تبدیل ودگرگونی وجود وخودیت مارابسوی مقصدوهدف معینی رهبری میکند" ممنون ازکتابراه.
Shahinpz
۱۳۹۹/۱۰/۷
من قبل از این چند بار خونده بودم و باز میخونمش بسیار جالبه، ولی متاسفانه نظرات اشخاص دیگه وبرداشت اشخاص را نباید وارد مستندات میکردید، این یه کتاب مستند است و علمی است نباید نظرات برداشت شخصی را وارد مستندات علمی کرد همانطور که نظر من ممکنه نسبت به یه اتفاق متفاوت باشد و اصلا حقیقت جور دیگه باشه نباید برداشت فرد را تحمیل دیگران کرد
فرزاد عابدی
۱۳۹۷/۵/۲۴
من این کتابو ۴ بار خوندم الان هم دوباره میخوام گوش کنم هر چی میخونم بیشتر به جواب سئوالام میرسم. از تمام خرافاتی که دوروبر ما هست منطقی تره
حافظ تربتی
۱۴۰۰/۱۲/۱۰
کتاب زیبا وجالبی است.. دیدگاه منو نسبت به عالم برزخ وعالم بعد از مرگ عوض کرد وبااستفاده از هیپنوتیزم اطلاعات غیر قابل انکاری در مورد عالم ارواح بدست می‌دهد جاودانگی روح انسان را ثابت میکندزندگی‌های متوالی تا آن جا که به تکامل برسیم و به اصل خود برگردیم... جهان هستی چقدر زیبا و بزرگ است... ما در این جهان وظیفه‌ای غیر از بالا بردن سطح آگاهی و رشد نداریم پس از این فرصت استفاده کنیم...
الهام ابراهیمی
۱۳۹۹/۲/۱۸
من اگر آیت الله بودم فتوا میدادم خوندن این کتاب واجبه این کتاب واقعا میتونه بشریت رو از جهل نجات بده این کتاب بینظیره و از خداوند میخوام بهترین‌های خودش رو نصیب نویسنده‌ی این کتاب بکنه جناب دکتر نیوتون معرکه هستن و سپاس از دکتر محمود دانایی از ترجمه عالی شون ان شالله اگه خدا بخواد به زودی میخوام به مطب دکتر نیوتون مراجعه کنم امیدوارم این توفیق نصیبم بشه ممنون از عوامل خوب کتابراه.
سهیلا شمس
۱۴۰۰/۱/۱۹
این کتاب در تایید تناسخ است اینکه یک روح در جسم‌های مختلف حلول میکنه تا به تکامل روحی و معنوی خودش برسه
کتاب جالبیه ولی نمی‌دونم تا چه حد میشه به گفته‌های اون اعتماد کرد
تا اونجا که میدونم اسلام اعتقادی به تناسخ نداره
و یک روح فقط یکبار در جسم حلول میکنه ودر همین یک دوره از زندگی باید بتونی به تکامل معنوی خودت برسی
اگه تونستی باید در برزخ این مراحل تکاملی را طی کنی تا نهایتا لایق بهشت بشی
S. Amiri
۱۳۹۹/۱۰/۱۰
نظریه تناسخ کاملا در محتوای کتاب مشهوده، اما متاسفانه مشخص تر اینه که در مقدمه مترجم، آمده دیدگاه مذهبی ایران را وارد کرده و میگه این نظریه رد شده!! فکر نمیکنید تناقض پیش میاد با محتوا!!! دوم اینکه ترجمه کتاب بسیار بده و روون نیست و مناسب برای کتب صوتی هم نیست. در همه جملاتش فعل «می باشد» مدام استفاده شده.... جملات طولانی زیاد داره..... موضوع کتاب علاقه من بود اما ترجمه و صوت افتضاح...
