نقد، بررسی و نظرات کتاب شاهنامه فردوسی - ابوالقاسم فردوسی

مرتب‌سازی: پیش‌فرض
Hemmat .N
۱۳۹۹/۶/۲۸
شاهنامه، خِرَدنامه‌ای است از جنس «ابریشم و پولاد و آتش و آب».
مانند البرز سترگ و با شکوه است. هم جایگاه اسطوره هاست و هم مانند جغرافیا واقعی است و تاریخ را در دل خود جای داده تا درونش رُستَنگاه شادی و غم‌ها از کُنش و مَنش و پهلوانی رستم‌ها و تنفر از پَلشتی اهریمن‌ها گردد.
شاهنامه، تنها کتاب حماسه‌های انسانی بی‌بدیل نیست بلکه دفتر عقلانیت اندیشه تابناک اقوام خردگرای ایرانی در مقابل دژآگاهی و تهتار (جهل) عناصر اَنیرانی است.
پس خردنامه‌ی حکیم فرزانه طوس کتابی برای همه‌ی نسل‌ها و همه زمان‌ها در عرصه‌ی تاریخ است.
و این کار مهم و سترگ «کتاب راه» را برای عرضه و ارائه‌ی این کتاب بسیار بزرگ را صمیمانه می‌ستایم.
نسخه‌ی قابل اعتنای ایرانشناسان بزرگ روس که از نسخه‌های بسیار ارزشمند در کنار نسخه‌ی بسیار مهم «استاد خالقی مطلق» است.
سپاس همیشگی خود را نثار تمامی دست اندرکاران اپلیکیشن «کتابراه» می‌نمایم.
همت نوری
🌺🍀🐬🐠🦋💎🌺⁦🏵️⁩💮🌸💐💐🌻🌼🌷🌱
نوید پرندوار
۱۴۰۱/۶/۱۲
از همان روزگار که شاهنامه سروده شد و به دست مردم و مردم چهرگان رسید، تاریخ و تاریخ سازان با آن از در ناسازگاری درآمدند.
خداوندان زر و زور به چشم خویش می‌دیدند مردی پدید آمده است که به هیچ چیز جز سربلندی و بزرگی سرزمینش نمی‌اندیشد و منش بلندش مجال بنده وار زیستن را از او گرفته است، مردی را می‌دیدند که نمی‌خواهد و نمی‌تواند عنصری، فرخی و معزی باشد و از خوش آمد گویی شهریاران و شمشیر بندان ستمگر تاریخ زبان بسته است و استواری برز و بالایش در برابر هیچ کس خم نمی‌گیرد. گویندگان مزدور آن روزگار، آن همه بزرگی و مردانگی را بر نمی‌تافتند و بلندای قامت سخن فردوسی، دستار از سر اندیشه‌ی کوتاه بین آن‌ها می‌افکند و چشم دیدن او را نداشتند.
داستان فردوسی با محمود غزنوی، حتی اگر دروغ، حقیقت گویایی از راستی و درستی ایمانی است که فردوسی برای زنده کردن فرهنگ ایران داشته است.
بی گمان آتشی که در دل و جان محمود غزنوی افتاده است از رستم شاهنامه نیست آنچه را بر محمود غزنوی بیداد گر آشفته کرده است ترس از اندیشه‌ی روشن آفریدگار رستم است که می‌تواند رستم پروری را در دل و جان مردم زنده کند و رستمان دیگری را بیافریند که ضحاکان و کاووسان محمود نام را برای همیشه بر جاه و جانشان بلرزانند.
آیا خروش ناگهانی فردوسی در آغاز پادشاهی ضحاک برخاسته از زخم‌های کهنه‌ای نیست که قرن‌ها جانِ اندیشه‌ی فردوسی و مردم ما را خسته و گداخته کرده است و جوشش خونی نیست که از چیرگی بیگانگان، ترک و تازی، از دل او بیرون زده است و فریاد می‌کند:
نهان گشت کردار فرزانگان پراکنده شد کام دیوانگان
هنر خوار شد جادوی ارجمند نهان راستی، آشکارا گرند
(شاهنامه، مسکو، ج1/51)
آزار‌ها و کوچک شماری
آرمیتا طالقانی
۱۳۹۹/۳/۱۵
کتاب شاهنامه فردوسی همچو در و طلاست چرا که حکیم سی سال از عمر پربار خود را در راه نوشتن شاهنامه قرار داده است و صد افسوس که ما قدر زحمات این بزرگ مرد را نمی‌دانیم. کتاب شاهنامه که آمیخته از صد‌ها بیا آموزنده و حماسی است ارزش بیشتر از صد‌ها میلیون تومان را هم دارد و چقدر آزرده خاطر شدم وقتی دیدم قیمت این کتاب را هزار و پانصد تومان درج کرده اید در صورتی که کتاب‌هایی از نویسندگان ناشناس و بی‌تجربه خارجی قیمتهای ده‌ها برابر این را دارند...
