دانلود کتاب آموزش مربیگری فوتبال سیستم 1-3-2-4

  • از: وین هریسون، رضا یوسفی
  • ۴۴ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب آموزش مربیگری فوتبال سیستم 1-3-2-4 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آموزش مربیگری فوتبال سیستم 1-3-2-4 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آموزش مربیگری فوتبال سیستم 1-3-2-4

یکی از دغدغه ‏های اصلی اکثر مربیان فوتبال، انتخاب مناسبترین سیستمی ‏است که بتواند به بهتربن شکل توانایی و قابلیت های بازیکنانشان را در زمین بازی فوتبال بکار گیرد. به این منظور، سیستم های مختلفی برای استفاده مربیان مطرح گردید که سیستمهای 2-5-3 و 2-4-4 نمونه‏ ای از این سیستمها می باشند. یکی از فراگیرترین و مقبول ترین سیستم های فوتبال در 10 سال گذشته سیستم 3-3-4 بوده است.

قبل از آنکه ‏این سیستم با اقبال عمومی‏ روبرو شود و توسط تیمهای ورزشی مانند پورتو، چلسی، بارسلونا، رم، تیم ملی زنان آمریکا و بسیاری از تیمهای دیگر بکار گرفته شود، توسط هلند بکار گرفته می‏شده است. با رفتن بسیاری از‏این تیمهای بزرگ به سمت‏ سیستم 3-3-4، گرایش به تغییر سیستم بازی به سمت ‏این سیستم منعطف در بین تیمهای رده جوانان، مدارس متوسطه و دانشگاهها نیز با شدت بیشتری آغاز شد.

قابلیت انعطاف سیستم 3-3-4 یکی از مهمترین جذابیتهای ‏این سیستم بوده است.‏ این سیستم از انعطاف لازم به منظور ‏ایجاد تغییرات مورد نیاز در جهت بکارگبری قابلیتهای متفاوت بازیکنان تیمهای مختلف برخوردار است.

برای نمونه تیمی‏ که بازیکنان تهاجمی ‏زیادی دارد، برای بکارگیری مناسب از این قابلیت می‏تواند از سه مهاجم در خط حمله،‏ هافبک مرکزی را به عنوان ‏هافبک دفاعی، از دو ‏هافبک دیگر به عنوان ‏هافبک تهاجمی‏ استفاده کند و همچنین از بالهای کناری خط دفاعی بخواهد در زمان مالکیت توپ نفوذ زیادی را به منظور مشارکت در حمله انجام دهند. ‏این به ‏این معنی است که تیم در زمان حمله بیشتر ساختار 3-4-3 دارد. اما همین تیم به سادگی می‏تواند با نگه داشتن دو ‏هافبک مرکزی به عنوان ‏هافبک دفاعی و جلوگیری از نفوذ بالهای کناری و اضافه شدن دو هافبک نفوذی-پوششی به دفاع، به یک سیستم 1-5-4 که قابلیت دفاعی بسیار قوی تغییر سیستم دهد.

توانایی تغییر قالب یک سیستم به نحوی که بتواند با قابلیتهای هر تیمی‏ قابل تطبیق باشد، منجر به معرفی تغییراتی در ‏این سیستم شده است. سیستم 1-3-2-4 یکی از مشهورترین و مقبولترین ‏این تغییرات است که توسط تیمهای باشگاهی بایرن مونیخ، لیورپول، منچسترسیتی، ‏اینترمیلان، آرسنال، سویلا، والنسیا و تیمهای ملی اسپانیا و آلمان به خوبی استفاده شده است.

برای نشان دادن قابلیت انعطاف ‏این سیستم، در‏این کتاب نشان داده می‏شود که چگونه تیم ملی اسپانیا در یورو 2012 از آن استفاده کرده است. ساختار پایه‏ای که اسپانیا از آن استفاده نمود و تغببرات ‏ایجاد شده به منظور استفاده بهینه از این سیستم در زمان مقابله با تیم ملی ‏ایتالیا نیز به عنوان نمونه بیان خواهند شد.

در‏این کتاب روال کار و وظائف تعریف شده برای بازیکنان در زمان دفاع، حمله و تغببر وضعیت بازی بیان خواهند شد. همچنین نحوه تشریح و آموزش ‏این سیستم به بازیکنان به نحوی که بتوانند آنرا فرا گرفته و در زمین بازی اجرا نمایند نیز بیان خواهد شد.

 ۷۶ صفحه، ۶۹۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۳، قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
معرفی سیستم 1-3-2-4
اسپانیا در برابر ‏ایتالیا
طراحی بازی تیمی ‏و ویژگیهای فردی مورد نیاز بازیکنان
زیبایی و قابلیت انعطاف‏ این سبک از سیستم 1-3-2-4
جابجایی های بین فابرگاس، ژاوی، ‏اینیستا و سیلوا
حمله با شش بازیکن
مربیگری سیستم 1-3-2-4 در سه فاز
نکاتی که باید به خاطر داشته باشید
حمله با مشارکت همزمان دو دفاع کناری
تمرین
حمله با حرکت فقط یک دفاع کناری
آموزش بخش 1-3-2 از سیستم 1-3-2-4
نحوه حرکت بازیکن کناری شماره های (7) و (11)
حرکت ناگهانی به سمت داخل
برگشت کوتاه به منظور فرار روبه‏جلو
جابجایی با بازیکن مرکزی خط میانی
مشا رکت دادن دفاعها
تمرین در شرایط 11 در برابر 11
نحوه بازی با بازیکن تمام کننده
استفاده از توپ دوم
اضافه کردن چهار دفاع حریف به تمرین
ضدحمله و انتقال بازی
شیوه دیگر انجام ضد حمله
چکیده مطالب مطرح شده
تیم مهاجم
تیم دفاع کننده
مشاهدات کلی در زمان تمرین
انتقال بازی

راهنمای دانلود کتاب آموزش مربیگری فوتبال سیستم 1-3-2-4

برای دانلود کتاب آموزش مربیگری فوتبال سیستم 1-3-2-4 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آموزش مربیگری فوتبال سیستم 1-3-2-4

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
رضا سلیمانی اشرفی
۱۳۹۸/۱/۱۹
برای افراد مبتدی خیلی مناسب و خوب می‌باشد.
حسین داپرزه
۱۳۹۵/۴/۵
کتاب جالبی هست و کتابهای در همین سبک بگذارید و رایگان که باشه دگه چه بهتر
mehdi rezayi
۱۳۹۸/۶/۱۸
کتاب خوبی هست و ترجمه خوبی داره و البته فکر میکنم برخی قسمت هاای کتاب حذف شده
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲۷)