دانلود کتاب جایگاه بهره‌وری فناوری اطلاعات در آموزش پرورش


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب جایگاه بهره‌وری فناوری اطلاعات در آموزش پرورش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب جایگاه بهره‌وری فناوری اطلاعات در آموزش پرورش

کتاب جایگاه بهره‌وری فناوری اطلاعات در آموزش پرورش نوشته‌ی فریبا جلیلیان و محبوبه رومیانی، ضمن شناسایی فرهنگ سازمانی حاکم بر ادارات آموزش و پرورش، به بررسی میزان به کارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات در این ادارات می‌پردازد.

اهمیت روز افزون علوم وابسته به اطلاعات، چنان بالا گرفته که منتقدان و آگاهان را بر این باور رسانده که دانش اطلاعات و نقش و تاثیر آن شاخص ممتاز فعالیت‌های طراز اول جوامع بشری است. در حال حاضر در سازمان‌ها اطلاعات پس از عامل انسانی مهم‌ترین منبع ارزشمند محسوب می‌شود و یک منبع حیاتی برای پیشرفت علمی و اقتصادی هر کشوری به حساب می‌آید. به بیان دیگر اطلاعات نیروی اصلی حرکت و شکل‌دهنده مردم، اجتماعات، سازمان‌ها و کشورهاست.

نقش مهم اطلاعات را می‌توان در زمینه‌های وسیعی از فعالیت‌های حیاتی بشر جستجو کرد. اطلاعات به ابزار مهم اطلاعاتی و ارتباطی بسیار مهمی بدل گشته که توسط آن بسیاری از امور روزمره انسان‌ها تسریع و تسهیل شده است. در عصر جدید، در انجام امور اداری به طریق سنتی (معمول) شاهد ظهور و گسترش مشکلات و نارسائی‌های گسترده‌تری هستیم که از آن جمله می‌توان به طولانی بودن جریان کارها، اشتباهات زیاد کارکنان، صرف هزینه‌های گزاف و قابل ملاحظه جهت ثبت و بایگانی اسناد، اوراق و تبادل اطلاعات نوشتاری، ریسک پذیری و خطر پذیری بالا، نارضایتی ارباب رجوع و موارد بسیاری از این قبیل اشاره نمود، که البته با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات شاهد موارد کمی از این قبیل خواهیم بود.

در بخشی از کتاب جایگاه بهره‌وری فناوری اطلاعات در آموزش پرورش می‌خوانیم:

اکنون باید دید که فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات زندگی اجتماعی را چگونه و در کدام جهت هدایت می‌کند. مسلم است که فناوری‌ها نجات دهنده بشر از کارهای خسته کننده فیزیکی و فرسودگی جسمی است. اما رایانه‌ها بهره‌های دیگری نیز دارند نخست اینکه ساختار اطلاعاتی و ارتباطی به ما مساعدت می‌کند تا امور را به نحو مطلوب و با وقوف بهتری انجام دهیم، ‌و دوم آن که رایانه‌ها و شبکه‌های اطلاعاتی موجب رهایی و آزادسازی اطلاعات از چنگال بندها و محدودیت‌های شخصی و تخصصی می‌شود.

به عبارت ساده متعادل ساختن‌، همگانی یا دمکراتیزه کردن و تعمیم بخشیدن اطلاعات بشری از راه فراهم آوردن امکانات عمومی برای استفاده از آن‌ها صورت می‌گیرد. تردید نیست که با پیشرفت رایانه‌ها و شبکه‌های اطلاعاتی و استفاده از آن‌ها در زندگی بشر این ارزش از دیدگاه عرضه اطلاعات و دانش به جامعه مدیریت دمکراتیک ظاهر می‌شود چنان که هر فردی قادر است اطلاعات علمی خود را از طریق رایانه افزایش دهد و ایده‌ها و نظریات علمی جدید خود را با روش‌های علمی منطبق سازد. نگاهی به هرم نیازهای بشری که مازلو تهیه کرده است نشان می‌دهد کسب دانش و اطلاعات در رأس هرم و نیاز به دانایی در زمره احتیاجات بشر است و رایانه به تأمین این نیاز کمک می‌کند.

فهرست مطالب

پیشگفتار
فصل اول: کلیات
فصل دوم: بررسی ماهیتی و موضوعی فناوری اطلاعات و ارتباطات
فصل سوم: بررسی پیشینع و سوابق علمی موضوع بهره‌وری فناوری اطلاعات در آموزش پرورش
فصل چهارم: تجزیه و تحلیل داده‌های بهره‌وری فناوری اطلاعات
فصل پنجم: جمع بندی کلی
منابع و مآخذ

 ۱۵۰ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-99933-6-9 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب جایگاه بهره‌وری فناوری اطلاعات در آموزش پرورش

برای دانلود کتاب جایگاه بهره‌وری فناوری اطلاعات در آموزش پرورش و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  جایگاه بهره‌وری فناوری اطلاعات در آموزش پرورش
الهه درخشش
۱۳۹۷/۸/۱۰
خیلی خوب
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)