سپاس بی‌کران از دست اندر کاران برنامه کتابراه
آرمیتا طالقانی
ali V
۱۴۰۱/۳/۲۷
پدری را میشناسم که سواد دانشگاهی نداره دیپلمه ساده است یک روز دیدم داخل گوشی مشغول معنی کردن لغات و ابیاتی از شاهنامه است، بهم گفت بچه‌ام تازه 6 سالش شده و چند ماهی میشه که هر شب با هم شاهنامه میخونیم و حفظ میکنیم اما خودم اصلا قبلا نخونده بودم و خیلی از معانی رو نمیدونم به همین خاطر روزها میگردم درباره اون چند بیتی که قراره شب بخوانیم اطلاعات کسب میکنم تا شب اگه دخترم سوالی پرسید بتونم جوابش رو بدم. این اقا نگهبان داخل بخش بیمارستانی بود که مدتی پدرم بستری بود. شاهنامه را برای کودکانتان بخوانید. جوری بچه‌ها را تربیت کنیم که اشعار فردوسی و مولانا و حافظ را به حفظ بخوانند و زمزمه کنند نه ساسی ماکن‌ها و جنتلمنها. این وظیفه توست.
Mahdi Khaje nasiri
۱۳۹۹/۱۲/۱۴
سپاس بابت زحمات ارزشمند شما عزیزان. در شرایط کنونی و وضعیت نابسمان ادبی معاصر، چنین تلاشهایی (گرداوری اثار ادبی در فضای مجازی) قابل ستایش و ارزنده می‌باشد.
شخصا خیلی مشتاقم همچین اثاری با زبان کودکانه و در اپیلکیشن‌های مصور و جذاب برای فرزندان این سرزمین اماده گردد، تا بچه‌های این دیار از همین دوران کودکی با اثار و ادبیات اصیل و حماسی ایران بیشتر اشنا گردند.
زحماتتان قابل ستایش و از صمیم قلب براتان ارزوی بهورزی و بهروزی دارم
سپاسگزارم
امید خواجه نصیری
14/12/1399
Mahmoud Deniro
۱۴۰۱/۱/۲۹
حیف است که شاهنامه تا این حد مهجور باشد شاهنامه افسانه. و داستان نیست شاهنامه حکمت است دین است روش زندگی با آزادگی است تاریخ پر افتخار پدران ماست تجربه نیک اندیشی افکار نیک پندار نیک گفتار نیک و... است و جامعه ما امروز بیشتر از هر زمان دیگری نیازمند شاهنامه و دیگر متون گران سنگ ادبیات فارسی است و این مهم ممکن نیست مگر با همت والای اساتید دلسوز وگرانقدر ما و البته همکار‌ی همه جانبه حاکمیت از دانشگاه ارشاد آموزش و پرورش صداوسیما و سایر نهاد‌های ذیربط که البته بجز آرزو کردن با نبودن دانش و همت و ده‌ها دلیل دیگر سرابی بیش نیست. و من الله توفیق.
امیر ارکانی
۱۳۹۹/۱/۲۲
سلام و خسته نباشید و هزاران درود و سپاس و قدردانی فراوان از تمامی کسانی که در راه نشر و توسعه کتاب و کتابخوانی زحمت فراوان می‌کشند بخصوص ادیبانی که زحمت نشر متون ادبی فارسی را برای آشنایی نسل ما و پس ما متقبل میشوند بدانید ‌که کاری که شما امروز میکنید از نوشته‌های فردوسی و حافظ و سعدی و خیام هیچ کمتر نیست که چه بسا ارزشمندتر هم هست خدا قوت به شما و امید که هرلحظه در این راه پیروز و موفق باشید آمین
مهدی حسینی
۱۳۹۸/۱۰/۱۱
امیدوارم هرچه زودتر شاهنامه صوتی هم با موسیقی مناسب، آوای دلنشین و یک گوینده حرفه‌ای و خوش صدا منتشر شود که افزون بر متن شاهنامه، تحلیل آن را هم بخواند. کتاب صوتیِ بسیاری از رمان‌ها و کتاب‌های بی‌ارزش وجود دارد اما یک خوانِش کامل و خوب از شاهنامه که شناسنامه زبان و ادب پارسی است، وجود ندارد!
