دانلود رمان افسانه ی قاجار

  • از: حمزه سردادور
  • ناشر: انتشارات پر
  • ۱۱۷ رای
  • برای دانلود قانونی رمان افسانه ی قاجار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی رمان افسانه ی قاجار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی رمان افسانه ی قاجار

حمزه سردادور از پاورقی‌نویسان قدیمی ایرانی است که رمان‌های تاریخی فراوانی از وی در چند دهه اخیر به بازار کتاب راه یافته است و تجدید چاپ‌های متعدد این آثار نشانگر محبوبیت و عامه‌پسندی آن‌ها است. سردادور در سال ۱۲۷۵ هجری شمسی در تبریز به دنیا آمد؛ از دهه بیست تا اواخر دهه چهل در مجله «اطلاعات هفتگی» پاورقی نوشت و از عوامل جذابیت و فروش آن مجله، یکی نیز داستان‌های پرآب‌و‌تاب سردادور بود که پس از پایان چاپ آن‌ها در مجله، به شکل کتاب نیز در اختیار مخاطبین قرار می‌گرفت. برخی از این آثار عبارتند از: زندانی قلعه قهقه، شاخه نبات، از صید ماهی تا پادشاهی، در پس پرده، مه‌لقا، آزاد زنان، کیمیاگران، دختر قهرمان، افسانه‌ی قاجار، بانوی سربدار و..

افسانه‌ی قاجار رمانی تاریخی از «حمزه سردادور» است که در آن ماجرای زندگی دختری با نام «افسانه»، شاهدختی در دوره‌ی قاجاریه که همیشه ناشناس ماند، روایت می‌شود. در دل این داستان، وقایع تاریخی آن دوره، چون مرگ فتحعلی‌شاه قاجار؛ انتخاب ولیعهد؛ عشق ولیعهد به افسانه؛ چگونگی و علل ملاقات امیرکبیر با افسانه؛ ازدواج افسانه با «امیراصلان خان»، پسر «سالارخان» حاکم شهر خراسان در آن دوره؛ توطئه علیه امیرکبیر؛ چگونگی سقوط شهر مشهد و مرگ افسانه، مورد توجه قرار گرفته و خواننده علاوه بر خواندن رمانی جذاب و واقعی، تکه‌ای از تاریخ این مرز و بوم را نیز از دیدگان می‌گذراند.

 ۵۷۶ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-8007-81-7 

چاپ ۱۳۹۴، قیمت الکترونیکی: ۹۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود رمان افسانه ی قاجار

برای دانلود رمان افسانه ی قاجار و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  رمان افسانه ی قاجار

نظرات رمان افسانه ی قاجار

میترا قائمی
۱۳۹۷/۱/۳۱
فقط این کتاب و کتاب جیران که مربوط به دوران ناصرالدین شاه هستند تو یسری جزئیات برای من حای سوال گذاشتن. مثلا لحظه ترورناصرالدین شاه در کتاب جیران با جزئیات توضیح داده شده حتی تو اون لحظه وقتی خودش رو به قبر جیران میرسونه تنها اطراف قبر جیران رو چک کرده که چراغ هاش هنوز روشن هستن یا خیر. ولی اشاره و نکرده زنی میاد بالا سرش لحظه مرگ. در حالیکه تو این کتاب گفته میشه افسانه میاد کنارش موقع مرگ.
در واقع از طرفی تا این حد ورود به جزئیات که قطعا باید حاصل از منبع اطلاعاتی باشه از طرفی اندکی تناقض (بسیاررررر اندک) برام جای سوال بود.
ولی در کل این یک هزارم کتاب بود که من اشاره کردم. این کتاب بی‌نظیره. و از ارزش هاش کم نمیشه. این هم که مطرح کردم چون در خصوص نگارش کتبی باین سبک برام جای سواله
میترا قائمی
۱۳۹۷/۱/۳۱
کتاب‌های این نویسنده فوق العاده زیباست و من که هیچوقت علاقه‌ای به خوندن کتب تاریخی نذاشتم این سبک نگارش داستانی باعث شده با چندین دوره تاریخی اشنا شم و با علاقه کتاب رو بخونم. واقعا نویسنده بی‌نظیرین در یک کلام. فقط یه تضادی که تو دو کتاب برام پیش اومد در کتاب جیران نویسنده در مورد مهدعلیا نوشته که بود از ابتدا زن زیبائی نبود و برای همین هم مورد توجه همسرش قرار نگرفته بود. ولی در این کتاب نوشته بود افسانه شباهت بسیاری به مهدعلیا داشت و دائما از زیبائی چشمگیر افسانه میگفت.
arash nil
۱۳۹۵/۴/۲۳
من کتابا خریدم ولی باز نمیشه، لطفا راهنمایی کنید
کتابراه: لطفا وارد بخش کتابخانه من شده و دکمه به روز رسانی را لمس نمایید.
همچنین در صورتی که فایل کتاب به درستی دانلود نشده از طریق آیکون روی جلد کتاب در بخش کتابخانه من، فایل آن را حذف نموده و مجددا دانلود نمایید.
مشاهد همه نظرات (۶۹)