دانلود فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 19 و 20

  • ناشر: پژوهش های نوین علوم مهندسی
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 19 و 20 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 19 و 20 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 19 و 20

در فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 19 و 20، به بررسی اثرات مخرب بار انفجار خمپاره 60 میلی‌متری بر سقف‌های سازه‌ای موجود در دنیا (سقف تیرچه بلوک، سقف تیرچه کرومیت، سقف کامپوزیت، سقف عرشه فولادی، سقف دال بتن آرمه، سقف یوبوت، سقف وافل) پرداخته شده است.

در سراسر جهان کشورهای مهم همیشه در معرض خطر حملات مخرب زمینی و هوایی از جانب سایر کشورها هستند. لذا اهمیت مهندسی پدافند غیر عامل در ساخت و حفظ سازه‌های کشور در برابر حملات احتمالی مانند خطر تهدیدات موشکی و خمپاره‌ها نقش ویژه‌ای را ایفا می‌کند. آسیب پذیرترین بخش یک سازه سقف آن است.

در این مطالعه پس از مدلسازی توسط نرم افزار آباکوس و بررسی خرابی‌های موجود مشخص گردید که سقف تیرچه بلوک ضعیف‌ترین عملکرد را در میان مدل‌ها را دارد. استفاده از سقف تیرچه کرومیت با توجه به عملکردی قابل قبول توجیه اقتصادی ندارد. سقف‌های کامپوزیت، عرشه فولادی، دال بتن آرمه، وافل و سیستم قالب تونلی عملکرد خوب و قابل قبول همراه با توجیه اقتصادی از خود نشان دادند. سقف‌های یوبوت و پیش تنیده عملکردی عالی با توجیه اقتصادی از خود نشان دادند و استفاده از آن‌ها در سازه‌های با دهانه‌های بزرگ و پر اهمیت توصیه می‌گردد.

توسعه پر شتاب و گسترده علوم به ویژه در حوزه فنی و مهندسی، انجام اقدامات علمی برای معرفی دستاوردهای علمی را بیش از پیش ضروری کرده است. توسعه پایدار ایران اسلامی، مستلزم ایجاد زیرساخت‌های علمی به ویژه در حوزه علوم مهندسی است. موسسه مدیریت دانش شباک با همکاری اساتید برجسته دانشگاهی با هدف معرفی پژوهش‌های علوم مهندسی و ایجاد فرصتی برای تبادل مطالعات و تجارب در این حوزه، نشریه پژوهش‌های نوین علوم مهندسی را منتشر می‌کند.

 ۸۴ صفحه، ۷ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

بررسی عملکرد، ارزیابی و بهینه سازی طراحی انواع سقف‌های سازه‌ای فولادی و بتنی در برابر اصابت خمپاره 60
بررسی پارامترهای ژئومکانیکی توده‌ سنگی در ساختگاه سد سرمشک
طراحی کنترل کننده لغزشی برای یک موتور القایی
برنامه‌ریزی توسعه خطوط TEP برای شبکه انتقال مجهز به TCSC با توجه به عدم قطعیت تقاضای بار مشترکین و خروجی توربین‌های بادی WTGs
بررسی تاثیر تعهد سازمانی کارکنان بر یکپارچگی تامین‌ کننده در بنگاه‌های کوچک و متوسط (مطالعه موردی: شرکت خودروسازی سایپا)
تعیین عمق بحرانی برای جلوگیری از گردابه آزاد در سرریز نیلوفری با استفاده از نرم افزار فلوتریدی

راهنمای دانلود فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 19 و 20

برای دانلود فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 19 و 20 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 19 و 20