Azardokht Rad
۱۳۹۸/۵/۳
توصیه میکنم پادکست فردوسی خوانی امیر خادم رو گوش بدید مخصوصا برای افراد علاقمند مبتدی عالیه رایگان هم هست واقعا خیلی لطف دارن که کتاب به این سنگینی رو ساعت‌ها ضبط کردن و رایگان در اختیار عموم قرار دادن
امیر موسی اکبری
۱۴۰۰/۱/۷
شاهنامه فردوسی یکی از بهترین منابع تاریخ باستانی است که به نظم نوشته شده‌اند.
این کتاب از شاهان اسطوره‌ی دوره تارخ باستان الی شاهان حماسه‌ای دوره‌های تاریخ میانه نوشتن‌اند شاهنامه یکی از تاثیر گذارترین وبهترین منبع دوره باستان بعد از کتاب زردشت و کتاب پهلوی است.
تشکر از کتاب راه که این کتاب زیبا را به طور رایگان در اختیار ما قرار دادن.
زینب عطایی
۱۴۰۱/۱/۲۵
مرسی عالی بود
اصلا بهتر از فردوسی که نداریم داریم؟
البته که نداریم اون نابغه‌ی دوران خودش بود با ذهنی فرا تر از چند ذهن معمولی نویسنده‌های خارجی این دوران
با اطمینان بهتر از رولینگ استون کینگ و هزاران هزار فرد خارجی دیگه
هر کی جرعت داره بیاد بگه حرفم غلطه تا مغزش رو متلاشی کنم
فردوسی یعنی اصالت یعنی افتخار هر ایرانی
گودرت در دست ماست😁😎
Nima B
۱۴۰۰/۲/۱۶
دینی که شاهنامه بر گردن همه‌ی فارسی‌زبانان داره، هیچ اثری در هیچ کجای دنیا بر هیچ زبانی نداره. شاهنامه واژگان فارسی زیادی که الان ما خیلی عادی استفاده می‌کنیم رو از خطر نابودی و فراموشی نجات داد. اگر شاهنامه نمی‌بود، قطعا زبانی که ما امروزه صحبت می‌کنیم بسیار متفاوت و چه بسا اصلا فارسی نمی‌بود.
ابوالفضل عرب زاده
۱۴۰۱/۶/۱۴
سلام به نظر من این کتاب خیلی خوبه چون هم آدم با خواندن این کتاب میتواند سرگرم شود و هم میتواند با خواندن این اشعار پر معنا یک شاعر نامداری نظیر فردوسی، سعدی، مولانا و... شود.
فقط اگر این کتاب با معنی بود بهتر می‌بود. چون آدم داستان و قصه این دلیران مثل رستم و اسفندیار و... را بهتر میتواند درک کند سپاس از شما و خالق این اثر ماندگار.
