دانلود کتاب آموزش جامع طراحی ماندالا

  • از: نیره افکاریان
  • ناشر: نشر عطران
  • ۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب آموزش جامع طراحی ماندالا  و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آموزش جامع طراحی ماندالا  و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آموزش جامع طراحی ماندالا

کتاب آموزش جامع طراحی ماندالا نوشته‌ی نیره افکاریان، به بررسی شخصیت‌شناسی از طریق این‌گونه طراحی‌ها می‌پردازد و طریقه‌ی رسم ماندالا را آموزش می‌دهد؛ همچنین نمونه‌های مختلفی از طراحی حیوانات، دایره و مربع را ارائه کرده است.

ماندالا یا دوایر کیهان‌نما، یک جدول هندسی است که در ادیان هندو و بودا به عنوان یک نماد برای جهان هستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اصل ماندالا برگرفته از آیین هندو است، با این حال در دین بودا هم به کار می‌رود.

ماندالا به شکل دایره‌هایی هستند که به طور نمادین جهت تمرکز بر خود و کاوش در درون انسان استفاده می‌شوند. مرکز دایره جدول ماندالا هنگام مراقبه دینی و برای تمرکز به کار برده می‌شود. اشکال متقارن هندسی ماندالا ناخودآگاه توجه فرد را به مرکز دایره جلب می‌کند.

ماندالا کاربرد بسیار وسیع‌تری دارد. به طور مثال در معماری فرهنگ اسلامی و مسیحی هم این‌گونه طرح‌ها به چشم می‌خورد. این کلمه در زبان فارسی و عربی به شکل مَندَل استفاده می‌شود و توسط جن‌گیران در مراسم احضار روح به کار می‌رود.

نمونه‌هایی از طراحی ماندالا در فرهنگ باستان دیده می‌شود که می‌توان آن را در نقاشی‌های دیواری مسیحیت همراه با طرح حیوانات جهت به نمایش گذاشتن فرستادگان الهی و در نقش‌های منطقه البروج پیدا کرد.

چیزی که در ماندالا نمود می‌یابد تکرار تا دستیابی به یک تقارن واحد است؛ یک تکرار منظم جهت دست یافتن به وحدت و تقارن. این در حقیقت همان نظمی است که درون آشفته هر شخص به آن نیاز دارد. ماندالا به نوعی تلاش‌های ناهوشیار برای دستیابی به تعادل محسوب می‌شود و نماد آن به شکل دایره در مربع یا هر شکل هم‌مرکز دیگر به تصویر کشیده می‌شود.

مفهوم ماندالا با معنویت پیوند خورده و حتی در معماری اسلامی، کلیساها، مساجد و ... نقش‌های ماندالا بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. ماندالا در همه جا حضور دارد، در صورت‌های فلکی، اندام انسان، درختان و ... . در سال 1969 با فرستادن یک موشک به فضا و عکس گرفتن از زمین، مشخص شد که حتی کره زمین هم یک ماندالاست.

در بخشی از کتاب آموزش جامع طراحی ماندالا می‌خوانیم:

تابع عنصر خاک هستید. سنگ‌فرش‌های خرطوم شکلی که تصویرهای مختلف برگ را احاطه کرده‌اند؛ این شکل نماد زندگی و ریشه‌های عمیق آن است.

این ماندالا حامل روح گرگ است. روح گرگ مونث است. گرگ خرد غریزی و توانایی‌اش در حفظ اخلاقیات جامعه را به ارمغان می‌آورد. گرگ به ما خاطرنشان می‌کند همیشه به خاطر داشته باشیم ما همه برای رسیدن به آگاهی جمعی تلاش می‌کنیم، و هر یک در این مسیر نقش خودمان را ایفا می‌کنیم، که باعث نگه داشتن توازن و اتحاد می‌شود.

اگر به این ماندالا عمیق نگاه کنید و بیندیشید، ممکن است روح‌تان از شما بخواهد دوباره به طبیعت، و در حقیقت به خودتان متصل شوید. اگر تاکنون با تمام وجود تلاش می‌کردید به دیگران متصل بمانید، زمانِ آن فرارسیده که با زمین و روح خودتان ارتباط برقرار کنید و خود را با خرد زمینی‌تان هماهنگ کنید. زمینِ زیر پای‌تان را احساس کنید، به حسِ زمینی‌تان دقت کنید و از این که با درون‌تان هماهنگ و سازگار هستید لذت ببرید.

 ۹۹ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-7343-40-3 

چاپ ۱۳۹۹: ۶۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

ماندالا
شخصیت‌شناسی از روی شکل ماندالا
آموزش کشیدن ماندالا
نمونه‌ها: ماندالای حیوانات
ماندالای دایره
ماندالای مربع

راهنمای دانلود کتاب آموزش جامع طراحی ماندالا

برای دانلود کتاب آموزش جامع طراحی ماندالا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آموزش جامع طراحی ماندالا
محمد نوری
۱۳۹۹/۱۰/۲۳
به نظرم نسبت به حجم کتاب قیمت زیادی داره من میخواستم کاملش رو بخونم ولی قیمتش مناسب نیست نسبت به محتویاتی که داره
پریسا حاجی
۱۳۹۹/۱۰/۱۴
عالیه این کتاب من خیلی دنبال یک کتاب خوب بودم که بتونم ماندالا رو از اول یاد بگیرم ولی کتاب خوبی پیدا نمیکردم ولی این کتاب عالیه کاملا یادداده
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)