معرفی و دانلود کتاب آموزش گام به گام سیستم هاپکیدو KSB: اصول و فنون دفاع از خود - جلد اول

عکس جلد کتاب آموزش گام به گام سیستم هاپکیدو KSB: اصول و فنون دفاع از خود - جلد اول
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 7.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب آموزش گام به گام سیستم هاپکیدو KSB: اصول و فنون دفاع از خود - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آموزش گام به گام سیستم هاپکیدو KSB: اصول و فنون دفاع از خود - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آموزش گام به گام سیستم هاپکیدو KSB: اصول و فنون دفاع از خود - جلد اول

کتاب آموزش گام به گام سیستم هاپکیدو KSB: اصول و فنون دفاع از خود - جلد اول به قلم رحیم برگی، از سری کتاب‌های آموزش عمومی دفاع شخصی، اصول و فنون کاربردی دفاع از خود را در اختیار شما قرار می‌دهد.

خلاء کتاب‌های دفاع شخصی در بین کتب ورزشی رشته‌های مختلف احساس می‌شد. لذا با بررسی کتب نشر شده از دفاع شخصی موجود در بازار و تحقیق میدانی از قشرهای مختلف جامعه، رحیم برگی نویسنده‌ی این کتاب، بر آن شد تا این خلاء را با نشر این سری از کتاب آموزشی عمومی دفاع شخصی پر کند.

وی در تحقیقات میدانی متوجه شد، هر جا سخن از درگیری‌های خیابانی و یا زورگیری پیش می‌آید، همه ناخودآگاه به فکر دفاع شخصی می‌افتند، ولی اکثراً با داشتن دلایل گاهی قابل قبول و گاهی بهانه‌های همیشگی، فراگیری این هنر را به آینده موکول می‌کنند. در این بین چهار دسته از افراد وجود دارند:

دسته اول، آن عزیزانی بودند که متاسفانه به دلیل عدم آگاهی از این تکنیک‌ها، در شرایطی گیر افتادند و دچار آسیب شده بودند. دسته دوم، آن عزیزانی که با شنیدن داستان‌هایی از اطرافیان خود احساس خطر کردند و به دنبال فراگیری این تکنیک‌ها بودند. دسته سوم، خانواده‌هایی که فرزندان خود را جهت آینده آن‌ها و با فکر قوی‌تر شدن‌شان در جامعه روی به این هنر آورده بودند. دسته چهارم، بانوان محترم که با توجه به فیزیک بدنی و اینکه این تکنیک‌ها بدون در نظر گرفتن قدرت و فیزیک بدنی قابل اجرا هستند، بسیار مشتاق به فراگیری هستند.

قبل از شروع به خواندن و تمرین کردن این تکنیک‌ها باید به این سوال پاسخ دهید که شما جزو کدام دسته هستید؟ چرا که خواندن کتاب، بی‌هدف و بی‌دلیل، چیزی جز وقت تلف کردن نیست. در ضمن به یاد داشته باشید که شما هیچ گاه با خواندن یک کتاب آشپزی، سیر نمی‌شوید و باید به آن عمل کنید.

این تکنیک‌ها، همان‌طور که آسان و کاربردی هستند و زود یاد گرفته می‌شود، بدون تمرین مداوم، زود هم از یاد شما خواهند رفت!

این مجموعه حاصل تجربیات رحیم برگی با سابقه بیست سال تمرین در رشته‌های مختلف رزمی و یازده سال آموزش تخصصی دفاع شخصی کاربردی به کلیه اقشار جامعه است.

در بخشی از کتاب آموزش گام به گام سیستم هاپکیدو KSB: اصول و فنون دفاع از خود - جلد اول می‌خوانیم:

نیروهای انتظامی، حامی مال، جان، ناموس، شرف و آبروی آحاد افراد جامعه هستند و در این راه، با جان فشانی و تلاش‌های شبانه روزی، فعال هستند. امروزه، وجود نیروهای امنیتی (پلیس)، قوانین مکتوب اجتماعی و کیفری، نظارت قوه قضاییه، دادگستری و... از احتمال وقوع چنین جرایمی، به شدت کاسته است. اما اگر ناهنجاری‌های خشونت بار اجتماعی را همانند هر ناهنجاری دیگر، واقعیاتی غیرقابل انکار بدانیم، باید تا حد امکان، نسبت به آموزش و یادگیری راه‌های مقابله و دفاع، اقدام نماییم.

دانش، آگاهی، تفکر و عقلانیت، راه را برای مهار این گونه آسیب‌ها و معضلات اجتماعی، هموار می‌سازند. مبحث دفاع گسترده است و شامل موضوعات متنوعی می‌گردد، اما معنی دفاع که در این کتاب مورد نظر ماست، جنبه‌های مقابله و حفاظت از خود و خانواده در برابر اشرار، مزاحمین خیابانی، سارقین، جانیان، متجاوزین، اراذل خشن، افراد پرخاشجو و... را در بر دارد، آن هم تا جای ممکن از طریق مسالمت‌آمیز.

خطر حادثه و خشونت، همه جا هست، ولی با به کارگیری تدابیر و آموزش‌های مخصوص، می‌توانیم از میزان آن کاسته و دایره عمل و تأثیرش را محدود کنیم. خشونت به عنوان حاصل خشم که زاییده احساس و روان است، پدیده‌ای ملموس و طبیعی و فراوان است. با آموزش و یادگیری راه کارهای غلبه بر بحران خشونت و عواقب سوء آن، کاستن از شدت خشم، خودداری و بردباری به هنگام خشم، یا در برابر افراد خشن، در حقیقت خود را در مقابله با مشکلات و اوضاع وخیم بیمه می‌نماییم.

ضرب‌المثل قدیمی: «در خانه‌ات را ببند، همسایه‌ات را دزد نکن.» به این معنا است که هر کس به نوبه خود مسئول است و باید راه‌های نفوذ و نقاط ضعف امنیتی و آسیب پذیری را رفع کرده، در صدد تقویت امنیت، پاسداری و حفاظت از جان، مال، ناموس، شرف و آبروی شخصی خود باشد.

فهرست مطالب کتاب

آشنایی با دیگر کتب این نویسنده که به زودی منتشر می‌شود
سخن مولف
آشنایی با مولف کتاب
آشنایی با استاد اسحاقی ریاست محترم سیستم هاپکیدو KSB
مقدمه
مولفه‌های مهم دفاع شخصی
معرفی سیستم هاپکیدو KSB
کلماتی در ذهن برای خانواده هاپکیدو KSB
اصل نظم و انضباط
مهارت‌ها و دوره‌های آموزشی هاپکیدو KSB
تکنیک‌های دست موافق (قسمت اول)
تکنیک‌های دست موافق (قسمت دوم)
دفاع چیست؟
تکنیک‌های دست مخالف
تکنیک‌های دو دست و یک دست
آشنایی با انواع تمرینات و چگونگی انجام آن‌ها
تکنیک‌های دو دست از پشت
تکنیک‌های دو دست از پشت به هم چسبیده
اصطلاحات، گاردها و ضربات در سیستم هاپکیدو KSB
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آموزش گام به گام سیستم هاپکیدو KSB: اصول و فنون دفاع از خود - جلد اول
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات آریا منشور طوس
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۱۵
زبانفارسی
شابک978-600-96122-7-7
موضوع کتابکتاب‌های ورزشی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰۰ ت - 7.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب آموزش گام به گام سیستم هاپکیدو KSB: اصول و فنون دفاع از خود - جلد اول

برای دریافت کتاب آموزش گام به گام سیستم هاپکیدو KSB: اصول و فنون دفاع از خود - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.