دانلود کتاب جایگاه بهره‌وری فناوری اطلاعات در آموزش پرورش


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب جایگاه بهره‌وری فناوری اطلاعات در آموزش پرورش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب جایگاه بهره‌وری فناوری اطلاعات در آموزش پرورش

کتاب جایگاه بهره‌وری فناوری اطلاعات در آموزش پرورش نوشته‌ی فریبا جلیلیان و محبوبه رومیانی، ضمن شناسایی فرهنگ سازمانی حاکم بر ادارات آموزش و پرورش، به بررسی میزان به کارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات در این ادارات می‌پردازد.

اهمیت روز افزون علوم وابسته به اطلاعات، چنان بالا گرفته که منتقدان و آگاهان را بر این باور رسانده که دانش اطلاعات و نقش و تاثیر آن شاخص ممتاز فعالیت‌های طراز اول جوامع بشری است. در حال حاضر در سازمان‌ها اطلاعات پس از عامل انسانی مهم‌ترین منبع ارزشمند محسوب می‌شود و یک منبع حیاتی برای پیشرفت علمی و اقتصادی هر کشوری به حساب می‌آید. به بیان دیگر اطلاعات نیروی اصلی حرکت و شکل‌دهنده مردم، اجتماعات، سازمان‌ها و کشورهاست.

نقش مهم اطلاعات را می‌توان در زمینه‌های وسیعی از فعالیت‌های حیاتی بشر جستجو کرد. اطلاعات به ابزار مهم اطلاعاتی و ارتباطی بسیار مهمی بدل گشته که توسط آن بسیاری از امور روزمره انسان‌ها تسریع و تسهیل شده است. در عصر جدید، در انجام امور اداری به طریق سنتی (معمول) شاهد ظهور و گسترش مشکلات و نارسائی‌های گسترده‌تری هستیم که از آن جمله می‌توان به طولانی بودن جریان کارها، اشتباهات زیاد کارکنان، صرف هزینه‌های گزاف و قابل ملاحظه جهت ثبت و بایگانی اسناد، اوراق و تبادل اطلاعات نوشتاری، ریسک پذیری و خطر پذیری بالا، نارضایتی ارباب رجوع و موارد بسیاری از این قبیل اشاره نمود، که البته با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات شاهد موارد کمی از این قبیل خواهیم بود.

در بخشی از کتاب جایگاه بهره‌وری فناوری اطلاعات در آموزش پرورش می‌خوانیم:

اکنون باید دید که فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات زندگی اجتماعی را چگونه و در کدام جهت هدایت می‌کند. مسلم است که فناوری‌ها نجات دهنده بشر از کارهای خسته کننده فیزیکی و فرسودگی جسمی است. اما رایانه‌ها بهره‌های دیگری نیز دارند نخست اینکه ساختار اطلاعاتی و ارتباطی به ما مساعدت می‌کند تا امور را به نحو مطلوب و با وقوف بهتری انجام دهیم، ‌و دوم آن که رایانه‌ها و شبکه‌های اطلاعاتی موجب رهایی و آزادسازی اطلاعات از چنگال بندها و محدودیت‌های شخصی و تخصصی می‌شود.

به عبارت ساده متعادل ساختن‌، همگانی یا دمکراتیزه کردن و تعمیم بخشیدن اطلاعات بشری از راه فراهم آوردن امکانات عمومی برای استفاده از آن‌ها صورت می‌گیرد. تردید نیست که با پیشرفت رایانه‌ها و شبکه‌های اطلاعاتی و استفاده از آن‌ها در زندگی بشر این ارزش از دیدگاه عرضه اطلاعات و دانش به جامعه مدیریت دمکراتیک ظاهر می‌شود چنان که هر فردی قادر است اطلاعات علمی خود را از طریق رایانه افزایش دهد و ایده‌ها و نظریات علمی جدید خود را با روش‌های علمی منطبق سازد. نگاهی به هرم نیازهای بشری که مازلو تهیه کرده است نشان می‌دهد کسب دانش و اطلاعات در رأس هرم و نیاز به دانایی در زمره احتیاجات بشر است و رایانه به تأمین این نیاز کمک می‌کند.

 ۱۵۰ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-99933-6-9 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
فصل اول: کلیات
فصل دوم: بررسی ماهیتی و موضوعی فناوری اطلاعات و ارتباطات
فصل سوم: بررسی پیشینع و سوابق علمی موضوع بهره‌وری فناوری اطلاعات در آموزش پرورش
فصل چهارم: تجزیه و تحلیل داده‌های بهره‌وری فناوری اطلاعات
فصل پنجم: جمع بندی کلی
منابع و مآخذ

راهنمای دانلود کتاب جایگاه بهره‌وری فناوری اطلاعات در آموزش پرورش

برای دانلود کتاب جایگاه بهره‌وری فناوری اطلاعات در آموزش پرورش و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  جایگاه بهره‌وری فناوری اطلاعات در آموزش پرورش
الهه درخشش
۱۳۹۷/۸/۱۰
خیلی خوب
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)