معرفی و دانلود کتاب آوازهای شنزبه

عکس جلد کتاب آوازهای شنزبه
قیمت:
۲۰۰۰ تومان - 0.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب آوازهای شنزبه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آوازهای شنزبه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آوازهای شنزبه

کتاب آوازهای شنزبه نوشته‌ی سید علی هاشمی و شهریار نعمتی، اشعار و ابیات منتخبی است که طی سال‌های 1391 تا 1394 با نگاهی به داستان شنزبه در کتاب کلیله و دمنه، توسط این دو نویسنده سروده شده‌ است.

بخشی از اشعار منتخب این مجموعه در قالب رباعی هستند و بخش دیگری نیز هرچند در وزنی خارج از وزن رباعی و دوبیتی سروده شده‌اند، اما ابیاتی هستند که مانند عکس، به ثبت و ضبط یک لحظه از لحظات بی‌شمار شنزبه پرداخته‌اند. همچنین در پایان مجموعه نیز چند غزل آمده است که خواندن آن‌ها خالی از لطف نیست.

حکایت غریبیست، حکایت شنزبه. داستان گاوی دانا، مهربان و در عین حال ساده‌ که گرفتار بازی تقدیر شد و به اسارت دشمنانی در ظاهر، دوست درآمد. شنزبه گاوی بود که می‌توانست در عالم بی‌خردی و حیوانی باقی بماند و تا سال‌های سال، بی‌غم‌ و‌ غصه در مراتع سرسبز بچرد؛ اما دست تقدیر او را وارد جنگل کرد. باری، حیله‌گری دمنه، دشمن فرو رفته در جلد دوست و بی‌عقلی و گستاخی و خشم شیر، شاه و حاکم خودکام جنگل، شنزبه را به پرتگاه مرگ کشاند و او را گرفتار پنجه‌های شیر کرد. به راستی که روزگار چقدر از این شنزبه‌ها و دمنه‌ها و شیرها به خود دیده است. داستان شنزبه درد آشنایی است که انسان‌ها را در اعصار مختلف آزرده ساخته است.

داستان شنزبه و دمنه در کتاب کلیله و دمنه، آن‌چنان زیبا و اثرگذار است که می‌توان گفت تمام داستان‌های این کتاب را تحت تاثیر خود قرار داده است. این داستان سرشار از ناگفته‌هاست؛ گنجینه‌ای از فرهنگ و ادب فارسی که امروزه، پس از قرن‌ها بار دیگر توسط دو شاعر جوان، می‌خواهد جلوه‌گری کند. نگاه کوتاه و هنرمندانه سرایندگان این مجموعه به داستان شنزبه و بیرون کشیدن تصاویر ناب و بسیار زیبا از این داستان، مجموعه آوازهای شنزبه را به مجموعه‌ای متفاوت در شعر معاصر فارسی بدل ساخته است. بی‌شک، خواندن این اثر برای تمام دوستداران زبان و ادبیات فارسی و آشنایان به فرهنگ این مرز و بوم، دلنشین خواهد بود.

در بخشی از کتاب آوازهای شنزبه می‌خوانیم:

با شنزبه قدم بزن و حال او ببین
بنگر چگونه عاقبتش گشت این‌چنین
ایمن مشو ز بازی سلطان روزگار
مستی مکن که مرگ نشسته‌ست در کمین

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آوازهای شنزبه
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات پارسیان البرز
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۷
زبانفارسی
شابک978-600-97557-0-7
موضوع کتابکتاب‌های شعر پارسی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۰۰۰ ت - 0.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب آوازهای شنزبه

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب آوازهای شنزبه

برای دریافت کتاب آوازهای شنزبه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.