ساسان بهرامی
۱۴۰۱/۵/۳۰
شاهنامه خود گنجی بزرگ برای همه ماست هرچند متاسفانه کتابهایی مثل شاهنامه و مثنوی و بوستان و گلستان مدت زمانی هست که کمتر به آن‌ها توجه میشود ولی از ارزشها و زیبایی‌های چنین گنجی هرگز کم نمیشود و امیدوارم همه ما در تشویق و تربیت فرزندان این سرزمین در جهت شناخت و استفاده از این کتاب بکوشیم و حال خود و اطرافیان خود را بهتر کنیم
سمیه تاجیک
۱۳۹۸/۹/۲۸
هر ایرانی باید یک شاهنامه تو کتابخونه‌اش داشته باشه، حالا چه کتابخونه‌اش واقعی باشه چه مجازی حتما دانلودش کنید که شاهنامه و دیوان حافظ و گلستان و بوستان سعدی و مثنوی مولوی و لیلی و جنون نظامی و. ‌. اعتبار کتابخونه یه ایرانی است
ترانه تقی پور
۱۳۹۸/۱۱/۲۰
درود بر مرد بزرگ ونیک اندیش سرزمینم حکیم فردوسی با این کتاب گران سنگش. از کتاب راه هم بسیار سپاس گزارم و هرگز فراموش نخواهیم کرد که همیهنان خردمندمون برای آگاهی جامعه چقدر تلاش کردند. کتابراه سپاسگزار و قدر دان لطفت هستم
حمیرا کریمی راده
۱۴۰۱/۲/۱۰
سلام شاهنامه فردوسی یکی از بهترین کتاب‌هایی بود که خوندم وبه جرعت میتونم بگم که ارزشمند‌ترین گنجینه‌ای هست که یک ایرانی داره وممنون که این کتاب روهم در اپلیکیشن قرار دادین چون نسخه چاپی این کتاب به شدت گرون هست وهرکسی نمیتونه بخره اما اینجا رایگان میتونیم دانلود کنیم واقعا ازتون ممنونم
مهدی عزتی
۱۴۰۱/۴/۱۸
اگرفردوسی نبود و شاهنامه را نمینوشت ما الان عرب زبان بودیم دست مریزاد بر نویسنده‌ و شاعر باهوش چاره گر ایرانی فرهنگ ایران بسی سرشار از نیکی و خرد است اطلاع یافتن از ایران باستان خیلی دلچسب است امیدوارم هر ایرانی شاهنامه را بخواند
پاینده فرهنگ و آیین ایران آریایی
محمدرضا
۱۴۰۰/۱۱/۵
این کتاب نسخه کامل کتاب شاهنامه است، اثر شاعر بزرگ ایرانی حکیم ابوالقاسم فردوسی. در این کتاب که یکی از جالبترین بخش‌های آن خوان ششم رستم است به نظرم بهترین و جذاب‌ترین بخش کتاب می‌باشد. مطالعه این کتاب را به علاقه مندان به اشعار ایرانی توصیه میکنم.
zari mahmoudikohi
۱۴۰۰/۳/۵
یک موقع‌هایی میخواستم قسمتی از کتاب را که دوست داشتم دوباره بخوانم.
ولی یا کتاب نزدیکم نبود و یا بعلت سنگینی و یا عدم امکان جابجایی نمیشد آن را همراه خود داشته باشم.
کتابراه... بینهایت تشکر که این همه در حق خواننده‌های کتاب لطف کردی.
یاسر قادرب
۱۴۰۱/۴/۲۱
کتاب شاهنامه یکی از شاهکار‌های زبان فارسی است گه از شجاعت‌ها و دلاوری‌ها و سیاست شاهان بحث کرده. شاهنامه درحقیقت رهنمای سیاستمداران است زیرا گذشته ما را کمک میکند تا در اینده تغیر کنیم. این کتاب را برای کسانیکه به سیاست علاقه مند استند پیشنهاد میکنم.
سیما قهرمانی
۱۴۰۰/۱۱/۲۰
کتاب شاهنامه فردوسی همچون گنجی است با شکوه در ادبیات فارسی،
همچون درّ و گوهر،
زیرا فردوسی سی سال از عمر گرانبهای خود را صرف نوشتن آن کرده است.
شاهنامه آمیخته از صدها بیان و درس آموزنده و حماسی است.
درود بر بزرگ مرد و نیک اندیش سرزمینمان ایران
سورس سحرابی
۱۴۰۰/۱۱/۴
یه ستاره کم کردم به خاطر وجود دوبیت تحریف شده که وارد شاهنامه شده درباره سه خلیفه اول درحالی که تو قدیمی‌ترین نسخه شاهنامه این دوبیت وجود نداره و میبینیم که باقی ابیات قسمت پیامبر مربوط به پیامبر وحضرت علی هست امادرکل شاهنامه یه کتاب شگفت انگیزه
سینا کورانی
۱۳۹۹/۲/۲۸
واقعا به خود میبالم و خدای خود را شکر گزارم که ایران زمین چنین مردی رو به خود دید که از مال و عمر گرانمایه‌ی خویش بگذرد و همچین شاهکاری رو خلق کند. درود به روح پاک او و ممنون از برنامه‌ی عالیتون
Sara sahmoddini
۱۴۰۰/۱۰/۳
من بی مایه که باشم که خریدار تو باشم
حیف باشد که تو یار من و من یار تو باشم
نه تنها ایران‌زمین بل پارسی گویان گیتی در گرو بزرگی نهاد پاک فردوسی‌اند...
