معرفی و دانلود کتاب تعلیمات دن خوان، طریقت آگاهی در مکتب سرخپوستان یاکی

عکس جلد کتاب تعلیمات دن خوان، طریقت آگاهی در مکتب سرخپوستان یاکی
قیمت:
۸۵,۰۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب تعلیمات دن خوان، طریقت آگاهی در مکتب سرخپوستان یاکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تعلیمات دن خوان، طریقت آگاهی در مکتب سرخپوستان یاکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تعلیمات دن خوان، طریقت آگاهی در مکتب سرخپوستان یاکی

کتاب تعلیمات دن خوان، طریقت آگاهی در مکتب سرخپوستان یاکی نوشتۀ کارلوس کاستاندا، شامل آموزه‌ها و تعلیماتی مرتبط با مقوله آگاهی، عرفان و ماوراءالطبیعه است و دانش کهن ساکنان بومی قاره آمریکا را، از زبان استادی بی بدیل به نام «دن خوان ماتوس» بازگو می‎کند.

این کتاب اولین اثر از مجموعه کتاب‌هایی است که کاستاندا در آن‌ها به شرح آشنایی خود با دن خوان و سیر تکاملی کسب دانش و معرفت از او پرداخته. خود او هنوز شاگردی تازه‌کار است و به عنوان یک انسان غربی، کاملاً با مقوله‌ی عرفان بیگانه، درنتیجه هنوز خام است و دچار سوءتفاهم و شاید این سوءبرداشت را به خواننده نیز منتقل کند. اما خواننده‌ی خردمند با دنبال کردن سیر تکاملی او در کتاب‎های بعدی، متوجه شباهت‌های جالب تعالیم دن خوان، با سایر مکاتب عرفانی از جمله عرفان پارسی خواهد شد. آن‎‌چه که ما از آن به عنوان هفت شهر عشق یاد می‌کنیم، در سیر و سلوک او به گونه‌ای دیگر آشکار می‌شود. ما می‌گوییم عارف و سالک، او می‌گوید بروخو و ساحر. مگر عرفان چیست به جز جادویی شگفتی‌آفرین که اوهام دنیا و «من» بودن را با اکسیر معرفت از میان بر می‌دارد و سالک را خودخواسته به فنا رهنمون می‌شود؟ به ظاهر فنا، در باطن بقا و جاودانگی... مهم مقصد و مقصود است، پس نباید در بند کلمات و تعاریف‌شان اسیر شد و همواره به یاد داشت که سالکان حقیقی همه یه یکسو روانه‌اند، حتی اگر از هزاران سو، راهی «سفر به دیگرسو» باشند.

کارلوس کاستانِدا (Carlos Castaneda)، نامی شناخته‌ شده برای تمام کسانی است که به کتاب‌های عرفانی و مسائل ماوراءالطبیعه علاقمند هستند. دن خوان راهنمای کاستاندا در سیر و سلوک و کسب آگاهی است و استادی منحصر به فرد در معرفت. او دانش و روشن‌بینی خود را از طریق تجارب عملی و صبوری بسیار به کاستاندا منتقل می‌کند که این ارتباط، نهایتاً منجر به تغییر دیدگاه‎های او نسبت به جهان پیرامون می‌شود.

جملاتی از دُن خوان:

- قدرت یک ابزار یا شئ به صاحبش بستگی داره، به این‌که اون چطور آدمیه.
- قدرت به نوع دانشی که داری بستگی داره. فایدۀ دونستن چیزی که بی‌فایده‌ است چیه؟
- ترس اولین دشمن طبیعی آدمه که باید در مسیر معرفت بهش غلبه کرد.
- از این‌که مدام به خودت نگاه می‌کنی خسته می‌شی و این خستگی تو رو نسبت به تمام چیزای دیگه کر و کور می‌کنه.

در بخشی از کتاب تعلیمات دن خوان (Teachings of Don Juan; A Yaqui Way of Knowledge) می‌خوانیم:

دن خوان گفت سؤالاتی که من پرسیده بودم فقط کلمات بودند. بهتر است که سؤال به زبان آورده نشود، بلکه از درون پرسیده شود. او به من گفت حامی می‌خواسته درسی به من بدهد و برای اثبات این‌که می‌خواسته درسی به من بدهد نه این‌که مرا بترساند، خودش را دو بار به شکل نور به من نشان داده.

به دن خوان گفتم هنوز هم درک نمی‌کنم اگر مسکالیتو مرا پذیرفته، چرا مرا به وحشت انداخته. به دن خوان یادآوری کردم طبق گفتۀ خودش، پذیرفته شدن توسط مسکالیتو به این معناست که شکل او ثابت است و از لطف و سعادت، به کابوس تغییر موضع نمی‌دهد. دن خوان دوباره به من خندید و گفت اگر به سؤالی بیندیشم که آن موقع در قلبم داشتم و با مسکالیتو حرف زدم، خودم درسم را فرا خواهم گرفت.

