دانلود فصلنامه علمی مطالعات نوین بانکی - شماره سوم

  • ناشر: فصلنامه مطالعات نوین بانکی
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی فصلنامه علمی مطالعات نوین بانکی - شماره سوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی فصلنامه علمی مطالعات نوین بانکی - شماره سوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی فصلنامه علمی مطالعات نوین بانکی - شماره سوم

فصلنامه علمی مطالعات نوین بانکی - شماره سوم، منتشر شد. خرید دین در معاملات بانکی، تاثیر بهره بانکی در رشد یا سقوط توسعه اقتصادی و بررسی حقوقی بانکداری اسلامی به عنوان ابزاری برای تامین سرمایه مالی و اقتصادی، از جمله عناوینی است که در این شماره از مجله می‌خوانید.

اصطلاح خرید دین در لغت، واژه‌ای ترکیبی است از خرید و دین. در فرهنگ لغت معین، روبروی واژه‌ی خرید چنین آمده است: عمل خریدن چیزی، بیع. کسانی که با علم اصول فقه آشنایی دارند نیک می‌دانند که واژه‌ها و معانی آن‌ها در ساخت و پرداخت و تولید امور تا چه اندازه اهمیت و برجستگی می‌توانند داشته باشند. امروزه نیز متفکران موسوم به فیلسوفان تحلیل زبانی، به اهمیت واژه‌ها و معانی آن‌ها اذعان کرده مدعیات اصولیون ما را صحه گذاشته‌اند. مبحث خرید دین به سه جهت عمده، اهمیت بسزا دارد: نخست این که مباحث جدی ماهوی و نظری حقوقی را دامن می‌زند که اشتغال به چنین مباحثی، حتی اگر فاقد نتایج کاربردی نیز باشد، در پرورده و فربه شدن دانش حقوق تأثیر بسزا دارد. دیگر‌ این‌که این مبحث، با تاریخ علم حقوق نیز پیوندی وثیق خورده است تا آن جا که بررسی ماهوی آن فارغ از دست کم اندک توضیحاتی در حیطه‌ی تاریخ حقوق میسر نیست؛ که این خود باعث می‌شود، شاخه‌ی تاریخ علم حقوق که تا امروز سخت مغفول مانده است، جانی تازه و اهمیتی دوباره بیابد. به دیگر سخن، هرگاه مبحثی و معضلی حقوقی، پای تاریخ حقوق را نیز به میان کشد، مشتغلین، پژوهشگران و دانشجویان حقوق را، بیش از پیش به اهمیت پیگیری تاریخ این دانش متفطن می‌سازد.

 ۸۸ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
چاپ ۱۳۹۸: ۳۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

خرید دین در معاملات بانکی
تاثیر بهره بانکی در رشد یا سقوط توسعه اقتصادی
بررسی حقوقی بانکداری اسلامی به عنوان ابزاری برای تامین سرمایه مالی و اقتصادی
پیشرفت توسعه اقتصادی با نگاهی به تجارب دیگر کشورها

راهنمای دانلود فصلنامه علمی مطالعات نوین بانکی - شماره سوم

برای دانلود فصلنامه علمی مطالعات نوین بانکی - شماره سوم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  فصلنامه علمی مطالعات نوین بانکی - شماره سوم