نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی تصویر دوریان گری - اسکار وایلد

مرتب‌سازی: پیش‌فرض
___ MARYAM ___
۱۳۹۹/۱۱/۱۸
به جد که این کتاب شاهکاریست ژرف که انسان را به فراسوی خودش و دقیقا در مقابل خودِ دیگرش قرار میدهد،
روایت اینقدر جذاب و شنیدنیست که بدون تامل حریص شنیدن ادامه آن خواهید شد،
برای من این کتاب سفری بود تا از بند تفکر به گذر زمان و عمرکه سالهاست دغدغه‌ام بوده رها شوم،
این کتاب در حساس‌ترین زمان زندگیم به دستم رسید و من به این ایمان رسیده‌ام که هر کتابی در زمان درستش به دست درست‌ترین آدمش خواهد رسید و خواننده‌اش را انتخاب خواهد کرد،
بی نهایت سپاس از کتابراه
و درود به جناب سلطان زاده که در روح و جانمان نفوذ میکنند و اثر را برایمان ماندگار.
afsaneh mousavi
۱۴۰۰/۱۱/۱۷
به نظر من کتاب برای زمان خودش نو آورانه به حساب میاد و انسان رو به این فکر می‌اندازه که اگر واقعا اینجوری بود که اثر هر گناه علاوه بر روح بر جسم و صورت افراد هم نقش می‌بست شاید بیشتر برای پاک نگه داشتن اون تلاش می‌کردیم، ولی جسم مثل نقابی برای روح می‌مونه. کتاب جذابیه و هرچی پیشتر میره جذاب تر میشه، ضمن اینکه پایان دور از انتظاری هم داره، از نظرات لرد هنری راجع به زنها اصلا خوشم نمیاد و شخصیت لرد هنری نماینده‌ی آدم هاییه که وقتی چیز زیبایی می‌بینن با همه‌ی وجود دلشون می‌خواد خرابش کنن چون نمی‌تونن مالک اون زیبایی باشن!
طیبه خلیلی
۱۴۰۰/۴/۲۹
این کتاب بیشتر از اینکه داستانی باشه کتاب خودشناسیه، با خوندنش میشه فهمید که چقد راحت میتونیم ذهنمونو فریب بدیم و به خودمون بقبولونیم این فریب منطقیه! تصور میکنم هر کدوم از ما روزانه بخشی از این کتابو زندگی میکنیم بدون اینکه متوجه باشیم ولی خوندنش مثه تلنگریه که بیشتر حواسمون به تابلوی روحمون باشه؛ اینکه اسکار چقد از ادمای زمانه خودش جلوتر بوده و چه دید زیبا و عمیقی نسبت به ساد‌ه‌ترین مسائل داشته هم به نوبه خودش جالبه.
کاش ترجمه مهندس مشایخی رو هم داشتیم، یکی از ترجمه‌های زیبای این کتاب کار ایشونه.
فائزه شهبازی
۱۳۹۹/۶/۲۱
با تشکر از اشتراک گذاری این کتاب و زحمتی که برای تهیه نسخه صوتی کشیده شده. روایت داستان توسط راوی، آقای سلطان زاده، شنیدن متن را لذت بخش و شنونده را ترغیب به دنبال کردن بیشتر داستان می‌کرد. اگرچه به شخصه با خود داستان نتونستم ارتباط برقرار کنم و به نظرم در نهایت خواندن این کتاب چیز بدردبخوری را عاید شنونده یا خواننده نمیکنه. با این‌حال از جملات و نظرات و به طور کلی ادبیاتی که توسط شخصیت لرد هِنری بکار میرفت خیلی لذت بردم و به نظرم شخصیت جالب و تاثیرگذار داستان هم او بود.
