دانلود فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 9

  • ناشر: فصلنامه علمی تخصصی معماری سبز
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 9 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 9 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 9

فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 9، با هدف آزمایش آب‌های خاکستری به سبب مبارزه با بحران آب انجام شده است که این امر منجر به صرفه‌جویی در مصرف آب و در نهایت کاهش تقاضای آب می‌شود. برای این هدف نتایج و مطالعات شماری از مطالعات مورد بررسی قرار گرفته است و جزء مطالعات توصیفی به حساب می‌آید.

با توجه به موقعیت جغرافیایی کشورمان و قرارگیری بخش عظیمی از زمین‌ها در مناطق کویری، به جرات می‌توان گفت که بحران آب از مهم‌ترین مشکلات کشور است. یکی از راهکارها برای مقابله و کنترل بحران آب، استفاده مجدد از منابع آبی نامتعارف است، از جمله این منابع آب‌های خاکستری هستند. نتایج حاکی از آن است که با توجه به محدودیت منابع آب سطحی و زیرزمینی برای تامین آب مورد نیاز، علاوه بر ایجاد روش‌هایی به منظور حفظ آب‌های موجود، ظرفیت‌سازی منابع آبی باید شکل گیرد که یکی از این ظرفیت‌ها پساب آب‌های مصرفی به جز آب توالت و سینک آشپزخانه است. از طرفی تصفیه و استفاده از آب‌های خاکستری در محل ساختمان‌ها انجام می‌شود که امکان جداسازی آب خاکستری از آب سیاه که میزان بار آلودگی بیشتری نسبت به آب خاکستری دارد را تسهیل می‌نماید.

 ۱۷۲ صفحه، ۹ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

بررسی تطبیقی حس دلبستگی مکان در نمادهای شهری دوره اصفهانی و مدرن؛ نمونه موردی میدان آزادی و میدان نقش جهان
ابعاد آمایش آب‌های خاکستری به سبب مبارزه با بحران آب
کاربرد فرآیند تجزیه و تحلیل سلسله مراتبی AHP در مکانیابی بهینه ساختمان‌های اداری در شهرستان شاهرود (ساختمان مرکز آموزش و پژوهش فناروی‌های نوین ساختمان استان سمنان)
نقش کیفیت فضاهای باز شهری در تعاملات اجتماعی با مقایسۀ موردی میدان عتیق و نقش جهان در اصفهان
بررسی چهارچوب نظری فضای شهری و تاثیرات نیروهای موجود در شکل‌گیری شهر (با نگرش زیبا شناختی)
کنکاشی در نورگیرهای چوبی و ویژگی‌های آن در معماری ایرانی با مقایسه تطبیقی نورگیرهای چوبی امامزاده یحیی و امامزاده عباس ساری
ارایه الگوهای طراحی پژوهشکده نانو فناوری با رویکرد معماری اکوتک
آسایش در خانه؛ مطالعه موردی: خانه تاریخی بهنام تبریز
نقش استراتژیک توسعه پایدار و رفتار فردی بر ساختار حمل و نقل

راهنمای دانلود فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 9

برای دانلود فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 9 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 9