معرفی و دانلود رایگان فصلنامه علمی تخصصی مطالعات طراحی شهری و پژوهش‌های شهری - شماره 1

عکس جلد فصلنامه علمی تخصصی مطالعات طراحی شهری و پژوهش‌های شهری - شماره 1
قیمت:
رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی فصلنامه علمی تخصصی مطالعات طراحی شهری و پژوهش‌های شهری - شماره 1 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی فصلنامه علمی تخصصی مطالعات طراحی شهری و پژوهش‌های شهری - شماره 1 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی فصلنامه علمی تخصصی مطالعات طراحی شهری و پژوهش‌های شهری - شماره 1

هدف کلی فصلنامه علمی تخصصی مطالعات طراحی شهری و پژوهش‌های شهری - شماره 1، بررسی و ارزیابی کیفیت مبلمان شهر در پیاده مداری شهروندان در خیابان صفا روش تحقیق با توجه به نوع هدف، توسعه‌ای، کاربردی و از نظر ماهیت و روش، از نوع تحقیقات توصیفی، تحلیلی و میدانی است.

با شروع انقلاب صنعتی، اختراع اتومبیل وگسترش شهرها، به تدریج اولویت دادن به نقش عابر پیاده و فضاهای پیاده محور در شهرها و فضاهای شهری کمرنگ شده و از کیفیت فضایی عرصه‌های عمومی شهر، فضاهای باز شهری و پیاده راه‌ها کاسته شده است. خیابان صفا جز یکی از خیابان و شریان‌های اصلی شهر بروجرد و مرکز خرید محسوب می‌شود، یکی از مشکلاتی که در محدوده محله صفا بسیار آزار دهنده است، وجود ترافیک سنگین خودروها و حجم وسیع دست‌فروشانی است که پیاده‌روها را به اشغال خود در آورده و آن‌ها را غرق کرده‌اند.

تحولات دوران جدید، موجب دگرگونی‌هایی بسیاری در میان جلوه‌های زندگی جامعه شده است. در این دوران شهرهای سنتی ما به علت سرعت بسیار زیاد تحولات، فرصت تطابق با فرهنگ جدید را پیدا نکرد. در اثر رشد سریع جمعیت شهری چند دهه گذشته این گسست خود را بیش از پیش نشان داده است و ادعایی گزافه نیست که این گسست امروزه بدل به بزرگ‌ترین آسیب معماری و شهرسازی کشور شده و چاره‌ جویی صاحب‌ نظران و اندیشمندان در این حوزه بسیار ضروری به نظر می‌رسد. از سوی دیگر آنچه امروز روند پژوهش‌های شهرسازی را در کشور تهدید می‌کند فعالیت جزیره‌ای محققان کشور است. در واقع مطالعات گسسته پژوهشگران و فاصله میان طرح‌های اجرایی و مطالعات دانشگاهی آسیب دیگر این حوزه بدل شده است. از این رو "نشریه مطالعات طراحی شهری و پژوهش‌های شهری" با توجه به نقش موثر دانشگاهیان در یافتن راهکارهایی جهت کاهش معضلات شهرسازی کشور، بستری را برای انتشار مطالعات و پژوهش‌های صاحبان اندیشه، متخصصین، اساتید دانشگاه، مدیران، برنامه‌ریزان شهری، مهندسین و دانشجویان فراهم نموده است.

فهرست مطالب

تحلیلی بر عملکرد مبلمان شهری با تاکید بر پیاده مداری؛ مطالعه موردی: شهر بروجرد؛ خیابان صفا
امکان سنجی هویت بخشی به شهرها، تعامل و حیات شهروندان
ارزیابی شاخص‌های حکمروایی خوب شهری؛ مورد مطالعه: محله نیاوران تهران
زندگی، در حاشیه‌ی زندگی: تاثیر چگونگی گذران اوقات فراغت، در فرهنگ و زندگی شهری شهروندان

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابفصلنامه علمی تخصصی مطالعات طراحی شهری و پژوهش‌های شهری - شماره 1
ناشر چاپیفصلنامه مطالعات طراحی شهری و پژوهش های شهری
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات51
زبانفارسی
موضوع کتابمجله‌های هنری و فرهنگی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات فصلنامه علمی تخصصی مطالعات طراحی شهری و پژوهش‌های شهری - شماره 1

محمدرضا
۱۴۰۲/۸/۲۸
در این مجله به خوبی به برسی موانع و پیشنهادات شهرسازی مدرن پرداخته است. برای مثال در این مجله به تحلیلی بر عملکرد مبلمان شهری با تاکید بر پیاده مداری پرداخته شده است که خیابان صفا در شهر بروجرد را از این منظر برسی کرده است.
لیلا عابدی فرد
۱۴۰۲/۲/۹
منلع شهرسازی مفیدی است
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه فصلنامه علمی تخصصی مطالعات طراحی شهری و پژوهش‌های شهری - شماره 1

برای دریافت فصلنامه علمی تخصصی مطالعات طراحی شهری و پژوهش‌های شهری - شماره 1 و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.