دانلود ماهنامه نجومی ساروس - شماره 28

  • ناشر: مجله ساروس
  • ۱۹ رای
  • برای دانلود قانونی ماهنامه نجومی ساروس - شماره 28 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی ماهنامه نجومی ساروس - شماره 28 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی ماهنامه نجومی ساروس - شماره 28

ماهنامه نجومی ساروس - شماره 28 منتشر شد. از جمله‌ی عناوینی که در این شماره می‌خوانید می‌توان به حیات در کیهان، سیاهچاله‌ها، در جست‌وجوی شوالیه تاریکی و به دنبال زیر‌خاکی‌های مریخ اشاره کرد.

در بخشی از ماهنامه نجومی ساروس - شماره 28 می‌خوانید:

گردشگری فضایی دیگر رویایی دور از دسترس نیست؛ شرکت‌های متعددی در تلاشند تا اولین کسانی باشند که گردشگران را برای تعطیلاتی رویایی و وسوسه‌انگیز، از زمین به فضا بفرستند. اوایل ماه آوریل سال ۲۰۱۸، شرکت فناوری استارتاپی اوریون اسپان با معرفی ایستگاه شفق به جرگه‌ی شرکت‌هایی نظیر ویرجین گلکتیک و اگزیوم اسپیس پیوست. ایستگاه تعطیلات فضایی شفق یک ماژول یکپارچه است و گردشگران فضایی می‌توانند تا ۱۲ شبانه روز در آن اقامت داشته باشند. این ایستگاه با حرکت در مدار پایین زمین در ارتفاع ۳۲۰ کیلومتری زمین، به طور متوسط هر ۹۰ دقیقه یک بار به گرد زمین می‌چرخد و هر فرد طی اقامت خود در این ایستگاه می‌تواند ۱۶ بار طلوع و غروب خورشید را در هر روز مشاهده کند. گردشگران طی اقامت در ایستگاه در فعالیت‌های علمی نظیر کشت مواد غذایی شرکت می‌کنند. در انتهای سفر هم می‌توانند این مواد خوراکی را به عنوان سوغاتی‌هایی ارزشمند با خود به زمین برگردانند.

جدول زمانی پروژه‌ی شفق بسیار فشرده است؛ شرکت قصد دارد اولین مهمان را طی چهار سال آینده به فضا برساند. اما برای گرفتن یک اتاق در شفق چه چیزی لازم است؟ شما ابتدا باید سر کیسه را شل کرده و کمی پول خرج کنید. طی ۱۷ سال گذشته تنها هفت شهروند خصوصی به ISS سفر کرده‌اند و هر کدام مبلغی بین ۲۰ تا ۴۰ میلیون دلار هزینه کرده‌اند؛ اما شرکت اوریون اسپان قصد دارد هزینه‌ی سفر را نصف کرده تا افراد تنها ۹٫۵ میلیون دلار بپردازند. حتی با این مبلغ نیز مسافران این سفر شگفت‌انگیز تنها به افراد ثروتمند محدود می‌شوند.

دان توماس فضانورد ناسا که ۴۴ روز در فضا به سر برد، نظر دیگری داشت. وی طی مصاحبه‌ای که تلگراف در سال ۲۰۱۶ داشت، خوشبین بود و بیان کرد: «من فکر می‌کنم که طی یک دهه یا بیشتر، پروازهای فضایی بین 10000 تا 15000 دلار هزینه خواهد داشت. سفر فضایی در آن زمان شبیه سفری هیجان‌انگیز به قطب جنوب خواهد بود.»

در همین زمینه، ایلان ماسک بنیان‌گذار شرکت فضایی اسپس ایکس نیز در مورد امکان سفر فضایی مقرون به صرفه فکرهایی دارد؛ البته نظر وی بیشتر درباره‌ی ساختن مستعمرهای جدید بر روی مریخ است تا گذراندن تعطیلات بهاری در هتلی فضایی. او معتقد است سفر به مریخ نباید بیش از 200000 دلار هزینه داشته باشد که هنوز مبلغی قابل توجه است؛ چرا که شما می‌توانید با این پول خانه‌ای روی زمین خریداری کنید. مرحله‌ی بعدی آموزش است. برای وقت گذرانی در فضای بیرونی اتمسفر زمین به عنوان یک توریست، باید تقریبا دو سال تمرین طولانی را گذرانده باشید؛ ولی اوریون اسپان ادعا می‌کند که این تمرینات را می‌توان تا سه ماه کاهش داد که هنوز هم زمان قابل توجهی برای مرخصی است. حتی با قیمت ۹٫۵ میلیون دلاری، اوریون اسپان در حال جمع آوری سپرده‌ها (80000 دلار) برای نخستین مهمانان جهت صرف وقت در هتل فضایی لوکس است.

مدیرعامل شرکت فرانک بونگر در بیانیه‌ای گفت: «هدف ما این است که فضا برای همه در دسترس باشد.» افرادی که نمی‌توانند در ایستگاه آئورورا اقامت کنند، باید تا زمان تحقق این رویا صبر کنند.

فهرست مطالب

سرمقاله
اخبار
شمارش معکوس
حیات خلوت
?whats up
حیات در کیهان
فضاتوگراف
بعد پنجم
ترین‌های نجومی
در آسمان
آینه
صفحه آخر
ساروس چیست؟

 ۹۳ صفحه، ۱۶ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود ماهنامه نجومی ساروس - شماره 28

برای دانلود ماهنامه نجومی ساروس - شماره 28 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  ماهنامه نجومی ساروس - شماره 28
yousef yousefi
۱۳۹۸/۹/۲۵
بسیار عالی بود بسیار ممنون از اینکه رایگان در اختیارما قرار دادید. مخصوصابخش ماده تادیک
سلین رضایی
۱۳۹۸/۸/۲۷
متن های خوبی داره
null null
۱۳۹۸/۴/۱۴
چرا فعالیت نمی کنید شاید برایتون مفید باشد.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۹)