اندیشیدن به سؤالی که در «قلبم» داشتم، کاری دشوار بود. به دن خوان گفتم در آن لحظه افکار زیادی در ذهنم داشتم. وقتی پرسیده بودم که آیا در مسیر درست هستم، در واقع منظورم این بوده که آیا پایم در هر دو دنیاست؟ کدام دنیا راستین است؟ و باید چه مسیری را در زندگی‌ام دنبال کنم؟

دن خوان به توضیحاتم گوش داد و سرانجام گفت من دیدگاه شفافی نسبت به دنیا ندارم و حامی به زیبایی درسی آشکار به من داده است.

او گفت: «تو فکر می‌کنی دو دنیا برای تو وجود داره، دو مسیر. اما فقط یکی هست. حامی با شفافیت باور نکردنی جوابت رو داده. تنها دنیایی که برای تو در دسترسه، دنیای انسان‌هاست و تو نمی‌تونی انتخاب کنی که این دنیا رو ترک کنی. تو یک انسان هستی! حامی بهت نشون داد دنیای سعادتمند جاییه که هیچ تفاوتی بین چیزها وجود نداره، برای این‌ که اون‌جا کسی نیست که تفاوت‌ها رو زیر سؤال ببره. اما اون‌جا دنیای انسان‌ها نیست. حامی تو رو از اون دنیا بیرون انداخت و بهت نشون داد یک انسان چطور فکر می‌کنه و می‌جنگه. این دنیای انسان‌هاست! و انسان بودن یعنی محصور به این دنیا بودن. تو اون‌قدر غرور داری که فکر می‌کنی توی دو دنیا زندگی می‌کنی، اما این فقط غرور توست. هیچ دنیایی به جز یک دنیا برای ما وجود نداره. ما انسان هستیم و باید با قناعت دنیای انسان‌ها رو دنبال کنیم. من فکر می‌کنم این درسی بود که حامی به تو داد.»

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تعلیمات دن خوان، طریقت آگاهی در مکتب سرخپوستان یاکی
نویسنده
مترجمغزال رمضانی
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات340
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب‌های ماوراء الطبیعه، کتاب‌های عرفان و تصوف
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تعلیمات دن خوان، طریقت آگاهی در مکتب سرخپوستان یاکی

