دانلود کتاب آشنایی با مبانی امنیت شبکه (امنیت اطلاعات)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آشنایی با مبانی امنیت شبکه (امنیت اطلاعات) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آشنایی با مبانی امنیت شبکه (امنیت اطلاعات)

کتاب آشنایی با مبانی امنیت شبکه (امنیت اطلاعات) اثر رمضان عباس نژاد ورزی و آتنا فرجی، بر اساس سر فصل جدید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات برای درس‌های آشنایی با مبانی امنیت شبکه، امنیت اطلاعات و امنیت شبکه در رشته­‌های کامپیوتر، IT و ICT تدوین شده است.

امروزه اینترنت یکی از مهم‌ترین مدل‌های ارتباطی در آن، یعنی شبکه جهانی وب (World Wide Web)، تغییرات اساسی در زندگی و روابط بین انسان‌ها ایجاد کرده است. به طوری که در عصر اطلاعات، فعالیت‌­هایی از قبیل اطلاع‌رسانی، کسب‌و‌کار و تجارت، مدیریت و غیره به صورت مجازی انجام می­‌شوند. فضای مجازی، در معرض چالش­‌ها، آسیب‌­ها و تهدیدهای مختلفی از قبیل تخریب اطلاعات، جاسوسی، خراب­کاری، نقض حریم خصوصی، حملات انکار سرویس و دسترسی غیرمجاز است. از طرف دیگر، کلیه کاربردهای فناوری اطلاعات مانند دولت الکترونیک، کسب­‌و‌کار الکترونیک، تجارت الکترونیک، بانکداری الکترونیک، سلامت الکترونیک و دیگر کاربردها نیاز به زیرساخت اینترنت و شبکه­‌های کامپیوتری دارند.

بی‌شک هیچ‌یک از این کاربردها بدون وجود امنیت نمی­‌توانند مورد استفاده قرار گیرند. ایجاد امنیت در شبکه­‌های کامپیوتری و اینترنت به امر خطیری تبدیل شده است، به طوری که در رشته­‌های فناوری اطلاعات (IT) و فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) درسی به نام آشنایی با مبانی امنیت شبکه تدوین شده است.

 ۱۹۲ صفحه، ۷ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-91413-8-8 

چاپ ۱۳۸۹: ۶۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: مقدمه‌ای بر امنیت
فصل دوم: رمزگذاری‌های کلاسیک
فصل سوم: رمزگذاری‌های پیشرفته متقارن و نامتقارن
فصل چهارم: امنیت شبکه و محیط کاری
فصل پنجم: بد افزار
فصل هفتم: امنیت در تجارت الکترونیک
فصل ششم: فایروال
فصل هشتم: سرویس‌ها و برنامه‌های کاربردی امنیت اطلاعات
فصل نهم: هرز تماس و هرزنامه
پیوست: پرسش‌های چهار گزینه‌ای.
پاسخ تست
واژه‌نامه
منابع

راهنمای دانلود کتاب آشنایی با مبانی امنیت شبکه (امنیت اطلاعات)

برای دانلود کتاب آشنایی با مبانی امنیت شبکه (امنیت اطلاعات) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آشنایی با مبانی امنیت شبکه (امنیت اطلاعات)

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
ماکان رجبی
۱۳۹۷/۱۲/۶
واقعا عالی و کاربردی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴)