دانلود ماهنامه اختصاصی زیست‌بان آب - شماره نوزدهم؛ فروردین 1397

  • ناشر: ماهنامه تخصصی محیط زیست
  • ۳ رای
  • برای دانلود قانونی ماهنامه اختصاصی زیست‌بان آب - شماره نوزدهم؛ فروردین 1397 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید مجلهنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی ماهنامه اختصاصی زیست‌بان آب - شماره نوزدهم؛ فروردین 1397 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی ماهنامه اختصاصی زیست‌بان آب - شماره نوزدهم؛ فروردین 1397

ماهنامه اختصاصی زیست‌بان آب - شماره نوزدهم؛ فروردین 1397، منتشر شد. در این شماره به تحلیل خشکسالی‌های هیدرولوژیک در حوضه دریاچه ارومیه برای ۲۸ ایستگاه هیدرومتری با استفاده از شاخص SPI دوازده ماهه ثابت با استفاده از تکنیک تولید داده مصنوعی و زبان برنامه نویسی فرترن پرداخته شده است.

خشکسالی، به عنوان یکی از موضوعات مهم در مطالعه بلایای طبیعی و تأثیر گذار در کشاورزی مطرح است، که در چند دهه اخیر مورد بررسی قرار گرفته، خشکسالی نیز مانند سیل، قحطی، امراض و آفات، توسعه اقتصادی جوامع را در کلیه سطوح به مخاطره می‌اندازد و به طور مستقیم جامعه را از طریق تغییرات در فراوانی با قابلیت دسترسی به مواد غذایی، پوشاک و منابع آب را تحت تأثیر قرار می‌دهد، از این رو مطالعه و تحقیق در این زمینه امری اجتناب ناپذیر به نظر می‌رسد، نتایج حاصل از این تحقیق نشان می‌دهد که شدت خشکسالی در یک دوره آماری ۲۲ ساله در آینده، متوسط بوده و شدت آن نیز کمتر از داده‌های تاریخی فعلی خواهد بود.

متوسط مدت زمان پریود‌های خشکسلی نسبت به دوره آماری تاریخی کاهش پیدا کرده است. همچنین متوسط فاصله زمانی بین پریودهای پیوسته خشکسالی در داده‌های تولیدی نسبت به دوره آماری تاریخی افزایش داشته است. بدین ترتیب می‌توان نتیجه گرفت که در دوره آماری ۴۲ ساله این که در این مناطق ما شاهد کاهش شدت خشکسالی به مقدار کم و مدت زمان پریودهای پیوسته خشکسالی و در کنار آن افزایش فواصل وقوع پریودهای خشکسالی خواهیم بود.

هدف اصلی مجموعه عطران، بالا بردن کیفیت مطالعات در پروژه‌ها و آموزش تخصصی تکمیلی فارغ‌التحصیلان رشته‌های مرتبط با محیط زیست شامل مهندسی آب، مهندسی فاضلاب، مهندسی محیط زیست، مهندسی HSE و... است.

 ۱۰۵ صفحه، ۹ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
چاپ ۱۳۹۷: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۳۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید مجلهنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

تحلیل خشکسالی‌های هیدرولوژیک با استفاده از شبیه سازی مونت کارلو (مطالعه موردی حوضه دریاچه ارومیه)
ضرورت تدوین استراتژی‌های هدفمند در بهره‌برداری پایدار از منابع آب دشت‌های غرب کشور
جایگاه راهکارهای دانش بنیان در مدیریت بحران آب
بررسی ارتباط سطح آگاهی از سیستم مدیریت سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE) و جو ایمنی کارکنان در پالایشگاه نفت کرمانشاه در سال ۱۳۹۴
معرفی کتاب
منشاء یابی کدورت چاه‌های آب شرب روستاهای شهرستان ری
لغات و اصطلاحات تخصصی
تجارت الکترونیک و حفظ محیط زیست
متخصصین برگزیده

راهنمای دانلود ماهنامه اختصاصی زیست‌بان آب - شماره نوزدهم؛ فروردین 1397

برای دانلود ماهنامه اختصاصی زیست‌بان آب - شماره نوزدهم؛ فروردین 1397 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  ماهنامه اختصاصی زیست‌بان آب - شماره نوزدهم؛ فروردین 1397

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.