معرفی و دانلود رایگان فصلنامه مطالعات کاربردی در علوم اجتماعی و جامعه‌شناسی - شماره 1

برای دانلود قانونی فصلنامه مطالعات کاربردی در علوم اجتماعی و جامعه‌شناسی - شماره 1 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی فصلنامه مطالعات کاربردی در علوم اجتماعی و جامعه‌شناسی - شماره 1 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی فصلنامه مطالعات کاربردی در علوم اجتماعی و جامعه‌شناسی - شماره 1

فصلنامه مطالعات کاربردی در علوم اجتماعی و جامعه‌شناسی - شماره 1، منتشر شد. نقش دانشگاه در توسعه فرهنگی و اجتماعی از جنبه آموزش شهروندی، تاثیر آموزش آن بر میزان آگاهی شهروندان از حقوق خود و نیم نگاهی به دیدگاه منابع اسلامی، از جمله عناوینی است که در این شماره می‌خوانید.

در باب فلسفه اغلب ما تصور می‌کنیم که جز عملی بودن همه چیز هست. فلسفه تعلیم و تربیت مسرت بار کردن زندگی است. مراد از مسرت خوشی‌های معنوی و پایدار است. کار معلمی نیز معماری فکر و ذهن انسانی است که ساختارهای ذهن و ساختارهای عملی انسان را می‌سازد. معلم و استاد با آگاهی از روش‌های صحیح تفکر و پژوهش و کاربرد آن‌ها در زندگی عملی سبب خوشبختی علمی و معنوی مردم می‌گردند. شادابی و مسرت چنین بی حد وحصر بوده و همچنین سرچشمه جاودانی در عوالم گوناگون روح و جسم و احساس و خاطره‌ی، معلم و متعلم جریان می‌یابد. بدین جهت فلسفه تعلیم و تربیت مسرت بار کردن زندگی است. مسرتی که صاحبان آن سختی هر تلاشی را به سبب آن فرح دل انگیز تحمل می‌کنند. آموزش و پرورش در جوامع امروزی به عنوان کلیدی‌ترین نهاد آموزشی در جهت توسعه همه جانبه به شمار می‌رود. چرا که در پرتو آموزش است که انسان‌ها متحول می‌شوند. بر پایه نظام آموزشی و تربیتی یک جامعه است که نظم و انضباط اجتماعی حالت نهادی به خود می‌گیرد و عامه مردم به طرف فرهنگ ترقی و توسعه حرکت می‌کنند.

جامعه‌ شناسی تلاشی است برای یافتن الگوهای عام اجتماعی در رفتارهای افراد جامعه. علوم اجتماعی قلمرو بسیار گسترده‌ای از جامعه را در بر می‌گیرد که آگاهی یافتن نسبت به هر یک از زیرشاخه‌های آن مستلزم مطالعات گسترده پژوهشگران و متخصصین است. نظر به پیچیدگی مسائل اجتماعی و انسانی، امروزه شاهد چرخش گفتمان‌ها و تغییر دیدگاه‌ها از نگاه تک‌ بعدی به رویکردهای چند بعدی و بین‌ رشته‌ای هستیم. رویکردها و گونه‌های میان‌ رشته‌ای، مبین نسبت و نحوه پیوند و تعامل میان دانش، مفاهیم، روش‌ها، تجارب و ابزارهای مختلف از رشته‌های گوناگون در خصوص موضوع یا مسئله مورد نظر هستند که نوع همکاری، مشارکت و شیوه‌های مواجهه با موضوعات و مسائل پیچیده را به کنشگران فعالیت‌های میان‌ رشته‌ای نشان می‌دهند.

نشریه «مطالعات کاربردی در علوم اجتماعی و جامعه‌شناسی» با هدف ترویج دانش جامعه‌شناختی، کاربردی کردن جامعه‌شناسی از طریق طرح مسائل اساسی جامعه و کوشش در جهت توصیف، تبیین و حل آن، شناخت جایگاه علوم اجتماعی در سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی کشور، بحث و تبادل‌ نظر میان پژوهشگران، اساتید و دانشجویان در این حوزه، بررسی مسائل اجتماعی روز ایران و... به انتشار مقالات تخصصی می‌پردازد. از این‌ رو تحریریه از تمام اساتید، صاحب‌نظران، کارشناسان، دانشجویان و پژوهشگران دعوت می‌نماید با ارسال مقالات علمی در پربارتر کردن این نشریه، ما را یاری نمایند.

فهرست مطالب

نقش دانشگاه در توسعه فرهنگی و اجتماعی از جنبه آموزش شهروندی، تاثیر آموزش آن بر میزان آگاهی شهروندان از حقوق خود و نیم نگاهی به دیدگاه منابع اسلامی
مطالعه فرهنگی موسیقی و اسلام از منظر مردم شناسی موسیقی (از عصر باستان تا دوره اسلامی)
پیامدهای اجتماعی و فرهنگی ناشی از توسعه گردشگری (نمونه موردی محور فومن ماسوله)
مقایسه تطبیقی سرمایه اجتماعی بین زنان و مردان جهت برنامه ریزی مشارکتی مدیریت شهری (مطالعه موردی: شهر سنقر)
فرا تحلیل مطالعات رابطه بین سرمایه فرهنگی و شادی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابفصلنامه مطالعات کاربردی در علوم اجتماعی و جامعه‌شناسی - شماره 1
ناشر چاپیفصلنامه مطالعات کاربردی در علوم اجتماعی و جامعه شناسی
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات73
زبانفارسی
موضوع کتابمجله‌های هنری و فرهنگی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات فصلنامه مطالعات کاربردی در علوم اجتماعی و جامعه‌شناسی - شماره 1

محمدرضا
۱۴۰۲/۶/۳۰
در این مجله به برسی و تحلیل پنج عنوان مختلف پرداخته شده بود. یکی از این عناوین درباره فراتحلیل مطالعات رابطه بین سرمایه فرهنگی و شادی است.
زهرا زهرا
۱۴۰۲/۸/۱۷
من عاشق جامعه شناسی هستم برایم مفید بود
سید مسلم موسوی
۱۳۹۸/۴/۴
عالی بود و منطقی و قابل تامل
مشاهده همه نظرات 3

راهنمای مطالعه فصلنامه مطالعات کاربردی در علوم اجتماعی و جامعه‌شناسی - شماره 1

برای دریافت فصلنامه مطالعات کاربردی در علوم اجتماعی و جامعه‌شناسی - شماره 1 و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.