دانلود کتاب آموزش گام‌ به‌ گام برنامه نویسی پیشرفته با پایتون


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آموزش گام‌ به‌ گام برنامه نویسی پیشرفته با پایتون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آموزش گام‌ به‌ گام برنامه نویسی پیشرفته با پایتون

در کتاب آموزش گام‌ به‌ گام برنامه نویسی پیشرفته با پایتون نوشته رمضان عباس نژادورزی، بیشتر بر بانک اطلاعاتی در پایتون و برنامه‌نویسی شبکه اشاره شده است. این کتاب برای هر قشری از برنامه‌نویسان، چه تازه کار و چه حرفه‌ای مناسب است.

زبان برنامه‌نویسی پایتون استفاده‌های گوناگونی دارد. به وسیله این زبان می‌‌توان برنامه‌های تحت کنسول، برنامه‌های تحت ویندوز (دسکتاپی)، برنامه‌های تحت وب، برنامه‌های کار با بانک اطلاعاتی، برنامه‌های تحت شبکه و خیلی از موارد دیگر را پیاده‌سازی کرد. پایتون برای پیاده‌سازی این برنامه‌ها از کتابخانه‌های متفاوتی استفاده می‌کند. در کتاب آموزش گام‌ به‌ گام برنامه‌نویسی پیشرفته با پایتون، به بررسی بعضی از این کتابخانه‌ها و طرز استفاده از آن‌ها پرداخته می‌شود. کتاب حاضر دارای 8 فصل و یک پیوست الکترونیکی است.

امروزه از دیدگاه بسیاری از روشنفکران انقلابِ ارتباطات و اطلاعات به وجود آمده است. در حقیقت کلیه کارهای روزمره‌ی بشر با سیستم‌های ارتباطی نوین و فناوری اطلاعات همراه شده. به همین دلیل ضرورت علم کامپیوتر به عنوان نمود پرارزش فناوری اطلاعات و ارتباطات بر کسی پنهان نیست. در جهان مدرن اکنون تسلط و آشنایی با شیوه کار با سیستم‌های کامپیوتری به عنوان یک میزان سواد پسندیده در جامعه شناخته می‌شود که اگر کسی آن را نداشته باشد باید بهای عدم آشنایی با جهان کامپیوتر در زندگی روزمره خویش با رفتن به کافی‌نت‌ها، درخواست‌های الکترونیکی و موارد دیگر بپردازد.

بی‌شک، برنامه‌نویسی یکی از اصلی‌ترین مهارت‌هایی است که در حال حاضر نه تنها برای فارغ‌التحصیلان و دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر، بلکه برای دیگر رشته‌ها و زمینه‌ها نیز به صورت لازم، مورد نیاز است. هر ساله، بر تعداد موقعیت‌های شغلی که در ارتباط با برنامه‌نویسی هستند و یا لازمه اصلی آن‌ها برنامه‌نویسی است، اضافه می‌شود. از سویی دیگر، قسمتی جدا نشدنی از فرآیند تحقیق و بررسی در اغلب رشته‌های دانشگاهی کنونی، کار با کامپیوتر و توانایی پیاده‌سازی عقیده‌ها و الگوریتم‌ها به شکل برنامه‌های کامپیوتری است. بی‌گمان در این راه، دانشجویان نیازمند فراگیری و کسب مهارت‌های برنامه‌نویسی هستند.

فصل اول این کتاب، انواع خطا‌ها و اداره کردن استثنا را با نمونه‌های گوناگون یاد می‌دهد. فصل دوم، ماژول Turtle را برای انجام نقاشی تحلیل می‌کند. فصل سوم، مباحث ماژول Canvas (برای کشیدن اشکال گرافیکی گوناگون و نمایش تصاویر) را یاد می‌‌دهد. فصل چهارم، برنامه‌نویسی هم‌زمان را به صورت کامل تحلیل می‌‌کند. در این فصل، ماژول‌های threading و muliprocessing را یاد خواهید گرفت. در فصل پنجم، در مورد برنامه‌‌نویسی شبکه به وسیله ماژول socket بررسی می‌شود. فصل ششم، به حل مسئله‌های مهندسی و فیزیک می‌‌پردازد که برای نشان دادن نتیجه‌ها از نمودارها استفاده می‌کند. فصل هفتم، به واسط گرافیکی کاربر پرداخته، به همین دلیل، ماژول PyQT را تحلیل می‌‌کند. فصل هشتم، به مبحث‌های بانک اطلاعاتی در پایتون می‌‌پردازد. در این فصل، اول بانک اطلاعاتی MySQL و دستورات SQL در آن صحبت می‌‌شود. در ادامه، چگونگی اجرای دستورات SQL در پایتون به وسیله ماژول mysql. connector یاد داده می‌‌شود. در آخر فصل، ماژول SQLite3 برای اجرای دستورات SQL در پایتون جهت بانک اطلاعاتی SQLite آموزش داده می‌‌شود. پیوست الکترونیکی کتاب به‌ طور خلاصه مبحث‌های مقدماتی پایتون را یاد می‌‌دهد.

 ۴۷۸ صفحه، ۱۸ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-7272-32-9 

چاپ ۱۳۹۸: ۶۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۸۵۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: اداره کردن استثنا
فصل دوم: بسته Turtle
فصل سوم: گرافیک در پایتون
فصل چهارم: نخ‌ها و هم‌زمانی
فصل پنجم: برنامه‌نویسی شبکه
فصل ششم: کتاب‌خانه matplotlib و حل مسائل مهندسی و فیزیک
فصل هفتم: طراحی رابط گرافیکی با PyQt
فصل هشتم: بانک اطلاعاتی در پایتون
منابع

راهنمای دانلود کتاب آموزش گام‌ به‌ گام برنامه نویسی پیشرفته با پایتون

برای دانلود کتاب آموزش گام‌ به‌ گام برنامه نویسی پیشرفته با پایتون و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آموزش گام‌ به‌ گام برنامه نویسی پیشرفته با پایتون
فرزاد قاسم پور
۱۳۹۸/۹/۴
فصل‌های مختلف کتاب کلی گویی شده و عموما خواندن این کتاب از لحاظ عملی هیچ توانایی به دانسته‌های شما اضافه نمیکنه، من در شگفتم چطور جناب ورزی هیچ اهمیتی به نظر و انتقادات خریداران نمیده، جناب ورزی، چاپ بیشتر...
mohsen t
۱۳۹۸/۶/۲۵
کتابهای آقای عباس نژادورزی حرف ندارن.
Erfan Ayazi
۱۳۹۸/۱۱/۹
کتاب واقعا برای افرادی که پایتون مقدماتی کار کردن و میخوان ادامه بدن میتونه کمک کننده باشه من خودم از بخش شبکه چیزی که میخواستم پیدا کردم
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴)