دانلود مجله هما - شماره 5

  • از: حسین مجدفر
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی مجله هما - شماره 5 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید مجلهنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی مجله هما - شماره 5 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی مجله هما - شماره 5

سوم ژانویه 2008 میلادی روز بی‌نظیری در تاریخ معاملات انرژی دنیاست. اولین معامله نفت صد دلاری تاریخ در این روز و در بورس نیویورک یا به عبارتی بازار نفت دنیا به وقوع پیوست. یکی از دلالان با سابقه نفتی تعداد هزار بشکه نفت که حداقل ثبت معامله در این بازار است را خریداری نمود و لحظاتی بعد، آن را به قیمت پایین‌تر فروخت تا تنها شوک آن در بازار باقی بماند. اگر چه ضرر وی در این معامله فقط چند صد دلار بود و در این روز قیمت فروش نفت 62/99 دلار بود، خودنمایی برای کسی که ماهانه 25 هزار دلار کرایه صندلی او در بورس نیویورک است انگیزه‌ای کافی بود تا نام خودش را از این طریق جاودانه نماید. در حالی که هم اکنون انجام معامله از طریق اینترنت امکان‌پذیر است و نیازی به حضور فیزیکی شخص در محل بورس نیست، افرادی مانند وی که به هیجان معاملات بیشتر توجه دارند تا کسب درآمد، حاضر به پرداخت چنین ارقام سنگینی برای حضور در بطن معاملات‌اند و طبیعی است که برای وی از دست دادن چند صد دلار به حظ تکان دادن بازار می‌ارزیده است.

اما در کشور خودمان از گوشه و کنار، خبرهای نفتی متعددی به گوش می‌رسد. از جمله ورود شرکت OMV اتریش به تیم اجرایی پروژه ایران آلان جی، تأخیر شرکت صدرا در لوله‌گذاری فاز هشتم پارس جنوبی و درخواست مبالغ بیشتر از توافق اولیه، انتقال سکوی دریایی فاز شش به دریا، راه اندازی کامل سکوی فاز هشت پس از گذشت فقط سه ماه از نصب سکوی فاز هفت در آینده نزدیک و اختصاص ظرفیت اضافی پالایشگاه گاز فاز ششم به فاز نهم در صورت آماده بودن این فاز، امضای قراردادهای تاپ‌سایدهای فاز 12 که به تنهایی معادل سه فاز از میدان گازی پارس جنوبی است، پیش‌بینی استفاده از پالایشگاه فاز 12 برای شیرین‌سازی گاز فازهای 11، 13 و 14 و همچنین آماده‌سازی سایت پالایشگاه، اسکله و بندرگاه از دیگر بخش‌های خشکی فاز 12 است که مبالغ اولیه قرارداد حدود دو هزار میلیارد ریال است.

همزمان شرکت آلمانی «یی آن»، بزرگ‌ترین شرکت خدمات انرژی در جهان، علاقه خود را به خرید آلان جی ایران اعلام کرد. اگر چه مسائل سیاسی اخیر مانع از انجام مذاکرات در این زمینه شده است و این شرکت به فکر خرید گاز مایع طبیعی از نیجریه افتاده و دفترش را هم به سرعت در این کشور راه‌اندازی نموده است.

با ورود موج سرما به کشور در اواخر دی‌ماه و کمبود گاز طبیعی مصرفی خانوارها، رقیب سبک‌تر نفت جای آن را در محافل خبری به خود اختصاص داد. اکنون هر کودک دبستانی درباره ذخایر گاز گشور، میزان تزریق آن به شبکه مصرفی کشور و چرایی صادرات آن به خارج اظهار نظر می‌نماید. با توجه به در پیش بودن نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی در فروردین ماه آینده تمامی دست اندرکاران این صنعت در حال آماده‌سازی خود برای بزرگ‌ترین رویداد نمایشگاهی کشورمان هستند. از جمله نشریات تخصصی و مهندسی نیز در صدد چاپ ویژه‌نامه نمایشگاه و حضور پرفروغ‌تر بر سر سفره همچنان رنگین نفتند تا از این طریق رکود شاخه‌های دیگر مانند خودرو، نساجی و ... را به فراموشی بسپارند. مجله هوش مصنوعی نیز از این قاعده مستثنی نیست و می‌کوشد تا موقعیت خود را هر چه بیشتر تثبیت نماید. به طوری که خوانندگان این نشریه می‌دانند هر شماره جدید مجله که آماده شده با یک رشد کیفی همراه بوده است. شماره اول مجله را فقط بگذارید به حساب اعلام وجود در بازار اتوماسیون کشور! در شماره دوم رشد قابل ملاحظه‌ای در کیفیت مقالات رخ داد. شماره سوم را با رفع نقایص ظاهری و استفاده از صفحه‌آرا و گرافیست حرفه‌ای منتشر کردیم. شماره چهارم محتوای علمی 2 برابری جایگاه ما را در ذهن مخاطبان صنعت اتوماسیون تثبیت نمود و این شماره که پیش روی شماست افق جدیدی از کیفیت یک محصول تخصصی را در حوزه نشر پیش روی شما سروران گرامی گشوده است. منتظر پیشرفت بعدی ما در شماره ششم باشید تا از این نشریه به عنوان یک مرجع مفید صنعتی یاد کنید و نه فقط یک مجله فنی و تخصصی.

 ۹۶ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 1735-3939 

چاپ ۱۳۹۳: ۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۷۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید مجلهنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

سرمقاله

گزارش کنفرانس نت  

نمایشگاه اتوماسیون  

چه خبر از همکاران اتوماسیونی؟

SCADA  

CNC شخصی  

8 ترفند در بسته‌بندی  

آشکارسازهای IR  

اهمیت اندازه‌گیری میزان کدری آب  

دستگاه اندازه­گیری طول موج با MEMS  

ربات انسان‌نما

ربات جراح فضایی  

کاربرد هوش مصنوعی در سنتز گفتار

ارتباط صنعت و دانشگاه در شرکت ایران خودرو

عناوین پژوهشی مورد نیاز بخش آموزش شرکت ایران خودرو

استرس با نقصان حافظه ارتباط دارد. 

شاخص ملی شادی 

انجام مأموریت ها با ایمنی

تاریخ فناوری در ایران   

راهنمای دانلود مجله هما - شماره 5

برای دانلود مجله هما - شماره 5 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  مجله هما - شماره 5

نظرات مجله هما - شماره 5

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.