دانلود کتاب راهنمای دانشجوی زبان‌شناسی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای دانشجوی زبان‌شناسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب راهنمای دانشجوی زبان‌شناسی

کتاب راهنمای دانشجوی زبان‌شناسی نوشته لوری باوئر، منبعی منحصر به‌ فرد و در عین حال، متفاوت برای دانشجویانی است که سعی می‌کنند با زیر و بم مسائل زبان‌شناسی مدرن آشنا شوند.

این کتاب راهنما به شکلی نوشته شده که بتواند در هر مرحله از دوران تحصیل دانشجویان زبان‌شناسی تأثیرگذار باشد و همچنین بتواند کمبودهایی را که بعضا در متون دانشگاهی دیده می‌شود، جبران کند.

تأکید کتاب راهنمای دانشجوی زبان‌شناسی (The linguistics students handbook) در واقع بر موضوعاتی عمومی است که احتمالا برای هر دانشجوی زبان‌شناسی جالب توجه‌اند، حال در هر حوزه از زبان‌شناسی که مشغول باشند. طبقه‌بندی این مطالب تا حدودی مضمونی است. در بخش اول، برخی کلیات زبان‌شناسی در نظر گرفته شده‌اند، این بخش که «برخی مفاهیم اساسی زبان‌شناسی» نام دارد به مطالبی می‌پردازد که در درک مفاهیم زبانی از اهمیت خاصی برخوردارند، زیربخش‌های آن بیش از آنکه مقدمه‌ای بر این مفاهیم باشند، منابعی برای توضیح و بازبینی هستند. بخش دوم به مسائل مربوط به نمادگذاری و اصطلاح‌شناسی می‌پردازد.

بخش سوم که «خواندن زبان‌شناسی» نام دارد، مربوط به توانایی دانشجویان برای درک جنبه‌های فنی متون زبان‌شناسی است که اغلب با آن روبه‌رو هستند. با اینکه اگر متون زبان‌شناسی را نخوانده باشید، احتمالا نمی‌توانید درباره‌ی زبان‌شناسی چیزی بنویسید، مسائل دیگری هم هستند که وقتی بحث ارائه‌ی مطلب در مقالات و پایان‌نامه‌ها مطرح می‌شود، اهمیت بیشتری دارند.

به این مسائل در بخش چهارم، «نوشتن و ارائۀ زبان‌شناسی»، پرداخته می‌شود. بخش پنجم به‌ طور خاص به مسائلی مربوط می‌شود که در نوشتن و خواندن و درک فهرست منابع و مراجع و کتابنامه‌ها پدید می‌آید. بخش ششم که بزرگ‌ترین بخش است، «پرونده‌ی زبان» نام دارد و تلاش می‌کند اطلاعاتی ساختاری و اجتماعی در مورد تعدادی از زبان‌ها، به شکلی منسجم ارائه دهد به‌ طوری‌ که دانشجویان بتوانند شمایی کلی از بسیاری زبان‌ها که در سرفصل‌های زبان‌شناسی با آن‌ها روبه‌رو می‌شوند، به دست آورند.

لوری باوئر (Laurie Bauer)، کاری را به ثمر رسانده که تعداد محدودی از زبان‌شناسان قادر به انجام آنند و آن نوشتن با زبانی ملموس دربارۀ موضوع مورد مطالعۀ زبان‌شناسی است. البته این راهنما، تنها دربارۀ زبان‌شناسی و ایده‌های عمدۀ مطرح در آن نیست بلکه همچنین شامل تمام آن اطلاعات ضروری نیز می‌شود که به واسطۀ آن‌ها دانشجویان قادرند به وجهۀ کاربردی پرداختن به زبان‌شناسی دست یابند؛ برای نمونه چگونگی حروف‌خوانی در مورد واکه‌های مرکب و یا مثال‌ها، چگونگی انجام تکالیف نگارشی و رمزگشایی از علائم اختصاری متنوع. این راهنما به دانشجوی زبان‌شناسی در زمینۀ تمام مسائلی کمک می‌کند که استاد زمان کافی برای پرداختن بدان‌ها ندارد.

 ۲۹۰ صفحه، ۶ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-7030-53-0 

چاپ ۱۳۹۶: ۲۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
کوتاه‌نویسی‌ها و قواعد خاص متن - آوانگاری
بخش اول: برخی مفاهیم اساسی زبان‌شناسی
1 زبان
2 لهجه، گویش، گونه
3 زبان‌شناسی
4 دستور زبان
5 مقولات دستوری
6 قوانین
7 دوگانی‌های سوسور
8 تأثیر آراء چامسکی
9 صورت و نقش
10 تمایز و جایگزینی
11 مفهوم دوتایی
12 درخت‌ها
13 حالت در برابر فرآیند
14 گویشور بومی
15 داده‌های زبان‌شناسی
بخش دوم: نمادگذاری و اصطلاح‌شناسی
16 قواعد نمادگذاری
17 کوتاه‌نویسی‌ها و نمادهای آغازین معمول
18 اصطلاح‌شناسی: ابهام
19 اصطلاح‌شناسی: هم‌معنایی
بخش سوم: خواندن زبان‌شناسی
20 انجمن بین‌المللی آواشناسی
21 خواندن آواشناسی و واج‌شناسی
22 اصطلاحات خارجی
23 حروف، نشانه‌های زیروزبری و نمادهای مضاعف
24 مجلات
25 زبان‌شناسان
26 قواعد و اصول
27 آمار
28 برخی منابع آنلاین برای زبان‌شناسان
بخش چهارم: نوشتن و ارائۀ زبان‌شناسی
29 مقاله‌نویسی
30 اصطلاح‌نامه‌ها
31 کاربرد دربرابر اشاره
32 ملموس‌سازی
33 حروف‌خوانی
بخش پنجم: کتاب‌شناسی‌
34 شیوه نقل‌قول
35 فهرست مراجع
پرونده زبان
واژه‌نامه

راهنمای دانلود کتاب راهنمای دانشجوی زبان‌شناسی

برای دانلود کتاب راهنمای دانشجوی زبان‌شناسی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  راهنمای دانشجوی زبان‌شناسی