Monir Naghikhani
۱۳۹۷/۸/۶
ممنونم، ممنونم، بسیار کتاب جالب وآموزنده‌ای بودکه گاهی نظر مانسبت به دیگران باعث نابودی یا شکوفایی طرف مقابل میشه، البته تصویر یک نماد بود، نمادی از وجدان، وقهرمان داستان هم متآسفانه یا خوشبختانه وجدانش بطور کامل ار بین نرفته بود، من خیلی خوشم اومد، واز آقای سلطان زاده هم بسیار ممنون، کلام ایشان در زیبایی داستان بی‌تأثیر نبود. خسته نباشید.
hadis malekpour
۱۴۰۱/۱۰/۹
کتاب جالبی بود و اشاره به این داشت که چقدر افرادی که برای معاشرت انتخاب میکنیم تو زندگیمون تاثیز گذارن و پاکی روح چقدر زندگی غنی میکنه برعکس مدام به خوشگذرونی فکر کردن باعث میشه به ادم‌های سطحی تبدیل بشیم. این کتاب به شدت به کسایی توصیه میکنم که ملاک زیبایی ظاهری خیلی براشون مطرحه و لازم به گفتن هم نیست که هر کتابی که اقای سلطان زاده روایت میکنن چقدر به ارزش اون کتاب افزوده میشه
سوگند یونسی
۱۴۰۰/۵/۳۰
جز تاثیرگذار‌ترین کتاب‌هایی زندگی‌ام بود، که دیدگاه مرا نسبت به بسیاری مسائل برای همیشه تغییر داد.
از نظر من جز کتاب‌هایی است که هر کسی باید در طول زندگی‌اش بخواند…
با صدای بی نظیر جناب آرمان سلطان زاده بسیار جذاب تر و شنیدنی تر شد این اثر…
یکی از جملات بسیار زیبای این کتاب که خیلی دوست داشتم: “ راستی اگر کسی همه دنیا را به دست آورد و روحش را از دست داد، چه سودی می‌برد؟ ”
رضا احمدیاری
۱۴۰۰/۶/۱۶
صدای آقای سلطان زاده و فن بیان و ایفای نقش‌های ایشان بسیار استادانه و هنرمندانه بود. اما در مورد داستان؛ متاسفانه ترجمه کامل نیست و قسمت‌های زیادی از داستان سانسور شده. شما در این داستان چیزی از شهوت رانی‌های دوریان و یا فساد اخلاقی او دستگیرشان نمیشود به جز اشاره‌ای به تریاک کشیدنش و کمی میگساری!! پیشنهاد می‌کنم فیلم دوریان گری محصول ۲۰۰۹ انگلیس را ببینید.
Kgfd
۱۴۰۱/۷/۱۸
ما داریم طوری زندگی میکنیم که انگار به گناه حساس شده ایم که انگار تصویری در اتاقمان قرار داده ایم و هر شب نظاره گر اعمالمان هستیم بنظرم این زندگی نیست ترس از گناه باعث میشود انسانها زندگی نکنند نمیدانم برای خودمان زندگی کردن به چه معناست انطور که دلمان میخواهد یا انطور که خدا میخواهد ایا این آزادیست؟؟
A B
۱۴۰۱/۱/۱۴
یک داستان جذاب و شنیدنی که هیچ وقت قدیمی نمیشه... خوندن این کتاب رو به همه نوجوونها پیشنهاد میکنم.
از طرفی علاوه بر فیلم و کتاب اصلی، در فیلم‌ها و کتابهای دیگه هم از شخصیت دوریان گری استفاده شده... بنابراین باید از داستان اصلی مطلع باشید و این شخصیت رو بشناسید.
ترجمه و اجرا هم عالی بود. سپاسگزارم.
Elaheh Ebrahimian
۱۴۰۱/۱۲/۷
کتاب بسیار سرگرم کننده‌ای بود داستان کشش خوبی داشت و نمیزاشت از خواند یا گوش کردن دست بردارم صدای گوینده دلنشین و اجرا بینظیر بود کلمات با آهنگی مناسب حال و هوای داستان ادا میشد و در طول داستان موضوعات فلسفی جذابی بیان میشد که بعضاً باعث تفکر عمیق میشه من از خرید و گوش دادنش لذت بردم
borzou farshad
۱۳۹۸/۶/۱۰
بسیار زیبا و تاثیر گذار بود و اینکه اسکار وایلد چه قدر از زمانه خود جلو بوده..... تاثیری که اعمال ما بر روح ما دارد..... بی‌نظیر بود و مفهوم فلسفی ان بسیار ادمی را درگیر میکند... اجرا هم بی‌نظیر بود ممنونم از کتابراه و اقای سلطان زاده
داود بغدادی
۱۳۹۹/۱/۱
عالی بود راوی کاراکترهای مختلف داستان رو به تنهایی و در حد کمال ارایه دادند که به راحتی شخصیت‌های مختلف داستان دارای تیپ‌های متفاوتی هستند بدون اینکه شنونده در شنیدن دیالوگ‌ها دچار اشتباه شود. عالی بود لذت بردم
محی حسینی
۱۳۹۷/۱۰/۳
این کتاب واقعا محشره! من خودم سه بار پیاپی خوندمش و هنوزم بعضی وقتا هوس میکنم بازم برم سراغش! بعد از خوندن و درک کاملش متوجه میشید که چه تاثیر نابی روی حس زیبایی شناختی شما گذاشته!!!
