دانلود کتاب آریو برزن سردار دلیر خشایارشا و سپاه الکساندر رومی

  • از: فاروق صفی زاده
  • ناشر: انتشارات ایران جام
  • ۱۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب آریو برزن سردار دلیر خشایارشا و سپاه الکساندر رومی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آریو برزن سردار دلیر خشایارشا و سپاه الکساندر رومی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آریو برزن سردار دلیر خشایارشا و سپاه الکساندر رومی

ماجرای داستان آریو برزن به عنوان یک سردار ایرانی در تاریخ ایران زمین آمده است، اما کژی‌ها و جعلیاتی در این داستان دیده می‌شود که متاسفانه هیچ کدام از تاریخ نگاران و مترجمین تاریخی به آن اشاره نکرده‌اند و آن هم به این دلیل بوده که همه‌ی تاریخ نگاران ما خود به تحقیق تاریخی نپرداخته‌اند بلکه هر چه نوشته‌اند از روی جعلیات بیگانگان بوده است به همین جهت بر آن دیدم ضمن پرداختن به حماسه‌ی آریو برزن به این جعلیات هم بپردازم.

آریو برزن از سرداران پادشاه ساسانی خشایارشا بوده که به غلط در تواریخ او را از سرداران داریوش سوم خوانده‌اند؟ در یکی از جنگ‌های ایران و روم با شخصی به نام الکساندر رومی می‌جنگد و او از دست آریو برزن شکست می‌خورد. بعدها با جعل شخصیتی دروغین به نام الکساندر مقدونی این داستان را با نام او در تواریخ روایت کرده‌اند.

 ۲۲۷ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-8379-48-8 

چاپ ۱۳۹۲: ۱۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۵۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
دروغ بودن سلسله ی سلوکیان در ایران
شکست پادشاه ایران
جنگ الکساندر با داریوش سوم
یاوه گویی های تاریخ نویسان
اسکندر یا اشکنتار
اشکنتار مغانی
تحلیلی بر افسانه ی الکساندر و هلنیسم
مقایسه آریو برزن با همتای یونانی اولئونیداس
زندگی و خانواده
آخرین جنگ در نبرد در بند پارس
آریو برزن دلاوری که الکساندر رومی را به قتل رساند
آریو برزن، دلاوری که طعم شکست را به الکساندر چشاند
آریو برزن هخامنشی
نبرد در پارس
مجسمه آریو برزن در یاسوج
سالروز آغاز پدافند مردانه فرمانده آریو برزنژ
مکان نبد گوگمل یا گاوگاملا

راهنمای دانلود کتاب آریو برزن سردار دلیر خشایارشا و سپاه الکساندر رومی

برای دانلود کتاب آریو برزن سردار دلیر خشایارشا و سپاه الکساندر رومی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آریو برزن سردار دلیر خشایارشا و سپاه الکساندر رومی

نظرات کتاب آریو برزن سردار دلیر خشایارشا و سپاه الکساندر رومی

امیر جعفری
۱۳۹۷/۵/۲۷
در مورد دوست عزیز نازی توسلی
ای کاش گشتی در ایران میزدید تا این حرف را ب زبان نمی‌اوردید
در بیستون ک یکی از بزرگترین اثار باستانی ماست جایی که عظمت و بزرگی ان بر هیچ کسی نهان نیست همین سلوکیان نقش‌های برجسته مثل نقش هرکولوس را دارند. یا در صد‌ها جای دیگر ک اگر لازم باشد به توضیح خواهم سخت و کننده
پرداخت.
گرچه ناراحت است که بگوییم کشورمان را یک یونانی به یک باره گرفت اما این حقیقتی است که قرن‌ها پیش اثبات شده.
مردم ایران از ۱۰۰۰ سال پیش و قبل از ان در دوره ساسانی اسکندر را میشناختند و او را گجستگ به معنای نامبارک لقب میکردند. این یعنی او برای مردم ما و حتی در میان شعرا ۶۰۰ ۷۰۰ سال پیش مثل حافظ و فردوسی ومولوی و... شناخته شده است و درمورد او سروده‌ها گفته اند
اثار حملا اسکندر سندیت جهانی دارد ک فقط به ما مربوط نیست
در مصر هند بابل اثار ان باقیست و این حقیقتی بزرگ است و شما عزیزان دلم در حد و اندازه‌ای نیستید که بخواهید این واقعیت بزرگ را انکار کنید.
این جور پیش برود باید حمله اعراب و مغول و حتی روس و انگلیس و امریکا در پایان جنگ بین الملل ۲ را هم انکار کرد و بگوییم همش ساخته و پرداخته ذهن است و الکی است.
سالهاست قهرمانان ما را از ما میگیرند و پوچی را بجایش مینشانند.
اریوبرزن سردار بزرگ ایران بود و واقعیت داشته و دارد و ۱۰‌ها و ۱۰۰‌ها برابر کتاب بی‌محتوایتان در موردش سخن هست.
نازی توسلی
۱۳۹۷/۵/۲۵
این کتاب اگر بر پایه تحقیقات وسیع نگاشته شده باشد در خور توجه است. پانزده قرن برای تسلط فرهنگ بیگانه عرب ومغول و ازبک وترک ومدفون شدن تاریخ ملی ما نه تنها کم بلکه بسیار زیاد هم بوده است وتا به امروز هم این جعلیات ادامه دارد. چطور است که در همین خوزستان خودمان صدها اثر وسنگ نبشته وحکاکی‌ها وچندین از معبد بزرگ چغازنبیل تا برد نشانده که اولی اولین معبد سرپوشیده جهان ودومی هم اولین معبد روباز دنیا است وآثار جندی شاپور اولین دانشگاه جهان واشکفت سلمان وتنگ سدوک و سر مسجد وآسیابهای آبی و بند‌های مختلف و تندیسهای مختلف.... . باقیمانده از ایلام وهخامنشی واشکانی وساسانی وبا هویت کاملا ایرانی از میترا پرستان تا شاهان وملکه‌ها موجود است ولی یک نقش برجسته یا فرمان حکاکی شده طی چهارصد سال حکومت سلوکیان وجود ندارد؟؟؟!!!مگر اینکه باور کنیم آنچه به نام سلوکیان میشناسیم بخشی از تاریخ ایرانی خودمان بوده است که اثری از تاریخ بیگانه بر آن نقش نبسته است.
حمید بهرامی
۱۳۹۸/۲/۱۴
وقتی تخت جمشید هنوز ساختن اون تمام نشده هنوز سقفی روی آن قرار گرفته اسکندر چی رو آتیش زده چرا حتی اثر سوختن یک شمع هم روی ستون‌ها نیست..
باستان شناسان غربی قرن 18 و 19 به ایران امدند وقتی کاخ پرسپولیس رو از زیر خاک بیرون میارن کنار این تختگاه سنگی... بناهای خشتی و گلی وجود داشته از زمان عیلامی‌ها
که این اقایون این بناها رو تخریب کردن که تاریخ جعلی برای ما درست کنن... تخت جمشید هم رفته باشین اگر دقت کرده باشین پایین دست دیوارهای خرابه کوتاهی هست که با کاه گل روی ان را پوشاندن و کنارش هم یک بنا ساختن که الان هست موزه تخت جمشید..
هرچی رو که تاریخ نویسان از تاریخ ما در این دوره‌ها نوشتن
همش دروغ و جعل تاریخ ایران ماست
مشاهد همه نظرات (۱۱)