دانلود فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 24 - جلد دوم

  • ناشر: پژوهش های نوین علوم مهندسی
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 24 - جلد دوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 24 - جلد دوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 24 - جلد دوم

فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 24 - جلد دوم، منتشر شد. امکان‌سنجی استفاده از DEA به‌ جای MDEA در بخش اسکات واحد SRU پالایشگاه آبادان و افزایش انعطاف‌پذیری و کنترل ولتاژ و فرکانس ریزشبکه با استفاده از ذخیره‌سازها در حالت جزیره‌ای، از جمله عناوینی هستند که در این شماره از فصلنامه می‌خوانید.

امروزه در پالایشگاه‌ها به منظور حذف گازهای اسیدی مانند سولفید هیدروژن و دی‌اکسید کربن در واحدهای شیرین‌سازی گاز از آمین‌ها استفاده می‌شود. در واحد SRU پالایشگاه آبادان که از دو بخش کلوس و اسکات تشکیل شده است بر اساس طراحی از MDEA جهت شیرین‌سازی گاز استفاده می‌شود. با توجه به اتمام این حلال در یک دوره در پالایشگاه و زمان‌بر بودن پروسه خرید آن و همچنین عواملی مانند گران قیمت بودن و عدم تولید آن در ایران، در این مقاله به بررسی استفاده از DEA به جای MDEA در بخش اسکات واحد SRU پرداخته شده است. نتایج شبیه‌سازی با نرم‌افزار Aspen HYSYS نشان می‌دهد که استفاده از DEA به جای MDEA در بخش اسکات باعث افزایش جذب دی‌اکسید کربن می‌شود که ارسال آن به بخش کلوس منجر به تجمع دی‌اکسید کربن و به تبع آن بروز مشکل در واحد خواهد شد. از این‌رو در بخش اسکات واحد SRU باید فقط از آمین‌های نوع سوم مانند MDEA که خاصیت انتخاب‌‌پذیری به سولفید هیدروژن دارند استفاده شود و تا زمان تهیه MDEA توسط پالایشگاه جهت راه‌اندازی بخش اسکات، فقط بخش کلوس واحد SRU می‌تواند در سرویس قرار گیرد.

 ۴۷ صفحه، ۷ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 2538-3809 

چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

امکان‌سنجی استفاده از DEA به‌ جای MDEA در بخش اسکات واحد SRU پالایشگاه آبادان
افزایش انعطاف‌پذیری و کنترل ولتاژ و فرکانس ریزشبکه با استفاده از ذخیره‌سازها در حالت جزیره‌ای
شناسایی و اولویت‌بندی انواع ریسک در پروژه‌های روستایی و پاسخ به آن‌ها
بهبود قابلیت اطمینان نقاط بار مشترکین بر اساس مدل احتمالاتی برای سیستم حفاظتی میکروشبکه مبتنی بر الگوریتم هوشمند هایبرید خفاش و نلدرمید
بررسی تأثیر مدت زمان حرکت قوی زمین بر روی سازه سیلو بتنی

راهنمای دانلود فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 24 - جلد دوم

برای دانلود فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 24 - جلد دوم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 24 - جلد دوم