نیما صفی خانی
۱۴۰۰/۱۰/۲۸
چقدر گوش دادن این کتاب تجربه‌ای لذت بخش از احساسات مختلف بود عشق ماتم شهوت پرستی بسیار انسان، چقدر نویسنده جذاب توضیح داده و اون خوی پلید مارو نقاشی کرده و آقای سلطان زاده چقدر زیبا و هیجان انگیز این رمان را میخوانند.
سمیه فیلی
۱۳۹۹/۶/۱۱
یکی از بهترین کتاب‌هایی که تا به حال خوندم و گوش دادم.
بسیار جذاب و شنیدنی بود.
صداو لحنِ راوی استثنایی و بی‌نظیر بود.
به آقای آرمان سلطان‌زاده برای این اجرای بی‌نظیر تبریک می‌گم.
Mehrdad Aleepour
۱۳۹۷/۸/۳
کتاب با مفاهیم جالبی امیخته شده که ذهن رو اخر داستان به چالش میکشه. کل داستان این عبارت برام تکرار میشد که ننگ بزرگان و مرگ فقیران بی‌صدات. من دوست داشتم صدای گوینده داستان هم باعث کشش خود رمان بود.
mina karimi
۱۴۰۰/۳/۲۳
عالییییی واقعا لذت بردم. مطمئن هستم اگر اسم کتاب را به افرادی که اهل کتاب خواندن نیستندپیشنهاد دهید بهترین مشوق او برای ادامه کتاب خواندن خواهد بود در ضمن راوی عالی عمل کرد از کتاب لذت بردم
Yasien Farahani
۱۳۹۹/۱/۲۰
واقعا کتاب فوق العاده ایه و چقدر تاثیر گذاره نمیدونم میشه اسمشو شاهکار گذاشت یا نه اما از این صفت چیزی کم نداره البته راوی داستان هم واقعا کاربلد بود
solmaz d
۱۴۰۱/۱۲/۱۲
رمان کلاسیک زیباییه. به علت شهرتی که در ادبیات و سینما داره ارزش خوندن رو داره گوینده داستان هم مهارت بالایی داشته و شخصیت‌های مختلف رو به زیبایی با صداهای مختلف از هم افتراق داده
Maedeh Syd
۱۴۰۱/۸/۲۰
کتاب متفاوتی بود و برای من این کتاب جالب و کمی عجیب بود شاید چون دغدغه همیشگی من هم گذر زمان و تاثیر اون بر جسمم هستش
گفتار شیوای راوی جناب سلطان زاده این کتاب رو جذاب تر کرده
mehdi fazeli
۱۴۰۰/۹/۲۶
احساس میکنم خیلی دیر این کتاب رو خرید کردم. هم داستان عالی بود و هم قدرت نویسنده در به تصویر کشیدن چهره‌ی درونی انسانها. بهمراه صدای ماهرانه راوی صد در صد ارزش شنیدن رو داره.
نیما امیدفر
۱۴۰۰/۶/۱۳
نویسنده قلم در عالم معنا زده است، و در قالب یک داستان توانسته به خوبی مرز بین رذالت که نتیجه‌اش شقاوت است را با معصومیتی که نتیجه‌اش سعادت است بگوید.
نگار حداد
۱۴۰۱/۱۰/۱۲
من سریال این کتاب رو دیده بودم ولی خیلی با کتابش متفاوت بود... داستان جالب و تازه‌ای داشت که با صدای آقای سلطان زاده دلنشین تر شده بود...
سعید خراسانی
۱۴۰۰/۳/۱۳
کتاب تاثیر گذاری بود، انسان رو بفکر وامیداره، راوی عالی بود و به بهترین نحو کتاب رو روایت کرده بود، در کل پیشنهاد میکنم کتاب رو گوش کنید.