سپاس گرامیان، علی‌اکبرسهم‌الدینی، نهاوند، همدان
Ali Rajabi
۱۴۰۰/۹/۱۹
سلام خیلی کتاب خوبیه
من چند وقتیه که دنبال همچین کتابی هستم که بالاخره اون رو پیدا کردم و کسانی که خیلی به ادبیات فارسی علاقه دارن این کتاب خیلی بدردشون می‌خوره و می‌تونن از شعر‌های زیبای اون استفاده کنن.
ابوالفضل بخشی
۱۴۰۰/۹/۱۱
سلام کتاب فردوسی افتخار ایرانیان است و هر ایرانی باید کتاب‌های داشمندان و نویسندگان و شاعران مثل شاهنامه، مثنوی و... را بخوانیم و به آنان افتخار کنیم.
ممنون از کتابرا که این اثر هنری زیبا را رایگان در اختیار ما گذاشت.
محمد صدرا مکبر
۱۴۰۰/۷/۲۸
بسیار عالی و خوب به همه پیشنهاد می‌کنم که این که شاهنامه فردوسی را بخوانید و خیلی هم آموزنده و عالی و درجه یک می‌باشد و خیلی هم باورنکردنی و خوب می‌باشد هرکی این کتاب را نخوانده است حتماً بخواند💚👍👍
Mahya mahan
۱۴۰۰/۱/۴
بچه‌های من عاشق شاهنامه هستند مجموعه داستانهای شاهنامه رو براشون تهیه کردم که اصلا توصیه نمیکنم کاش نویسندگان حوزه کودک تو این زمینه بیشتر تلاش کنند تا بچها علاقشون بیشتر بشه نه بالعکس🙏
رضا قادری
۱۳۹۸/۶/۶
بی نظیره شاهنامه‌ی فردوسی. دردودبرحکیم ابولقاسم فردوسی واقعا بایدباعث افتخارماباشه که شخصی مثل فردوسی راداریم که آثارجاویدفارسی را حفظ کرده درود بر شماوآثاری که خلق کردین آقای فردوسی.
محسن ابراهیمی
۱۳۹۸/۱/۱
ممنون. عالی. البته توضیح برخی واژه‌ها مسیر درک افراد مثه منو کوتاهتر میکنه. ارزوی پیروزی براتون دارم.
حوریه عباسی
۱۴۰۱/۵/۱۸
باسلام و خداقوت به دوستان و مجریان اپلیکیشن ارزنده کتابراه
نظر کلی بنده در مورد کتاب، با اشعار میتونیم با مفاهیم ومعنای زندگی راحت تر آشنا شویم و لذت‌بخش تر در امر آگاه شدن قدم برداریم. سلام بر آگاهی
Hadi Vazife
۱۴۰۱/۱/۱۰
مگه میشه این شاهکار رو خوند و کم ستاره داد... من از بعد مرگرستم دیگه شاهنامه رونخوندم.... حسرت میخورم که چرا باید وسط این کتاب درخشان قهرمان داستان توسط نابرادریش شغال (شقاد) بمیره؟! ها؟ چراااااا؟؟؟؟؟
ریحانه
۱۴۰۰/۱/۸
ممنون از این اپلیکیشن عالی واقعا آرزو داشتم کتاب استاد را بخونم عالی بود زیرا ثمره‌ی سی سال عمر است
من نویسنده هستم و شعر‌ها و داستان‌های کتاب بهم بی نهایت کمک کرده چرا که در ۷ روز کلش هم خواندم
محمد طاهر جرجندی
۱۴۰۰/۱/۱
اظهار نظر در وصف چنان دانشمند ایران دوستی را فرا تر از خود میبینم کتابیست که در جهت ارتقا نفس میباشد. کتابیست که به شما هویت میدهد
با شاهنامه کیفیت زندگی خود را ارتقا دهید
K M
۱۳۹۸/۱۰/۸
اگه یه نفر بتونه با نوشتن، فرهنگ و تاریخ یه کشور رو حفظ کنه من هیچ توصیفی نمیتونم براش بکنم جز اینکه با افتخار هر جا که میرم بگم من یه ایرانیم و به ایرانی بودن خودم افتخار میکنم.
