دانلود فصلنامه الکترونیکی پژوهش‌های حقوقی قانون یار - شماره اول

  • ناشر: فصلنامه پژوهش های حقوقی قانون یار
  • ۲ رای
  • برای دانلود قانونی فصلنامه الکترونیکی پژوهش‌های حقوقی قانون یار - شماره اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی فصلنامه الکترونیکی پژوهش‌های حقوقی قانون یار - شماره اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی فصلنامه الکترونیکی پژوهش‌های حقوقی قانون یار - شماره اول

فصلنامه الکترونیکی پژوهش‌های حقوقی قانون یار - شماره اول منتشر شد. تحلیل حقوقی تصرفات شریک در مال مشاع، بررسی مسائل فقهی - حقوقی مرگ مغزی در حقوق ایران، راهکارهای بهبود مقررات گذاری و نقش آن در توسعه بازار بورس و بررسی و تحلیل بخشش و عفو محکومان کیفری، از جمله عناوین این شماره هستند.

مطابق با ماده 30 قانون مدنی هر مالک می‌تواند در مایملک خود هر گونه تصرفی بنماید. ماده مذکور که مبتنی است بر قاعده فقهی تسلیط، مطلق نیست. قانون‌گذار برای حفظ نظم و عدالت آن را محدود ساخته است، لذا در ادامه ماده فوق مقرر داشته «مگر تصرفاتی که قانون استثنا کرده باشد» عدالت اجتماعی و ضرورت پیشگیری از نزاع بین مردم ایجاب می‌کند که هیچ کس نتواند به واسطه تصرف در مال خود به غیر ضرر برساند مگر تصرفی که به قدر متعارف و برای رفع حاجت یا ضرر از خود باشد. بر اساس اصل اولیه و کلی مبنی بر اینکه هیچ کس حق تصرف در مال دیگری ندارد الا با اذن و اجازه مالک. مقتضای اولیه تصرف و استیلا بر مال غیر این است که علاوه بر رفع تصرف متصرف در مقابل مالک مسئول باشد و در صورت تلف یا ورود خسارت یا نقص باید از عهده خسارت برآید به عبارت دیگر، متصرف باید جبران خسارت کند. محدودیت حاصل از مالکیت جمعی، مالک را در بهره‌برداری و تصرف در آن باز می‌دارد و رابطه او با مالش را تابع اصول خاص می‌سازد به نحوی که اقدام خارج از آن اصول و مقررات، فاقد اعتبار و گاه موجب ضمان و مسئولیت است. هدف از بررسی موضوع «تصرفات شریک در مال مشاع» آن است که بدانیم اصول فوق الذکر راجع به مالکیت مشاعی تا چه حد قابلیت اعمال دارد و نیز با چه تنگناهایی همراه است.

فصلنامه قانون یار با گستره سراسری در طول سال، چهار نوبت در چهار فصل سال فراخوان چاپ مقالات پژوهشگران و محققین رشته حقوق، فقه و مبانی علوم اسلامی و علوم سیاسی اعلام و منتشر می‌کند و محورهای مقالات به شرح زیر می‌باشد:

1. فقه و حقوق خصوصی 2. حقوق جزا و جرم شناسی در تمامی موضوعات روز و جدید 3. حقوق بین‌الملل 4. حقوق عمومی 5. حقوق نفت و گاز و تجارت بین‌المللی 6. حقوق زن و حقوق بشر 7. علوم سیاسی 8. کلیه گرایش‌های رشته‌های فقه و مبانی اسلامی

 ۳۸۰ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 2588-6452 

چاپ ۱۳۹۷: ۳۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

تحلیل حقوقی تصرفات شریک در مال مشاع
بررسی مسائل فقهی - حقوقی مرگ مغزی در حقوق ایران
راهکارهای بهبود مقررات گذاری و نقش آن در توسعه بازار بورس
بررسی و تحلیل بخشش و عفو محکومان کیفری
ابعاد کیفری جرایم مالی و مفاسد اقتصادی در ایران
مکتب تحققی و نقش این مکتب در تحولات جرم شناسی (رویای بازپروری)
جایگاه موسسات مالی و اعتباری ایران در عرصه بین‌المللی
بررسی فقهی و مبانی حقوقی مهرالمثل در قانون
مطالبه خسارت مادی از سوی بیمار در صورت قصور پزشک
بررسی جرائم بورسی و اوراق بهادار در قانون جزایی کشور
بررسی کیفری و جزایی دعاوی ناشی از جرم با نگاهی به نقش و جایگاه دادسرا در حقوق کیفری ایران
مسئولیت ناشی از انتقال بیماری از طریق پیوند اعضا در حقوق ایران
جایگاه مدیران شرکت‌های تجاری با تاکید بر حقوق اشخاص ثالث در حقوق ایران و انگلیس
تاثیر رسانه‌ای شدن جرم بر قرارهای تامین کیفری و تعیین مجازات
اهمیت اخلاق و مسئولیت‌های اجتماعی مدیران
بررسی قانونی جایگاه آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت در تولید علم در جامعه

راهنمای دانلود فصلنامه الکترونیکی پژوهش‌های حقوقی قانون یار - شماره اول

برای دانلود فصلنامه الکترونیکی پژوهش‌های حقوقی قانون یار - شماره اول و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  فصلنامه الکترونیکی پژوهش‌های حقوقی قانون یار - شماره اول