غزال رمضانی
۱۳۹۸/۷/۱۲
دوستان عزیز، با توجه به مشاهده برخی نظرات، صرفاً جهت اطلاع شما اعلام می‌کنم که مجموعه آثار کاستاندا یک روایت دنباله دارند و تا وقتی تمام حکایت خوانده نشود، امکان قضاوت صحیح نیز وجود ندارد. حتی در بخش معرفی کتاب‌های بعدی عنوان کرده‌ام که خود او تازه متوجه می‌شود دچار چه سوء برداشت‌هایی از آموزش‌های دن خوان بوده. با مطالعه کتاب‌های بعدی از این مجموعه متوجه شباهت‌های بسیار جالب معرفت دن خوان با عرفان پارسی خواهید شد. توصیه می‌کنم مقدمه کتاب چهارم با عنوان «افسانه‌های قدرت» را بخوانید (در نسخه نمونه رایگان موجود است). برای یافتن حقیقت به دنبال حقیقت باشید، نه تفسیر و تعبیر آن. متأسفانه تعداد کسانی که از معرفت سوءاستفاده می‌کنند، بسیار بیشتر از سالکان حقیقی است که از آن بهره درست می‌برند. این خود ما هستیم که باید با هوش و حواس جمع قدم در راه بگذاریم... به قول جناب لسان الغیب: راه عشق ار چه کمینگاه کمانداران است/ هر که دانسته رود صرفه ز اعدا ببرد... موفق باشید
ایمان مومنی
۱۴۰۱/۱۰/۲۲
در یکی از نوشته‌های شفیعی کدکنی که به نقاط مشترک عرفان و تصوف ایرانی و دیگر مکتب‌های عرفانی در جهان می‌پرداخت برایم جالب بود که او اشاره‌ای به نوشته‌های کارلوس کاستاندا داشت اینکه او بخشی یا شاید همه این کارها را خوانده و به آن استناد میکند برایم جالب بود. همین تا حدی مشوق شد من تصمیم بگیرم این را مجموعه بخوانم. اما سوالی که در مورد کتاب‌های کاستاندا دارم و به تخیلی بودن یا واقعی بودنشان برمیگردد (هر چند بعید میدانم تمام این کارها صرفا زاده خیالات نویسنده باشد بلکه شاید بخش‌های...)
سوالم این است کاستاندا چرا هر دو یا سه سال یک کتاب از خاطراتش در مکزیک درآورده مثل نویسنده‌ای که باید وقت بگذارد و آن را به مرور بسازد یا بیافریند. در حالی که اگر این مطالب چیزی بود که صرفا تجربه شده بود باید به سرعت بیشتری آن را می‌نوشت.
امیدوار خانم مترجم که کار زیبایی کردن و لطف کردن به بعضی نظرات پاسخ دادن به سوال من هم پاسخ بدن. ممنون.
محمد تقی پورآذر
۱۳۹۷/۳/۱۹
آثار کاستاندا از اون دسته آثاری هست که باید روش مطالعه اونها رو بیاموزید و این یک عمر زمان میخواد! اگر کسی فکر کنه با یکبار خوندن میتونه به نتیجه برسه در اصل خودش رو درگیر یک جدال بی‌حاصل کرده و هرگز به نتیجه نمیرسه! فقط کسی باید این آثار رو بخونه که بدنبال قضاوت، سرگرمی، منفعت و نتایج شناخته شده و دنیای ما نیست! اگر بدنبال بزرگترین چالش زندگیتون هستید این گوی این میدان، وگرنه بهتره که از همون راهی که اومدید برگردید و بدنبال یک سرگرمی بی‌خطر بگردید!!...
فرگام مسیحی
۱۳۹۹/۲/۲۳
به نظرم در رابطه با این نوع کتاب باید کل نگری داشت و دنبال جزئیات و ایرادها یا جذابیاتهای احتمالی که در ذهن ما ممکن هست پیش بیاد نبود، مثلا کسی که استعمال دخانیات داره بگه پس اشکالی نداره یا کسی که مخالف دخانیات هست بگه اصلا خوب نیست این یکی از راهها هست و برای برخی افراد میتونه بسیار نتیجه بخش و و باشه برای برخی هم بی‌فایده وموضوع اصلی دنبال کردن هدف اصلی داستان هست، البته این نظرم بعد از خوندن همین کتاب هست ممکن هست که بعد از مطالعه قسمتهای دیگه تغییر کنه، امیدوارم بقیه قسمتها تا به انتها گذاشته بشه 🙏🏻🌹
Lovin Laghaei
۱۴۰۰/۶/۲۳
واقعا عالی و بی نظیر هست جوری که من در طی ۲ ساعت ۱۴۰ صفحه شو خوندم با اینکه از داستانی تعریف کردن و خوندن موضوعات حیاتی زندگیم خوشم نمیاد و دوست دارم یک راست برم سر اصل مطلب؛ کتاب واقعا عالی‌ای هست پر راز و معما هست و در مواقعی من رو یاد تجربه‌هایی که پیدا کرده بودم مینداخت حتی باعث شد گریه کنم و و بخندم. تا الان میتونم بگم به جرعت کتابی به این پرمفهومی نخونده بودم خیلیی خوشحالم پیداش کردم. اگر دنبال موضوعات ناب راجب درون خودتون هستین پیشنهاد میکنم حتما بخونید. عر👍😭
جلیل شمشیرگران
۱۴۰۲/۷/۸
خیلی مهمه که بدونین در واقع چیزی واسه‌ی دونستن وجود نداره فقط مسیر هست چیزایی که ما در اصل متوجه می‌شیم و شدیم باز هم به نسبت باورهای القایی این جامعه و زمان هست، برای همین از دیدگاه این افراد وقتی آموزش طی میشه، می‌تونیم متوجه بشیم چقدر همه چیز می‌تونه عجیب و سخت باشه ولی باحال. زندگی همینه مطمئنم هیچکس اگر در مسیرش نباشه، پایش به سرچ این کتب هم نمیرسه عقیده شخصی من هست