فرشته جوادپور شیرازی
۱۳۹۷/۱۱/۲۱
دسته بندی و تنوع کتاب خوبی دارید. ایده کتابهای صوتی عالی هستن چون میشه به جای گوش کردن موزیک از اونا استفاده کنیم
Sepid Mmm
۱۴۰۱/۶/۲۰
کتاب عالی بود و در مقابل شاهنامه عالی واقعا واژه حقیری است
در رابطه با: اشعار و داستان و افسانه‌های شاهنامه
مناسب برای: کسانی که به حکیم ابوالقاسم فردوسی و اشعار ایشان علاقه دارند
Mohammadali
۱۴۰۱/۴/۲۲
سلام
شاید شما هم همچنین حسی رو داشته باشین.
کتاب خوب از نظر من کتابی هست که زیاد نپیجونه، ولی جدا از اینها نویسنده اسم رمان رو خوب انتخاب کرده.
بازم پیشنهاد نمیشه که بخونید.
یا علی دوستان.
Maryam Eskafi
۱۴۰۱/۲/۱۶
شاهنامه فردوسی خیلی خوبه ولی من برای هدف خاص خودم این کتاب را گرفتم چون فکر می‌کنم خیلی‌ها این نوع کتابها را در منزل یا کتابخانه شان داشته باشند و انقدر معروفند که نیاز نیست نظر منو بخونند
ظهیر دلفانی
۱۴۰۰/۱۰/۴
بسی رنج بردم در این سال سی
عجم زنده کردم بدین پارسی
مطمئنا هیچکس بهتر و والاتر از حکیم ابوالقاسم فردوسی نتوانسته و نمیتواند به فرهنگ و زبان و هنر این سرزمین کمک کند.
Nooredi Shamsi
۱۴۰۰/۳/۲۳
عااالللییی بود ولی لطفا کتاب صوتی رایگان هم در دسترس علاقمندان قرار بدید و یه ایرادی هم که داره اینه که فهرست خیلی بلنده و جای جستجو هم نداره.
ممنون میشم اگه برطرف بشه😊
zahra parvazi650
۱۴۰۰/۳/۱۴
سلام من خیلی به شعر علاقه دارم داستان‌های شاهنامه واقعا عالیه. فردوسی بسیار زیبا اون جو و فضای حاکم رو‌نشون میده و حتی گاها با کمک واج آرایی و... برای انتقال بهتر حس بهره میگیره.
امین بهرامی
۱۳۹۹/۸/۲۶
در مورد داستان که نمیشه چیزی گفت چرا که اثری بی نظیر از فردوسی هستش، اما اگر معنی بعضی لغات و اصطلاحات در انتهای هر صفحه می‌آمد کیفیت کار بهتر میشد
آفرین شفیعی
۱۳۹۹/۷/۱۵
من عاشق اشعار شاهنامه فردوسی بزرگ هستم و خوشحالم که تونستم از طریق اپلیکیشن عالی کتابراه، این اثر جاودانه‌ی ایرانی را همیشه، همراه داشته باشم.
محمدمهدی زرقانی
۱۳۹۹/۲/۱۲
واقعا باید روی این کتاب تحقیق بشه تا بتونن بفهمن فردوسی چه زحمتی کشیده برای زنده کردن زبان فارسی. بسی رنج بردم در این سال سی عجم زنده کردم بدین پارسی
منیژه حیدری
۱۴۰۱/۴/۲۴
شاهنامه فرهنگ ایرانی و فردوسی کبیر با سرودن شاهنامه و گذاشتن سی سال از عمرش بزرگترین کار رو برای ایران و ایرانی کرد شاهنامه یعنی فرهنگ و هویت ما
Mahdiyeh Raeisi
۱۴۰۰/۱۲/۵
سپاس از کتابراه بابت رایگان قرار دادن این کتاب زیبا، ارزشمند و خواندنی.
اگر به شعر و ادبیات علاقه دارید خواندن شاهنامه رو واقعا توصیه میکنم.
iraj rahmani
۱۴۰۰/۱۰/۴
واقعا علی شاهنامه اثری که هیچ کتای حماسی در هیچ جای دنیا به گرد ش نخواهد رسید زنده کردن زبان فارسی
داستان سرایی بی نظیر
آرایه‌های ادبی عالی
sahar mohammadi
۱۴۰۰/۹/۲۸
قبل یلدا🍉 این بهترین هدیه‌ای بود که گرفتم و خیلی خوشحالم که چندسال کتابراه رو دارم همیشه آدمو غافلگیر میکنه 😁
ممنونم از عوامل کتابراه 🙏🏻🌹✔️
1 2 3 4 5 6 >>