Bahar Shahraki
۱۳۹۹/۸/۲
آیا شاهکار اسکار وایلد که با صدای آقای سلطان زاده خونده بشه نیاز به توضیح داره؟ (البته اگه بحث سانسور رو بشه کنار گذاشت)
رویا +
۱۴۰۱/۱۰/۷
من که خوشم نیامد از داستان. چند بار هم سعی کردم داستان را از اول گوش کنم اما متاسفانه محتوای داستان اصلا جذبم نمی‌کند.
زهرا یقطین
۱۳۹۸/۱۲/۶
محتوای جذاب و ارزشمند
ترجمه‌ی روان
روایت فوق العاده
قطعا و حتما ارزش شنیدن/خواندن داره
اتابک اصغری
۱۳۹۸/۶/۱۶
بسیار شنیدنی، سوای صدای دلنشین راوی، بندبند داستان معنادار و هدفمنده، شاهکار نیست ولی حتما ارزش خواندن داره
Yasna Ava
۱۴۰۱/۱۲/۲۵
رمانی اخلاقی با روایتی شیرین، ترجمه‌ای عالی و صدای گوشنواز راوی کتاب لطفی بی نظیرست.
Mahdis Keikha
۱۳۹۹/۹/۲
کتاب نسبتا خوب و اموزنده‌ای بود با شاخ و یرگ زیاد و توصیفات کامل نویسنده
رکسانا رضامند
۱۳۹۸/۷/۲۱
عالی بود و‌ای کاش همه یه تابلو نقاشی اینطوری داشتیم که بیشتر مراقب بودیم و خطا نمی‌کردیم
همای مستان
۱۳۹۷/۸/۱۲
عالی بود چسبید بعد از خوندن کتاب فیلمشو هم ببیند جذابه
Hani Khodadadian
۱۳۹۷/۸/۶
عالی بود مرسی از راوی داستان آقای سلطان زاده
Mehri ****
۱۴۰۰/۱۰/۲۷
این کتاب نوعی خودشناسی هست
من دوست داشتم
با تشکر از کتابراه😍🙏
Mehrnoosh Fg
۱۴۰۰/۵/۲۳
یه کتاب کلاسیک و فوق العاده در سبک گوتیک.
این کتاب شاهکار اسکار وایلده
moien Abbasi
۱۳۹۹/۸/۲۵
من میخوام تازه این کتاب رو بخونم، ممنون از نظرات دوستان
امیررضاملازمی
۱۴۰۱/۱/۱۰
بسیار عالی در سبکی متفاوت و موضوعی غیر عادی و فارق از رسوم
Mohtaram hajipour
۱۴۰۰/۱۱/۵
هر سرگرم کننده بود و هم انسان را روانکاوی میکرد
sara s.
۱۴۰۰/۳/۱۳
نوسینده عالی و راوی هم بی نظیر بود🌹🙏🏽
فائزه بهادر
۱۳۹۹/۱۰/۲۱
عالیه و کتاب خیلی شنیدنیه حتما باید خونده بشه
Naz Gol
۱۳۹۹/۵/۱۶
قشنگ بود به خصوص با صدای آقای سلطان زاده
راضیه لالی
۱۳۹۹/۱/۸
عاااالی بود خیلی خیلی لذت بردم
بهاره ندیمی
۱۳۹۷/۶/۱۸
داستان پر از مفهومه
و بهترین اثر اسکار وایلد
Nooshin Sh
۱۴۰۱/۶/۱۵
کتاب خوبی بود اما نه از نوع جذابش
مهدی آزادی طلب
۱۴۰۱/۱/۹
واقعا این کتاب ارزش خواندن رو داره
الناز سامانی‌فر
۱۴۰۰/۱۰/۳۰
این کتاب فوق‌العادست از هر نظر
Fateme Lp
۱۴۰۰/۹/۱
بد نبود من ارتباط برقرار نکردم
مریم اسدی
۱۴۰۰/۷/۵
بسیار عالی و تاثیر گذار بود
فروزان لطفی
۱۳۹۷/۶/۱۸
داستان زیاد جذابی نداشت، ولی صدای آقای سلطان زاده عالیه.
1 2 >>