حجت الله جلالی
۱۳۹۹/۲/۳
ظاهرا فصل اول و دوم کل داستان رو از ذهنیت خام و نادانی نویسنده بیان میکنه، دقیقا مثل تعدادی از دوستان که با خواندن جلد یک و دو دچار سو برداشت شدن، ولی جلد سوم داستان از نو شروع میشه ولی اصل مطلب رو میرسونه، دوستانی که دچار سو تفاهم شدن وقصد دارن کتاب رو کنار بذارن قبل از هر تصمیمی مقدمه‌های جلد سوم رو مطالعه کنند، تا این گنج ارزشمند رو از دست ندنتشکر فراون از نویسنده، مترجم و کتابراه عزیز
بهار یزدانی
۱۳۹۸/۱۰/۱۶
راست شو بخواین من اصلا با این کتاب نتونستم خو بگیرم خیلیا اینجا اومدن نوشتن کتاب عرفانیه سنگین و این چیزا 165 صفحه از کتاب خوندم ولی تنها چیزی که ازش فهمیدم اینه یه سرخ پوست یه سریع گیاهای روان گردان به شخصیت اصلی کتاب میده واقعاااااا عرفان از نظر شما اینه هیچ جا از کتاب تا این جایی که من خوندم بجز درس اولش برای پیدا کردن نقطه از ذهن واقعیش استفاده نکرد، البته این نظر منه خوبه که شماها تونستین با این کتاب خو بگیرین
علی یوسفی
۱۴۰۱/۸/۷
بعد از مطالعه این کتاب به عنوان اولین کتاب کارلوس کاستاندا، به کلیات عرفان سرخپوستی پی بردم، کارلوس کاستاندا تحت تربیت دون خوان توانسته بود با بازگو کردن جزییات لازم که واقعا به یاد سپردن این جزییات در آن شرایط برای هر کس سخت است، به این کتاب جذابیت خاصی بدهد. من خودم اوایل کتاب برایم آموزنده و آخر‌های کتاب برایم بسیار جذاب و میخ کوب کننده بود. خیلی خوشحالم که با آثار کارلوس کاستاندا آشنا شدم.
سعید لواسانی
۱۳۹۸/۷/۱۲
بی نظیر است این طرح، فقط‌ای کاش بدون در نظر گرفتن سیاست نظام، تمامی کتابها را در دسترس عموم قرار داده، تا خرد و فهم جامعه متعالی گردد، بدیهی است کتاب و کتاب خوانی چراغ و روشنگر پیرامون افراد جامعه بوده و جامعه را به سوی خردگرایی رهنمون و از خرافات دور میکند 🙏درود بر تیم کتابراه😘
مینا کاوسی
۱۴۰۲/۲/۲۱
فوق العاده است این کتاب. هر جمله‌اش یک دنیا معنی پشتش هست. تمام آموزه‌ها و مراسمى که با دقت باید اجرا بشن نکته هاى بسیار ظریف و عمیقى رو در باطنش داره که وقتى بهش فکر میکنى متوجه میشى همه مصداقى از دنیاى واقعى و تجربیاتى هست که در زندگى باهاشون روبرو میشیم و راه درست برخورد و آماده شدن براى اونچه که پیش روى هر انسانى هست رو نشون میده.
R Jafari
۱۴۰۲/۱/۱۱
این کتاب و باقی آثار کارلوس کاستاندا دید انسان رو به دنیا تغییر میده و شاید عده‌ای رو به این درک برسونه که همه چیز، چیزهای ملموس نیست و جایی که در اون زندگی میکنیم تنها بعدی محدود از ابعاده. عرفان به نظر من یکیه و ریشه نژادی دادن به عرفان هم نتیجه عدم شناخت دقیق تعریف عرفان و حکمته.
آرمین
۱۴۰۰/۱/۷
دوستان اصلا وقت و سرمایتون رو سر این کتاب‌ها هدر ندید. نه تنها هیچ محتوای عرفانی نداره بلکه بیشتر گمراه و گیج کننده است حتی به عنوان یه رمان تخیلی هم جذابیتی ندارد. هر کتابی ارزش خواندن نداره، زندگی خیلی سادس و فقط یک قانون وجود داره و اون هم «باور» ه. این کتاب فقط به درد دوستان منقلی میخوره. این حرفم که میگن جلد‌های بعدی رو مطالعه کنید و این داستان فقط بازارگرمیه
mohammad moradi
۱۳۹۸/۳/۱۹
قشنگترین کتابش قدرت سکوت و هدیه عقاب است که من اینجا ندیدم. اما از کسی که این کتاب را برای موبایل نوشته ممنونم و خسته نباشه. با تشکر و امیدوارم این دو کتاب رو به لیست اضافه کنه.
ن ا
۱۴۰۳/۱/۶
نمیدونم چی بگم کتاب در مورد پرورش گیاه توهم زا و نحوه استفادش و چیزهایی که بعد از مصرف میبینه بود. چند مورد انگشت شمار مورد عرفانی دیدم دوستانی که ادامه کتاب های کاستاندا رو خوندن لطفا راهنمایی کنن آیا در ادامه به قسمت های عرفانی بر می خوریم یا باز هم همینه؟
مشاهده همه نظرات 54

راهنمای مطالعه کتاب تعلیمات دن خوان، طریقت آگاهی در مکتب سرخپوستان یاکی

برای دریافت کتاب تعلیمات دن خوان، طریقت آگاهی در مکتب سرخپوستان یاکی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.