دانلود فصلنامه الکترونیکی پژوهش‌های حقوقی قانون یار - شماره پنجم

  • ناشر: فصلنامه پژوهش های حقوقی قانون یار
  • ۴ رای
  • برای دانلود قانونی فصلنامه الکترونیکی پژوهش‌های حقوقی قانون یار - شماره پنجم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی فصلنامه الکترونیکی پژوهش‌های حقوقی قانون یار - شماره پنجم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی فصلنامه الکترونیکی پژوهش‌های حقوقی قانون یار - شماره پنجم

فصلنامه الکترونیکی پژوهش‌های حقوقی قانون یار - شماره پنجم، منتشر شد. تحلیل و تفسیر دعاوی مرتبط با بیمه شخص ثالث در حقوق موضوعه ایران و تحلیل کیفری اثر محدود بودن مکان‌ها و ارتکاب جرم، از جمله عناوینی هستند که در این شماره از مجله می‌خوانید.

در این مقاله هدف آن است تا ضمن بررسی چگونگی حل اختلاف توسط نهاد داوری، ماهیت و نحوه اجرای تصمیمات این نهاد را در قرارداد‌های پیمانکاری تحلیل خواهد شد. در تدوین شرایط عمومی پیمان تهیه‌ کنندگان آن به این نهاد مهم توجه داشته و در ماده 53 برای اولین ‌بار حل اختلاف بین کارفرما و پیمانکار را از راه داوری پیش‌بینی کردند. اما این نهاد نتوانسته آن‌طور که کارساز و توانا باشد توقعات قراردادی را با توجه به ویژگی‌های کاملا فنی اینگونه قراردادها و نیز لزوم اتمام موضوع آن‌ها در مدت تعیین شده برآورده سازد و از دو سو نتوانسته به اهداف واقعی خود نزدیک کند. مشکل نخست از اصل 139 و ماده 457 قانون آیین دادرسی مدنی ناشی می‌شود و معضل دوم به طرز تدوین و نگارش ماده 53 شرایط عمومی پیمان مربوط است.

در خصوص داوری در قراردادهای پیمانکاری مشکلاتی در فرآیند اجرای آن وجود دارد، چه هنگام تنظیم قرارداد و یا پس از بروز اختلاف که قانونگذار استفاده از داوری را منوط به تصویب هیأت وزیران نموده است. راه‌حل درست آن است که هیأت وزیران به موجب مصوبه‌ای، مجوز موضوع اصل 139 و ماده 457 را صادر کند و اجازه دهد که دعاوی ناشی از قرارداد‌های پیمانکاری که یک دستگاه دولتی است، به مراکز داوری معتبر و مستقل مانند مرکز داوری اتاق بازرگانی ایران ارجاع و ماده 53 شرایط عمومی پیمان اصلاح شود.

 ۳۲۸ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 2588-6452 

چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

بررسی نهاد داوری در قراردادهای پیمانکاری موضوع شرایط عمومی پیمان ماده 53
تحلیل و تفسیر دعاوی مرتبط با بیمه شخص ثالث در حقوق موضوعه ایران
تحلیل کیفری اثر محدود بودن مکان‌ها و ارتکاب جرم
مطالعه تطبیقی قصد و رضا در بیع در فقه اسلامی و حقوق ایران
نگرشی به مفهوم کرامت انسانی در پرتو اندیشه‌های فقهی اسلامی
بررسی جزایی خودکشی و دعوت به خودکشی در قانون جرایم رایانه‌ای
بررسی و تحلیل جرم مزاحمت علیه اشخاص در قوانین کیفری
تحلیل جزایی جرائم مربوط به فساد و فحشا
ضمانت حسن انجام تعهد
نقش ثبت املاک و اسناد در نظم و امنیت قضایی
تحلیل فقهی و حقوقی آثار تلقیح مصنوعی به وسیله اجارۀ رحم
تحلیل نظرات فقهی پیرامون تعهد به نفع ثالث

راهنمای دانلود فصلنامه الکترونیکی پژوهش‌های حقوقی قانون یار - شماره پنجم

برای دانلود فصلنامه الکترونیکی پژوهش‌های حقوقی قانون یار - شماره پنجم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  فصلنامه الکترونیکی پژوهش‌های حقوقی قانون یار - شماره پنجم

نظرات فصلنامه الکترونیکی پژوهش‌های حقوقی قانون یار - شماره پنجم

الهه حق نگهدار
۱۳۹۸/۷/۲
برنامه‌ی کتابراه یکی از بهترین و سرگرم کننده‌ترین برنامه‌هایی هست که تا الان نصب کردم کتابهای عالی. واضح و بدون نقص بودن کلمات متن کتابها و....
Peyman Maleki
۱۳۹۸/۶/۲۹
کتابهای خوب و معتبر و کمیاب در این آپ نایاب است
مشاهد همه نظرات (۲)