دانلود کتاب آموزش قدم به قدم بازی سازی با کودو


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آموزش قدم به قدم بازی سازی با کودو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آموزش قدم به قدم بازی سازی با کودو

کتاب آموزش قدم به قدم بازی سازی با کودو نوشته‌ی علیرضا رفیعی و پیمان پورمقدم این امکان را در اختیار کودکان و نوجوانان قرار می‌دهد تا با برنامه‌نویسی ساده، بازی‌های متفاوتی را برای خود طراحی کنند. این کتاب برای تمام کسانی که می‌خواهند به این حوزه وارد شوند، مفید خواهد بود.

آموزش برنامه‌نویسی علاوه براین‌که یک دانش فنی محسوب می‌شود می‌تواند ده‌ها سود دیگر برای کودکان و نوجوانان داشته باشد. این آموزش، نگاه کودکِ شما را به محیط اطراف تغییر می‌دهد و در افزایش خلاقیت، حل مسئله، داستان‌پردازی و ... نیز نقش موثری خواهد داشت. کتاب آموزش قدم به قدم بازی سازی با کودو نیز با چنین رویکردی نوشته شده است و در ابتدای کتاب از مزایای آموزش برنامه نویسی و استفاده از نرم‌افزار کودو می‌گوید.

نرم‌افزار کودو برای کودکان و نوجوانان این شرایط را فراهم می‌کند تا با استفاده از زبان برنامه‌نویسی، بازی‌هایی را در رایانه شخصی طراحی کنند و از آن لذت ببرند. این نرم‌افزار می‌تواند نقش بزرگی در رشد مهارت‌های فردی کودکان و نوجوانان ایفا کند اما نباید از یاد نبریم که کتاب آموزش قدم به قدم بازی سازی با کودو تنها برای کودکان نیست و از هر گروه سنی‌ای می‌توان به سراغ آن رفت.

علیرضا رفیعی و پیمان پورمقدم در این کتاب به ساده‌ترین شکل ممکن تمام مسائل مربوط به بازی‌ سازی در این نرم‌افزار جذاب را توضیح داده‌اند و مطمئن باشید تصاویر متعدد کتاب از گمراهی شما در حین آموزش جلوگیری می‌کنند.

در بخشی از کتاب آموزش قدم به قدم بازی سازی با کودو می‌خوانیم:

از تله‌ها نترسید بلکه از آن‌ها لذت ببرید: اگر در قسمتی به مشکل برخوردید و نمی‌دانستید که چه باید بکنید اصلاً نگران نباشید! به اطراف خود نگاه کنید، یک نفس عمیق بکشید، این کتاب به شما کمک خواهد کرد که از همه تله‌ها با موفقیت عبور کنید.

کمی جستجوی خودسرانه در منو‌ها و بخش‌های مختلف نرم‌افزار نه تنها عیب ندارد بلکه توصیه هم می‌شود! در قسمت‌های مختلف نرم‌افزار جستجو کنید و موارد مختلف را امتحان نمایید. اگر به اشتباه، عملی را خواسته یا ناخواسته انجام دادید به‌راحتی می‌توانید محیط را به حالت قبل بازگردانید که در ادامه این موضوع به تفصیل توضیح داده خواهد شد. بعد از مطالعه کامل این کتاب شما می‌توانید بازی موردنظر و دلخواه خود را طراحی کرده و پیاده‌سازی نمایید. تغییراتی که در نرم‌افزار اعمال می‌کنید و بازی‌هایی که می‌سازید را به خانواده و دوستان خود نشان دهید و حتی با دوستان یا اعضای خانواده آن را بازی کرده و لذت ببرید.

کاوش و پیاده‌سازی: زمانی که مطلب جدیدی را آموزش می‌بینید آن را به طور کامل در نرم‌افزار پیاده‌سازی کنید. بعد از آن می‌توانید به طور دلخواه عمل کرده، جزئیات و بخش‌هایی را برای زیبا و جذاب‌تر کردن به بازی اضافه کنید و این تغییرات را مشاهده نمایید؛ این بخشی از آموزش است و در صورت تکرار مداوم این کار به بازی‌ساز بهتر و خلاق‌تری تبدیل خواهید شد. کودو دست شما را در بازی‌سازی باز گذاشته است؛ به خصوص اگر بخواهید بازی‌های پیچیده و حتی مرحله‌ای بسازید. هرگز از اشتباه کردن نترسید و آن را جزئی از مراحل یادگیری بدانید. همچنین هیچ محدودیت زمانی برای ساخت بازی‌های جدید وجود ندارد پس با آرامش ایده‌های خود را دنبال کنید!

 ۱۱۳ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-231183-4 

چاپ ۱۳۹۸: ۴۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول - دریافت کودو
فصل دوم - کاوش در کودو
فصل سوم - پیاده‌ سازی یک حرکت
فصل چهارم - شلیک موشک
فصل پنجم - اضافه کردن بازیکن جدید
فصل ششم - دنیای خودتان را بسازید
فصل هفتم - سخت شدن ضربه به اهداف
فصل هشتم - اهداف خطرناک

راهنمای دانلود کتاب آموزش قدم به قدم بازی سازی با کودو

برای دانلود کتاب آموزش قدم به قدم بازی سازی با کودو و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آموزش قدم به قدم بازی سازی با کودو

نظرات کتاب آموزش قدم به قدم بازی سازی با کودو

amin niyazi
۱۳۹۹/۳/۱۴
من نسخه چاپی این کتاب رو دارم، مرسی که آموزشای مفیدی برای نوجوانان فراهم می‌کنید
Omid Ch2
۱۳۹۹/۸/۹
یه کتاب خوب برای علاقه مندان
مشاهد همه نظرات (۲)