دانلود ماهنامه اختصاصی زیست‌بان آب - شماره بیست و پنجم؛ مهر 97

  • ناشر: ماهنامه تخصصی محیط زیست
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی ماهنامه اختصاصی زیست‌بان آب - شماره بیست و پنجم؛ مهر 97 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید مجلهنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی ماهنامه اختصاصی زیست‌بان آب - شماره بیست و پنجم؛ مهر 97 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی ماهنامه اختصاصی زیست‌بان آب - شماره بیست و پنجم؛ مهر 97

در ماهنامه اختصاصی زیست‌بان آب - شماره بیست و پنجم؛ مهر 97، به بررسی رده‌بندی خاک با تشریح پروفیل، تعیین کلاس تناسب اراضی با استفاده از مدل فائو برای انواع استفاده در شرایط حال و آینده و استعداد منطقه به منظور حفظ و احیاء منابع گوناگون با هدف تعیین ارزیابی وضعیت موجود پرداخته شده است.

یکی از مهم‌ترین اهداف ارزیابی اراضی پیش‌بینی کردن تغییرات در نوع استفاده از اراضی یا مدیریت اراضی در جایی است که تصمیم به تغییراتی گرفته شده است.

از نرم‌افزار GIS جهت تعیین موقعیت جغرافیایی منطقه، موقعیت پروفیل زده شده و نقشه کاربری اراضی استفاده شد. با استفاده از نمونه‌های خاک برداشت شده در زیر حوزه‌ها، فاکتورهای EC ، PH، بافت خاک و عصاره اشباع خاک اندازه‌گیری شد. با توجه به نتایج مطالعات صحرایی و آزمایشگاهی انجام شده منطقه دارای شیب ۱۵ تا ۲۰ درصد، بافت خاک شنی، شنی لومی، شنی لومی رسی، ساختمان خاک دانه بندی متوسط تا درشت، عمق خاک و حاصلخیزی خاک کم تا متوسط، کمتر از ۲۰ درصد گیاهان علفی و ترکیب گونه‌ای شامل گیاهان غیر خوش خوراک یا با خوش خوراکی متوسط است که منطقه با توجه به شرایط نامناسب خاک، ترکیب گونه‌ای و پوشش علفی کمتر از ۲۰ درصد مناسب کاربری مرتع نیست. به علت حاصلخیزی کم، بافت درشت و قلوه سنگی خاک برای ایجاد باغ و کشت کشاورزی مناسب نیستند و بیشتر قابلیت زیستگاه حیات وحش را دارد. در این منطقه می‌توان با کارهای مدیریتی چون قرق، بذرکاری، بذر پاشی و بوته کاری باعث بهبود پوشش گیاهی، حفظ خاک و مهار رواناب شد و با استفاده از کارهای فیزیکی و مهندسی در جهت احیاء و بازسازی منطقه تلاش کرد.

 ۹۴ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
چاپ ۱۳۹۷: ۲۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید مجلهنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

بررسی ارزیابی قابلیت اراضی حوزه آبخیز هورمودر، استان هرمزگان
پیش‌بینی و مقایسه دبی حداکثر لحظه‌ای سیلاب در دوره بازگشت‌های مختلف با استفاده از شبکه‌های عصبی مصنوعی و مدل HEC - HMS در حوضه چشمه کیله
شبیه سازی مخازن سدها با استفاده از مدل VENSIM (مطالعه موردی: سد طازران)
ارزیابی شرایط بهداشتی و ایمنی کارگران در معادن
بررسی حذف فلز سنگین (کرم، سرب، روی و آهن) از صنایع آبکاری به روش انعقاد شیمیایی (مطالعه موردی: کارخانه پارس شهاب)

راهنمای دانلود ماهنامه اختصاصی زیست‌بان آب - شماره بیست و پنجم؛ مهر 97

برای دانلود ماهنامه اختصاصی زیست‌بان آب - شماره بیست و پنجم؛ مهر 97 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  ماهنامه اختصاصی زیست‌بان آب - شماره بیست و پنجم؛ مهر 97