محمد حاجی زاده
۱۳۹۹/۱/۲۷
اگر فقط همین یک کتاب رو در مورد عالم روح بخونید به بیراهه خواهید رفت. توصیه بنده به عنوان یک نویسنده اینه که حالا که این کتاب رو خوندید بار مسئولیت دارید بیشتر در مورد مسائل روح و دنیای پس از مرگ تحقیق کنید. به یاد داشته باشید اون بخش از زندگی بسیار مهمه. و حتما باید در این زمینه چند کتاب دیگر را بخونید. ⁦♥️⁩⁦♥️⁩⁦♥️⁩
Mahya Zare
۱۴۰۱/۶/۹
من قبل از خواندن این کتاب ابهامات زیادی راجب مرگ و حتی زندگی داشتم. فکر میکردم زندگی و مرگ عادلانه نیس. ولی متوجه شدم که قبل از تولد خودمون با توجه به درسی که میخواستین تو این دنیا یاد بگیریم، زندگیمونو انتخاب کردیم و یه روح بارها زندگی رو در قالب‌های مختلف تجربه میکنه. یه بار پولداره یه بار فقیره، یه بار مشهوره یه بار یه ادم معمولیه. و این عین عدالت خداونده.
کوروش پاکدامن
۱۴۰۰/۱/۲۷
ریا نباشه من قبل از خوندن این کتاب سالهای درازی به این موضوع که چرا امده‌ام امدنم بهر چه بود فکر کردم نزدیکترین و منطقی‌ترین الگوریتم ممکن همینه که بی نهایت به نتایج من نزدیکه من کلیات این پروسه رو دقیقا بدون هیچ برایند بیرونی دریافت کرده بودم با این کتاب و با بیان جزییات پروسه درک بهتری بدست اوردم ممنون از نویسنده و تمام دستاندر کاران
الناز دلیر
۱۳۹۹/۸/۱۵
سوال من اینه که میگه تو برزخ نزدیکات میان سراغت تا راهنمایی کنن و از سردرگمی دربیای. خب مگه بعدها نمیگه تو چند دنیا به دنیا میاییم و فقط همین یکبار زندگی زمینی نداریم. اونوقت تو اون چند بار ما چند تا پدر مادر داریم یعنی؟ و اینکه میگفت اولای فصل که بعد مرگ خاطرات زمین مثل رویا تو ذهن بعد مرگ میمونه. خب یکم گیج شدم لطفا کسی متوجه قضیه شده راهنمایی کنه. مرسی
اسیه پرتو
۱۳۹۹/۶/۱۲
من اگر این کتاب نبود با غم بزرگی ک در زندگی برایم افتاد الان منم در خاک بودم خیلی ارامش گرفتم خیلی زیاد ممنونم ک میدونم زندگی تک فرزند جوانم شاده و راحت شد از جهنم زندگی این کتاب لالایی شده برای من همیشه میگفتم خدایا منکه تا گردن فلجم تک فرزند من چرا. چرا من؟ جلد دومم را هم میخونم اگر عمری باشد چندبار خوندمش این کتاب را ممنونم
شهرام کلانتر
۱۳۹۸/۹/۲۸
بنده چندین بار کتاب رو مطالعه کردم وهرچه بیشتر مطالعه میکنم بیشتر به این موضوع میرسم که بی‌هدف خلق نشدیم ضمنا تمام مطالب دوجلدکتاب نویسنده دور از حقیقت نیست وباافکار بنده همخوانی دارد همانطور که عذاب وشکنجه‌های جهنم را نمیتوانم ازخدایی باچنان رحمت وشفقتی قبول کنم وتمام بازدارنده‌های قران وعلمای دینی را فقط تحریف قران میبینم
Yunes ghafari
۱۳۹۸/۷/۲
من به توصیه یکی از دوستان این کتاب را خریدم و از هر لحاظ راضیم و ارزشش بیش از اینهاست، امیدوارم کتابخوانی روزبروز در کشورمان پررونق شود و دیگه اینکه به نظر من انسان بایستی آزاداندیش باشد و بتواندهمه نظریه‌های دگراندیشان را بشنود و منعطف بودن برای انسان یک امتیاز محسوب می‌شود، شنیدن تجربه یک فرد روشنفکر خارج از تعصبات دینی میتواند مفید و سازنده باشد.
احسان علیپور
۱۴۰۱/۱۰/۲۸
نویسنده داره تناسخ رو توضیح می‌دهد!!؟ که البته برای من قابل قبول نیست. و اینکه طرف رو هیپنوتیزم می‌کنه و می‌بره به زمان مرگ زندگی قبلیش! و جالبه فرد هیپنوتیزم شده دقیقا مراحل مرگ رو مثل برنامه زندگی پس از زندگی شبکه چهار شرح می‌دهد. این برایم عجیب است؟! اگر دوستان به آقای عباس موزون سازنده برنامه دسترسی دارند اطلاع بدهند؟ نظرشون رو بفرمایند
Sarah
۱۴۰۱/۹/۱۴
اعمال ما در سرنوشت ابدی ما موثر است
و به هیچ طریقی نمی‌توان از آن فرار کنیم
مخصوصا اگر به حقوق دیگران تجاوز کرده باشیم
.
دارم به این فکر میکنم اثر این کتاب، هرچند اگر خلاف واقع باشه باعث میشه آدم درست زندگی کنه سعی کنه سالم زندگی کنه … بدور از تجاوز به حقوق دیگران … 🥲
و این کتاب جز موثرترین کتابهایی بود که خودم …
فقط موزیک وسطش خیلی خیلی ازاردهنده بود …
سوگلی صادقی
۱۴۰۰/۱/۱۷
بسیار عالی درک این مفاهیم وفرورفتن به عمق وجودی لایتناهی ازغصه بشر میکاهد خالق بزرگ ما هیچ چیزرابی دلیل بوجود نیاورده وفهمیدن اینکه ازکجاییم وبکجا میرویم بسیارزیباست کاش بتوانم درکی بالاترازجهان وروح داشته باشم بهترین راهنمای ماهمون قرآن و پیشوایان ماهستند کامل و دقیق فقط تلاش برای درکش مستلزمه تلاش ماست
فراز سهیلی
۱۳۹۹/۴/۲۱
روز بخیر، با آرزوی سلا‌متی شما و تشکر از زحماتتون. من بعد از خرید و دانلود کتاب، احساس کردم که در هنگام گوش کردن چیزی آزارم میدهد و فهمیدم که موسیقی بکار رفته در زمان خواندن آن، خصوصا در قسمت گزارش بسیار ناموزون هست و متاسفانه باعث شد که نتوانم کتاب را گوش کنم، بنده فقط نظرات شخصی خود را بیان کردم و منتقد شدم، جز این آرزویم موفقیت شما هست.
هانیه دادپور
۱۳۹۹/۴/۱۵
این کتاب فوق العاده هیجان انگیز جهانهای تازه‌ای رو به روی من باز کرد که تا به حال تجربه نکرده بودم. این کتاب رو به جویندگان حقیقت هستی و آن‌ها که در پی خودشناسی هستند شدیدا توصیه میکنم. شاید افراد خیلی منطقی و مادی گرا کمتر بتونند باهاش ارتباط برقرار کنن چون همه دستاوردهای کتاب نتیجه تجربیات هیپنوتیزم روی افراد مختلف هست.
مهدی حاجی زاده
۱۳۹۹/۲/۱۵
به نظرم این کتاب رو همه باید بخونن، در مورد دخل و تصرف که دوستان اشاره کردند هم در اصل کتاب که بر پایه‌ی مشاهدات و گزارشات مایکل نیوتون از سوژه‌ها میباشد هیچ مشکلی وجود نداره، فقط در جاهایی مترجم برای توضیح نظر خودش و یا اساتید دیگر رو تحت عنوان پاورقی نوشته که در اصل اثر آنچنان تغییری ایجاد نمیکنه. پیشنهاد میدم حتما بخونین
1 2 3 4 5 6 >>